زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۸:۱۹ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

ورم روده

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 5
14 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #1
ورم روده
باعرض سلام وخسته نباشید خدمت دوستان عزیزم که من راراهنمای می کنند.
من یک جفت قناری دارم که 5عدد تخم گذاشتند وبچه هاشون به دنیا آمدندو15روزه هستند ولی ماده قناری ورم روده شدید گرفته وخودش راهم باد میکند من دیشب از بچه هاونر جدایش کردم حالانمی دانم غذا ودارو چی بهش بدم لطفاًسریعاًمراراهنمای کنید سپاس
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۱۵، ۱۱:۵۵ ق.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۸، ۰۸:۲۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 30 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #291
RE: ورم روده
با سلام 
فرمایش دوستان و عزیزان کاملا رسته ولی متاسفانه در مواقعی که بیماری حاد میشه و یا مدت زمان زیادی هست پرنده درگیر ورم روده شده و به قول معروف مزمن شده درمان کامل و قطعیه ورم روده توسط طب سنتی و گیاهی یا استفاده از سرکه سیب و پروبیوتیکها به تنهایی امکان پذیر نیست و اگرم باشه خیلی خیلی زمان بر و طاقت فرسا هست . درمان ورم روده توسط طب سنتی و گیاهی و سرکه سیب برای ورم خفیف روده میتونه موثر باشه و یا به عنوان پیشگیری میتونه مفید باشه همچنین به عنوان متمم و مکمل آنتی بیوتیکها میتونه مفید و کارساز باشه که بنده هم قبلا خدمت دوستان عرض کردم   
در مواقعی که ورم روده اونقد پیشرفت میکنه که روده پرنده به طور کامل نمایان میشه و یا گوشت سینه پرنده تحلیل میره درمان بدون استفاده از دارو و آنتی بیوتیک مناسب به هیچ عنوان امکان پذیر نیست . اصلا یکی از عواملی که پرنده بازهای ماهر هم در خیلی از موارد نمیتونن ورم روده رو به طور کامل درمان کنن همینه که فکر میکنن با یه خوراکی و دونی یا با سرکه سیب و عرقیجات میتونن و میشه این بیماری را درمان کرد ولی متاسفانه در موارد حاد و مزمن اینطور نیست . البته من خودم طرفدار طب سنتی و داروهای گیاهی هستم که برای پرنده عوارضی هم نداره ولی ورم روده حاد و مزمن بیماری ای نیست که به این راحتی درمان بشه . وقتی ورم روده حاد و مزمن باشه مثل بیماری کوکسیدیوز(اسهال خونی) هست که کشنده و بسیار خطرناکه . در بیماری کوکسیدیوز تا زمانی که از داروی سولفای شرکت تابرنیل یا داروی سولفادین (که ماده موثره هر دو سولفاکینوکسالین هست) استفاده نکنید امکان نجات پرنده از مرگ وجود نداره اینجا هم همینطوره .  پس از درمان کامل یکدوره سرکه سیب هم میتونه متمم و مکمل خوبی باشه در بهبود هر چه بیشتری برای پرنده .   
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۷/۲۶، ۰۸:۳۴ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۱۰/۲۲، ۰۹:۵۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: m.56
*
کاربر انجمن

license
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 279
162 سپاس گرفته‌شده در 87 ارسال
ارسال: #292
با سلام خدمت همه و تشكر بخاطره مطالب مفيدتون با اجازه از جناب سيمرغ براي درمان كوسيدوز از داروي بايكوكس هم استفاده ميشه كه خيلي موثره
۱۳۹۵/۱۰/۲۲، ۰۲:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ
*
کاربر انجمن

license
ارسال: #293
البته كوكسيدوز عامل بسياري از مشكلات گوارشي واصطلاحا سرخي وورم روده و شكم هست وتجربه حقير اين بوده كه بيشتر سهره ها از ناحيه بيماريهاي كبد دستگاه گوارشي اسيب ميبينند
۱۳۹۵/۱۰/۲۲، ۰۲:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #294
سلام خدمت شما دوست عزیز 
داروهای زیادی تحت عنوان ضدکوکسیدیوز ها داریم . از جمله داروی Baycox 2.5% که شما فرمودین ولی بنده استفاده نکردم . 
اما در مورد شربت سولفادین و داروی سولفا از شرکت تابرنیل که ماده موثره آنها سولفاکینوکسالین هست و ضدکوکسیدیوز میباشند بنده از آقای دکتر سوال کردم در مورد شربت سولفامت و تریسول (که البته هر دو یکی هستن و اسم تجاریشون با هم فرق داره) ایشون فرمودن سولفامت خیلی قوی تر و موثر تر از سولفادین میباشد . 
در حقیقت سولفامت و تریسول ضد اسهال هستند و ضد تمامی اسهالها هستند از جمله اسهالهای کوکسیدی و هم اسهال رو از بین میبره و هم علت اسهال رو . چون هم آنتی باکتریال هست و هم آنتی بیوتیک و بسیار قوی و موثر . یعنی مثلا پرنده ای که شدیدترین اسهال رو داشته باشه بعد از چند ساعت که بهش از این دارو داده میشه کاملا فضله ش جم و نرمال میشه . و همینطور ورم روده رو هم درمان میکنه . به نظرم یه داروی ضروری و واجبی هست برای هر پرنده بازی . قبلا هم در موردش کامل صحبت کردم میتونید سرچ کنید. 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۷/۲۶، ۰۹:۳۱ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۱۰/۲۲، ۰۶:۱۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، m.56 ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

license
ارسال: #295
سولفامت هم داروي خيلي خوب وموثري هست براي مشكلات گوارشي چند بار ازش استفاده داشتم واقعا عاليه بخصوص براي اسهال و مشكلات اينچنيني
۱۳۹۵/۱۰/۲۴، ۰۳:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ ، gholizadeh
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #296
(۱۳۹۵/۱۰/۲۴، ۰۳:۱۳ ب.ظ)m.56 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سولفامت هم داروي خيلي خوب وموثري هست براي مشكلات گوارشي چند بار ازش استفاده داشتم واقعا عاليه بخصوص براي اسهال و مشكلات اينچنيني

سلام 
البته به نظر من برای مشکلات گوارشی اکسی وت و نئوکسی وت بهتر هست . البته اگر منظور از گوارش هضم بهتر غذا و عملکرد بهتر روده و معده باشه و همینطور رفع یبوست و رفع کم اشتهایی مثلا .
و برای اسهالهای شدید سولفامت عالیه . لازم هم نیست حتما سه روز داده بشه با یکروز هم پرنده رو درمان میکنه حتی با نصفه روز هم درمانش میکنه و پرنده ضعیف هم نمیشه . 
بعد از سولفامت استفاده از مولتی ویتامین برای یکی دوروز واجبه ولی اکسی وت و نئوکسی وت نیازی به مولتی ویتامین ندارن چون خودشون مولتی ویتامین هم دارن و پرنده رو اصلا ضعیف نمیکنن . 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۷/۲۶، ۰۸:۵۶ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۱۰/۲۷، ۰۱:۱۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، m.56
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #297
(۱۳۹۵/۰۸/۲۲، ۱۰:۱۴ ق.ظ)محمدمهدی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
 از سه داروي كوتريموكسازول ،مترونيدازول ،فورازوليدن هر كدام 25 سي سي در يك شيشه ميريزيد وخوب به هم مي زنيد.يك ونيم سي سي در يك جا آب 100سي سي پر به مدت 5تا 7روز .
سلام خدمت آدمین عزیز 
آقا مهدی من تا به حال از این دارویی که فرمودین استفاده نداشتم . میشه یه کم بیشتر در موردش توضیح بدین و اینکه چه مواقعی کاربرد داره . یعنی منظورم اینه بیشتر برای چه بیماریهایی استفاده داره ؟ و اینکه شما استفاده داشتین نتیجه مطلوب حاصل میشه با این داروی ترکیبی ؟ 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۵/۱۰/۲۷، ۰۸:۱۰ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۱۰/۲۷، ۱۱:۰۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: m.56
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #298
سلام
براي ورم روده هست. 5تا 8روز استفاده ميشه. براي اسهال هم كاربرد داره.اگر بيماري واقعا ورم روده باشه خيلي موثره ولي تشخيص بيماري مهم هست.مثلا انگل نباشه ،ورم كبد نباشه.پارسال استفاده كردم خوب بود.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۱۰/۲۷، ۱۲:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ ، m.56 ، gholizadeh
*
کاربر انجمن

license
ارسال: #299
با سلام ورم روده به نظر حقير اگر زود تشخص داده بشه و درمان كامل و صحيح براش درنظر گرفته بشه حتما درمان ميشه منتهي با گذشت زمان وضعف پرنده درمانش سخت وگاهاغير ممكن خواهد بود البته درمان كامل روعرض ميكنم ولي باز هم پيشگيري خيلي بهتر از درمان هست تجربه شخصي خودم براي پيشگيري از انواع ورم روده در سهره نظافت وتهيه دان واب تازه و استفاده از سركه سيب و پروبيوتيك به همراه ذغال ماسه و صدف وهمچنين پاكسازي كبد با مواد طبيعي همچنين استفاده از دان هاي متنوع بوده وبه هيچ عنوان از شاهدانه خالي بهره نميبرم
۱۳۹۵/۱۱/۰۶، ۰۷:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، ali reza_yar ، سی مرغ
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #300
با سلام 
نکات بسیار درست و خوبی فرمودین ولی تنوع در دانه ها به خصوص دانه های سرد و خنک خودش از عوامل اصلیه ورم روده هست به خصوص برای سهره و به خصوص وقتی که به صورت همیشگی در اختیار پرنده باشه . 
ورم روده هم بستگی داره چقد شدید باشه اگر خیلی خفیف باشه با اکسی وت هم درمان میشه اگر شدت بیماری در حد متوسط باشه نئوکسی وت هم درمانش میکنه و اگر خیلی شدید باشه باسیتراسین بیوسرین سولفامت و انروسدیم و ....... درمانش میکنه . بستگی داره بیماری تا چه حدی پیشرفت کرده باشه و بستگی به نحوه تغذیه و نگهداری و نوع دارویی که برای پرنده انتخاب میشه داره ولی ورم روده در شدید ترین حالت هم به نظر من درمان میشه به شرطی که تغذیه و نگهداری درست و اصولی باشه برای درمان و به شرطی که از داروی مناسب و به موقع استفاده کنیم البته در مواقعی که بیماری حاد و مزمن میشه منظورمه والبته درمان قطعی شاید در بعضی اوقات نیاز به زمان بیشتری داره . 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۸/۱۲، ۰۲:۰۹ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۱۱/۰۷، ۰۲:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان