زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۳:۰۵ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

ورم روده

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 5
14 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #1
ورم روده
باعرض سلام وخسته نباشید خدمت دوستان عزیزم که من راراهنمای می کنند.
من یک جفت قناری دارم که 5عدد تخم گذاشتند وبچه هاشون به دنیا آمدندو15روزه هستند ولی ماده قناری ورم روده شدید گرفته وخودش راهم باد میکند من دیشب از بچه هاونر جدایش کردم حالانمی دانم غذا ودارو چی بهش بدم لطفاًسریعاًمراراهنمای کنید سپاس
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۱۵، ۱۱:۵۵ ق.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۸، ۰۸:۲۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 4 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

دکتری
اعتبار: -4
سپاس‌ها: 1
42 سپاس گرفته‌شده در 12 ارسال
ارسال: #31
RE: ورم روده
(۱۳۹۱/۰۸/۲۶، ۱۰:۵۹ ق.ظ)nazmi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۰۸/۲۶، ۱۰:۳۵ ق.ظ)iranvov نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام

دوستان مشکل مربوط به قناری رسمی بلندی است که قبلا مشکل روده داشت (تورم شکم و رگ سیاه مورب) البته خوراک و فضله قناری بدون مشکل است ولی پرنده کمی ضعیف است ( استخوان سینه قناری کمی بیرون زده) پرنده کمی هم کز می کند البته خواب الود نیست و کز کردن محدود به پوش دادن پر است (کم) برای درمان یک دوره 8 روزه هر 12 ساعت یک بار از داروی بیوسرین استفاده کردم انتهای دوره درمان از رگ سیاه خبری نبود اما الان با گذشت یک هفته رگ سیاه باز پدیدار شده و پرنده به حال سابق برگشته :
از نظر خوراک بودن مشکل
فضله قناری بدون مشکل
کمی کز دارد
هراز گاهی گوشه قفس می اید (این مورد قبلا نبود)
دمای محیط 24 و سبزیجات برای این پرنده قطع شده است بهداشت محیط نیز کامل است

از دوستان عزیز تقاضا دارم بنده را در رفع این مشکل راهنمایی بفرمایند
با سلام
دوست عزيز رعايت نكات زير و استفاده از چند قطره سركه سيب در اب اشاميدني
1-خوراندن سبزی خیس و خشك نشده با دستمال كاغذي 2- قرار دادن مواد غذایی برروی ظروف کثیف یا روزنامه و عدم استفاده از كاغذ بدون سرب 3-عدم تعویض روزانه آب آشامیدنی و رعايت بهداشت 4- قرار ندادن و در دسترس نبودن كف دريا در قفس 5-دانه کثیف و مانده و کپک زده و اغشته شدن ظرف دانه غذا خوري با فضله با تشكر

دوست عزیز ممنون از توجه شما ولی همه موارد فوق رعایت شده است
۱۳۹۱/۰۸/۲۷، ۰۹:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 25
125 سپاس گرفته‌شده در 37 ارسال
ارسال: #32
با سلام
دوستان من یه ماده 2ساله دارم که الان مدفوعش به رنگ سیاهه و حالت کرمی شده و همش چرت میزنه وخوابه پارسال که آماده نشد امسالو نمیخوام از دست بدم چون نره داره آماده میشه انواع داروهارم امتحان کردم سولفا- دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

و... لطفا راهنمایی کنید
۱۳۹۱/۰۹/۰۱، ۱۲:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 488
375 سپاس گرفته‌شده در 143 ارسال
ارسال: #33
با سلام خدمت تمامی عزیزان و آرزوی قبولی عزاداری ها.
یکی از قناری های جدیدم مدتیه که بعد از خوردن دانه چرت میزد دوباره سرحال جست و خیز میکنه و بعد از دونه خوردن دوباره چرت. حالت کلی فضلش مشکلی نداشت، نه آبکی و نه سفت. زیر شکمش یه رگ تیره بود که با یه هفته غذای خشک و 4 روز اکسی وت محلول در آب تقریبا رفع شده بود تا اینکه 2 روز پیش بهش برگ کاهو (شسته شده و آب گرفته) دادم که فضلش کمی به سبزی میزد و دوباره هم شکمش رگ زد و همون حال کسالت. پرنده حدود 40 روزه پیش منه و از قبلش خبر ندارم. سوالم از دوستان اینه که ممکنه به کاهو حساسیت داشته باشه چون سری قبلی هم فکر کنم بعد از دادن کاهو و اسفناج اینجوری شد. اگه حساسیت باشه میشه اصلا به پرنده سبزی نداد؟ با تشکر.
۱۳۹۱/۰۹/۰۶، ۰۹:۳۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

لیسانس
ارسال: #34
رفقا! نظری ندارید؟
۱۳۹۱/۰۹/۰۶، ۱۱:۴۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #35
(۱۳۹۱/۰۹/۰۶، ۰۹:۳۵ ق.ظ)mohsenb150 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت تمامی عزیزان و آرزوی قبولی عزاداری ها.
یکی از قناری های جدیدم مدتیه که بعد از خوردن دانه چرت میزد دوباره سرحال جست و خیز میکنه و بعد از دونه خوردن دوباره چرت. حالت کلی فضلش مشکلی نداشت، نه آبکی و نه سفت. زیر شکمش یه رگ تیره بود که با یه هفته غذای خشک و 4 روز اکسی وت محلول در آب تقریبا رفع شده بود تا اینکه 2 روز پیش بهش برگ کاهو (شسته شده و آب گرفته) دادم که فضلش کمی به سبزی میزد و دوباره هم شکمش رگ زد و همون حال کسالت. پرنده حدود 40 روزه پیش منه و از قبلش خبر ندارم. سوالم از دوستان اینه که ممکنه به کاهو حساسیت داشته باشه چون سری قبلی هم فکر کنم بعد از دادن کاهو و اسفناج اینجوری شد. اگه حساسیت باشه میشه اصلا به پرنده سبزی نداد؟ با تشکر.

با سلام وادب به دوست خوبم:

سبزيجات سيستم معده را معمولا بهم ميريزند .پس بايد به مقدار كم داده بشود.اما مشكل قناري شما به علت حساسيت به كاهو نميتونه باشه .ورم روده معمولا با رژيم غذايي خاصي امكان پذير است . قناري كه ورم روده دارد درد زيادي دارد پس اشتها براي غذا دارد بعدش در اثر درد كز ميكند.و يا چرت ميزند.درمان همراه با آنتي بيوتيك و رژيم غذايي بدون سبزي خوب ميشود .اما امكان برگشت دارد. ورم روده در انسان هم بسيار مشكل ساز و درمانش با اندوسكوپي و نمونه برداري و آنتي بيوتيك طي مدت زمان زيادي درمان ميشود. متاسفانه اكثر مواد غذايي براي ورم روده بد است.

موفق باشيد.
۱۳۹۱/۰۹/۰۶، ۱۲:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohsenb150
**
پژوهشگر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 17
سپاس‌ها: 1374
879 سپاس گرفته‌شده در 194 ارسال
ارسال: #36
با سلام

قناری نر دچار ورم روده شده،پس زیاد متورم نشده ولی رگهای سیاه کاملا مشخص هستن.
با وجود ورم روده کاملا سرحال و شاداب هست و در ظاهر قناری به هیچ وجه نشونه ای از بیماری وجود نداره.
از 1هفته قبل کامل مست شده و به میله های قفس میچسبه و آواز میخونه.
به نظر شما قناری نر با داشتن همچین شرایطی مناسب برای جفتگیری و جوجه کشی هست و میتواند نطفه بزند؟
بر فرض که نطفه زد و جوجه بدنیا آمد،آیا امکان این وجود دارد که ورم روده به ماده و جوجه ها منتقل شود؟

مرسی
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۹/۱۲، ۰۱:۲۰ ق.ظ، توسط saeednikzad.)
۱۳۹۱/۰۹/۱۲، ۰۱:۱۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 1202
698 سپاس گرفته‌شده در 207 ارسال
ارسال: #37
درود بر سعید نیکزاد
اگه قناری نر شما سینه اش را خالی نکرده نشانه اینه که قناری از نظر قدرت بدنی حالش خوبه.و میتونی همین طوری جفتش بزنی ولی به نظر من بهتره که اول با قرص فشنگی و قطره 016 خوبش کنی و بعد جفتش بزنی.درمانش هم یک هفته طول میکشه و قناری هم سر حال تر میشه و بهتر نطفه میندازه.من پارسال یه نر داشتم که ورم روده داشت.در نهایت 9 تا جوجه واسم پر کرد ولی توی دوران جوجه کشی کم کم نتونست دیگه خوب تخم ها را پر کنه.اما امسال که ورم رودشو خوب کردم خدا را شکر خیلی بهتر شده.
۱۳۹۱/۰۹/۱۲، ۰۸:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: saeednikzad
**
کاربر افتخاری

لیسانس
ارسال: #38
سلام و عرض ادب
از دوستان کسی قطره Avidiare رو برا ورم روده استفاده کرده؟ جواب میده؟ قرص فشنگی تو شهر ما نایابه. تنها داروی بسته بندی قابل اعتماد و در دسترس همین قطره Avidiare هست. دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)
به صورت بسته های دستپر وجود داره که معلوم نیست چی توشه! [/quote]لطفا راهنمایی کنید. با تشکر.
۱۳۹۱/۰۹/۱۹، ۰۸:۰۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #39
سلام
اگر دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)
خواستيد پيدا ميشه .بفرماييد تا براتون بخرم.كدام يك از قناريهاتون ورم روده گرفته؟يك پيشنهاد هم دارم بيا حامي ماي بشو تا بتونيم با هم پيام خصوصي رد وبدل كنيم.چيزي هم نميشه3ماه 3هزار تومان.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۱/۰۹/۱۹، ۰۹:۰۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

لیسانس
ارسال: #40
(۱۳۹۱/۰۹/۱۹، ۰۹:۰۶ ق.ظ)قناري شيراز نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
اگر دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)
خواستيد پيدا ميشه .بفرماييد تا براتون بخرم.كدام يك از قناريهاتون ورم روده گرفته؟يك پيشنهاد هم دارم بيا حامي ماي بشو تا بتونيم با هم پيام خصوصي رد وبدل كنيم.چيزي هم نميشه3ماه 3هزار تومان.

ممنون از توجهتون.
همون یکسری که داشتم. برا حمایت مالی، بحث مالی نیست؛ بیشتر سهل انگاری بود که امروز کارت همرامه ان شاالله اقدام می کنم. دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)
رو اکثرا میگن تقلبیه. شما امتحان کردی؟ جواب گرفتی؟ استیموله چطور بود؟ نتیجه گرفتید؟
از دوستان کسی avidiar مصرف نکرده؟ ظاهرا برا اسهاله. برا رورم روده جواب میده؟
۱۳۹۱/۰۹/۱۹، ۰۹:۱۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان