زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۳:۱۷ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

ورم روده

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 5
14 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #1
ورم روده
باعرض سلام وخسته نباشید خدمت دوستان عزیزم که من راراهنمای می کنند.
من یک جفت قناری دارم که 5عدد تخم گذاشتند وبچه هاشون به دنیا آمدندو15روزه هستند ولی ماده قناری ورم روده شدید گرفته وخودش راهم باد میکند من دیشب از بچه هاونر جدایش کردم حالانمی دانم غذا ودارو چی بهش بدم لطفاًسریعاًمراراهنمای کنید سپاس
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۱۵، ۱۱:۵۵ ق.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۸، ۰۸:۲۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 7 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #61
RE: ورم روده
سلام
دوست عزیز کجای اصفهانی ؟ اگه میشد یکروز قناریت رو از نزدیک ببینم شاید بهتر میشد نظر داد . در ضمن کد 016 خصوصا اصفهان تازگیها معلوم نیست چی میدن ، چون دست ساز هستش هر کی رسیده واسه خودش درست کرده . من از 3 جای مختلف گرفتم ریختم روی لام آزمایشگاه هر سه تا فرق داشت با هم .. یکی کلا شبیه شربت کوتریمکسازول بود . میخوام بدم دوستم تجزیه کنه بینم چی توشه چون رشته شیمی بوده آزمایشگاه هم هست خودم نفهمیدم دقیق .
۱۳۹۲/۰۳/۱۶، ۰۷:۰۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohsenb150 ، محمدمهدی ، 10reza10 ، سوته دل
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 488
375 سپاس گرفته‌شده در 143 ارسال
ارسال: #62
(۱۳۹۲/۰۳/۱۴، ۰۹:۳۴ ق.ظ)'سوته دل' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به دوستان عزیز وبا تشکر از استادان گرامی
بنده یک نر گلاستر کاکل تک رنگ دارم  4ساله که متاسفانه داره با این بیماری دستو پنجه نرم میکنه حدود بیست روز پیش به دستم رسید و من شروع به درمان با داروی 016 کردم هر 12 ساعت یک قطره و یک روز درمیون توتال تو آبش  به مدت 6 روزکه متاسفانه جواب نگرفتم و قناری رو به چند تا از افراد با تجربه نشون دادم بیوسرین مایع رو پیشنهاد کردن که با همون روش بالا بعد از 4 روز شروع به دادنش کردم ونتیجه نگرفتم
قناری پف کرده نزدیکش که میشم  اینور اونور میپره رگ سیاه روی شکمش که تا مقعد پیش رفته و شکم خیلی کم باد کرده
تغذیه کتان اردبیل تخم کاهو و تخم خرفه  در هفته دو بار آفتاب و یه بار آبتنی داره فضله به شکل سیاه و سفید و عادیه
لطفا استادان گرامی راهنمایی کنید
 سلام. دوست عزیز من تا حالا از داروهای (به قول داروخانه ای ها) فانتزی استفاده نکردم. ولی از قرص اکسی وت و پودر اکسی تترا ساکلین استفاده کردم و برا ورم روده جواب گرفتم. بعضی از دوستان هم از انرو سدیم (انروفلاکساسین خوراکی) استفاده کردن که ظاهرا جواب داده. به نظر من استفاده از داروهای دامپزشکی شناسنامه دار و استاندارد بهتر از نمونه های تجاری و فاقد شناسنامه هست.
۱۳۹۲/۰۳/۱۶، ۰۷:۳۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، سوته دل ، omidlord ، rezaia
**
کاربر افتخاری

مهندسی
ارسال: #63
(۱۳۹۲/۰۳/۰۷، ۰۵:۱۳ ب.ظ)'karaz' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
عزیزم حالت مثل قناری سالم رنگ فضله کرم کمی هم سبز پررنگکه به خاکستری نزدیکه حالت پرها خوبه فقط شکم ورم ونصف شکمسیاهدیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام
این شد عکس .. دوست گرامی قناری شما طبق این عکس بیماری قناری شما ربطی به ورم روده نداره و دچار نوعی عارضه کبدی هستش .
این قناری جفت هم دادید ؟! اگه دادید باید تلفات در جوجه کشی هم داشته باشید یعنی جنین مرده در تخم یا مرگ بعد از تولد درسته ؟  در جیره دان مصرفی از کلزا یا منداب و دان چرب استفاده میکنید ؟
فعلا هیچ دارویی ندید و فقط ویتامین E استفاده کنید و پاسخ سئولاتم بدید .

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۳/۱۷، ۰۴:۴۵ ق.ظ، توسط omidlord.)
۱۳۹۲/۰۳/۱۶، ۰۷:۴۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، karaz ، 10reza10
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 217
96 سپاس گرفته‌شده در 45 ارسال
ارسال: #64
با سلام وتشکر از شما دوست عزیز جناب اقای امید قناری جوجه هست فری 3ماهه بود جوجه های دیگش سالم منداب نمی دم کتان وارزن یک قاشق چای خوری تخم مرغ فقط به فریها البته سرخ هم دارم که این بیماری رو داره ضمنا این قناری مرد دوست دیگری گفته بودن اموکسی سیلین دو بار دادم صبح خون دفع کرده بود ومرده بود ضمنا در کالبد شکافی زیر پوست خون جمع شده بود وگوشت سینه سیاه بودبا تشکراز شما از دوستان واساتید محترم خواهش دارم اگر کسی سوالی می کنه لطفا سریعتر جواب بدن تاحیون تلف نشه حالا شما بفرمایید برای سرخها که تخم مرغ وکلا هفت تخم نمی دم چه دارویی باید داد سپاسگزارم
۱۳۹۲/۰۳/۱۶، ۰۸:۱۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: omidlord
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 319
303 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #65
به نظر من هم بیماری مربوط به کبد هست بهترین دارویی که سراغ دارم داروی کلسی کولیناپ هست  از شرکت لاتک اگر اشتباه نکنم  به نظرم بهترین راه استفاده از این دارو هست و برای فوت قناریتون هم متاسفم ایشاالله ک دیگه شاهد اینگونه صحنه ها نباشی که بسیار درد آوره
پاینده باشین
۱۳۹۲/۰۳/۱۶، ۰۳:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: karaz ، mojtaba_Torghe ، omidlord
**
کاربر افتخاری

مهندسی
ارسال: #66
سلام
ببخشید دیر به دیر جواب دادم چند روز مهمون داشتم وقت نمیشد بیام نت ... خیلی متاسفم بابت مرگ جوجه قناری . پستهای قبل که چندین دارو معرفی کردم و چند بار هم گفتم تا بیماری تشخیص داده نشده دارو مصرف نکنید ، کاش حداقل یکی از اونها انتخاب کرده بودید ...  پست آخری هم نوشته بودم هیچ دارویی ندهید  بجز ویتامین E  

تا وقتیکه دوستان دیگه بیان و نظرشون اعلام کنن خودتون واسه سرخ ها این بیماریها رو جستجو و مطالعه کنید با علائم قناری تطبیق بدهید (شک من فعلا به کوکسیدیوز بعد به کبد چرب هستش)  :
 کوکسیدیوز (چون گفتید فضله خونی دفع کرده) : بهترین دارو برای درمان سولفا کینوکسالین هستش جنتامایسین هم برای درمان عفونت و اسهال های عفونی و آبکی یا فضله حاوی غذای هضم نشده بسیار عالی هستش .
سندرم كبد چرب  (FLS) :
ويتامينE  ، B1 ، B6
Black Spot (یا بیماری لکه سیاه شکم قناری) : درمان با تایلوزین تارتارات
E.coli و سالمونلوز : درمان با انروسدیم فلوکسازین
در صورتیکه مادر و پدر جوجه چاق و سرحال باشند سینه گوشتی و گرد فضله طبیعی ، سایر جوجه ها سالم باشند و تلفات جنین هم در تخم ها نداشته باشند : جوجه قناری بدلیل تغذیه بیش از حد مقوی و حاوی پروتیئن و چربی زیاد ، عدم تحرک و ... دچار سندرم کبد چرب و در ادامه تورم کبد و خونریزی شده بوده که این بیماری با اقدام به موقع نیازی به مصرف دارو نداشته و فقط با اضافه نمودن ويتامينE  ، B1 ، B6 و مقداری C ، به جيره غذائي و انتقال به قفس بزرگتر با تحرک بیشتر درمان خواهد شد و تلفات بيماري به نحو محسوسي كاهش خواهد یافت .
ولی اگر مادر و پدر این جوجه لاغر با پرهای ژولیده و کمی ریخته باشند سینه صاف و داخل رفته فضله آبکی با غذای هضم نشده یا فضله تیره و سیاه رنگ و یا اسهال با کمی خون ، تلفات جوجه ها یا جنین در سایر تخم های لان باشند : برخی از علائم بیماریهایی مانند کوکسیدیوز ،  E.coli ، سالمونلوز یا حتی عفونت مایکوپلاسما و  … میباشد که از والدین به جوجه منتقل شده و منجر به تلفات می شود . 

بنده اگر داروی خاصی با قاطعیت معرفی نکردم دلیلش نداشتن اطلاعات کامل و کافی از قناری شما بود چون علائمی که تا کنون ذکر کردید اکثرا در بیماریهای فوق مشترک هستش که هر کدام دارو و درمان خاص خودش  رو داره ، بهمین دلیل گفتم در مصرف دارو عجله نشه ، در چنین مواردی که هنوز بیماری دقیق تشخیص ندادید عجله در مصرف دارو باعث درمان که نمیشود هیچ شدت بیماری بیشتر و زمان تلفات رو هم سریعتر میکنه .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۳/۱۷، ۰۷:۲۷ ق.ظ، توسط omidlord.)
۱۳۹۲/۰۳/۱۷، ۰۷:۰۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
ارسال: #67
باسلام وسپاس از شما اقا امیدبخاطر جواب بسیار خوبتون فعلا دارم ویتامین E میدم تاببینم چی می شه پدر ومادر این جوجه سا لم هیچ گونه کسالتی ندارن خواهر وبرادراش سالم  دراین بیماری اول شکم ورم میکنه وقرمز میشه بعد از بالا شروع میکنه به سیاه شدن از 200 جوجه 10 تا این جوری شدن فرقی همنمیکنه جیبر یا فری یا سرخ البته فریها وجیبرها رو پرستار یعنی همون سرخ ها بزرگ کردن درضمن قناری که مطفوع خونی کرده بود فکر میکنم از اموکسی بود شاید من زیاد دادم بقیه فضله هاشون خیلی عادیه در کالبد شکافی زیر پوست خون جمع شده بود تاحالا مثل اینکه شما ازاین بیماری اطلاعاتی دارید استادان دیگه به این بیماری برخورد نکردن سپاسگذارم
۱۳۹۲/۰۳/۱۸، ۰۸:۴۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: omidlord
**
کاربر افتخاری

مهندسی
ارسال: #68
خواهش میکنم
اطلاعاتم در زمیته قناری و بیماریها در حد کامل نیست ولی از زمانیکه قناری عشقم شد هر روز و شب باهاشون حال میکنم و بهترین تفریحمه و هر زمان وقت داشتم مطالعه و پرسجو کردم ، هر جایی اسم قناری دیدم چه کتاب چه سایت یا فیلم یا قناری بازای قدیمی و ... میرم سراغش . اگر کمکی از دستم بر بیاد به عشق قناری دریغ نمیکنم .
بگذریم -
عرض کردم برخی بیماریها بدون اینکه در ظاهر قناری نشون بده در بدن والدین هست و انگل یا باکتری از اون قناری بعنوان میزبان استفاده میکنه و از طریق اون به جوجه ها یا سایر قناریها منتقل میشه ، پس نداشتن کسالت دلیل بر سلامت نیست .
با شرایطی که گفتید احتمال اینکه مشکل از دان آلوده باشه یا تغذیه با مواد حاوی پروتیئن و نشاسته بیشتره .

شما گفتید قناریهای زیادی دارید که با این بیماری مواجه شدن ، در صورت تمایل چندتا از اونها رو جدا کنید :
- به یکی دان جدید و ضد عفونی واسه یک هفته در قفس جدا بگذارید .
- قناری دیگه ی هم با همین شرایط تحت درمان با جنتامایسین قرار بدید .
- قناری هم که ویتامین E دادید تحت نظر بگیرید (B6 و B1 هم واسه مشکلات کبد و کلیه موثره) .
در صورت تست موارد فوق بعد یک هفته نتیجه رو به بنده هم اعلام کنید .

اگر قطره جنتامایسین مخصوص پرندگان زینتی دارید چه بهتر اگر ندارید میتونید از داروخونه یک آمپول چنتامایسین 40mg انسانی 300 تومان بگیرید ، بعد 0.1 میلی لیتر (یک دهم سی سی با سرنگ انسولین) در 2cc آب حل کنید و از محلول بدست آمده 0.5cc در نصف آبخوری کوچک (یعنی 50cc آب) بریزید ، هر روز بهمین مقدار محلول تهیه و تعویض کنید و بمدت 3 روز به قناری بدهید سپس دو روز استراحت و مجددا سه روز استفاده کنید . مشکلی بود پیام بدید .
۱۳۹۲/۰۳/۱۹، ۰۴:۲۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، karaz ، 10reza10
*
کاربر انجمن

محصل
سپاس‌ها: 71
61 سپاس گرفته‌شده در 27 ارسال
ارسال: #69
با سلام
منم قناریم عفونت شدید روده داشت از پدرم که دامپزشک هست پرسیدم گفت قرص نئومایسین بهشون بده . هر روز یک پنجم قرص رو برای هر قناری پودر کردم و ریختم تو ظرف آبش بعد از حدود 5 روز خیلی خوب شدند . چون این قرص جذب بدن قناری نمیشه خیلی خوبه . این قرص تو داروخانه دامپزشکی موجود است.
۱۳۹۲/۰۳/۱۹، ۱۰:۴۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
ارسال: #70
با سلام به شما اقای یزدانی لطفا برای اطلاع من ودوستان دیگر بفرمایید قناری چه حالتی داشت مطفوع سبز بود یاشکم ورم داشت یا حالت های دیگه داشت که با این دارو خوب شدن سپاسگزارم
۱۳۹۲/۰۳/۱۹، ۰۴:۲۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان