زمان کنونی: ۱۳۹۶/۰۱/۰۶، ۰۹:۰۱ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

ورم روده

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 5
14 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #1
ورم روده
باعرض سلام وخسته نباشید خدمت دوستان عزیزم که من راراهنمای می کنند.
من یک جفت قناری دارم که 5عدد تخم گذاشتند وبچه هاشون به دنیا آمدندو15روزه هستند ولی ماده قناری ورم روده شدید گرفته وخودش راهم باد میکند من دیشب از بچه هاونر جدایش کردم حالانمی دانم غذا ودارو چی بهش بدم لطفاًسریعاًمراراهنمای کنید سپاس
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۱۵، ۱۱:۵۵ ق.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۸، ۰۸:۲۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 31 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
عضویت ویژه

اعتبار: 8
سپاس‌ها: 255
206 سپاس گرفته‌شده در 87 ارسال
ارسال: #301
RE: ورم روده
درود
متاسفانه به علت نداشتن علم و اگاهی و امکانات کافی بنده هیچ وقت نتونستم پرنده ای که ورم روده حاد داشته باشه رو درمان کنم فقط تونستم مقطعی خوبش کنم ولی هیچ وقت درمان قطعی نبوده و با کوچکترین بی احتیاطی مجددا اوضاع پرنده خراب شده این مطلبی که عرض کردم شخصی نبوده و برای اکثر دوستان هم اتفاق افتاده
به جرات میتونم بگم دلیل بیشترین تلفات پرنده علی الخصوص سهره همین مورده
۱۳۹۵/۱۱/۰۸، ۰۲:۲۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: m.56 ، محمدمهدی ، سی مرغ
*
کاربر انجمن

license
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 244
71 سپاس گرفته‌شده در 36 ارسال
ارسال: #302
با سلام متاسفانه در برخي از موارد درمان كامل غير ممكن هست حتي با تجويز هاي علمي و رسيدگي مناسب سهره هايي كه مدت زمان زيادي از بيماريشون ميگزره كمتر بطور كامل و اساسي درمان ميشن اين هم تجربه خودم بوده و دوستان ديگر
۱۳۹۵/۱۱/۰۸، ۰۴:۵۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 68
سپاس‌ها: 9437
10222 سپاس گرفته‌شده در 3399 ارسال
ارسال: #303
سلام آقای شریفی گفتن که باسیر ورم روده را درمان کردن .من خودم تازه انجام دادم .خدا شاهده اصلا امیدی به زنده موندنش نداشتم.تا چهار روز نصف حبه سیر انداختم تو آبش و علاوه بر شاهدونه خندان ،سه تا شصتی بادام وگردوی رنده شده بهش دادم.سینش داره پر میشه و ورم شکمش کمتر شده.۴تا بادام ویک چهارم گردو
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۱۱/۰۸، ۱۲:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: m.56
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 810
1929 سپاس گرفته‌شده در 799 ارسال
ارسال: #304
باسلام خدمت رفقای عزیز من پرنده بازهای زیادی دیدم حتی در تشخیص ورم روده هم مشکل داشتن چه برسه به درمان . بله خیلی حساس هست و کار هر کسی نیست ولی شدنیه حتی شدیدترین حالت رو هم میشه به طور کامل درمان کرد . فقط در یک صورت دیگه نمیشه به درمان امید داشت اونم زمانی هست که پرنده اونقد ضعیف بشه که حتی دون و آب هم نمیتونه بخوره ولی حتی اگر فقط آب بتونه بخوره قابل درمان هست البته مهارت و تکنیک های خاص خودشو داره ......  بعضی وقتها شاید لازم باشه از چندتا دارو استفاده بشه مثلا نئوکسی وت یک هفته بهش داده میشه و درحد 60 درصد بیماری خوب میشه و لینکوپک یا سولفامت مثلا باید بعدش داده بشه در حد 95 درصد درمان میشه و 5 درصد بقیه ش با تغذیه صحیح و جا و دمای مناسب و گذر زمان و ویتامینهای لازم و پروبیوتیکها درست میشه . سرما خوردگی نیست که با یه دارو و ظرف یک هفته درست بشه ممکنه یکماه زمان بخواد ....تازه برای اونی که خبره کار هست .... 
نکات ریز زیاد داره مثلا طرف میخواد ورم روده رو درمان کنه و علتش دون آلودش هست و شروع میکنه به دوا درمان ولی حاظر نیست دونش رو بریزه دور و دون تمییز و تازه برای پرنده ش تهیه کنه بعد میاد میگه دارو بی اثر هست و یا ورم روده درمان نداره و ده ها نکته اینچنینی داره مثلا طرف جای نگهداریش آلوده هست قفس و تجهیزات قفسش آلوده هست و نمیتونه محل و قفس و لوازمش رو تعویض یا ضدعفونی کنه بعد پرنده ش خوب نمیشه میگه ورم روده درمان نداره .....یا مثلا در تغذیه مشکل داره و این روش و نوع تغذیه ش باعث ورم روده شده و حاظر نیست تغذیه ش رو عوض و اصلاح کنه و به همین دلیل پرنده ش درمان نمیشه اونوقت میگه ورم روده درمان نداره یا داروها همه بی اثر هستن .......یا اصلا پرنده ش ورم روده نداره و بیماری و داروش چیز دیگری هست و نمیتونه درمانش کنه بازم میگه ورم روده درمان نمیشه ......و از این موارد زیاد داره ولی اگر همه نکات رعایت بشه صددرصد درمان داره البته ان شاالله  
۱۳۹۵/۱۱/۰۸، ۰۲:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ali reza_yar
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 810
1929 سپاس گرفته‌شده در 799 ارسال
ارسال: #305
سلام 
آقا مهدی سیر وحشتناک خاصیت دارویی و درمانی داره و خیلی از جاها میتونه مشکل گشا باشه . من هم چندین بار از سیر استفاده کردم فقط باید برای سیر یکی دوتا جاآبی مخصوص داشته باشیم که همیشه فقط با همون جاآبی به پرنده سیر بدیم چون بوش نمیره و ممکنه بوش پرنده رو کمی اذیت کنه بهتره بعدا با جاآبی نو براش آب یا دارو بذاریم . 
یکی سیر هست و یکی شلغم خام این دوتا رو من خیلی قبول دارم برای درمان خیلی از مشکلات . هیچگونه عوارضی هم ندارن . 
۱۳۹۵/۱۱/۰۸، ۰۵:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ali reza_yar ، محمدمهدی ، gholizadeh

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان