زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۰، ۰۶:۴۳ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

پف قناری ، قناری پف کرده ، درمان پف قناری

*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 355
298 سپاس گرفته‌شده در 145 ارسال
ارسال: #1
کز کردن قناری نر
درود دوستان : دوست من یه قناری نر زرد داره که چند روز پیش یه مقدار حال ندار بوده ولی امروز بهم گفت که قناریش میره کف قفس و یه گوشه کز میکنه البته لازم بگم که هم غذا میخوره و هم آبتنی میکنه و از اینکه آب تنی میکنه میدونم که مریض نیست ولی این کز کردن خیلی ناراحتش میکنه از دوستان می خوام که راهنمایی بکنند. ممنون و موفق باشید.
۱۳۹۰/۰۷/۱۳، ۰۱:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368 ، vahid babayi ، Iman Imany
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #21
RE: علت پف كردن قناري
(۱۳۹۱/۰۱/۱۶، ۱۰:۵۴ ق.ظ)avat نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام و تبریک سال نو
بنده یه ماده دارم که چند وقت پیش ورم روده گرفت قطره سولفا دادم بهتر شد ولی الان چند روزه که کز میکنه و همش چرت میزنه بعضی وقتا اسهاله و بعضی وقتا خوبه همش دم میزنه به نظر شما چیکارش کنم خوب بشه

با سلام وادب به دوست خوبم:

در ابتدا بايد بگم اين ورم روده حتي در انسان هم مشكل ساز استو درمانش هم قطعي نيست و علت اون اينه چون روده ها در قسمت انتهايي قرار دارند با دارو به تنهايي قابل در مان نيستند . بلكه بايد با نحوه صحيح و مراقبت در دانه ها به معده و روده كمك كرد..

اينكه شما به اين نتيجه رسيده ايد كه قناري شما مشكل ورم روده دارد يا خير جاي بحث و بررسي دارد . در عين حال بايستي از دانه هايي مانند خلفه بيشتر استفاده كنيد و طول درمان با دارو را نيز رعايت كنيد.در صورت امكان قناري را در معرض غير مستقيم خورشيد قرار دهيد.فعلا از سبزيجات و دانه غير از كتان استفاده نكنيد .

با احترام
۱۳۹۱/۰۱/۱۶، ۰۱:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: nazmi ، langarood ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 25
125 سپاس گرفته‌شده در 37 ارسال
ارسال: #22
با تشکر از استاد عزیز
از اینکه ورم روده داشت که مطمئن هستم چون رگش زده بود بالا و سیاه شده بود. اتفاقا من خیلی بهشون میرسم و از همون دونی که به بقیه میدم میخوره و چند وقتی است که سبزیجات نمیدم و همونطوری که شما فرمودید بیشتر کتان و خرفه میدم و حتی تو چند نوبت از پشت شیشه گذاشتمش جلو آفتاب ولی هنوز مشکل داره دیگه نمیدونم چه کنم
۱۳۹۱/۰۱/۱۶، ۰۲:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood ، vahid babayi
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #23
(۱۳۹۱/۰۱/۱۶، ۰۲:۱۰ ب.ظ)avat نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با تشکر از استاد عزیز
از اینکه ورم روده داشت که مطمئن هستم چون رگش زده بود بالا و سیاه شده بود. اتفاقا من خیلی بهشون میرسم و از همون دونی که به بقیه میدم میخوره و چند وقتی است که سبزیجات نمیدم و همونطوری که شما فرمودید بیشتر کتان و خرفه میدم و حتی تو چند نوبت از پشت شیشه گذاشتمش جلو آفتاب ولی هنوز مشکل داره دیگه نمیدونم چه کنم
باسلام من همیشه برا ورم روده از داروی انرو سدیم با نام تجاری انرو فلوکساسین استفاده میکنم و خیلی خوب و سریع جواب میده ضمنا قیمت پایینی داره و از داروخانه دامپزشکی میتوانید تهیه کنید

(۱۳۹۰/۱۲/۱۴، ۰۷:۳۶ ب.ظ)نگین نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با عرض سلام و احترام
ببخشید من یه دو روزه این قناری که عکسی رو آواتارم هست رو خریدم تو مغازه شاداب و بازیگوش بود ولی الان خودشو باد میکنه و وضع تغذیشم خوبه غذاهم خوب میخوره و بعضیا میگن چون جاش عوض شده عادیه بعد یه مدت خوب میشه حالا موندم چه کار کنم لطفا راهنماییم کنین
اطلاعات:فضلش عادیه-آبتنی براش گذاشتم ولی خیلی کم خودشو خیس میکنه-غذاشم مخلوطی از تخم شلغم تخم کاهو تخم کتان ارزن میباشد و من این غذا رو به بقیه قناریامم میدم که براشون مشکلی پیش نیومده-غذای خودش تو مغازه فروشنده تخم کتان و ارزن بوده-پف کردنشم در اون حد نیست که خیلی گنده به نظر برسه-مغازه دار میگفت میخونه ولی تا الان خبری از خوندنش نشده
با تشکر فراوان
باسلام براش چند قطره مولتی ویتامین بذارید سعی کنید روزی چند ساعت آفتاب ملایم بخوره ولی قبلش از عدم وجود ورم روده مطمئن شوید
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۱/۱۶، ۰۲:۳۲ ب.ظ، توسط سیدمحمد شریفی.)
۱۳۹۱/۰۱/۱۶، ۰۲:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood ، محمدمهدی ، vahid babayi
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #24
یدوکینول داروی بسیار قوی انسانیست که برای انسان هم در موارد حاد تجویز میشود و میتواند عوارض بالایی داشته باشد.برای اسهال مخلوط کردن سیب رنده شده با ارد برنج میتواند بسیار موثر باشد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۳/۰۵، ۰۳:۴۹ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۱/۰۱/۱۶، ۰۲:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #25
(۱۳۹۱/۰۱/۱۶، ۰۲:۱۰ ب.ظ)avat نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با تشکر از استاد عزیز

با سلام به دوست خوبم:

آيا خرفه را به تنهايي ميگذاريد يا با كتان مخلوط ميكنيد ؟

در صورت امكان خرفه جدا در شستي قرار دهيد.

ايا خرفه را ميخورد ؟

در صورتي كه نمي خورد لطفا تنها دان داخل قفس را خرفه و مقدار كمي دانه كاهو قرار دهيد تا مجبور به خوردن شود. به طوري كه نصف روز خرفه تنها و از بعد از ظهر خرفه و كتان

مورد بعدي اينكه قفس و آبدان را در صورت امكان با جرمي سايد استريل كنيد. دوست خوبم نظر خوبي دادند.((نگين))در اين موارد معمولا از ويتامين با مارك تابرنيل ب كمپلكس هم ميتوانيدبه عنوان مكمل در ابدان استفاده كنيد.

تا زماني كه رگ سياه از بين نرود مشكل قناري شما مرتفع نشده است .داروي سولفا و انتي بيوتيك با مارك تابرنيل نيز كار ساز تر از داروهاي ديگر خواهد بود.از دادن دارو هاي مختلف خود داري كنيد .

موفق باشيد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۱/۱۶، ۰۳:۵۵ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۱/۰۱/۱۶، ۰۳:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 25
125 سپاس گرفته‌شده در 37 ارسال
ارسال: #26
با سلام و تشکر
خرفه و تخم کاهو رو جدا از کتان میزارم براش کامل میخوره براش ویتامین adce میزارم و قطره سولفا برای ورم روده بهش میدم جلو آفتاب هم میذارمش هنوز رگش سیاهه امیدوارم که خوب بشه
۱۳۹۱/۰۱/۱۷، ۰۷:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood ، slam073839 ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

کارشناس
سپاس‌ها: 14
39 سپاس گرفته‌شده در 13 ارسال
ارسال: #27
عرض سلام
قناری سرخ من مدت دوماه بود که پف میکرد و کسل بود. از نظر دمای محیط، تغذیه، شپش و کنه مشکلی نداشت یکی از دوستان گفت شاهدانه خیس خورده بده سرحال میشه، مدت دوهفته روزی 10 تا دونه دادم که بهتر شد ولی دو سه روزه متوجه شدم شدیداً معتاد به شاهدونه شده و اول صبح با جیک زدن مداوم و چسبیدن به میله قفس منتظر شاهدونه ی و حتی از کف دست شاهدونه ور می داره. کتان و ارزن دیگه نمی خوره. وقتی نزدیکش میشی نوک میزنه به شصتی خالی و ادای دونه خوردن در میاره!
لطفاً دوستانی که در این خصوص تجربه دارند راهنمایی کنند.
۱۳۹۱/۰۳/۰۵، ۰۲:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood ، slam073839 ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

کارشناس
سپاس‌ها: 14
39 سپاس گرفته‌شده در 13 ارسال
ارسال: #28
با کمال تشکر و قدر دانی از مدیریت، اساتید، دوستان و تمامی عاشقان قناری
مدت 20 روز از ارسال و درخواست کمک من گذشت ولی کسی پاسخگو نبود تا اینکه بالاخره جلو چشمم پر پر زد.
زمانی که عضو سایت شدم خیالم کاملاً راحت بود که اگه زمانی واسه قناریهام مشکلی پیش بیاد اینجا دلسوز قناری زیاد پیدا میشه
بر عکس قناری فروشی ها که برای درمان یا داروهای بی نام و نشان با قیمت گزاف میدن یا میگن آدم با این هیکلش مریض میشه میافته میمیره چه برسه به قناری! بیا یکی دیگه ببر!
۱۳۹۱/۰۳/۲۴، ۰۱:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: slam073839 ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #29
(۱۳۹۱/۰۳/۲۴، ۰۱:۴۵ ب.ظ)سعید22 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با کمال تشکر و قدر دانی از مدیریت، اساتید، دوستان و تمامی عاشقان قناری
مدت 20 روز از ارسال و درخواست کمک من گذشت ولی کسی پاسخگو نبود تا اینکه بالاخره جلو چشمم پر پر زد.
زمانی که عضو سایت شدم خیالم کاملاً راحت بود که اگه زمانی واسه قناریهام مشکلی پیش بیاد اینجا دلسوز قناری زیاد پیدا میشه
بر عکس قناری فروشی ها که برای درمان یا داروهای بی نام و نشان با قیمت گزاف میدن یا میگن آدم با این هیکلش مریض میشه میافته میمیره چه برسه به قناری! بیا یکی دیگه ببر!

با سلام
بابت از دست رفتن پرنده خیلی متاسف ام دوست عزیز فکر میکنم توضیحات شما در مورد بیماری خیلی کوتاه و بیشتر توضیحات شما در مورد تغذیه بود باید در مورد بیماری وضعیت دستگاه گوارش و وضعیت مدفوع و وضعیت جسمانی پرنده بیشتر توضیح میدادی تا دوستان بتوانند راهنمایی کنند با تشکر
۱۳۹۱/۰۳/۲۴، ۰۲:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 48
سپاس‌ها: 655
1270 سپاس گرفته‌شده در 355 ارسال
ارسال: #30
سلام
بابت اتفاقی که برای قناریتون افتاده متاسفم .
شما نباید توی این فصل از سال از دان گرم و چربی مثل شاهدونه استفاده میکردین .
علاوه بر این که باید به پیشواز فصل تو لک رفت ، باید توجه داشته باشد که قناری توی فصل سرما مجبوره سوخت و ساز بیشتری داشته باشه تا دمای بدن خودشو مناسب (حدود 33-37)نگه داره و دادن دان هایی مثل شاهدانه باعث میشه که انرژی مازاد رو در کبد به صورت قند یا به صورت بافت های چربی در بدن خودش ذخیره کنه .
همچنین توجه داشته باشید که شادهانه و تخم خشخاش و دان سیاه ایجاد اعتیاد برای قناری میکنند .
توی این فصل باید سعی بشه طبیعت تغذیه قناری از حالت چرب و گرمی به خنک میل داده بشه .

وقتی که مشکلی برای قناریتون پیش میاد ، از سابقه قناریتون بگین ، سن،نژاد،این که جفت بوده یا تک، دمای محیط و ... تا بهتر بشه کمک کرد .

موفق باشید .
۱۳۹۱/۰۳/۲۴، ۰۲:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان