زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۱، ۱۲:۱۴ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

ویتامینهای دامپزشکی ایرانی

معرفی مکملهای ویتامینی موجود در داروخانه های دامپزشکی
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #1
ویتامینهای دامپزشکی ایرانی
سلام
چون بحث مکملهای ویتامینی موضوع مهمی در پرورش پرندگان زینتی هست و از طرفی تمامی انواع مکملها مثل مولتی ویتامین-ب کمپلکس- آدی ای و ... در داخل تولید میشه و در داروخانه های دامپزشکی با قیمت بسیار مناسب نسبت به نمونه های خارجی و با کیفیت بالا در دسترس هست لازم دیدم این تاپیک باز بشه.
ابتدا یک معرفی کلی از ویتامینهای بازار ارائه میدم
معمولا مکملهای ویتامینی به صورت 1-مولتی ویتامین(مجموع همه ویتامینها که باز فرمول و دوز هر شرکت فرق میکنه و شامل ویتامینهای آ و دی و ای و گروه ب هست)2-ب کمپلکس(ترکیب چند ویتامین گروه ب مثل ویتامین ب 1 و ب2 و ب6) و ویتامین آ دی و ای که ترکیب سه ویتامین هست که تو تولید مثل رشد و نمو جنین و جوجه لازم هست.
کمبود هر ویتامین حتی یکی اثرات منفی در تولید مثل و باروری و رشد و نمو و سلامتی و مقاومت به بیماریها در پرنده داره.

چند نمونه از داروهایی که خودم دارم و استفاده میکنم با قیمت روز و عکس قرار میدم.
1-مولتی ویتامین ویتالین پودری 100 گرم برای 100 لیتر آب قیمت 5 هزار تومان.
2-مولتی ویتامین ویتالین پودری 5 گرمی برای 5 لیتر قیمت 500 تومان.
3-ویتامین آ-دی-ای (+ویتامین سی و کا)یک لیتری برای هزار لیتر قیمت 57 هزار و 500 تومان.
4-ب-کمپلکس پودری 100 گرمی به اسم ویتابین قیمت 5 هزار تومان.
ویتالین و ویتابین 100 گرمی با همین قیمت به صورت شربت 250 سی سی هم هست در داروخانه های دامپزشکی.
قابل ذکره مولتی1- ویتامین شامل مجموع ویتامینها از جمله گروه ب(ب1 و ب2 وب6 و ...) آ-دی-ای هست.
2-ب-کمپلکس فقط شامل ویتامینهای گروه ب و3- مکمل آ دی ای به شکل غلیط تر و قوی شامل ویتامین آ و ای و دی که برای آماده سازی نر و ماده و رشد جوجه لازمه(در بعضی بسته بندی ها + ویتامین سی و کا)
برای اشخاصی که از همین مکملهای ایرانی استفاده میکنند و خواهان پایین آوردن هزینه های پرورش هستند این نوع محصولاتی که در داروخانه های دامپزشکی موجود هست در مقایسه با نمونه های خارجی با حجم بسیار کمتر و قیمت چند ده برابر بسیار مفید و کارآمد هستند.                    

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۳/۱۰، ۰۱:۵۴ ب.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۳/۰۳/۱۰، ۰۱:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #11
RE: ویتامینهای دامپزشکی ایرانی
با اجازه دوستان .. یک تصحیح کوچک که در پست های بالا دقیق ذکر نشده :
1_ وزن قناری در نژادهای کوچک و درشت از 17گرم و نهایتا 25 گرم می باشد .
2_ هر قناری بسته به نژاد و اندازه در حالت طبیعی و سلامت در روز  بین 7 تا 12 سی سی آب می نوشد .

( طبق تجربه شخصی ، وزن نژادهای مختلف ها با ترازوی دیجیتال دقیق اندازه گیری شده  ،همچنین اندازه گیری آب مصرفی روزانه با ظروف مدرج)
۱۳۹۳/۰۳/۱۳، ۱۱:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دانشجو
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 121
223 سپاس گرفته‌شده در 77 ارسال
ارسال: #12
(۱۳۹۳/۰۳/۱۳، ۱۱:۱۲ ب.ظ)'omidlord' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با اجازه دوستان .. یک تصحیح کوچک که در پست های بالا دقیق ذکر نشده :
1_ وزن قناری در نژادهای کوچک و درشت از 17گرم و نهایتا 25 گرم می باشد .
2_ هر قناری بسته به نژاد و اندازه در حالت طبیعی و سلامت در روز  بین 7 تا 12 سی سی آب می نوشد .

( طبق تجربه شخصی ، وزن نژادهای مختلف ها با ترازوی دیجیتال دقیق اندازه گیری شده  ،همچنین اندازه گیری آب مصرفی روزانه با ظروف مدرج)

سلام،اعداد و ارقامی که آقای نیکزاد و من گفتیم فرضی بود.مهم اصل موضوع بود که امیدوارم پاسخ خوبی داده شده باشه

اما بازم بسیار ممنون،برای خوده من جالب بود سخنان شما
۱۳۹۳/۰۳/۱۴، ۱۰:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: omidlord ، vahid babayi
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #13
عرض کردم با اجازه والا قصد توهین یا مخالفت نداشتم .

چون اطلاع از وزن دقیق قناری و میزان آب مصرفی جهت محاسبه دوز داروها و برنامه مکمل ها بسیار مهم ست اطلاع رسانی شد .

مسعود جان و سایر دوستان شرمنده که باعث خارج شدن تاپیک شما از موضوع اصلی شدم .
میتونید پستهای بنده را انتقال یا حذف نمایید .

OPs !
۱۳۹۳/۰۳/۱۵، ۰۲:۰۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دانشجو
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 121
223 سپاس گرفته‌شده در 77 ارسال
ارسال: #14
(۱۳۹۳/۰۳/۱۵، ۰۲:۰۷ ق.ظ)'omidlord' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
عرض کردم با اجازه والا قصد توهین یا مخالفت نداشتم .

چون اطلاع از وزن دقیق قناری و میزان آب مصرفی جهت محاسبه دوز داروها و برنامه مکمل ها بسیار مهم ست اطلاع رسانی شد .

مسعود جان و سایر دوستان شرمنده که باعث خارج شدن تاپیک شما از موضوع اصلی شدم .
میتونید پستهای بنده را انتقال یا حذف نمایید .

OPs !

بابا این حرفا چیه،من که واقعا برام جالب بود و اصلا ناراحت نشدم،واقعا اطلاعاتی که دادید لازمه ی پرورش قناریه

من خیلی هم خوشحالم که شما اینو به من یاد دادید.

اگه جسارتی کردم شرمنده ام.بازم بابت پست مفیدتون سپاس

۱۳۹۳/۰۳/۱۵، ۰۹:۱۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: omidlord ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 650
552 سپاس گرفته‌شده در 249 ارسال
ارسال: #15
درود
کسی از دوستان میدونه این نوع داروهایی که تو عکس گذاشتم،اصلا کجا تولید میشن و آیا بدر بخور هستن!
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

این داروها تو بازار شهر ما زیاد شده و برای تمام بیماریها و تقویت و نطفه دار شدن و خلاصه واسه همچی هستش
و صد البته قیمت بسیار پایینی هم دارند.!!!!
۱۳۹۳/۰۷/۰۳، ۱۰:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
مدیر بخش سهره

لیسانس
اعتبار: 92
سپاس‌ها: 3515
2706 سپاس گرفته‌شده در 544 ارسال
ارسال: #16
سلام:
من از این نوع داروها توی کرمانشاه ندیدم.اما بسته بندی وبرچسب معرفی کالا که روش چسبوندن بحث برانگیزه.کاملاً مشخصه که دست ساز ودست پُره.به پلمب پیچش توجه نکنید توی بازار فراوونه.شرکتهای ایرانی سازنده دارو شماره ثبت وآدرس دارند.
۱۳۹۳/۰۷/۰۳، ۱۰:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #17
(۱۳۹۳/۰۷/۰۳، ۱۰:۱۰ ب.ظ)theanimal نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود
کسی از دوستان میدونه این نوع داروهایی که تو عکس گذاشتم،اصلا کجا تولید میشن و آیا بدر بخور هستن!
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

این داروها تو بازار شهر ما زیاد شده و برای تمام بیماریها و تقویت و نطفه دار شدن و خلاصه واسه همچی هستش
و صد البته قیمت بسیار پایینی هم دارند.!!!!

ویتامین آ-دی-ای یا آ-دی-ای-سی-کا  یا ب-کمپلکس ایرانی هستند که تو داروخانه دامپزشکی بطری یک لیتری(هزار سی سی) 50تا 60 تومان قیمت داره پر میکنند تو جای 10 سیسی میفروشند.
حساب کنید 10 سی سیش در میاد 500 تومان. چند میفروشند؟

ویتامین AD3E یک لیتر یا هزار سی سی 62 هزار تومان

ویتامین ب کمپلکس (ترکیب چند ویتامین از گروه ب مثل ب1 ب2 ب6 ب12 و ...) 38یک لیتر  هزار تومان
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۷/۰۳، ۱۰:۴۲ ب.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۳/۰۷/۰۳، ۱۰:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بخش سهره

لیسانس
اعتبار: 92
سپاس‌ها: 3515
2706 سپاس گرفته‌شده در 544 ارسال
ارسال: #18
سلام:
جناب میرزالو نمیشه اعتمادکرد.اغلب اوقات تاریخ گذشته ها یا اونهایی که یه ماه از تاریخشون مونده رو به قیمت خیلی ناچیز میخرند و بسته بندی میکنند.(البته کسانی که مصرفشون کمه از این نوع میخرند چون لیتری به نفعشون نیست.)
۱۳۹۳/۰۷/۰۳، ۱۱:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #19
بنده فقط چون اطلاع داشتم عرض کردم و گفتم برای خودشون کمترراز پانصد تومان تموم میشه تازه اگر دارو تاریخ گذشته نباشه وگرنه خود من هم داروی کامل خریداری میکنم هم به صرفه تره هم مطمئن.
انگار جدیدا مد شده فقط برای سود شخصی ویتامین ها و داروها و آنتی بیوتیکهایی که بابسته ها یک کیلویی یا بیشتر در حدود چند ده هزار تومان تو داروخانه های دامپزشکی هست خرد میکنند و میفروشند.
البته اگر دارو سالم باشه باز کمتر مشکل داره تا داروهای تاریخ گذشته رو تقریبا مجانی در حد ده هزار تومان بخرند و تو بسته ای کوچک بفروشند.
۱۳۹۳/۰۷/۰۴، ۱۲:۴۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 650
552 سپاس گرفته‌شده در 249 ارسال
ارسال: #20
درود
این نوع محصولات بنظرم ده گرم وزنشونه شاید ده بیس سی سی باشه.
قیمتشون هم دو تومن هستش از هر نوعی تقویتی مولتی ویتامین دارویی فرقی نداره قیمتشون یکسانه!!!!!!!!!!!!!
نه تاریخ مصرف دارند نه شرایط نگهداری اما یه کد گوششون نوشته که مشابهش رو توسایت قم قناری دیدم!
والا من دنبال یه دارویی تقویت نطفه میگشتم که تو بازار استان ما(خوزستان)از این بهتر پیدا نمیشه!
۱۳۹۳/۰۷/۰۴، ۰۱:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، vahid babayi

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان