زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۰۲:۳۷ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

ورم روده

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 5
14 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #1
ورم روده
باعرض سلام وخسته نباشید خدمت دوستان عزیزم که من راراهنمای می کنند.
من یک جفت قناری دارم که 5عدد تخم گذاشتند وبچه هاشون به دنیا آمدندو15روزه هستند ولی ماده قناری ورم روده شدید گرفته وخودش راهم باد میکند من دیشب از بچه هاونر جدایش کردم حالانمی دانم غذا ودارو چی بهش بدم لطفاًسریعاًمراراهنمای کنید سپاس
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۱۵، ۱۱:۵۵ ق.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۸، ۰۸:۲۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 26 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
عضویت ویژه

اعتبار: 10
سپاس‌ها: 324
298 سپاس گرفته‌شده در 125 ارسال
ارسال: #251
RE: ورم روده
اقای بخشی بعد از اینکه دیگه دارو ندادم خوب شد مست هم شد شاید به خاطر دوز بالاش بوده
۱۳۹۴/۰۷/۲۹، ۰۷:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #252
(۱۳۹۴/۰۷/۲۹، ۰۷:۵۴ ب.ظ)ary نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اقای بخشی بعد از اینکه دیگه دارو ندادم خوب شد مست هم شد شاید به خاطر دوز بالاش بوده
 سلام
اگر پرنده انگل داشته باشه خوب مست نمیشه .
انگل گرفتن هم بیشتر به خاطر چند تا عامل هست 1- خاکی که درون شاهدونه است و پوست شاهدونه که معمولا خاکی و آلوده هست 2-ماسه غیر استریل و ضد عفونی نشده 3-آلودگیهای قفس و لوازم درون قفس 4- آویزون کردن قفس به درخت یا دیوار و خوردن پوست درخت یا کچ و خاک دیوار 5- سبزی و میوه نشسته و آلوده و........ ولی در هر صورت هر چقد هم نظافت و بهداشت رو رعایت کنیم بازم پرنده انگل میگیره و سالی یکبار استفاده از ضد انگل میتونه مفید باشه البته با دروز خیلی کم .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۵/۰۵/۰۳، ۰۴:۳۲ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۴/۰۷/۳۰، ۰۶:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shahabbatista ، محمدمهدی ، ali reza_yar
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #253
سلام
دوستان من کل مطالب ورم روده سهره و قناری رو مطالعه کردم . ولی آخرش نفهمیدم علایم قطعیه ورم روده چیه ؟ بخصوی راجع به رگ سیاه رنگی که دوستان بسیار هم روش تاکید دارن برام سوال بوجود اومده . 

من نظر خودم رو راجع به رگ سیاه خدمت دوستان عرض میکنم :
من طبق تجربیات و مشاهدات عینی خودم تا کنون سه تا رگ پس پرنده ( سهره ) دیدم . 1- رگ سیاه رنگ که بیشتر به علت گرسنگی و سوء تغذیه یا تغذیه نامناسب حاصل میشه و من اینو ورم روده نمیدونم و با تغذیه مناسب و مصرف ویتامین برطرف میشه 2- رگ سفید رنک که یه کم از نی ساندیس نازک تره و نمایان میشه که در واقع روده پرنده است و من اینو ورم روده میدونم و در مواقعی که بیماری وخیم میشه کاملا باد میکنه و متورم میشه . 3- همین رگ سفید بعضی وقتها صورتی کم رنگ یا پر رنگ دیده میشه که فضله همراه با خون دفع میشه که خودش یا یه بیماریه دیگه است به نام کوکسیدیوز و یا همون عفونت شیدید روده و کیله است که باعث دفع خون میشه . ( البته من خودم این سومی رو تا به حال به لطف خدا مشاهده نکردم و رفیقم که قناری بازی میکنه این مورد رو مشاهده کرده بود و با من در جریان گذاشت ) 

حالا پرسشم از اساتید این هست که آیا رگ سیاه ( که در واقع یه رگ خونی هست و بر روی شکم پرنده میباشد و خیلی هم نازکه و در مواقعی که به شکم پرنده فشار میاد بر اثر گرسنگی - سوء تغذیه - تغذیه نامناسب و همینطور در مواقع تخم گذاری در ماده ها البته نه همیشه ) علامت ورم روده هست ؟ یا رگ سفید ؟ ( که در واقع روده پرنده است و یکم از نی ساندیس باریک تر هست و هنگامی که عفونت میکنه متورم میشه و کاملا نمایان میشه و البته در مواقعی که حاد باشه ورم بیشتر میشه و بصورت برجستگی بیرون میزنه و اگر خیلی خفیف باشه تو نور زیاد قابل روئت میباشد .)  
ممنون میشم اگر اساتید جواب بدن . 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۴/۰۸/۱۲، ۰۱:۵۴ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۴/۰۸/۱۲، ۰۱:۵۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #254
سلام
رگ سياه خودش بيماري نيست .نشانه بيماريه . در ورم روده ممكنه رگ سياه ظاهر بشه يا نشه. ورم رود عموما با بزرگ شدن شكم واحيانا تيره تر شدن رنگ پوست شكم همراه ست.در اين مواقع سينه پرنده تحليل ميره.اون رگ يك رگ خونيه كه در ساير مواقع هم وجود داره اما متورم وبرجسته نيست.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۴/۰۸/۱۲، ۰۷:۴۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ ، derik_best
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #255
سلام
اینکه فرمودین : رگ سياه خودش بيماري نيست .نشانه بيماريه . در ورم روده ممكنه رگ سياه ظاهر بشه يا نشه.
و همینطور : اون رگ يك رگ خونيه كه در ساير مواقع هم وجود داره اما متورم وبرجسته نيست.

با این فرمایشات شما موافقم ولی سیاه شدن پوست شکم و تحلیل سینه فکر کنم خودش علایم بیماری سینه کاردی و یا همون پف کردن معروف باشه که در اثر مگا باکتر چینه دان بوجود میاد .

منظور بنده اینه که رگ سیاه دلیل بر ورم روده نیست بلکه در ورم روده رگ سفید که در حقیقت روده پرنده است باید نمایان بشه . و تا این رگ ( روده پرنده ) متورم نشه نمایان نمیشه . ولی دوستان با نمایان شدن رگ سیاه میگن پرنده ورم روده داره . ولی من میگم پرنده صد در صد بیماری داره اما اون بیماری هرچی باشه ورم روده نیست مگر اینکه در کنار رگ سیاه روده پرنده هم متورم و نمایان بشه که سفید رنگه . بازم سپاس از شما  
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۴/۰۸/۱۲، ۱۲:۳۱ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۴/۰۸/۱۲، ۱۲:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 14
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #256
سلام جوجه قناری دو ماهه دارم.ا همون ابتدای جدا کردنش بصورت پف کرده بود البته تحرک داره غذا هم میخوره اما بصورت پف کرده هستش. زیر شکمش هم تازه نگاه کردم سیاه شده والبته شکمش یکم متورم هم هست ممنون میشم راهنمایی کنید که اگر بیماری هست راه درمانش چیه وتغذیش باید به چه صورت باشه

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۴/۰۸/۲۹، ۱۱:۵۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #257
سلام
اين ورم روده نيست .بيماري كبديه.از جوشانده گل خار مريم بايد استفاده كنيد.دانه وغذاي هم بهش نديد. درمانتش خيلي مشكل وزمان بره.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۴/۰۸/۳۰، ۰۸:۰۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Morteza mohamadi ، Morteza mohamadi
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 14
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #258
سلام مجدد این جوشانده را به چه صورت باید بهش بدم وبه چه مقدار
۱۳۹۴/۰۸/۳۰، ۱۲:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

diplom
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 18
50 سپاس گرفته‌شده در 36 ارسال
ارسال: #259
دوستان در بحث ورم روده به یه تجربه ای رسیدم که خواستم به اشتراک بزارم باهاتون
با توجه به بی برنامگی ما ایرانیا در مصرف انتی بیوتیک ها و عدم رعایت دز مصرفی و عدم تغییر دوره ایه نوع اونها دچار مصونیت شدید در برابر انتی بیوتیک ها شدیم
۲ نوع قطره خیلی خوب پیدا کردم که واقعا جواب گرفتم گفتم مطلع بشید
اولیش ورمیسیدا و دومی داکسی اس که بیگی میفروشه تو قم دونه ۱۵ تومنه قطرها
۱۳۹۴/۱۱/۰۲، ۰۲:۱۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 14
سپاس‌ها: 283
684 سپاس گرفته‌شده در 226 ارسال
ارسال: #260
سلام
دوست عزیز ورمی سیدا  محصول تابرنیل با ماده موثر لوامیزول هست . و ضد انگل  و هیچ ربطی به درمان ورم روده نداره . داکسی اس  همون داکسی سایکلینه که البته روی ورم روده تاثیر داره ولی داروی تخصصی  درمان ورم روده نیست ..بهترین  و قاطع ترین درمان ورم روده لینکو اس یا لینکو  پک و ... است . که اسامی مختلف داروی ترکیبی ا ز لینکومایسین و اسپکتینو مایسین هست. . شرکت کیمیا و رویان و چند شرکت دیگه هم در ایران ان را تولید میکنند .  که کیفیت خوبی هم داره
۱۳۹۴/۱۱/۰۴، ۰۲:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان