زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۸، ۰۱:۴۵ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

پف قناری ، قناری پف کرده ، درمان پف قناری

*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 355
298 سپاس گرفته‌شده در 145 ارسال
ارسال: #1
کز کردن قناری نر
درود دوستان : دوست من یه قناری نر زرد داره که چند روز پیش یه مقدار حال ندار بوده ولی امروز بهم گفت که قناریش میره کف قفس و یه گوشه کز میکنه البته لازم بگم که هم غذا میخوره و هم آبتنی میکنه و از اینکه آب تنی میکنه میدونم که مریض نیست ولی این کز کردن خیلی ناراحتش میکنه از دوستان می خوام که راهنمایی بکنند. ممنون و موفق باشید.
۱۳۹۰/۰۷/۱۳، ۰۱:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368 ، vahid babayi ، Iman Imany
صفحه 16 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

زیر دیپلم
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 227
152 سپاس گرفته‌شده در 82 ارسال
ارسال: #151
RE: پف قناری ، قناری پف کرده ، درمان پف قناری
(۱۳۹۳/۱۱/۳۰، ۰۲:۴۱ ب.ظ)MIG_MIG نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۳/۱۱/۳۰، ۰۸:۰۶ ق.ظ)محمدمهدی بخشی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
نر را جدا كن .5روز درمان طول ميكشه .اگر خوب شد دو روز هم مولتي ويتامين بده بعد دوباره بذارشون كنار هم .از لحاظ نطفه نميشه پيش بيني كرد .بايد امتحان كنيد.

ممنون از پاسختون
می خواستم بونم می شه همین جوری که پای جفت هست تو آب خوری جفت دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)
 بریزم و جداشون نکنم
سلام
من رفتم دامپزشکی شهرمون متاسفانه دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

تموم کرده بود چون شهرمون کوچیکه فقط همین یه دامپزشکی رو داره
داروی دیگه ای به جز اون نیس؟ واقعا نگرانم
۱۳۹۳/۱۱/۳۰، ۰۸:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamed masoomi ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 2
4 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #152
سلام خدمت دوستان و اساتید محترم.
من یه قناری جیبر ماده دارم که تازه خریداری کردم. قبلا به خاطر اینکه نزدیک لامپ بوده چشم چپش قدری کم بینا است! اغلب اوقات پف کرده است اما به محض نزدیک شدن حالت عادی به خود میگیره! مشکل ورم روده نداره (رگ زیر شکم عادی به نظر میاد) اما سینه اش خط انداخته و به نظر مشکل کم وزنی داره, در ضمن مدفوع اش هم حالت عادی داره!
در صورت راهنمایی ممنون خواهم شد!
سپاس!
۱۳۹۳/۱۲/۰۱، ۰۵:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 25
140 سپاس گرفته‌شده در 52 ارسال
ارسال: #153
با سلام خدمت دوستان ،میخواستم یک نکته را در خصوص پف کردن پرنده  البته بعد از درمان (چه پس از درمان با داروهای انتی بیوتیک و چه درمان برای مشکلات گوارشی ) بگویم و انهم از بین نرفتن پف پرنده برای مدت طولانی است که هم برای نگهدارنده ناراحت کننده است و هم برای خود پرنده  راه تجربی که خودم برای پرنده هایی از این دست  دارم  این است که برای مدت سه روز تخم خرفه و تخم گشنیز می دهم و در اکثر مواقع جواب داده و پف پرنده از بین می رود
۱۳۹۳/۱۲/۰۲، ۰۳:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #154
(۱۳۹۳/۱۲/۰۱، ۰۵:۴۹ ب.ظ)amir solimani نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت دوستان و اساتید محترم.
من یه قناری جیبر ماده دارم که تازه خریداری کردم. قبلا به خاطر اینکه نزدیک لامپ بوده چشم چپش قدری کم بینا است! اغلب اوقات پف کرده است اما به محض نزدیک شدن حالت عادی به خود میگیره! مشکل ورم روده نداره (رگ زیر شکم عادی به نظر میاد) اما سینه اش خط انداخته و به نظر مشکل کم وزنی داره, در ضمن مدفوع اش هم حالت عادی داره!
در صورت راهنمایی ممنون خواهم شد!
سپاس!

سلام
كمي به تغذيش رسيدگي كنيد شايد بهتر بشه.مخلوط تخم مرغ ، بادام ، هويج وتخم خرفه بهش بديد.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۱۲/۰۳، ۰۷:۵۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 0
2 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #155
خواب آلودگی و پف کردن قناری و اشتهای زیاد
با سلام به همه دوستان
جدیدا دو تا قناری گرفتم یکیش که به نظرم (تقریبا مطمئنم) ماده اس خیلی خماره و می گیریش و ولش می کنی سریع می خوابه و زمانی که بیداره اصلا نمی ترسه و تحرک خیلی کمی داره و وقتی بیداره فقط در حاله خوردنه و موقع خواب هم کف قفس می خوابه. البته الان اشتهاش هم اخیرا کم شده. فکر کنم یبوست داره چون هی دم دم میزنه. چشماش هم به زور باز می کنه. از روز اول براش هفت تخم ریختم. شش روزی هست که دارمش و همین مدلیه. راهنمایی کنین. ممنون
۱۳۹۴/۰۱/۱۱، ۱۰:۴۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: رضا رحمانی 64 ، vahid babayi
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #156
RE: خواب آلودگی و پف کردن قناری و اشتهای زیاد
با سلام نصف قرص اکسی وت +مولتی ویتامین یا سه قطره استیمول به مدت سه الی پنج روز بهش بده،سیب و سبزی هم حتما براش بذار،روزانه یکساعت بذارش آفتاب بخوره انشالله خوب بشه،غیر از این آنتی بیوتیک دیگه ای نده،لطفا نتیجه رو بعدا اعلام.کنید
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۴/۰۱/۱۳، ۰۷:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، vahid babayi
ناظم ارشد

لیسانس
ارسال: #157
با سلام جدیدا تو اهواز یه بیماری شایع شده،علایم:قناری غذا میخوره ولی بعدش کز میکنه یا پف میکنه،یکی از چشماش رو میبنده و ترسش از انسان میریزه بطوریکه دست کنید داخل قفس می ایسته تا بگیریدش،دیدش ضعیف یا کم نمیشه چون راحت از این میخ به اون میخ میره،فضله اش باریک میشه و رنگش روشن،سبز تیره یا قهو ه ای میشه،متاسفانه وچندتا از بچه ها تلفات دادن و فعلا درمانی براش پیدا نکردن،دوستان اگر کسی این مورد رو قبلا دیده و درمان کرده لطفا راهنمایی کنید
۱۳۹۴/۰۱/۲۲، ۰۴:۱۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
ناظم ارشد

لیسانس
ارسال: #158
با سلام یه قناری از یکی از دوستام گرفتم که بعلاوه علایم فوق زبانش را درمیاورد و تکان میداد و موقع بلع غذا انگار بزور میبلعید،به مدت 5روز دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

بعلاوه سه قطره AD3E بهش دادم خدا رو شکر خوب شد و الان میخونه...
۱۳۹۴/۰۲/۱۲، ۰۲:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 1
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #159
RE: تايپيك جامع پر قناري
سلام دوستان قناری من جوجس یه دونه هم هست چند روزه کز کرده و خودشو پف داده و میشینه کف قفس تند تند نفس میکشه / غذاش تخم کتان و شاهدونه و هفت تخمه/ توی ظرف آبش مولتی ویتامین و اوکسی وت ریختم دو روزه هنوز خوب نشده میشه بگین چکار کنم؟
۱۳۹۴/۰۵/۰۶، ۰۱:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Amin Mo
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 488
375 سپاس گرفته‌شده در 143 ارسال
ارسال: #160
RE: تايپيك جامع پر قناري
(۱۳۹۴/۰۵/۰۶، ۰۱:۱۸ ب.ظ)farshid0312 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان قناری من جوجس یه دونه هم هست چند روزه کز کرده و خودشو پف داده و میشینه کف قفس تند تند نفس میکشه / غذاش تخم کتان و شاهدونه و هفت تخمه/ توی ظرف آبش مولتی ویتامین و اوکسی وت ریختم دو روزه هنوز خوب نشده میشه بگین چکار کنم؟

سلام کز و پف و دل زدن (تنفس شکمی) از نشونه های عمده بیماری پرنده هست. عجالتا شاهدونه و هفت تخم رو حذف کنید و فقط کتان. (شاهدونه و هفت تخم دون دائمی پرنده نباید باشه) مدفوعش غیر طبیعیه؟ رگ زیر شکم نداره؟ تورم زیر شکم و قفسه سینه نداره؟ خس خس یا گرفتگی صدا یا شب ها موقع خواب صدای کلیک موقع نفس کشیدن نداره؟
اگر شاهدانه دون دائمی بوده و علائم بالا رو نداره اختمالا چربی گرفته. زیر شکم پرنده رو بررسی کنید اگر سفید باشه و رنگ صورتی نباشه چربی هست و پرنده شما مشکل چاقی داره. 
امضای mohsenb150 << آیا آن روز رسد که بلبلی دیگر در وصف ما سرود شهادت بسراید؟ >>
۱۳۹۴/۰۵/۰۷، ۰۶:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان