زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۵، ۰۴:۴۰ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

پخش صدای ضبط شده آواز قناری برای قناری های جفت شده خوبه یا نه؟

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 9
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 399
300 سپاس گرفته‌شده در 114 ارسال
ارسال: #1
پخش صدای ضبط شده آواز قناری برای قناری های جفت شده خوبه یا نه؟
سلام.
نمیدونستم این سؤال رو کجا بپرسم بری همین تاپیک جدید زدم.
میخواستم بدونم به نظر شما پخش صدای ضبط شده آواز قناری برای قناری هایی که جفت شدن خوبه یا نه؟ آیا موجب تحریک بیشترشون برای آواز خوندن و جفتگیری میشه و یا برعکس منجر به جداییشون میشه؟
با سپاس پیشاپیش.

۱۳۹۳/۰۵/۱۷، ۰۲:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #11
RE: پخش صدای ضبط شده آواز قناری برای قناری های جفت شده خوبه یا نه؟
سلام
ممنون از شهاب جان که وقت میذارند و دوستان رو راهنمایی میکنن استفاده  کردیم سپاس
محسن عزیز بدون تعصب میگم انجمن پرنده بان بهترین واولین انجمن تو ایران و سایتی بهتر از این سایت نیست  اساتید در این سایت هستن وبه صورت آنلاین به سوالات بنده وشما جواب میدن وبرای من یکی  استاد بودن وکاربلدیشون ثابت شده
شما اگه میخاین روش جدیدی رو امتحان کنید یخورده وقت گیره وامکان داره دلسرد وزده بشید از قناری ونتونید دیگه پرورش بدین
به نظر بنده شما بهتره پیرو فرمایشات اساتید انجمن پیش برید وراهنمای هاشونو عملی کنید  من خودم هیچی از قناری بلد نبودم واقعا هیچی بلد نبودم اومدم انجمن ومطالب انجمن رو مطالعه کردم یاد گرفتم 
مطمئنن اگه شما وقت بذارید ومطالب رو بخونید وعلاقه ی که من در شما میبینم یکی از اساتید بزرگ سایت میشید وجفت های بیشتری رو میتونید سالم پرورش بدید البته اگه انجمن رو قبول دارید
پرورش قناری سلیقه ی هست وهرکی سلیقه بهتری داشته باشه  قناری هاش بهترن حالا اگه از تجربیات افراد باتجربه استفاده بشه مطمئنن نتیجه بهتری ودرزمان کمتری  بدست میاد
اینکه همیشه سوال دارید خیلی خوبه دوستان هم لطف میکنن بدون هیچ چشم داشتی جواب سوالات همه کاربران رو میدن
درمورد آواز گذاشتن واسه قناری های که جفتن گذاشته نشه بهتره یجورایی آرامششونو بهم میزنه ماده دنبال صدا میگرده نره شروع به خوندن میکنه وماده رو دنبال میکنه وشاید هم بزنه (فقط یه مورد وقتی که هنوز جفت نشدن روزای اول اگه صدا گذشته بشه نره دنبال ماده میکنه وامکان داره که جفتگیری کنن ولی باز به نظر من نیاز نداره چون باید بهشون وقت داده بشه چند روز که بگذره در آرامش تمام بدون هیچ دعوای اگه آماده باشن ودرست جفت زده شده باشن جفت میخورن) اگه جفت خورده باشن که دیگه نیازی نیست وکار خودشونو بلدن وشما وظیفه دارید تغذیه ونظافتشونو انجام بدین 
اگه سوالی هست درخدمتیم

امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۳/۰۵/۱۸، ۱۲:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بخش سهره

لیسانس
اعتبار: 92
سپاس‌ها: 3515
2706 سپاس گرفته‌شده در 544 ارسال
ارسال: #12
سلام:
آقامحسن، آقا شهاب درست میگه،اگه میخوای فقط همزیستی با پرنده ها داشته باشی مرغ عشق بخر.هم ارزونتره وهم تنوع رنگ بیشتری داره هزینه نگهداریش هم کمتر از قناریه.توی تاپیک تولک هم برات توضیح دادم که تولک لازمه بقای پرنده هستش.خیلی از دوستان ماه پیش قناریهاشون رو جدا کردن در حالیکه ماده قناری میخواست تخمهای جدید بزاره اتفاقاً یه تاپیک هم در مورد راهکارهای جدا کردن قناریها در پایان فصل جفتگیری داریم.یعنی عمداً کاری میکنیم که ماده از مستی بیفته و تخم نذاره.شما هم اگه میخوای فصل بعد نتیجه بگیری جداشون کن.یه قفس برای ماده بخری با وسایلش حداکثر 15تومنه.اگر هم دوست نداری بذار کنار هم باشن نگاشون کن و لذت ببر.موفق باشی.
۱۳۹۳/۰۵/۱۸، ۱۲:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #13
سلام
دوست عزي اگر جاي لازم و وقت كافي نداري يك قناري نر نگهدار تا برات بخونه ولذت ببري .همين قناريهاي جفتي وقتي تولك برن وتوي يك قفس باشن همديگر را اذيت مي كنن غير اينكه چندتا قناري ديگه هم باهاشون باشه.قناريها اگر جفت باشن وجداشون نكنيد تا زمانيكه از نطفه برن جفت گيري مي كنن واحتمال عقيم شدنشون زياده.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۵/۱۸، ۱۲:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 9
سپاس‌ها: 399
300 سپاس گرفته‌شده در 114 ارسال
ارسال: #14
(۱۳۹۳/۰۵/۱۸، ۱۲:۳۳ ب.ظ)'محمدامين كاوسی' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
محسن عزیز بدون تعصب میگم انجمن پرنده بان بهترین واولین انجمن تو ایران و سایتی بهتر از این سایت نیست  اساتید در این سایت هستن وبه صورت آنلاین به سوالات بنده وشما جواب میدن وبرای من یکی  استاد بودن وکاربلدیشون ثابت شده

سلام.
ممنون از شما و همه دوستانی که راهنمایی می کنن. بله من خودم دو سه هفته ای مطالب این انجمن رو دنبال می کردم و بعد از اینکه پی بردم اینجا جایی هست که آدم میتونه جواب بگیره تصمیم گرفتم عضو بشم.

(۱۳۹۳/۰۵/۱۸، ۱۲:۴۹ ب.ظ)'محمدمهدی بخشی' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
دوست عزي اگر جاي لازم و وقت كافي نداري يك قناري نر نگهدار تا برات بخونه ولذت ببري .همين قناريهاي جفتي وقتي تولك برن وتوي يك قفس باشن همديگر را اذيت مي كنن غير اينكه چندتا قناري ديگه هم باهاشون باشه.قناريها اگر جفت باشن وجداشون نكنيد تا زمانيكه از نطفه برن جفت گيري مي كنن واحتمال عقيم شدنشون زياده.

ممنون از شما.
با احترام به همه ی دوستان باید بگم پاسخ شما تنها پاسخی بود که میشد به عنوان یه جواب منطقی و پاسخ سرراست به سؤالی که پرسیدم، بهش نگاه کرد. البته من برای به بیراهه نرفتن این تاپیک بقیه سؤالاتم رو درباره تولک رفتن در تاپیک مربوط به تولک می پرسم.
بازم از همه ممنونم.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۵/۱۸، ۰۱:۵۷ ب.ظ، توسط mohsenz2006.)
۱۳۹۳/۰۵/۱۸، ۰۱:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #15
سلام
آقا محسن بنده به نوبه خودم هر کمکی از دستم بر بیاد درخدمتتون هستم
اساتید هم هستن وسوالی داشته باشین با دلیل جواب سوالات شما رو میدن اصلا انجمن واسه همین وجود داره
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

موفق باشید

امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۳/۰۵/۱۸، ۰۱:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohsenz2006 ، meisam_th1980 ، هیوا

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان