زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۱:۵۳ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

ورم روده

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 5
14 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #1
ورم روده
باعرض سلام وخسته نباشید خدمت دوستان عزیزم که من راراهنمای می کنند.
من یک جفت قناری دارم که 5عدد تخم گذاشتند وبچه هاشون به دنیا آمدندو15روزه هستند ولی ماده قناری ورم روده شدید گرفته وخودش راهم باد میکند من دیشب از بچه هاونر جدایش کردم حالانمی دانم غذا ودارو چی بهش بدم لطفاًسریعاًمراراهنمای کنید سپاس
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۱۵، ۱۱:۵۵ ق.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۸، ۰۸:۲۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 5 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #41
RE: ورم روده
(۱۳۹۱/۰۹/۱۹، ۰۹:۱۹ ق.ظ)mohsenb150 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۰۹/۱۹، ۰۹:۰۶ ق.ظ)قناري شيراز نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
اگر دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)
خواستيد پيدا ميشه .بفرماييد تا براتون بخرم.كدام يك از قناريهاتون ورم روده گرفته؟يك پيشنهاد هم دارم بيا حامي ماي بشو تا بتونيم با هم پيام خصوصي رد وبدل كنيم.چيزي هم نميشه3ماه 3هزار تومان.

ممنون از توجهتون.
همون یکسری که داشتم. برا حمایت مالی، بحث مالی نیست؛ بیشتر سهل انگاری بود که امروز کارت همرامه ان شاالله اقدام می کنم. دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)
رو اکثرا میگن تقلبیه. شما امتحان کردی؟ جواب گرفتی؟ استیموله چطور بود؟ نتیجه گرفتید؟
از دوستان کسی avidiar مصرف نکرده؟ ظاهرا برا اسهاله. برا رورم روده جواب میده؟
سلام
استيمول را اثر خيلي قويي ازش نديدم ولي خوب بود.براي ناراحتي هاي گوارشي از پودر اكسي وت استفاده مي كنم جواب خوبي ميده. دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)
بسته بندي شده خود توليدي هست ولي براي تعداد زياده وبراي تعداد كم نمي صرفه.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۱/۰۹/۱۹، ۱۰:۳۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohsenb150
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5294 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #42
برای اشنایی بیشتر با بیماری تورم روده فایل ضمیمه را دانلود کنید
۱۳۹۱/۰۹/۲۴، ۱۰:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohsenb150 ، omidlord
*
کاربر انجمن

دیپلم
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #43
با سلام آیا داروی اریترومایسین که به صورت پودر است در داروخانه ها موجود است برای بیماری ورم روده خوبه یا نه
یک نفر که قناری باز است به من گفت نوک قاشق از این پودر را در نصف اب خوری قناری بریز تا 4روز بخوره
اساتید نظر بدید

البته نمیدونم که ورم روده داره یا نه
علائم این قناری نر به این صورت است
1- نزدیک به2ماه است که پاش را بالا میگرفت البته هر روز یکی را بالا میگرفت . که من فکر میکردم پاش درد میکنه هر کاری کردم ولی پاش را جمع میکرد و
2-نزدیک 2روزه که دیگه پاش را بالا نمیگیره ولی همش در حال تلو تلو خوردن است و چرت میزنه
3-از ظهر هم سرش را تکون میده
4- بعد از از این دیگه الان ته قفس یه گوشه افتاده و چرت میزنه اصلا حالش خوب نیست
در ضمن این قناری جوجه هم دارد و ماده هم روی تخم جدید خوابیده
آیا این دارو برای این قناری خوبه یا نه

در ضمن علائم بیماری ورم روده را کامل بگویید
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۲/۲۳، ۰۷:۰۸ ب.ظ، توسط صفر.)
۱۳۹۲/۰۲/۲۳، ۰۶:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 36
20 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #44
(۱۳۹۲/۰۲/۲۳، ۰۶:۴۹ ب.ظ)صفر نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام آیا داروی اریترومایسین که به صورت پودر است در داروخانه ها موجود است برای بیماری ورم روده خوبه یا نه
یک نفر که قناری باز است به من گفت نوک قاشق از این پودر را در نصف اب خوری قناری بریز تا 4روز بخوره
اساتید نظر بدید

البته نمیدونم که ورم روده داره یا نه
علائم این قناری نر به این صورت است
1- نزدیک به2ماه است که پاش را بالا میگرفت البته هر روز یکی را بالا میگرفت . که من فکر میکردم پاش درد میکنه هر کاری کردم ولی پاش را جمع میکرد و
2-نزدیک 2روزه که دیگه پاش را بالا نمیگیره ولی همش در حال تلو تلو خوردن است و چرت میزنه
3-از ظهر هم سرش را تکون میده
4- بعد از از این دیگه الان ته قفس یه گوشه افتاده و چرت میزنه اصلا حالش خوب نیست
در ضمن این قناری جوجه هم دارد و ماده هم روی تخم جدید خوابیده
آیا این دارو برای این قناری خوبه یا نه

در ضمن علائم بیماری ورم روده را کامل بگویید

سلام دوست عزیز
بهتر بود ارسالهای قبلیم میخوندی تا بتونی بیماری قناریتو تشخیص بدی
رگ سیاه روی شکم بالا اومدن و تورم شکم پف کردن قناری بجز هنگامی که به آن نزدیک میشوید
اینا نشونه های بیماری ورم رودس
۱۳۹۲/۰۲/۲۳، ۰۷:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: صفر ، amir bagheri ، هیوا
*
کاربر انجمن

دیپلم
ارسال: #45
حالا با توجه به علائمی که من دادم بیماری این قناری چی هست؟؟؟
در ضمن شکم این قناری پر از پر هست هر کاری میکنم تا ببینم نمیشه؟؟
ولی نزدیک به پس حیوان سیاهی ندیدم ؟؟
در مورد نوشته های قبلی هم عرض کنم که همه را خوندم ولی هر کسی یه چیزی گفته
اگر این سایت یک دکتر داشت تا سئوالات را به درستی جواب بده خیلی خوب میشد
در ضمن این را بگم که از بعدازظهر که این دارو را بهش دادم کمی علائم حیاتی قناری برگشته
با تشکر از شما
۱۳۹۲/۰۲/۲۳، ۰۸:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

د
سپاس‌ها: 188
166 سپاس گرفته‌شده در 66 ارسال
ارسال: #46
سلام دوست گرامی.در مورد عکسی که گذاشته بودید و نشان دهنده ورم پس قناری بود،از پماد نئومایسین سولفات 1درصد،هر صبح به اندازه یک عدس استفاده کنید و به مدت سه روز ادامه دهید.حتما جواب میده.این پماد در داروخانه های انسانی موجود هست.با تشکر
۱۳۹۲/۰۲/۲۳، ۱۰:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #47
دوست اکثر موضوع ها و بیماریها و درمانهایی که در سایت هست تجربیات عملی و همچنین علمی و برگرفته از مقالات دامپزشکی و دارویی و ... میباشد
بگذریم !
شما از حالت فضله قناری که خیلی در تشخیص مهمه چیزی نگفتی ، با این نشانه ها که گفتی ببین قناریت اسهال یا فضله ش سبز رنگ و بدبو شده یا خیر ؟
اشتها داره و دان میخوره؟
نوکش رو مداوم به چوب یا دان خوری بمیکشه مثل حالت تمیز کردن ولی زیاده روی کنه
لاغز نشده یا سینه قناری نگاه کنین ببینید داجل نرفته و سینه خالی نکرده ؟
تنفس هم زیر نظر بگیر و ببین از دهان نفس میکشه و دهانش زیاد باز بسته میکنه ؟
در طول روز یا بخصوص شبها صدای خس خس یا عطسه مانند نمیده ؟
حالت چشمها چطوره ابکی نیست ؟
روی چوب پاهاش رو خم میکنه و میشینه روی چوب طوریکه سینه ش میچسبه به چوب یا نه حالت نیمه ایستاده داره
چون هنوز بیماری تشخیص ندادید و گفتید قناری کف قفس افتاده بوده فعلا با داروهای تقویتی مثل مولتی ویتامین +الکترولیت یا عناصر کمیاب و ویتامین A و کمی آنتی بیوتیک می توان جلوی وخامت اوضاع را گرفت تا بعد از تشخیص به درمان کامل بپردازید .

اریترومایسین خوبه اما با نشانه های کمی که بالا گفتید به نظر من داکسی سیلین بیشتر کمک میکنه . حالا که اریترومایسین دادید و گفتید بهتر شده ادامه بدید تا 3 روز و موارد بالا رو هم زیر نظر گرفته و اعلام کنید .
۱۳۹۲/۰۲/۲۴، ۰۲:۳۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: 10reza10 ، محمدمهدی ، amir bagheri ، صفر
*
کاربر انجمن

دیپلم
ارسال: #48
با تشکر از توجه شما
از روزی که دارو دادم حالش خیلی کم بهتر شده ولی هنوز خوب نشده وهمش در حال تلو تلو خوردن است وسعی میکنه تعادلش را حفظ کنه علاقه به اب خوردن دارد و دان هم کمی میخورد الان 3روزه که از حالتی که داشت فوت میکرد ولی با دادن دارو این حالت ثابت مونده
در مورد فضله کمی سبز وسفید است البته 3روز پیش بیشتر اب بود ولی از وقتی این دارو را دادم کمی معمولی شده
در مورد اشتها بگم که با توجه به این که قدرت زیادی ندارد وهمش در حال تلو خوردن است سعی میکنه دان بخوره ولی نه مثل همیشه
در مورد نوکش که گفتید این را بگم که زیاد نوکش را به چوب نمیکشه و با توجه به حالی که دارد خیلی کم تحرک دارد
در مورد لاغری و خالی کردن سینه .احساس میکنم داغر شده و جناق سینه سفت است
در مورد تنفس .نه معمولی است و از دهان نفس نمیکشه و خس خس نداره و عطسه هم نمیکنه
حالت چشمها هم معمولی است
در مورد پا هم گفتم نزدیک به 2ماه روی یک پا می ایستاد البته پا ها را عوض میکرد ولی الان فکر میکنم به خاطر حفظ تعادل خودش مجبوره روی دوپا به صورت تلو تلو خوردن بایسته البته با توجه به حالش من اون را روی زمین میگذارم وبراش دون و آب دم دست گذاشتم
به نظر شما با توجه به علائمی که گفتم واینکه 3روز این دارو را دادم وفقط تونستم از وخیم تر شدن اوضاعش جلوگیری کنم
چه دارویی بدم با تشکر
البته اگر داروی باشد که از داروخانه بگیرم بهتره چون اطراف ما مغازه ای که داروی حیوانات داشته باشد پیدا نکردم
با تشکر از توجه شما
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۲/۲۵، ۰۷:۳۲ ب.ظ، توسط صفر.)
۱۳۹۲/۰۲/۲۵، ۰۷:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 319
303 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #49
من فکر نمیکنم مشکل شما ورم روده باشه یا حداقل فقط ورم روده باشه
به نظرم اگه بتونی قزص فشنگی از شرکت ورسله گیر بیاری به اختمال زیاد مشکلت تا حد زیادی خل بشه
فعلن هم حتما از مولتی ویتامین داخله آبش استفاده کن
۱۳۹۲/۰۲/۲۶، ۰۱:۳۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: صفر
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 217
96 سپاس گرفته‌شده در 45 ارسال
ارسال: #50
باعرض سلام خدمت دوستان واستادان عزیز چندتا از قناری های من ورم شکم دارن ومقداری از شکم هم سیاه شده توی سایتها هرچی سرچ میکنیم نوشتن کربنات دوبیسموت شربت هیپو فیسفیت واین ها هم نیست از استادان خواهش میکنم اگر داروی دیگری سراغ دارن بفرمایند
۱۳۹۲/۰۳/۰۲، ۰۵:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Alireza Ahmadi

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان