زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۵:۰۸ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

ورم روده

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 5
14 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #1
ورم روده
باعرض سلام وخسته نباشید خدمت دوستان عزیزم که من راراهنمای می کنند.
من یک جفت قناری دارم که 5عدد تخم گذاشتند وبچه هاشون به دنیا آمدندو15روزه هستند ولی ماده قناری ورم روده شدید گرفته وخودش راهم باد میکند من دیشب از بچه هاونر جدایش کردم حالانمی دانم غذا ودارو چی بهش بدم لطفاًسریعاًمراراهنمای کنید سپاس
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۱۵، ۱۱:۵۵ ق.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۸، ۰۸:۲۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 6 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #51
بیماری ورم روده
(۱۳۹۲/۰۳/۰۲، ۰۵:۴۱ ب.ظ)karaz نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باعرض سلام خدمت دوستان واستادان عزیز چندتا از قناری های من ورم شکم دارن ومقداری از شکم هم سیاه شده توی سایتها هرچی سرچ میکنیم نوشتن کربنات دوبیسموت شربت هیپو فیسفیت واین ها هم نیست از استادان خواهش میکنم اگر داروی دیگری سراغ دارن بفرمایند

سلام
دوست عزیز نیاز به جستجو توی سایتها مختلف نبود پست 41 همین صفحه مقاله کاملی مدیر سایت گذاشتن و صفحات قبل هم کلی مطلب و سئوال و جواب ...
در صورتی که از تورم روده اطمینان دارید و رگ سیاه از ناف تا پس قناری دیدید :
بطور خلاصه : ... عامل بوجود آورنده تورم روده و اکثر بیماریهای روده ای ازدیاد و فعالیت چند نوع باکتری ست که تمام این باکتریها دارای یک وجه مشترک ميباشند و آن گرم مثبت بودن آنهاست (مانند کلستریدیوم پرفرنجنس ) و میتوان این باکتریهای گرم مثبت را توسط پنی سیلین و تتراسیکلین کنترل یا درمان کرد .
پس جهت درمان از داروهاي شامل تتراسیکلین میتوانید استفاده کنید .
كليستين ، نئومايسين سولفات ، لينكومايسين ، باسيتراسين یا ويرجينامايسين و اگر اینها نبود از اکسی وت یا داکسی سیلین جهت جلوگیری از پیشرفت بیماری یا وخامت استفاده کنید . (البته با مشورت پزشک یا یک فرد با تجربه)
در ضمن احتمال بروز بیماری بدلیل مصرف زیاد پروتئین یا غلات نشاسته دار هستش ، در برنامه غذایی حذف یا کم بشه و حین درمان کف قفس تمیز و خشک باشد (چراکه رطوبت باعث تولید هاگ برای باکتری و ازدیاد آنها و برگشت بیماریست )

داروهایی هم که مخصوص این بیماری تولید شده :
1- قطره ورم روده (بنام کد 016 میفروشند ) شیری رنگه و اکثر پرنده فروشی ها دارن واسه درمان خوبه .
2- قطره Digestion Ststem-Nano تولید شرکت نانو جهت عفوتت و ورم روده که دوستان انجمن در پستهای قبل معرفی کردند.
3- پودر دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)
که فقط واسه قناری هستش ...

این مطالب و اطلاعات پاره ی از مقالات دامپزشکی و گزارشات بالینی و درمانی بیماری بود که بنده گرفته و خونده بودم ، امیدوارم اطلاع رسانی و کمکی شده باشه موفق باشید .
۱۳۹۲/۰۳/۰۳، ۰۴:۲۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
کاربر افتخاری

مهندسی
ارسال: #52
...
(۱۳۹۲/۰۲/۲۵، ۰۷:۲۳ ب.ظ)صفر نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با تشکر از توجه شما
از روزی که دارو دادم حالش خیلی کم بهتر شده ولی هنوز خوب نشده وهمش در حال تلو تلو خوردن است وسعی میکنه تعادلش را حفظ کنه علاقه به اب خوردن دارد و دان هم کمی میخورد الان 3روزه که از حالتی که داشت فوت میکرد ولی با دادن دارو این حالت ثابت مونده
در مورد فضله کمی سبز وسفید است البته 3روز پیش بیشتر اب بود ولی از وقتی این دارو را دادم کمی معمولی شده
در مورد اشتها بگم که با توجه به این که قدرت زیادی ندارد وهمش در حال تلو خوردن است سعی میکنه دان بخوره ولی نه مثل همیشه
در مورد نوکش که گفتید این را بگم که زیاد نوکش را به چوب نمیکشه و با توجه به حالی که دارد خیلی کم تحرک دارد
در مورد لاغری و خالی کردن سینه .احساس میکنم داغر شده و جناق سینه سفت است
در مورد تنفس .نه معمولی است و از دهان نفس نمیکشه و خس خس نداره و عطسه هم نمیکنه
حالت چشمها هم معمولی است
در مورد پا هم گفتم نزدیک به 2ماه روی یک پا می ایستاد البته پا ها را عوض میکرد ولی الان فکر میکنم به خاطر حفظ تعادل خودش مجبوره روی دوپا به صورت تلو تلو خوردن بایسته البته با توجه به حالش من اون را روی زمین میگذارم وبراش دون و آب دم دست گذاشتم
به نظر شما با توجه به علائمی که گفتم واینکه 3روز این دارو را دادم وفقط تونستم از وخیم تر شدن اوضاعش جلوگیری کنم
چه دارویی بدم با تشکر
البته اگر داروی باشد که از داروخانه بگیرم بهتره چون اطراف ما مغازه ای که داروی حیوانات داشته باشد پیدا نکردم
با تشکر از توجه شما
با سلام مجدد ببخشید دیر جواب دادم امیدوارم این مدت قناریتون بهتر شده باشه .
همانطور که دوستمون گفت مشکل قناری شما ربطی به این تاپیک و ورم روده نداره و باید جای دیگه جهت تشخیص بیماری میپرسیدید .

عدم تعادل : معمولاً برمیگرده به کم خونی یا عفونت در گوش میانی قناری که باعث حفظ تعادل در پرنده ست و اینکه گفتید سرش رو هم تکون میداده (اگر سر تکون بده و به یک طرف نگه داره و در پریدن منظم دچار مشکله عفونت گوش میانی قطعیه) البته گفتن برخی موارد تغییرات زیاد دما یا گرما باعث عدم تعادل میشه
و روی یک پا ایستادن : (پاهای قناری دقیق بررسی کن نازکی پوست عفونت یا ورم در کف و یا ورم در مفاصل بالایی نداشته باشه)
اسهال سبز چند روزه هم نشونه بیماریهای خطرناکی هستش و باید جدی گرفت ، یکی از اونها عفونت شدید روده ست ولی نه با علائمی که بالا گفتید .... درمان بیشتر با داکسی سیلین یا اکسی وت

لطفا جهت پیگیری مشکلتون درخواست انتقال پست هاتون به بخش مربوطه رو بدید تا هم این تاپیک از نظم و موضوع خارج نشه هم زودتر جواب بگیرید . با تشکر
۱۳۹۲/۰۳/۰۳، ۰۵:۳۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدطاها اصفیاء ، 10reza10
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 217
96 سپاس گرفته‌شده در 45 ارسال
ارسال: #53
RE: ورم روده
(۱۳۹۲/۰۳/۰۳، ۰۴:۲۸ ق.ظ)omidlord نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۲/۰۳/۰۲، ۰۵:۴۱ ب.ظ)karaz نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باعرض سلام خدمت دوستان واستادان عزیز چندتا از قناری های من ورم شکم دارن ومقداری از شکم هم سیاه شده توی سایتها هرچی سرچ میکنیم نوشتن کربنات دوبیسموت شربت هیپو فیسفیت واین ها هم نیست از استادان خواهش میکنم اگر داروی دیگری سراغ دارن بفرمایند

سلام
دوست عزیز نیاز به جستجو توی سایتها مختلف نبود پست 41 همین صفحه مقاله کاملی مدیر سایت گذاشتن و صفحات قبل هم کلی مطلب و سئوال و جواب ...
بطور خلاصه : ... عامل بوجود آورنده تورم روده و اکثر بیماریهای روده ای ازدیاد و فعالیت چند نوع باکتری ست که تمام این باکتریها دارای یک وجه مشترک ميباشند و آن گرم مثبت بودن آنهاست (مانند کلستریدیوم پرفرنجنس ) و میتوان این باکتریهای گرم مثبت را توسط پنی سیلین و تتراسیکلین کنترل یا درمان کرد .
كليستين ، نئومايسين سولفات ، لينكومايسين ، باسيتراسين یا ويرجينامايسين و اگر اینها نبود از اکسی وت یا داکسی سیلین جهت جلوگیری از پیشرفت بیماری یا وخامت استفاده کنید . (البته با مشورت پزشک یا یک فرد با تجربه)
در ضمن احتمال بروز بیماری بدلیل مصرف زیاد پروتئین یا غلات نشاسته دار هستش ، در برنامه غذایی حذف یا کم بشه و حین درمان کف قفس تمیز و خشک باشد (چراکه رطوبت باعث تولید هاگ برای باکتری و ازدیاد آنها و برگشت بیماریست )

1- قطره ورم روده (بنام کد 016 میفروشند ) شیری رنگه و اکثر پرنده فروشی ها دارن واسه درمان خوبه .
2- قطره Digestion Ststem-Nano تولید شرکت نانو جهت عفوتت و ورم روده که دوستان انجمن در پستهای قبل معرفی کردند.
3- پودر دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)

این مطالب و اطلاعات پاره ی از مقالات دامپزشکی و گزارشات بالینی و درمانی بیماری بود که بنده گرفته و خونده بودم ، امیدوارم اطلاع رسانی و کمکی شده باشه موفق باشید .
با تشکر از جواب شما باعرض معذرت باید عرض کنم که بیماری قناری های من رگ سیاه زیر شکم نیست نصف شکم سیاهه

(۱۳۹۲/۰۳/۰۳، ۰۴:۲۸ ق.ظ)omidlord نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام

)

استاد گرامی باتشکر از شما بیماری قناریهای من رگ زدن نیست باکه شکم ورم داره ونصف شکم بصورت عرضی سیاه است سپاسگذارم
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۳/۰۴، ۰۸:۲۲ ق.ظ، توسط karaz.)
۱۳۹۲/۰۳/۰۴، ۰۸:۱۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

مهندسی
ارسال: #54
سلام مجدد (استاد نه ، امید هستم)
وقتیکه رگ سیاه دیده نشه میتونه عفونت زیر جلدی ، گوارشی ، فتق یا تورم کبد ، سنگدان ، کلیه و ... باشه ! اگر دنبال تشخیص دقیق بیماری و درمان هستید با این اطلاعات کمی که دادید بیش از این نمیشه نظر داد .در صورتیکه امکانش دارید عکس واضح از قناری و شکم و پسش بگذارید با ذکر احوال قناری ، علائم نوع تغذیه ی که اخیرا داشته ، داروهای مصرفی ، رنگ پوست سینه شکل و حالت فضله و ... هرچه اطلاعات بیشتر باشه بهتر میشه نظر داد و دوستانی که مشکلی مشابه علائم شما داشتند میان و راهنمایی میکنن.

ضمناً داروهای ذکر شده فقط مختص دیدن رگ سیاه نیست ، آنتی بیوتیک و جهت رفع و درمان چنین عفونت هایی مصرف میشه .
۱۳۹۲/۰۳/۰۵، ۰۳:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، karaz
*
کاربر انجمن

دیپلم
ارسال: #55
ورم شکم قناری
با سلام خدمت اقا امید قناری من فری هست پوست شکم قرمز ورم کرده نصف شکمسیاه تغذیه کتان ارزن هر روز یک کم تخم مرغ البته قناری های دیگر هم که تخم مرغ نمی خورن همچنین بیماری دارن من دو سه سالی هست گرفتار این بیماری هستم ضمنا به دام پزشک نشون دادم گفت مائشعیر ودارویی به نام هپاتیشو بده می گفت از خوردن مواد فاسد این جور شده ولی اون هم اثر نداشت داروهای مصثرفی وینئوکسی .انرو سدیم .باسترایسین باتشکر از شما وهمه اساتید که راهنمایی بفرمایند البته عکس هم میذارم اگر درست باشه
۱۳۹۲/۰۳/۰۵، ۰۸:۵۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

مهندسی
ارسال: #56
سلام
توی این عکس من نتونستم چیزی درست ببینم خیلی ماته و اصلا واضح نیست . نمیدونم فقط واسه من اینجوریه یا ... عکس واضحتر بذارید . شکل فضله ، حالت قناری و شکل پرها  تحرک و ... شما هیچ توضیحی ندادید چطور تشخیص بدیم
هر روز تخم مرغ هیچکس نمیده واسه قناری عزیز من ! کی همچین تغذیه ای پیشنهادی داده ؟! هفته ای یکی دوبار هم زیاده ،

مصرف زیاد تخم مرغ باعث رشد و ازدیاد  باکتری بنام كلستريديوم میشه که بمقدار کم در بدن قناری وجود داره و مفیده ولی وقتی پرتیئن زیاد باشه رشد کرده و زیاد میشه و بسیار مضر که باعث عفونت میشه و از طریق مدفوغ در محیط پخش میشه و با جذب رطوبت بستر عامل بیماری زا بوجود میاد و پخش میشه .
در موارد عفونت گوارشی تخم مرغ یا تغذیه با مواد پروتیئن دار و نشاسته ی حذف و اصلا استفاده نکنید . قفس را شسته و ضد عفونی کنید ، کف قفس خیس نباشد که باعث هاگدار شدن باکتری و تولید مثل میشه .

فعلا یک قطره روغن کرچک در دهان قناری بچکانید ، از غذاهای دیر هضم استفاده نکنید ، دان قبلی تعویض از جای دیگه بخرید (شاید دان آلوده باشه که خودم تجربش دارم) روزی 5 قطره سرکه سیب در آبخوری بریزید خیلی مفیده واسه مشکلات گوارشی ... باز هم میگم داروهای بالا همه برای درمان خوبه خصوصا نئومايسين سولفات ، جنتامایسین و اکسی تتراسایکلین  ( کد 016 گیرت بیاد عالیه روزی یک قطره در دهان )
با این اطلاعات کم چیز دیگه به ذهنم نمیاد .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۳/۰۷، ۱۲:۲۷ ق.ظ، توسط omidlord.)
۱۳۹۲/۰۳/۰۷، ۱۲:۱۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، karaz ، mojtaba_Torghe ، 10reza10
*
کاربر انجمن

دیپلم
ارسال: #57
عزیزم حالت مثل قناری سالم رنگ فضله کرم کمی هم سبز پررنگکه به خاکستری نزدیکه حالت پرها خوبه فقط شکم ورم ونصف شکمسیاهدیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۳/۰۷، ۰۵:۲۵ ب.ظ، توسط karaz.)
۱۳۹۲/۰۳/۰۷، ۰۵:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 1202
698 سپاس گرفته‌شده در 207 ارسال
ارسال: #58
با سلام به همه دوستان
و با تشکر از آقا امید که با صبر و شکیبایی جواب پرسش دوستان را میدن
یکی از جوجه های من هم چند روز پیش گرفتار این بیماری شد و خدا را شکر زود متوجه شدم.علائم هم دقیقا مثل همین عکس بود.البته فضله آبکی و سبز شده بود.چشم ها جمع شده بودند،البته کم.پرها صاف و براق نبود.تحرک پرنده هم کم شده بود.علت هم استفاده از کاهو خیس بود که به محض تغذیه با کاهو بعد از دو روز بیماری شدت گرفت.اما توجه و اقدام سریع من باعث شد که پرنده سریع حالش خوب بشه.
اما درمان:
من مقاله آقای ادمین عزیز را خوندم و مطابق اون عمل کردم.1 هفته بهش کپسول آموکسی سیلین انسانی 250 بهش دادم.هر روز صبح به اندازه 1 دانه عدس در 4 سانت آبخوری میریختم.البته به محض مصرف قناری من خوب نشد.اما امروز بعد 1هفته از پایان درمان وقتی قناری را چک کردم کاملا ورم روده خوابیده بود و اون لکه سیاه که فکر کنم کبدش بود دیگه دیده نمی شد.در ضمن فضله پرنده هم به حالت عادی برگشته.در این مدت هم 3 بار به پرنده آفتاب و آبتنی دادم.
۱۳۹۲/۰۳/۰۷، ۰۷:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: karaz ، omidlord ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

دیپلم
ارسال: #59
باسلام از شما اقای10reza10بخاطر توجهتون به سئوال و جواب بسیار خوبتون سپاسگزارم واز دوستان واستادان دیگر کسی تجربه دیگری دارند لطف کنن بفرمایند
۱۳۹۲/۰۳/۰۷، ۰۸:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 36
20 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #60
سلام به دوستان عزیز وبا تشکر از استادان گرامی
بنده یک نر گلاستر کاکل تک رنگ دارم  4ساله که متاسفانه داره با این بیماری دستو پنجه نرم میکنه حدود بیست روز پیش به دستم رسید و من شروع به درمان با داروی 016 کردم هر 12 ساعت یک قطره و یک روز درمیون توتال تو آبش  به مدت 6 روزکه متاسفانه جواب نگرفتم و قناری رو به چند تا از افراد با تجربه نشون دادم بیوسرین مایع رو پیشنهاد کردن که با همون روش بالا بعد از 4 روز شروع به دادنش کردم ونتیجه نگرفتم
قناری پف کرده نزدیکش که میشم  اینور اونور میپره رگ سیاه روی شکمش که تا مقعد پیش رفته و شکم خیلی کم باد کرده
تغذیه کتان اردبیل تخم کاهو و تخم خرفه  در هفته دو بار آفتاب و یه بار آبتنی داره فضله به شکل سیاه و سفید و عادیه
لطفا استادان گرامی راهنمایی کنید
۱۳۹۲/۰۳/۱۴، ۰۹:۳۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان