زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۱، ۰۴:۴۴ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

ورم روده

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 5
14 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #1
ورم روده
باعرض سلام وخسته نباشید خدمت دوستان عزیزم که من راراهنمای می کنند.
من یک جفت قناری دارم که 5عدد تخم گذاشتند وبچه هاشون به دنیا آمدندو15روزه هستند ولی ماده قناری ورم روده شدید گرفته وخودش راهم باد میکند من دیشب از بچه هاونر جدایش کردم حالانمی دانم غذا ودارو چی بهش بدم لطفاًسریعاًمراراهنمای کنید سپاس
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۱۵، ۱۱:۵۵ ق.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۸، ۰۸:۲۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 29 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #281
RE: ورم روده
سلام 
آقا مهدی عزیزم در مورد ورم کبد ممکن هم هست شما درست بفرمایی چون من سرچ کردم این بیماریها رو واسه کبد نوشتن 

بيرنگي كبد ( خونريزي داخلي و خارجي و آلودگي به انگلهاي داخلي و خارجي )
كبد زرد چرب ( مسموميت با سموم فسفره – دژنرسانس چربي )
كبد قرمز روشن ( اريترولكوز – مسموميت با گاز منوكسيد كربن )
رسوب اورات روي كبد( نقرس احشايي– زيادي صدف جيره – كم آبي – پروتئين بالا- كمبود VITA)
اگزوداي فيبريني بروي كبد( كلي باسيلوز )
بزرگ شدن زياد از حد كبد ( لكوز لمفوييد يا ميلوييد – مارك )
كبد بزرگ وپرخون و شكننده ( سپتي سمي  - اسپيروكتوز – بيماري مرغان جوان )
نقاط خونريزي در لبه هاي كبد و دو رنگ شدن كبد ( مسموميت ها )
نكروز نردباني بروي كبد ( گامبورو )
نقاط نكروز كوچك متمايل به رنگ صفرا و شكننده بودن كبد ( اسبيروكتوز )
نقاط نكروزه خيلي كوچك بروي كبد ( وبا ) نكروز بزرگتر ( شبه سل )
كبد ترد و شكننده با دانه هاي خونريزي و نكروتيك ( تورم كبد ويبريوني )
نقاط نكروزه و ندول خيلي بزرگ بروي كبد ( سل و كلي گرانولوما )
آبسه بروي كبد ( بولوروم )
جراحات نكروزه دايره اي ( تورم روده و كبد عفوني سر سياه )
لخته خون بروي كبد ( همانژيوما )
پارگي كبد ( ضربه  چربي زياد كبد )
فيبروز كبد و سيروز ( مايكوتوكسيكوز – مسموميت هاي مزمن – عفونت هاي باكتريايي مزمن )‌

البته این بیماریها ماله مرغ هست ولی در هر صورت ممکنه برای سهره هم باشه . 
ولی به نظر من چون این لکه تا پایین شکم اومده بعیده بیماری کبد باشه و به نظر من همون ورم رودست . بازم خدا عالمه . 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۸/۱۲، ۱۲:۴۶ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۰۵/۲۵، ۱۲:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، محمدمهدی
**
عضویت ویژه

m.s
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 1506
287 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #282
سلام جناب سیمرغ به نظرتون مشکل سهره های من با توجه به عکس فضله زیر چیه ؟ مشکل روده ای یا کبدی ؟ الان 4 روزه دارم سرکه سیب با دوز 6سی سی در 1 لیتر میدم . انتی بیوتیک بیوسیرینم دارم ولی استفاده نکردم اگر نیاز باشه اون دوتا داروی اسهالم فرمودین (سولفامت - تریسولم) تهیه میکنم شما تشخیصتون چیه ممنون میشم راهنمایی کنین دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۵/۰۵/۲۷، ۱۲:۵۲ ب.ظ، توسط gholizadeh.)
۱۳۹۵/۰۵/۲۷، ۱۲:۱۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #283
سلام 
با فضله خالی نمیشه نظر نهایی رو گفت . برای تشخیص ورم روده حتما باید پس پرنده معاینه بشه . ولی چون اسهال داره حتما شربت سولفامت بدین تا اسهال پرنده از بین بره در ضم سولفامت ورم روده پرنده رو هم درمان میکنه . 
سولفامت و تریسول هردو یک شربت هستن اسم تجاریشون متفاوته .  به نظرم بعیده مشکل کبد داشته باشه و به احتمال قوی مشکل روده ای و گوارشی داره . 
فعلا تا زمانی که فضله پرنده درست بشه سرکه ندین . اگر ورم روده داشته باشه بیوسرین هم باید جواب بده .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۷/۲۶، ۰۸:۲۴ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۰۵/۲۷، ۱۲:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 5
3 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #284
سلام
میتونین از دوتا داروی انسانی استفاده کنید ک من خودم استفاده میکنم هم برای قناری هم برای سهره هام
مترونیدازول وکوترینوکسازول باهم مخلوط کنید و توجا ابی ب حیوناتون بدین
انشالله ک خ ب میشن
۱۳۹۵/۰۸/۱۹، ۰۵:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #285
(۱۳۹۵/۰۸/۱۹، ۰۵:۵۹ ب.ظ)Sajad Fadaee نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
میتونین از دوتا داروی انسانی استفاده کنید ک من خودم استفاده میکنم هم برای قناری هم برای سهره هام
مترونیدازول وکوترینوکسازول باهم مخلوط کنید و توجا ابی ب حیوناتون بدین
انشالله ک خ ب میشن

سلام
 از سه داروي كوتريموكسازول ،مترونيدازول ،فورازوليدن هر كدام 25 سي سي در يك شيشه ميريزيد وخوب به هم مي زنيد.يك ونيم سي سي در يك جا آب 100سي سي پر به مدت 5تا 7روز .
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۰۸/۲۲، ۱۰:۱۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 0
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #286
با سلام من یکه مرغ مینا چهارساله دارم که ورم روده گرفته هر چه دکتر بردمش بهتر که نشد بدتر شده آگه کسی دارویی سراغ داره که به من بگوید به خدا تا ابد دعا ش می کنم ممنون میشم
۱۳۹۵/۱۰/۲۱، ۰۲:۵۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #287
سلام 
شربت سولفامت یا تریسول از داروخانه دامپزشکی تهیه کنید و 3 تا 5 روز بهش بدین . به انداره سه چهار قطره تو یه جاآبی قناری بیشتر نباشه
بعدش باید یکی دو روز بهش مولتی ویتامین بدین .
۱۳۹۵/۱۰/۲۱، ۱۰:۲۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 25
140 سپاس گرفته‌شده در 52 ارسال
ارسال: #288
با سلام خدمت دوستان عزیز تمامی مطالبی که در مبحث درمان ورم روده با داروهای شیمیایی گفته شد جالب بود و دست دوستان هم درد نکند که دانسته های خود را به بهترین نحو در اختیار دیگران قرار می دهند ولی یک درمان سنتی وموثر قدیمی هست که تا بحال خوب جواب داده و ان  عبارت است از تمیزی قفس و متعلقات و عدم تغذیه با غذاهای نرم و تخم مرغی  دادن فقط تخم کتان و روزی یک شستی بادام خام رنده شده و حتما دادن جند برگ نعناع سبز که واقعا در درمان ورم روده موثر است و اگر محیط هم کمی گرم نگه داشته شود عالی است بعد از بهبود نسبی بمدت یک هفته دادن 4 قطره سرکه سیب در جا ابی به سلامت پرنده کمک شایانی می کند
۱۳۹۵/۱۰/۲۱، ۰۲:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: m.56 ، gholizadeh ، mohsenb150 ، محمدمهدی
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #289
سلام خدمت آقا شهاب عزیز 
بنده دوصفحه قبل در ارسال 266 نکاتی رو راجع به ورم روده خدمت دوستان عرض کردم . از شما هم سپاسگذارم به خاطر مطالبی که فرمودین . فقط یک نکته وجود داره و اینکه این روشی که شما فرمودین برای درمان ورم روده خفیف میتونه مفید باشه ولی در مواقعی که بیماری حاد و مزمن میشه تا زمانی که از آنتی بیوتیکهای مناسب و وسیع الطیف استفاده نشه بیماری به این راحتی درمان نمیشه و استفاده از داروی صنعتی و شیمیایی لازم و واجب هست . دارویی که من اخیرا استفاده کردم و خیلی قوی و موثر هست شربت سولفامت هست که ضد تمامی اسهالهای پرنده گان میباشد و ورم روده را هم به طور کامل درمان میکند . البته بعد از مصرف دارو حتما باید چند روز به پرنده مولتی ویتامین داده شود چون تمامیه باکتریهای مفید روده را هم از بین میبرد و همین امر سبب ضعف در پرنده میشود . 
شربت سولفامت و شربت تریسول یا داروی اینترتریم هر سه یکی هستن و ماده موثر آنها (سولفادیازین + تری متوپریم) هست و به صورت سوسپانسیون خوراکی هست و بهتره قبل از مصرف شیشه دارو را خوب هم بزنیم و بعد استفاده کنیم .  
با تشکر  
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۸/۱۲، ۱۲:۵۲ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۱۰/۲۱، ۰۷:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، محمدمهدی ، Amir Shams
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 488
375 سپاس گرفته‌شده در 143 ارسال
ارسال: #290
(۱۳۹۵/۱۰/۲۱، ۰۲:۱۴ ب.ظ)shahab160000 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان عزیز تمامی مطالبی که در مبحث درمان ورم روده با داروهای شیمیایی گفته شد جالب بود و دست دوستان هم درد نکند که دانسته های خود را به بهترین نحو در اختیار دیگران قرار می دهند ولی یک درمان سنتی وموثر قدیمی هست که تا بحال خوب جواب داده و ان  عبارت است از تمیزی قفس و متعلقات و عدم تغذیه با غذاهای نرم و تخم مرغی  دادن فقط تخم کتان و روزی یک شستی بادام خام رنده شده و حتما دادن جند برگ نعناع سبز که واقعا در درمان ورم روده موثر است و اگر محیط هم کمی گرم نگه داشته شود عالی است بعد از بهبود نسبی بمدت یک هفته دادن 4 قطره سرکه سیب در جا ابی به سلامت پرنده کمک شایانی می کند

اضافه کنم به توضیحات دوستمون، سرکه سیب طبیعی با غلطت ده تا پانزده میلی لیتر در سک لیتر آب. چند دوره پنج روزه با فاصله زمانی یک دو روز. و بعد از بهبودی هم اضافه کردن سرکه سیب هفته ای یک روز برای پیشگیری.
امضای mohsenb150 << آیا آن روز رسد که بلبلی دیگر در وصف ما سرود شهادت بسراید؟ >>
۱۳۹۵/۱۰/۲۲، ۰۷:۵۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان