زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۹:۵۷ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

وضعیت غیرعادی سهره نسبت به چند روز پیش

*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 128
46 سپاس گرفته‌شده در 18 ارسال
ارسال: #1
وضعیت غیرعادی سهره نسبت به چند روز پیش
با سلام خدمت اساتید و دوستان گرامی ، یکی از جوجه سهرهام الان 4 روزه وضعیت غیر عادی نسبت به قبل پیدا کرده ،
علائم رو میگم لطفا راهنماییم کنید تا از دست نرود :
1- رنگ گوشت سینه اش نسبت به بقیه قرمز تیره تری شده
2- فضله اش قبلا به رنگ سیاه و سفید بود اما حالا به رنگ سبز روشن وسفید شده
3- دانه ها را با نوکش پرتاب میکند و به هدر میده
4- دانه ها را هم وقتی میشکند مثل قبلا نمیخورد و اکثرا شکسته و در کف قفس میریزد
5- غذایش مخلوط کتان و شادونه است و بعضی وقتا کافشه هم میدم
6- سیب و جعفری هم میدم اما مثل قبلا رغبتی به خوردنشان ندارد
7- قبلا ریزه خونی میکرد اما الان فقط گاهی اوقات جیک میزند
8- کف دریا و ماسه بادی هم در اختیارش جداگانه است اما ازش استفاده نمیکند
9- با مطالعه بعضی ارسالها مقداری پسته و بادام کوبیده شده در اختیارش طی این چند روز گذاشتم که ازش استفاده نکرده
10- قبل از این مدت هفته ای یکبار مولتی ویتامین در آبش می ریختم
11- نسبت به قبلا که تحرکش زیاد بود حتی تا وقتی که لامپ روشن بود ولی حالا فقط در زمانی که جلو آفتاب میزارمش تحرک زیادی دارد اما وقتی داخل خانه است فقط روی دانه خوری برا غذا خوردن می پرد و بطور ناگهانی به چرت زدن می افتد اما حالت پف کردن به خود نمی گیرد
12- در ضمن تولک هم نیست که بگم بخاطر این کسل شده (جوجه امسال) و به تازکی سبیلهای سیاه اطراف نوکش بیرون آمده است
13- آبتنی هم میکند
14- از دارو هم تا حالا براش استفاده نکردم
15- از لحاظ تمیزی و نظافت و جای نگهداری (دما 27 درجه) کم نمیذارم.

لطفا اگر مورد خاصی مانند علائم بیماری است به همراه درمانش ذکر کنید.

با سپاس فراوان
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۶/۱۵، ۱۱:۴۶ ب.ظ، توسط mpirouzmand69.)
۱۳۹۱/۰۶/۱۲، ۰۱:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ali_se65
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 1078
295 سپاس گرفته‌شده در 104 ارسال
ارسال: #11
RE: وضعیت غیرعادی سهره نسبت به 5 روز پیش
سلام
داداشم از تتراکسیلین =یک چهارم قرص پودر شده در ظرف دون +ویتالیت 1 گرم در 1 لیتر اب که قاطی کردی جا ابشو پر کن یه محلول شیری رنگ و یه محلول شبیه اب که هر کدوم 3 قطره تو ابه باید بهش بدی که اسم محلو ل هارو فردا واست می فرستم اینا دستور دامپزشک که واسه سهرهم داده .
اگه مهل سکونتت تهرانه بگو بیارم بهت بدم
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۶/۱۳، ۱۰:۵۴ ب.ظ، توسط mojtaba_Torghe.)
۱۳۹۱/۰۶/۱۳، ۱۰:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mpirouzmand69 ، hamed.k ، mohammad20101368
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 650
552 سپاس گرفته‌شده در 249 ارسال
ارسال: #12
RE: وضعیت غیرعادی سهره نسبت به 5 روز پیش
درود
سهره خودم هم همین مشکلات رو داره،دوره کامل درمان رو هم طی کرد مدفوعش خوب شده بنظرم.
کسی راهی واسه دون خوردنشون نداره!؟
دونه نمیتونه بخوره واسه همین پف میکنن!
۱۳۹۱/۰۶/۱۵، ۰۲:۱۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mpirouzmand69 ، mohammad20101368
*
کاربر انجمن

دیپلم
ارسال: #13
RE: وضعیت غیرعادی سهره نسبت به چند روز پیش
الان 3 روز است که داروی دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)

رو براش گذاشتم و تا دیشب که نگاه کردم تغییری در فضله آبکی و رنگش پدید نیامده و همان حالت خواب آلودگی و کسلی و پف کردن را هم دارد.
در ضمن دانه هم فقط مخلوط کتان و شاهدانه و داخل انگشتی هم مقداری تخم خرفه گذاشتم ، دارو هم پس از 12 ساعت عوض میکنم.
لطفا دوستان نظر خود را در مورد ادامه دادن دارو ، وجود درمان و روشی دیگر بیان کنند. :basa (163):
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۶/۱۶، ۱۲:۰۰ ق.ظ، توسط mpirouzmand69.)
۱۳۹۱/۰۶/۱۵، ۱۱:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #14
سلام.به نظر من دو روز دیگه درمان رو ادامه بده اینکه حالش بدتر نشده خودش نشانه خوبیه.مقداری کافیشه هم به دونش اضافه کن.اگه جواب نمیداد احتمالا باید حالش بدتر میشد و میمرد.دوستان اگه راه درمان بهتر و نظری که جواب داده دارن بگن تا به این جوجه کمک بشه.موفق باشی
۱۳۹۱/۰۶/۱۶، ۰۸:۳۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mpirouzmand69
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #15
(۱۳۹۱/۰۶/۱۵، ۰۲:۱۳ ق.ظ)theanimal نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود
سهره خودم هم همین مشکلات رو داره،دوره کامل درمان رو هم طی کرد مدفوعش خوب شده بنظرم.
کسی راهی واسه دون خوردنشون نداره!؟
دونه نمیتونه بخوره واسه همین پف میکنن!

از درشت نبودن و کهنه نبودن شاهدانه مطمئن شید
۱۳۹۱/۰۶/۱۶، ۱۰:۱۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mpirouzmand69 ، theanimal
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 650
552 سپاس گرفته‌شده در 249 ارسال
ارسال: #16
درود
مشکل از اندازه و کیفیت دانه ها نیست پرنده جون نداره دونه بشکنه.
واسش تو دون خوریش کتون ریختم و با انگشتی هم براش شاهدانه خیس خورده میزارم بنظرم بهتر شده.
من درمان رو تا هفت روز ادامه دادم شما هم همین کارو بکنید.
۱۳۹۱/۰۶/۱۶، ۰۹:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
ارسال: #17
با سلام خدمت دوستان
اوضاع بسیار وخیم و خطرناک :basa (101):

با توج به نظر شما دارو را ادامه دادم هیچ تغییری در علائم قبلی که ذکر کرده بودم بوجود نیامد.

امروز ظهر سهره را گرفتم و زیر شکمش را نگاه کردم :
(( سینه اش به شدت لاغر شده یا همان کاردی شکل ،از قسمتی که جناغ سینه تمام میشه تا مخرج که فضله میریزه به شدت (خیلی زیاد) ورم کرده است و گوشت سینه هم تیره تر شده تا جایی که به سیاهی میخوره))

بنظر خودم روده ورم کرده و خیلی ضعیف شده است.

خواهش میکنم نظر خود را (هرچه سریعتر) در مورد تغذیه در این شرایط بوجود آمده و راه درمان بگویید. :basa (101):
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۶/۱۸، ۰۱:۵۰ ب.ظ، توسط mpirouzmand69.)
۱۳۹۱/۰۶/۱۸، ۰۱:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #18
واقعا تعجب میکنم دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ابهترین و جواب داده ترین دارو برا مشکلات روده ای و گوارشی است.البته دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اصل نه ای تقلبی ها.من برای درمان ورم روده از داروی سولفات استفاده میکنم .همچنان از دادن میوه و سبزیجات خود داری کن.اگه تخم مرغ آبپز میخوره یکم براش بذار دیگه دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

نده یا داروت اصل نیست یا روش جواب نمیده دیگه نده اگه بتونی کافیشه و شاهدونه رو خیس کنی تا نرم بشه و بهش بدی خیلی خوبه.یه جای کار مشکل داره الان تقریبا پنج شش روز از بدشدن حالش میگذره اگه مریضی جدی بود تا الان مرده بود اگه جدی هم نبود تا الان باید نشانه های بهبودی مشاهده میشد پس یه جای کار میلنگه .یه فرد با تجربه اگه دور و برت بود که بهش نشونش میدادی خیلی خیلی بهتر بود.حالا ببینیم دوستان چه نظری دارن
۱۳۹۱/۰۶/۱۸، ۰۲:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
ارسال: #19
در مورد دارو دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)
از قم سفارش دادم فرستادن.
کفشه و شاهدانه هم میخوره اما کم و بیشترش رو هدر میده ، در ضمن خیس کرده و دهن باز هم است.
این سولفات که گفتین چطوریه ؟ پودر یا روغنی و کجا گیر میاد-مخصوص پرنده است یا برا دام هم استفاده میشه !!!
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۶/۱۸، ۰۳:۲۱ ب.ظ، توسط mpirouzmand69.)
۱۳۹۱/۰۶/۱۸، ۰۳:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #20
یه کتاب بیماریهای قناری و سهره دارم که به زبان انگلیسیه و تا الان مشابه به پارسی ترجمه شدش رو جایی ندیدم.توی یه قسمتش نوشته اگه فضله آبکی و رقیق و شیری هست بیماری روده ای است و اندازه سر چاقو بی کربنات سدیم(کربنات سدیم)در آب آشامیدنی معجزه میکند.من چندبار برا قناری که ورم روده داشت استفاده کردم و جواب داد.از داروخانه دام پزشکی گرفتم هم پودر بود هم شربت.سیاهدونه هم حتما تو انگشتی براش بذار هم نرم و مقویه هم خوردنش راحت.این دارو سولفات هم تو داروخونه دامپزشکی گیر میاد قبل از پیدا کردن کربنات سدیم از این استفاده میکردم برا ورم روده ولی از وقتی دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اصلی گیرم اومده دیگه استفاده نکردم حالا تو بگرد ببینیم کدومش گیرت میاد.دوستان هم دارن کم لطفی میکنن و پیشنهاداتشون رو نمیگن خواهش دارم با توجه به توضیحاتی که در مورد حال این جوجه داده شده هرکدوم از دوستان ه تا الان با این وضع روبرو شدن و درمانشون جواب داده هرچه زودتر مارو از نظراتشون بهره مند کنند با تشکر
۱۳۹۱/۰۶/۱۸، ۰۵:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان