زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۰۷:۳۷ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

ورم کردن شکم ماده قناری بعد از تخم گذاری!!!

*
کاربر انجمن

دکتری
اعتبار: -4
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 1
42 سپاس گرفته‌شده در 12 ارسال
ارسال: #1
ورم کردن شکم ماده قناری بعد از تخم گذاری!!!
دوستان عزیز میخواستم ببینم از دوستان با تجربه تر کسی علت این موضوع را میدونه؟؟
دوستان ماده قناری بلند من صبح بعد از 2 هفته اولین تخم خودش را گذاشت(ماده 2 ساله ولی اولین باره که تخم گذاشته قبلا جفت نخورده تاحالا) طرف های عصر دیدم که پف کرده و کف قفس اومده پسش را که چک کردم دیدم ورم کرده و یه کمی سیاه شده سریع پس و شکمش را چرب کردم و روغن کنجد به خوردش دادم (متاسفانه روغن معدنی نداشتم) و جاشو گرم کردم (کنار بخاری و لامپ مادون قرمز) بعد که فضله انداخت و حالش بهتر شد یه کمی تخم مرغ با ویتامین و پروبیوتیک دادم الان حالش خوب شده ولی علت این مشکل را دقیقا نفهمیدم ؟؟؟

درضمن پرنده های من از هر لحاظ(تنوع دانه و تقویت و کلسیم و بهداشت) در سطح کاملا مطلوبی نگهداری می شوند!
۱۳۹۱/۱۱/۲۱، ۰۷:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 14
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 283
684 سپاس گرفته‌شده در 226 ارسال
ارسال: #11
RE: ورم کردن شکم ماده قناری بعد از تخم گذاری!!!
سلام ماده قناری من چند ساعت بعد از تخم گذاری پف کرد کف قفس خوابیدو دیگه تکون نمیخورد . مطمئنم شدم تخم پیچ شده دو قطره روغن زیتون دهنش ریختمو پسش رو هم با روغن زیتون چرب کردم یک روز هم آب عسل بهش دادم  خوب شد بعد از اون دو تا تخم دیگه هم گذاشته. در این جور موارد حتما آب عسل هم به حدی شیرینیش گلو رو نزنه به قناری بدید.
۱۳۹۲/۱۲/۱۸، ۱۱:۵۷ ق.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان