زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۱، ۰۳:۲۰ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

پرورش و فروش قناري ، فروش قناری

مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #1
پرورش و فروش قناري ، فروش قناری
به نام دوست

سلام به همه دوستان

با توجه به مسائلي كه در پرورش و فروش قناري وجود داره اين تاپيك را ايجاد كردم تا دوستاني كه علاقمند به پرورش قناري هستند بتونن از تجربيات ديگر دوستان استفاده بكنند تا به اميد خدا زمينه مساعدتري براي دوستان عضو اين سايت به وجود بياد.

اول هم از خودم شروع مي كنم ويك تجربه وچند سوال دارم. اميدوارم كه دوستان محبت كنند و پاسخ بدن.

اولين بار 6 جوجه داشتم 4تا سفيد 2تا ابلغ ولي موقع فروش اين قناري هاي من را كه هركس مي ديد عاشقشون مي شد با پول كمي خريدن و تا الان هم همين طور هست. سود داشت اما نه به اندازه زحمتي كه كشيده بودم ونسبت به قيمتي كه آنها بعدا مي فروشند ضرر حساب ميشه.

مدتي هست كه دنبال شغل دوم مي گردم به چيزهاي مختلفي فكر كردم بهترين چيزي كه به من پيشنهاد شد پرورش وفروش قناري به صورت حرفه اي هست به دو دليل :
1- علاقه من به نگهداري وپرورش قناري
2- آشنايي با قناري

اما اين وسط 2تا مشكل هم دارم:
1- كارمند هستم واز صبح 7.30 تا 14.30 سر كار هستم
2- هنوز مكان مناسبي براي اين كار ندارم

خانه ما يك مجتمع 5 واحدي فاميلي هست كه مي تونم روي پشت بام طبقه سوم يك اتاق 9 متري ايجاد كنم و همسرم هم براي همكاري با من ابراز آمادگي كرده .
حالا درخواستي كه از دوستان با تجربه دارم اين هست كه بفرمايند :

1- روي پرورش قناري به عنوان يك محل درآمد ميشه حساب كرد يانه ؟
2- مقرون به صرفه هست ؟
3- پشت بام طبقه سوم جاي مناسبي هست يا نه؟
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۵/۱۵، ۱۰:۱۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کارشناس ارشد
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 396
340 سپاس گرفته‌شده در 117 ارسال
ارسال: #2
RE: پرورش و فروش قناري
سلام برادر گرامی
انشااله که حالتون خوب باشه
من زیاد با قناری اشنایی ندارم ولی تو اقوام ما قناری باز های حرفه هم داریم
در مورد سوال اولتون یکی از اقوام ما تقریبا 30 ساله این کارست به گفته خودش 6 ماهی 3 الی 4 ملیون براش داره
فصل جوجه گیری هم که تا 5 تومن به گفت خودش
البته زحمتشو و مواد غذایی مصرفیشو و تلفاتشو هم در نظر نگرفتم کلی گفتم

در مورد سوال دومتون
اگر مشتری داشته باشید
یک دوستی دارم قناری صادر می کنه به استان های همجوار
به اصطلاح تا حالا ندیدم رو دستش چیزی بمونه به گفته خودش هم میگه داره برام

در مورد سوال سومتون
در مورد مکان نگهداری یه دوسته دیگه دارم پارکینگ خونشونو کرده سالن پروش قناری
فقط من نکته ای که دیدم تهویه هواش بود ' یعنی یک سیستم تهویه هود مانند براش گزاشته
و یک کانال کولر کوچیک خم برش گزاشته و یه بخار برقی هم برا فصول سرذ البته تو منطقه ما گرما بیشتر داریم تا سرما

در مورد شغلتون هم ایرادی نداره
اگر کسی که داخل منزل باشه که شما در تایمی که نیستید حداقل یه نیگاه اجمالی بندازه به اب دونشون و احتیاج به تعویضو از این مسایل نداره
که تموم نشده باشه کفایت می کنه

و گزینه اخر هم به نظر ن این سالن هایی که دیدم فقط نکته ای که به چشم اومد
همون مکان مناسب و تهویه مناسبشونه گرد غبار نباشه یا دمای محیط خیلی بالا و پایین نره
کفایت می کنه

اگر که احتیاج به ریزه کاری دارید بفرمایید تا بنده مسایل ریزه کاریشم بپرسم
چون خودم شخصا دنبال قناری نبودم . این مواردی بود که به چشمم اومد
موفق باشید
۱۳۹۲/۰۵/۱۵، ۰۷:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 1202
698 سپاس گرفته‌شده در 207 ارسال
ارسال: #3
با سلام خدمت قناری شیراز
موضوع جالبی را عنوان کردید
من از سه سال پیش شروع به پرورش نیمه حرفه ای قناری کردم.قبلش هم قناری بازی کرده بودم اما نه به این صورت.از دو جفت جوجه کشیده بودم و خیلی خوشحال بودم.اما بعد از مدتی از قناری زده شدم و تمام قناری هایم را فروختم بجز یک ماده!
چند وقت بعد احساس کردم که باید باز هم به سمت قناری بروم.به همین دلیل به همراه یکی از اقوام خدمت جناب آقای یوسفی رفتیم که هم کار فامیل ما بود.
ایشان تقریبا به صورت حرفه ای مشغول پرورش قناری بود.من از این کار خیلی لذت بردم و شروع به شبیه سازی مکان پرورش ایشان کردم.ابتدا با یک خرک و 9 قفس شروع کردم و حالا 32 قفس غلامی حرفه ای دارم.
این را گفتم تا مقدمه ای باشد برای بحث بالا
اما پاسخ پرسشهای شما:
اگر از ابتدا پایه کار را درست بچینید هم هزینه اضافی نمیکنید هم زود نتیجه میگیرید.
توصیه من این است که قناری های پرستار خود را از بهترین قناری بازی که میشناسید تهیه کنید.چون این کار باعث میشود که مشکلات دوران تولید مثل شما به حداقل برسد(جفت نخوردن.تخم نگذاشتن.جوجه نشدن تخم.دان ندادن به جوجه و ...)
قفس های خود را غلامی بغل باز شود تهیه کنید تا در دوران تولک بتوانید پران های خوبی داشته باشید.بعلاوه اینکه قفس غلامی مثل طلا میمونه و روز به روز گران تر میشه.
در مورد جای دان و آب هم از مواد درجه یک و یک دست استفاده کنید تا نخوایید دائما مدل و رنگ آنها را عوض کنید.
برای لان هم از لانه های سفالی استفاده کنید.حتما از تایمر و دیگر امکانات لازم برای اتاق قناری که در بحث ساخت سالن کامل توضیح دادم استفاده کنید.در اتاق خود زه کش یا راه آب بگذارید تا بتوانید براحتی هر چند روز یکبار کف سالن را شستشو دهید.
اگر این کار ها را تک تک رعایت کنید از بابت جوجه کشی خیالتان راحت باشد که بهترین کیفیت جوجه خواهید گرفت.
در مورد شغل دوم من هم کارمند هستم و خدا را شکر از این کار به عنوان شغل دوم راضی هستم.
در آمد هم بستگی به خودتان دارد که چه نژادی پرورش دهید.اگر نژاد سنگین پرورش دهید که سود بالایی دارید.اگر هم رسمی معمولی باشد که سالانه از 10 جفت میشود حدود 5 تا 6 میلیون تومان کاسب شد.من امسال تا الان حدود 2.5 فروش داشتم.که حدود 2 تومن دیگه هم پاییز فروش خواهم کرد.البته پایه کار من رسمی معمولی است.امسال می خواهم نژاد رنگی هم جوجه بگیرم.
در مورد سوال دوم هم اگه قناری های پایه از محل مطمئن خریداری شود و بیماری های فراوانی با خود نداشته باشند مقرون به صرفه است.
بهترین مکان برای پرورش قناری از طبقه دوم به بالاست.فقط مراقب دزد باشید.
در مورد ساعت کاری هم باید حتما به خانم خود آموزش های لازم را بدهید تا صبح ها جوجه ها گرسنه نمانند.
در کل شغل خوبی است و لذت خاصی دارد.
امیدوارم موفق باشید.
۱۳۹۲/۰۵/۱۶، ۰۵:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 17
سپاس‌ها: 1374
879 سپاس گرفته‌شده در 194 ارسال
ارسال: #4
سلام دوستان
تشکر از جناب قناری شیراز به خاطر ایجاد این موضوع
من از حدود 6 7 ماهه قبل شدیدا دنبال این موضوع هستم و از دوستانی که در این زمینه فعالیت دارند پرس و جو میکنم و تا الان کسی از اینکار ناراضی نبوده و همشون به نحوی منو تشویق میکنن تا این کارو شروع کنم.
اما (فعلا) یک سوال از آقا رضا دارم که احتمالا برای جناب قناری شیراز هم پیش خواهد اومد،شما فرمودین درآمد حاصل از 10 جفت قناری در سال 5تا6 میلیون هست،این مبلغ پس از کسر هزینه هاست(سود خالص)؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۱۷، ۰۲:۲۶ ق.ظ، توسط saeednikzad.)
۱۳۹۲/۰۵/۱۷، ۰۲:۲۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، mohammad8366 ، TURK
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #5
باسلام

در ادامه مطالب مفید دوستان باید عرض کنم که در پرورش قناری و کسب درآمد ثابت باید حتما از همون اول اصولی کار بشه تا بهترین نتیجه و بالاترین میزان محصول حاصل شه و بعضی از اساسی ترین موارد عبارته از:

1. مکان مناسب قابل شستشو و نور گیر، تهویه مناسب، سیستم گرمایش و سرمایش استاندارد.
2. تغذیه مناسب شامل دان مرغوب و تمیز و مکمل ها و ویتامین ها و میوه و سبزیجات.
3.قفس قرنطینه جهت قناری های تازه وارد و قناری های بیمار.
4.بهداشت اصولی قفس ها و وسایل و اتاق نگهداری قناری ها.
5. برای نژادهای سنگین تر هم اگه واسه جوجه ها علاوه بر غذای تخم مرغی از پودرها و مکمل های مخصوص جوجه استفاده بشه در رشد و کنترل تلفات و میزان بازدهی تاثیر بسزایی داره. یکی از دوستان خودم سال پیش حدود 18 میلیون تومن جوجه فروخت البته علاوه بر قناری سرخ نژادهایی مثل شامپیون هم داشت.

بنده خودم پارسال که محل مناسبی داشتم از 4 جفت قناری سرخ حدود 30 تا جوجه فروختم ولی امسال متاسفانه بعلت جابجایی به منزل جدید مکان قناری هام آنقدر مناسب نبود و علاوه بر تعداد کم جوجه کشی تلفات هم دادم و در واقع یه جورایی ضرر هم کردم واسه همین روی مکان مناسب جهت قناری تاکید ویژه ای دارم
ودر مورد مشغله کاری دوستانی که کارمند هستند هم باید بگم مشکل خاصی پیش نمیاد چون من دیدم دوستانی رو که در فصل جوجه کشی یه بار صبح و یه بار بعداز ظهر غذای تخم مرغی واسه جوجه ها میزاشتن ولی اگه سه وعده اینکار انجام بشه خیلی بهتر جواب میده.

موفق باشید
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۱۷، ۱۰:۴۹ ق.ظ، توسط hamid@line.)
۱۳۹۲/۰۵/۱۷، ۱۰:۴۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 1202
698 سپاس گرفته‌شده در 207 ارسال
ارسال: #6
جناب سعید خان
سلام
بله از 10 جفت 96 جوجه کشیدم که تا به حال این مبالغی که گفتم فروش رفته و بجز خرج و مخارج حدود 4 تومان واسم میمونه.
در مورد مکان نگهداری هم آقا حمید کاملا درست میفرمایند.اگر شما بتوانید از طبقه دوم به بالا بازی کنید چند حسن داره!
1.نور مناسب
2.گرد و خاک کم
3.دمای خوب که شامل تابستان گرم و زمستان سرد میشه.
در مورد مکان این مورد هم خیلی مهمه که حتما از همان اول کار یک مکان ثابت داشته باشیم.تا دائما نخواهیم پرنده ها و وسایل را جابجا کنیم.
البته اگر من پارسال تجربیات امسال را داشتم بالای 120 جوجه از 10 جفت میکشیدم.کما این که من در زیر زمین بازی میکنم و خیلی مشکل دارم.
از جناب پارسای ایرانی هم تقاضا دارم تجربیاتشون را در این تایپیک عنوان کنند که همه بهره ببریم.
مرسی
۱۳۹۲/۰۵/۱۷، ۰۶:۳۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 258
36 سپاس گرفته‌شده در 16 ارسال
ارسال: #7
RE: پرورش و فروش قناري ، فروش قناری
سلام به نظر من اگر از مکان مشکلی نباشه مثل خودم از 6 جفت پارسال حدودا 250000فروش داشتم که برای امسال 2 جفت جیبر و 1 جفت نقره ای و حدودا 15 جفت سفید میخوام جفت بزنم سودش خوبه ولی اول گفتم مکان +علاقه
۱۳۹۴/۰۶/۰۸، ۰۵:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 0
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #8
باسلام و خسته نباشید
من یک جفت قناری دارم تا حالا 5 کول ازش تخم کشیدم که چون سال اولم بود و تجربه اصلا نداشتم تنها تونستم 2 جوجه بکشم
یه یک ماهی هست که نرو مادمو جدا کردم نرم از همون روز اول دوم شروع کرد به خوندن و کم کم پر ریزی مادمم یه دو روزی بود که هی مینشست تو جا دونه ای که امروز دیدم 3 تا تخم گذاشته نمیدونم چیکار کنم باز بندازم تنگ هم یا نندازم میترسم از مستی زیادی باشه و قناری مادم تلف شه نرمم میخونه موندم چیکار کن لطفا کمکم کنید
۱۳۹۵/۰۳/۱۶، ۰۹:۵۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #9
سلام ماده را بذارید رو تخم بخوابه.به نر هم تاچند روزچندتا دونه شاهدونه بدید تا بره تولک .ماده هم که چهار ده روزش پر شد بهش مثل نر شاهدونه بدید تا بره تولک 
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۰۳/۱۷، ۰۸:۰۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان