زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۵، ۰۷:۴۱ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

ورم روده

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 5
14 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #1
ورم روده
باعرض سلام وخسته نباشید خدمت دوستان عزیزم که من راراهنمای می کنند.
من یک جفت قناری دارم که 5عدد تخم گذاشتند وبچه هاشون به دنیا آمدندو15روزه هستند ولی ماده قناری ورم روده شدید گرفته وخودش راهم باد میکند من دیشب از بچه هاونر جدایش کردم حالانمی دانم غذا ودارو چی بهش بدم لطفاًسریعاًمراراهنمای کنید سپاس
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۱۵، ۱۱:۵۵ ق.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۸، ۰۸:۲۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 23 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیر بخش سهره

لیسانس
اعتبار: 92
سپاس‌ها: 3515
2706 سپاس گرفته‌شده در 544 ارسال
ارسال: #221
RE: ورم روده
سلام:
همانطورکه آقامیثم گفت از قرص بیوسرین(فشنگی)هر12ساعت یه قرص تا5روزاستفاده کنید.همزمان10[b]قطره سرکه سیب توی جاآبی تا یک هفته.جهت اطلاعات بیشتر در صفحه1 همین تاپیک نوشته آقاعرفان رومطالعه کنید.[/b]
۱۳۹۳/۰۷/۱۱، ۰۷:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدامين كاوسی ، meisam_th1980
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 5
سپاس‌ها: 125
242 سپاس گرفته‌شده در 101 ارسال
ارسال: #222
(۱۳۹۰/۰۱/۱۸، ۰۸:۲۸ ق.ظ)محمدجوادرضائیان نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باعرض سلام وخسته نباشید خدمت دوستان عزیزم که من راراهنمای می کنند.
من یک جفت قناری دارم که 5عدد تخم گذاشتند وبچه هاشون به دنیا آمدندو15روزه هستند ولی ماده قناری ورم روده شدید گرفته وخودش راهم باد میکند من دیشب از بچه هاونر جدایش کردم حالانمی دانم غذا ودارو چی بهش بدم لطفاًسریعاًمراراهنمای کنید سپاس

عرق نعنا استفاده کن نصف آبخوری وبقیش آب جواب میده
۱۳۹۳/۰۷/۱۱، ۱۱:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #223
(۱۳۹۳/۰۷/۱۰، ۰۹:۲۱ ب.ظ)shahabbatista نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
علاوه بر درمان پرنده ها همونطور که خودتون گفتید از اب شیر استفاده نکیند و اب معدنی جایگزین کنید.شما فقط روی اب معدنی کافیه املاح اونو بخونید تا ببینید چقد خوبه استفاده ازش من به شخصه از اب معدنی استفاده میکنم.
از چیزهای مرطوب استفاده نکنید.ایشالا حل میشه

دوستای عزیزم مد نطر داشته باشید وقتی پرنده بلند مدت از آب معدنی استفاده کنه به دلیل کمبود املاح طبیعی توی آب معدنی ممکنه دچار کمبود املاحی مثل کلسیم بشه و باید منبع کلسیم مثل کف دریا یا پوسته تخم مرغ کوبیده همراه کمی نمک خوراکی در اختیار پرنده گذاشته بشه.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۷/۱۲، ۱۱:۵۴ ب.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۳/۰۷/۱۲، ۱۱:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 13
25 سپاس گرفته‌شده در 9 ارسال
ارسال: #224
با سلام خدمت دوستان عزیز
به مشکلی بر خوردم میخواستم از تجربه و نظر دوستان عزیز استفاده کنم ،یه چند وقت پیش یکی از قناریام به ورم روده شدید مبتلا شد بردمش پیش دامپزشک گفت مسموم شده ،بررسی کردم دیدم دون قناریام آلوده به فضله موش هستش (به قول یه قناری باز حرفه ای اصل قناری بازی دون قناری هستش،حالا فهمیدم یعنی چی )خلاصه دون قناریامو عوض کردم ،دامپزشک گفت از داروی ویتالیت(مولتی ویتامین + الکترولیت)استفاده کن ،روی همین یه دونه قناریم که مشکلش حاد بود استفاده کردم نتیجه نگرفتم ،بقیه قناریام به ظاهر مشکلی ندارن سرحال هستن ولی فضلشون حالت طبیعی نداره بیشتر وقتا آبکی ،یه وقتا گچی و یه وقتا سبز روشن هستش ،حالا میخواستم ببینم از دارو یا چیزه دیگه برا شستشو معده شون استفاده کنم یا نه زیاد حساس نشم؟
۱۳۹۳/۰۷/۲۳، ۰۱:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بخش سهره

لیسانس
ارسال: #225
سلام:
اگر مطمئن هستید که ورم روده است دامپزشک باید دارو جهت درمان میداده نه ویتامین.چون رنگ فضله متغیره یعنی سبز وگاهی سفید وگاهی آبکیه احتمالاً انگل دارند. یه دوره لوامیزول بهشون بده اگر خوب نشدند دوباره مطرح کن تا راهکار جدید ارائه بشه.تاپیک طرز استفاده از لوامیزول:

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

۱۳۹۳/۰۷/۲۳، ۰۲:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 455
578 سپاس گرفته‌شده در 144 ارسال
ارسال: #226
سلام به آقا هیوا عزیز

از کجا میشه مطمئن شد که قناری یا سهره انگل و کرم دارن که بشه از لوامیزول استفاده کرد و چند روز باید ازون استفاده کرد؟
۱۳۹۳/۰۷/۲۳، ۰۴:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
مدیر بخش سهره

لیسانس
ارسال: #227
سلام:
معمولاً وقتی پرنده انگل داره فضله اش آبکیه و به درمانهای آنتی بیوتیکی وتغییر تغذیه جواب نمیده وفضله شبیه کرمی میشه که دورش آبه وغالباً رنگ روشن وبیحالی داره.استفاده از لوامیزول یک بار وحداکثر24ساعت در اختیار پرنده قرار میگیره.با توجه به تغذیه از سبزیجات گوناگون سالیانه یکبار با دوز پایین بی ضرره.
۱۳۹۳/۰۷/۲۳، ۰۶:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #228
سلام
به نظر من قناري مذكور انگل نداره وبايد از آنتي بيوتيك استفاده كنه.دوستمون هم بهتر يه عكس از فضله بذاره تا بشه دربارش نظر دقيق داد.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۷/۲۴، ۰۸:۴۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 13
25 سپاس گرفته‌شده در 9 ارسال
ارسال: #229
با سلام وتشکر از دوستان بابت وقت گذاشتن و جواب دادن به سوالها
من دوباره رفتم پیش دامپزشک و در مورد انگل باش صحبت کردم گفت قناری اگه انگل داشته باشه پف میکنه و بی حال میشه ،(ولی قناریای من بجز یکی که مشکلش حاد هست همه سرحالن و مشکل همون فضلشونه که گفتم)بعد گفت سیستم گوارش قناریام بخاطر مصرف دون آلوده درگیره که فضلشون اینطور شده و گفت خیلی حاد نیس فقط از الکترولیت استفاده کن تا معدشون شستشو بشه.با این حال چندتا عکس میزارم دوستان نظر بدن
[img=2x2]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img][img=2x2]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img][img=2x2]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]
۱۳۹۳/۰۷/۲۴، ۰۵:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #230
سلام شما برای اطمینان کتان یکدست بده و خرفه و کلم و شلغم رو در اختیارش بزار البته شلغمش کم باشه ابلیمو و عسل هم داخل جا اب دو روز بده
امضای جلال لطفی کوروش کبیر:
ازسه صدا می هراسم،
صدای کودکی از بی مادری. صدای متهمی از بی گناهی.صدای عاشقی از جدایی .
۱۳۹۳/۰۷/۲۵، ۰۱:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان