زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۸، ۰۳:۵۵ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

پر کندن طرقه

*
کاربر انجمن

مهندسی برق
اعتبار: 1
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 92
84 سپاس گرفته‌شده در 10 ارسال
ارسال: #1
پر کندن طرقه
با سلام به دوستان عزیز
در مورد پر کندن طرقه اگر دوستان اطلاعاتی دارن ممنون میشم منو راهنمایی کنن .در مدت دو روز یکی از طرقه هام که یک سالشه بدون علت پرهاشو میکنه که من زود جاشو تغییر دادم و خاک هم براش گذاشتم و بعد 2 روز دیگه نخوند ولی الان بهتره و یواش یواش داره میخونه ودیگه پرهاشم نمیکنه . نمی دونم دلیل این کارش چی بوده لطفا راهنمایی کنید. با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۲/۲۳، ۰۱:۰۰ ب.ظ، توسط bmehdi.)
۱۳۹۱/۰۲/۲۳، ۱۲:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #2
RE: پر کندن طرقه
باسلام احتمالا ی جور حشره یا شپشک با خاک وارد قفسش شده و موجب اذیت شده ؛توجه داشته باشید که خاک رو قبل از اینکه بخواید تو قفس بذارید داخل یک ماهیتابه روی آتش خوب گرم کنید تا هر موجود زنده ای داخل آن بود از بین برود
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۱/۰۲/۲۳، ۰۶:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: bmehdi ، hamed.k
*
کاربر انجمن

0
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 9
164 سپاس گرفته‌شده در 40 ارسال
ارسال: #3
RE: پر کندن طرقه
سلام دوست من
من هم با نظر دوستمون silverman909 موافقم
ولی این رو من توضیح بدم که ماندن زیاد خاک درون قفس و داخل شدن با فضولات پرنده و خیس شدن بعضی مواقع خاک درون قفس به خاطر نشت آبخوری یا آب بازی پرنده باعث رشد شپش و کرمهای ریزی شده که موجب اذیت و آزار پرنده می شود لذا در این گونه مواقع اگر خاک مناسبی در دسترس پرنده نباشد تا خود را در آن تمیز کند اقدام به کندن پرهای خود می نماید وعلاج این کار :
1)بیرون آوردن طرقه از قفس و تمیز نمودن کف قفس
2) گذاشتن کف قفس روی آتیش به مدت ربع ساعت (اگه کف قفس پلاستیکی باشه باید با جوشاندن درون آب )
3)گذاشتن طرقه همراه با خاک جدید و تازه درون آفتاب به مدت یک ساعت تا سه روز
4) تعویض آب خوری و دون خوری ( در صورت نداشتن آب خوری و دون خوری نو باید حتما به مدت نیم ساعت در آب جوشانده شود)
۱۳۹۱/۰۲/۲۳، ۱۰:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: bmehdi ، سیدمحمد شریفی ، عبدالله

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان