زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۰، ۰۹:۲۳ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

ورم روده

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 5
14 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #1
ورم روده
باعرض سلام وخسته نباشید خدمت دوستان عزیزم که من راراهنمای می کنند.
من یک جفت قناری دارم که 5عدد تخم گذاشتند وبچه هاشون به دنیا آمدندو15روزه هستند ولی ماده قناری ورم روده شدید گرفته وخودش راهم باد میکند من دیشب از بچه هاونر جدایش کردم حالانمی دانم غذا ودارو چی بهش بدم لطفاًسریعاًمراراهنمای کنید سپاس
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۱۵، ۱۱:۵۵ ق.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۸، ۰۸:۲۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 22 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #211
RE: ورم روده
سلام ..

طبق این پست جدید و علائم که فرمودین ، بحث خیلی فرق می کند . مثلا خاراندن زیاد سینه با نوک ، یا مدام مالیدن نوک به چوب یا نشیمنگاه ، رگه های خونی پا و چشمهای کمی متورم و نیمه باز و عکس قناری و فضله که ارسال کردید ، احتمال عفونت و بیماری حاد کمتر است و بیشتر به گرمی زیاد و رسوب اورات شباهت دارد . خصوصا با برنامه تغذیه و هفت تخمی که ذکر کردید . متاسفانه این مشکل برای خیلی از دوستان پیش می آید که به منظور تقویت در تغذیه زیاده روی می کنند و اعتدال سیستم گوارش بهم میریزد .

با این ارسال هفت تخم فوق برای قناری ضرر دارد ، و در اینگونه موارد گرمی و دان گرم ، غذای تخمرغی و هویج و فلفل دلمه باید از برنامه غذایی حذف شود.
و اگر سینه قناری تیغ انداخته باشد و لاغری کاملا مشهود باشد باید اقدام به دارو درمانی طبق بررسی های بیشتر کرد .
عکس فضله کاملا طبیعی و این شکل فضله نیازی به دارو ندارد .
عکس قناری ، حالت بالها و پاها و ایستادن نسبتا بد نیست ، تعادل دارد ، فقط چشمهایش نیمه باز و رگ های خونی پاها( کاش عکس واضح از ساق و مچ پا بود) .. که باز هم از نظر من بدلیل گرمی و تغذیه حاوی چربی و پروتیین زیادی است . فقط چرت زدنش مشکوک است .

پیشنهاد میکنم در قفس کتان جدید تازه و سالم و ارزن به نسبت 4 به یک بگذارید و همیشه باید این مورد در قفس باشد و هرگز بر ندارید چون تغذیه اصلی ست .

تخم کاهو ، خرفه ، تخم کاسنی مفید است ، عرق کاسنی در آب هفته ای دو روز جهت رفع احتمالی گرمی زیاد و روزهای بعد پنج قطره سرکه سیب در آب بسیار مهم است . سرکه سیب و آبلیمو هر دو برای تورم پاها و رگ قرمز پا موثر است .

سبزیجات جعفری و کاهو که رطوبت نداشته باشد نیز مفید است .

هفت تخم ( خصوصا نیجر ، کافشه ، شاهدانه ، شلغم ، منداب) حذف و بادام پسته هویج و ... که همگی دارای گرمی و پروتیین بالا هستند مدتی ندهید.

مولتی ویتامین و ویتامین ب کمپلکس نیز سه روز بدهید . از داروخانه دامپزشکی تهیه کنید ، در خصوص نوع و برند در بخش مکمل ها کامل توضیح داده شده ، فعلا اگر دسترس نداشتید می توانید چند روز از مولتی ویتامین الحاوی کودکان استفاده کنید . سه قطره در نصف آبخوری

خودتان بهتر از همه میدانید چون قناری تحت نظر شما بوده ، اگر در ماه های قبل از هفت تخم ، غذای تخم مرغی ، جوانه ها ، هویج و فلفل دلمه آب نگرفته و کلا گرمی زیاد استفاده کرده اید طبق برنامه بالا پیش بروید . در غیر اینصورت تا تشخیص دقیقتر و سلامت قناری با دوستان در ارتباط باشید و مشورت کنید .

چرت ربطی به آنتی بیوتیک ندارد و در رابطه با تغییر رنگ دارو نگران نباشید ، بعد از مدتی دارو در آب تغییر رنگ میدهد حتی برنگ بنفش هم در میاید و بهترین کار همین است که تعویض و تازه بگذارید .
باز هم عرض می کنم اکسی وت و دارو هایی که بالا عرض کردم به نسبت از تتراسایکلین موثرترند ، در حال حاضر که درمان را شروع کرده اید تا اتمام دوره سه یا پنج روزه به نسبت سرحال شدن پرنده ادامه دهید و حواستان باشد زیاده روی نکنید .

موفق باشید
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۵/۲۹، ۰۲:۴۲ ق.ظ، توسط omidlord.)
۱۳۹۳/۰۵/۲۹، ۰۲:۳۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #212
سلام
دوستای عزیز داروی لینکو مایسین آنتی بیوتیک مخصوص ورم روده نکروتیم هست ولی نوع دامیش به همراه ترکیب با آنتی بیوتیک اسپکتینو مایسین مخصوص طیور تولید میشه بسته 100 گرمیش با قیمت حدود 100 هزار تومان برای حل کردن توی آب و برای دوستانی که یک جفت یا تعداد کم نگهداری میکنند نمیصرفه.
نوع مخلوط در دان که بسته یک کیلویی هست که قیمت کمتری داره رو خریداری کردم لینکو مایسین 0.88 درصد و بر روی سهره و قناری به سرعت و قاطع جواب داد.
هر کدوم از دوستان که میتونه بیاد بسته یک کیلویی رو ببره و حدود 50 بسته 20 گرمی تقسیم کنه و به بچه های انجمن که با ورم روده پرندشون درگیرن برسونه(البته به طور مجانی هدیه میکنم) چون میمونه و منم فعلا یک جفت پرنده دارم.اینم عکسش kimia linco 8.8
lincomycin 0.88
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۶/۱۹، ۰۱:۱۹ ق.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۳/۰۶/۱۹، ۰۱:۱۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #213
سلام مسعود جان اگر امکان داره مقداریش رو برای من نگه دارین ممنون
امضای جلال لطفی کوروش کبیر:
ازسه صدا می هراسم،
صدای کودکی از بی مادری. صدای متهمی از بی گناهی.صدای عاشقی از جدایی .
۱۳۹۳/۰۶/۲۳، ۰۸:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #214
(۱۳۹۲/۰۴/۱۰، ۰۵:۴۹ ب.ظ)اهواز قناری نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
این رگ سیاهی که در قسمت مخرج قناری نمایان میشه رو میگین عفونت روده یا ورم روده؟
من تا حالا از هر چی استفاده کرده جواب نداده یه چند روز کمرنگ میشه بازم تشدید پیدا میکنه
با اینکه تغذیه همه پرنده ها یکسانه اونایی که مریض میشن اصلا خوب نمیشن که نمیشن؟
نه فشنگی جواب میده نه دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

نه اکسی وت نه هیچچچچچچچ

تو این جور موارد که آنتی بیوتیک هایی که روی باکتری ها موثر هستند جواب نمیدن میشه به تک یاخته شک کرد چند روز هم از قرص مترونیدازول 250 (داروخانه انسانی) استفاده بشه و دوستانی که الان با این موارد درگیرند نتیجه درمان رو تو همین تاپیک اعلام کنند.
چون موارد زیادی دیده میشه که با آنتی بیوتیکهای موثر روی باکتری ها درمان نمیشوند.
۱۳۹۳/۰۶/۲۸، ۰۸:۴۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 8
49 سپاس گرفته‌شده در 23 ارسال
ارسال: #215
سلام به دوستان
یه چند روزی  هست ورم روده در بین پرنده هام زیاد شده و هر کاری کردم تا علتش را متوجه شم موفق نشدم 
(ضدعفونی وسایل وزمین،عوض کردن دون،...) وفقط مونده آب شیر که تازگی ها به خطر خشکسالی بوی بدی میده
دیگه راهی به ذهنم نمیرسه و موندم چیکار کنم؟
۱۳۹۳/۰۷/۱۰، ۰۹:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

lisans
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 747
1124 سپاس گرفته‌شده در 410 ارسال
ارسال: #216
علاوه بر درمان پرنده ها همونطور که خودتون گفتید از اب شیر استفاده نکیند و اب معدنی جایگزین کنید.شما فقط روی اب معدنی کافیه املاح اونو بخونید تا ببینید چقد خوبه استفاده ازش من به شخصه از اب معدنی استفاده میکنم.
از چیزهای مرطوب استفاده نکنید.ایشالا حل میشه
۱۳۹۳/۰۷/۱۰، ۰۹:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا ، محمدمهدی
مدیر بخش سهره

لیسانس
اعتبار: 92
سپاس‌ها: 3515
2706 سپاس گرفته‌شده در 544 ارسال
ارسال: #217
سلام:
آقای رضایاچطورتشخیص ورم روده دادید؟وضعیت فیزیکی پرنده هاتون چطوریه؟بیشتر توضیح بدید.چون اگه ورم روده باشه باید درمان رو شروع کنید.
۱۳۹۳/۰۷/۱۰، ۱۰:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 8
49 سپاس گرفته‌شده در 23 ارسال
ارسال: #218
سلام
تشکر از اینکه جواب میدید واقعا ممنون
بعضی پرنده های بیمار زیر جناغ سینه اشون یه سیاهی هست که تقریبا اندازه یه عدسه
بعضی ها هم، این سیاهی زیر جناغ دارن هم اون خط مشکی که تا پس قناری رفته

وضیعت فیزیکی شون به این صورته وقتی پرنده مریض تو گله، پف می کنه  وقتی هم که تکش می کنی دارو بهش میدی سرحال میشه ولی سیاهی یا خطه نمیره

مدفوعشم بعضیاش سیزه بعضی ها هم سیاه
 واینکه اگه یه پرنده مریض تو این گله و امروز اون جدا می کنی فردا یکی دیگه دوباره تو اون گل مریض میشه

باتشکر
۱۳۹۳/۰۷/۱۱، ۰۲:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 1255
103 سپاس گرفته‌شده در 26 ارسال
ارسال: #219
سلام اقا رضا غالبا قناری ها با خوردن دانه واب الوده به بیماری ورم روده مبتلا میشود .وبه سایر قناریهاکه در یک قفس هستن سرایت خواهد کرد سعی کنید همیشه از دانه تمیز و اب معدنی یا اب تصفیه استفاده کنیدواگر زیر شکم خط سیاهی افتاده از داروی بیوسیرین فشنگی استفاده کن وتغذیه فقط کتان ارزن بده .موفق باشی
۱۳۹۳/۰۷/۱۱، ۰۴:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا ، هیوا ، محمدمهدی ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 5
سپاس‌ها: 125
242 سپاس گرفته‌شده در 101 ارسال
ارسال: #220
با سلام دوستان و اساتید محترم درمان ورم روده با عرق نعنا تجربه کنید فوق العاده هست نصف ابخوری عرق نعنا و بقیه آب من تجربشو دارم خواستم بقیه هم استفاده کنن انشالله که پرنده هیچکی مریض نشه.
۱۳۹۳/۰۷/۱۱، ۰۵:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا ، محمدمهدی ، meisam_th1980

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان