زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۵، ۰۲:۳۶ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

ورم کردن شکم ماده قناری بعد از تخم گذاری!!!

*
کاربر انجمن

دکتری
اعتبار: -4
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 1
42 سپاس گرفته‌شده در 12 ارسال
ارسال: #1
ورم کردن شکم ماده قناری بعد از تخم گذاری!!!
دوستان عزیز میخواستم ببینم از دوستان با تجربه تر کسی علت این موضوع را میدونه؟؟
دوستان ماده قناری بلند من صبح بعد از 2 هفته اولین تخم خودش را گذاشت(ماده 2 ساله ولی اولین باره که تخم گذاشته قبلا جفت نخورده تاحالا) طرف های عصر دیدم که پف کرده و کف قفس اومده پسش را که چک کردم دیدم ورم کرده و یه کمی سیاه شده سریع پس و شکمش را چرب کردم و روغن کنجد به خوردش دادم (متاسفانه روغن معدنی نداشتم) و جاشو گرم کردم (کنار بخاری و لامپ مادون قرمز) بعد که فضله انداخت و حالش بهتر شد یه کمی تخم مرغ با ویتامین و پروبیوتیک دادم الان حالش خوب شده ولی علت این مشکل را دقیقا نفهمیدم ؟؟؟

درضمن پرنده های من از هر لحاظ(تنوع دانه و تقویت و کلسیم و بهداشت) در سطح کاملا مطلوبی نگهداری می شوند!
۱۳۹۱/۱۱/۲۱، ۰۷:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 2380
74 سپاس گرفته‌شده در 32 ارسال
ارسال: #2
RE: ورم کردن شکم ماده قناری بعد از تخم گذاری!!!
دوست عزیز خوشحالم که حال قناریت خوبه معمولاً قناری های ماده ای که برای بار اول تخم میگذارتد با این مشکل روبرو میشند کار

شما در مورد چرب کردن درسته +میتونید مقدار کمی تخم منداب در زمان آماده سازی لانه توسط ماده همراه دان اصلی به قناریتون بدید این کار باعث

میشه که تخم تو شکم ماده نپیچه
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۱/۲۱، ۰۸:۲۷ ب.ظ، توسط langarood.)
۱۳۹۱/۱۱/۲۱، ۰۸:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: iranvov
*
کاربر انجمن

دکتری
ارسال: #3
(۱۳۹۱/۱۱/۲۱، ۰۸:۱۹ ب.ظ)langarood نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز خوشحالم که حال قناریت خوبه معمولاً قناری های ماده ای که برای بار اول تخم میگذارتد با این مشکل روبرو میشند کار

شما در مورد چرب کردن درسته +میتونید مقدار کمی تخم منداب در زمان آماده سازی لانه توسط ماده همراه دان اصلی به قناریتون بدید این کار باعث

میشه که تخم تو شکم ماده نپیچه

دوست عزیز ممنونم از پاسختون باید عرض کنم تخم منداب به میزان مناسب به دان مخلوط اضافه شده
ایا امکان داره که در تخم گذاری روز بعد دچار مشکل بشه مثل پیچ خوردن تخم؟
۱۳۹۱/۱۱/۲۱، ۰۸:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: پدربزرگ
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 2380
74 سپاس گرفته‌شده در 32 ارسال
ارسال: #4
فکر نمیکنم دیگه مشکلی پیش بیاد اما شما احتیاطاً باید مراقب باشید اگر قناری را به حالت پف کرده دیدی حتماً باید دوباره چرب کنی

برای این کار میتونی از یه قطره چکان هم برای چرب کردن بهتر استفاده کنی
۱۳۹۱/۱۱/۲۲، ۱۲:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #5
سلام
پف كردن ماده در دوره تخم گذاري طبيعي هست غير از اينكه تخم گذاري به تعويق بيافتد آن موقع بايد كارهاي كمكي را جهت خارج نمودن تخم از شكم شروع نمود. تخم منداب وخود كاهو براي نپيچيدن تخم در شكم ماده مفيد است.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۱/۱۱/۲۳، ۰۸:۰۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: DRaiush ، پدربزرگ ، langarood
*
کاربر انجمن

دکتری
ارسال: #6
دوستان این ماده که قبلا شرایط اون را توضیح داده بودم دچار اسهال شدید شده مدفوع رنگ طبیعی داره ولی اطرافش مایع زرد رنگه!!! سینه قناری هم تحلیل رفته در ضمن تخم هم فقط 2 تا گذاشت!!!

نکته عجیب اینکه با وجود اسهال ماده مدفوع اش را حبس می کنه (مثل یبوست!!!) و میاد کف قفس
شکمش را هم که نگاه میکنم ورم میکنه موقع مدفوع و تجمع مدفوع در روده ها معلومه که کمی که شکم رو ماساژ میدم مدفوع را دفع می کنه و حیوون حال می یاد خلاصه اینکه من اسهال با علایم یبوست ندیده بودم اگر کسی تجربه ای در این زمینه داره لطفا بنده را در جریان قرار بده.ممنون

خوراکش هم کم شده!
واسه درمانش هم اول از 1 قطره روغن معدنی برای احتباس مدفوع + Avidiare که حاوی داروی Nitrofurazon هست دادم به مدت 1 روز که فایده نداشت در نتیجه اون را با بیوسرین (فشنگی) + ORS عوض کردم
۱۳۹۱/۱۱/۲۷، ۰۳:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #7
(۱۳۹۱/۱۱/۲۷، ۰۳:۱۶ ب.ظ)iranvov نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان این ماده که قبلا شرایط اون را توضیح داده بودم دچار اسهال شدید شده مدفوع رنگ طبیعی داره ولی اطرافش مایع زرد رنگه!!! سینه قناری هم تحلیل رفته در ضمن تخم هم فقط 2 تا گذاشت!!!

نکته عجیب اینکه با وجود اسهال ماده مدفوع اش را حبس می کنه (مثل یبوست!!!) و میاد کف قفس
شکمش را هم که نگاه میکنم ورم میکنه موقع مدفوع و تجمع مدفوع در روده ها معلومه که کمی که شکم رو ماساژ میدم مدفوع را دفع می کنه و حیوون حال می یاد خلاصه اینکه من اسهال با علایم یبوست ندیده بودم اگر کسی تجربه ای در این زمینه داره لطفا بنده را در جریان قرار بده.ممنون

خوراکش هم کم شده!
واسه درمانش هم اول از 1 قطره روغن معدنی برای احتباس مدفوع + Avidiare که حاوی داروی Nitrofurazon هست دادم به مدت 1 روز که فایده نداشت در نتیجه اون را با بیوسرین (فشنگی) + ORS عوض کردم
با سلام
دوست عزیز با شروع تخم گذاری و خوابیدن ماده بر روی تخم عوامل بیماریزا و بیماریهای پنهان تشدید شده و با شدت گرفتن بیماری و یا ضعف پرنده به کف قفس امده و دلیل بر نگه داشتن مدفوع ( یبوست ) نمیباشد و وجود مایع زرد رنگ در مدفوع نشان از بوجود امدن مشکلات در کبد پرنده میباشد و بهترین کار استفاده از قناری پرستار و مداوای بیماری و مراجعه به دامپزشک و نمونه برداری از مدفوع برای تشخیص بهتر بیماری میباشد و یک مورد دیگر هم در تغذیه تغذیه صحیح دو طرفه میباشد هم از جانب شما و هم از جانب پرتده با تشکر
۱۳۹۱/۱۱/۲۸، ۰۳:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، DRaiush
*
کاربر انجمن

دکتری
ارسال: #8
(۱۳۹۱/۱۱/۲۸، ۰۳:۴۲ ب.ظ)nazmi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۱۱/۲۷، ۰۳:۱۶ ب.ظ)iranvov نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

خوراکش هم کم شده!
با سلام
دوست عزیز با شروع تخم گذاری و خوابیدن ماده بر روی تخم عوامل بیماریزا و بیماریهای پنهان تشدید شده و با شدت گرفتن بیماری و یا ضعف پرنده به کف قفس امده و دلیل بر نگه داشتن مدفوع ( یبوست ) نمیباشد و وجود مایع زرد رنگ در مدفوع نشان از بوجود امدن مشکلات در کبد پرنده میباشد و بهترین کار استفاده از قناری پرستار و مداوای بیماری و مراجعه به دامپزشک و نمونه برداری از مدفوع برای تشخیص بهتر بیماری میباشد و یک مورد دیگر هم در تغذیه تغذیه صحیح دو طرفه میباشد هم از جانب شما و هم از جانب پرتده با تشکر

با تشکر از شما,یه لطف علمی دامپزشکی علت بیماری شناسایی و درمان حاصل شد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۱/۳۰، ۱۲:۰۸ ق.ظ، توسط iranvov.)
۱۳۹۱/۱۱/۳۰، ۱۲:۰۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #9
(۱۳۹۱/۱۱/۳۰، ۱۲:۰۷ ق.ظ)iranvov نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با سلام
دوست عزیز در صورت امکان در مورد علت بیماری و نحوه صحیح درمان توضیح بیشتری ارائه نماید با تشکر
۱۳۹۱/۱۱/۳۰، ۱۲:۲۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #10
(۱۳۹۱/۱۱/۳۰، ۱۲:۰۷ ق.ظ)iranvov نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوست عزیز یعنی چی درمان شد ! ... شما سئوال کردید چند نفر از دوستان وقت گذاشتن جواب دادن ، پیگیر مشکلتون بودن .. بعد چند وقت شما فقط نوشتید "یه لطف علمی دامپزشکی علت بیماری شناسایی و درمان حاصل شد" بهتر نبود راه درمان و این علم دامپزشکی یا تجربه تون رو درمیان میگذاشتید تا پایان این ارسالها مفید واسه دیگران باشه ؟!

ببخشید "اخراج شده" ندیدم .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۱۲، ۰۷:۵۵ ب.ظ، توسط omidlord.)
۱۳۹۱/۱۲/۱۲، ۰۷:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان