زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۵، ۰۷:۲۰ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

پف قناری ، قناری پف کرده ، درمان پف قناری

*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 355
298 سپاس گرفته‌شده در 145 ارسال
ارسال: #1
کز کردن قناری نر
درود دوستان : دوست من یه قناری نر زرد داره که چند روز پیش یه مقدار حال ندار بوده ولی امروز بهم گفت که قناریش میره کف قفس و یه گوشه کز میکنه البته لازم بگم که هم غذا میخوره و هم آبتنی میکنه و از اینکه آب تنی میکنه میدونم که مریض نیست ولی این کز کردن خیلی ناراحتش میکنه از دوستان می خوام که راهنمایی بکنند. ممنون و موفق باشید.
۱۳۹۰/۰۷/۱۳، ۰۱:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368 ، vahid babayi ، Iman Imany
صفحه 9 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #81
RE: پف قناری ، قناری پف کرده ، درمان پف قناری
بادام رو اندازه یک قاشق چایخوری بده تخم کلم یا همون کلم قمری همیشه در اخنیارش باشه ارزن هم نده هفت تخم و تخم مرغ نده مقداری شن و ماسه و ذغال همیشه در اختیارش باشه
بقول دوستمون و اقای موسوی نباید تداخل داروویی ایجاد کنی یا داروی دامپزشک یا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

در ضمن در این مواقع بعد از پنج روز استفاده از دارو یک روز کامل استراحت و فقط اب خالی
۱۳۹۲/۱۰/۲۲، ۰۳:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

ليسانس
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 449
573 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #82
دوستان امروز مجددا قناري رو بردم كلينيك دكتر گفت وضعيتش نرمال شده و مشكلي نداره
داروايي هم كه تجويز كرده بوده براي رفع مشكل تنفس بوده
داروي لواميسول هم براي انگل زدايي تجويز كرده بود كه نتونستم تا امروز تهيه اش كنم
امروز رفتم داروخانه دامپزشكي لواميسول را پيدا كردم
مخصوص انگل زدايي طيور هستش و دز مصرفش يك سي سي از محلول در يك ليتر آب هست و به مدت نهايتا دو روز استفاده گردد حالا از فردا دو روز بهش خواهم داد
مشكل تنفسي هم كه ذكر كردم يكي از علاىمش پف كردن قناري هست به دليل اينكه توانايي تنفس پوستي ندارد پرها را پف ميدهد تا بتواند به هر زحمتي شده است كيسه هاي هوايي درون بدنش را باد كند
يكي از محصولات تايبرنيل مخصوص درمان بيماري تنفسي مي باشد كه در كاتالوگ محصول فوق هم با تصاوير نشان داده شده است
نام محصول فوق antiasmatic مي باشد
۱۳۹۲/۱۰/۲۲، ۱۰:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamed masoomi ، محمدمهدی ، vahid babayi
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #83
با سلام
دوست عزیز داروی فوق برای زمانی هست که پرنده اسم داشته باشه ولی ظاهرا دامپزشک شما تشخیص مایت داده واین دو درمانهای متفاوت دارند
۱۳۹۲/۱۰/۲۳، ۰۱:۰۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، vahid babayi
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #84
(۱۳۹۲/۱۰/۲۲، ۱۰:۳۳ ب.ظ)'رضا شاهيده' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان امروز مجددا قناري رو بردم كلينيك دكتر گفت وضعيتش نرمال شده و مشكلي نداره
داروايي هم كه تجويز كرده بوده براي رفع مشكل تنفس بوده
داروي لواميسول هم براي انگل زدايي تجويز كرده بود كه نتونستم تا امروز تهيه اش كنم
امروز رفتم داروخانه دامپزشكي لواميسول را پيدا كردم
مخصوص انگل زدايي طيور هستش و دز مصرفش يك سي سي از محلول در يك ليتر آب هست و به مدت نهايتا دو روز استفاده گردد حالا از فردا دو روز بهش خواهم داد
مشكل تنفسي هم كه ذكر كردم يكي از علاىمش پف كردن قناري هست به دليل اينكه توانايي تنفس پوستي ندارد پرها را پف ميدهد تا بتواند به هر زحمتي شده است كيسه هاي هوايي درون بدنش را باد كند
يكي از محصولات تايبرنيل مخصوص درمان بيماري تنفسي مي باشد كه در كاتالوگ محصول فوق هم با تصاوير نشان داده شده است
نام محصول فوق antiasmatic مي باشد

سلام
ببخشید دخالت میکنم ..اما وقتی دکتر گفته نرماله وموردی نداره چرا باز می خواید داروی لوامیزول مصرف کنید ؟ یا داروی آسم و ... ؟!
تعجب میکنم
شما طی مدت کمی بدون استراحت کلی دارو به قناری داده و یا می خواهید بدهید ؟!
لوامیزول یک روز با دوز پایین (که قبلا درانجمن دوز دقیق و موارد مصرف آن ذکر شده) ، برای قناری کفایت می کند .

به نظر من اگر سالم هم باشد با مصرف این داروها در مدت کم پشت سر هم ، امکان ضعف بیحالی و ناکار شدن در اثر عوارض دارویی زیاده .

"مشكل تنفسي هم .. يكي از علاىمش پف كردن قناري هست به دليل اينكه توانايي تنفس پوستي ندارد پرها را پف ميدهد تا بتواند به هر زحمتي شده است كيسه هاي هوايي درون بدنش را باد كند"

این مطلب را چه کسی به شما گفته ؟ دکتر یا تشخیص خودتونه یا منبعی خاصی مطالعه کردید ؟

چون تا جایی که بنده اطلاع دارم پف کردن زیاد ربطی به مشکلات تنفسی ندارد .
ضمناً کیسه های هوایی از طریق شش ها و از راه دهان و بینی پر می شوند یا پوست ؟!!
وقتی قناری مشکلی در تنفس داشته باشد ، با باز گذاشتن دهان یا از طریق نفس نفس زدن و حرکات عمیق تر قفسه سینه و یا از طریق حرکات چرخشی و بالا پایین بردن دم هوای بیشتری جذب کیسه های هوایی جانبی و پایینی کرده و دم و بازدم حجیم یا سنگین می کند .

همچنین پرنده زمانیکه دچار عفونت و بیماری و درد باشد متعاقباً دچار تب شده یا احساس سرما دارد ، با پف کردن دمای بالاتری به بدن می رساند و حرارت بدن را حفظ می کند که بیشترین دلیل برای قناری شما همان عفونت روده بوده که منجر به پف کردن می شود . در این موارد باید از آنتی بیوتیکهایی که جذب روده ای پایینتری دارند استفاده کنید تا درمان کامل صورت پذیرد که در صورت نیاز در ادامه بحث عنوان خواهد شد ...

بدون منظور ، دوستانه و صادقانه عرض می کنم ، اگر جایی از این مطالب اشتباه است و شما صحیح تر و دقیق دارید لطفا با ذکر منبع بیان کنید تا بنده هم مطلع شده و در اشتباه بسر نبرم . 

سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

ليسانس
ارسال: #85
احتمالاً من منظورمو درست نرسوندم من هم دقيقاً هينو ميگم و منبع اين حرفمم هم كاتالوگ تايبرنيل صفحه زير است :

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(۱۳۹۲/۱۰/۲۳، ۰۱:۰۱ ق.ظ)'جلال لطفی' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
دوست عزیز داروی فوق برای زمانی هست که پرنده اسم داشته باشه ولی ظاهرا دامپزشک شما تشخیص مایت داده واین دو درمانهای متفاوت دارند

سلام
داروي لواميسول را مي فرماييد ؟ داروخانه نيز گفت اين دارو براي انگلزدايي است. در سايت هاي پزشكي هم اين دارو را براي انگل زدايي طيور معرفي كرده اند.
مايت به چه معناست ؟
علي ايحال وضعيت پرنده خوب است و چن روزي فقط دان ارزن و كتان و آب ساده در اختيارش ميزارم كه پس از كسب اطمينان از عدم وجود بيماري به نزد ساير پرنده ها بفرستمش.
جا دارد اينجا از  تمامي دوستان انجمن از مدير كل جناب آقاي محمد تقی کریمی و آقايان:
جلال لطفی
sj_mousavi
hamed masoomi
omidlord
تشكر كنم و دست تك تكتون مي فشارم.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۱۰/۲۳، ۰۸:۳۹ ق.ظ، توسط رضا شاهيده.)
۱۳۹۲/۱۰/۲۳، ۰۸:۲۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

ليسانس
ارسال: #86
دوستان به نظرتون اين قناريم كه مريض بود و الان فكر كنم خوب شده و همش مست ميخونه رو جفت بندازم ؟
۱۳۹۲/۱۰/۲۴، ۰۷:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #87
سلام مایت به معنای سادش همون انگل کیسه هوایی است که من و دیگر دوستان راه پیشگیری یعنی استفاده از ایورمکتین رو پیش میگیریم
در مورد جفت اندازی به نظر من فعلا زوده بدلیل استفاده از دارو پرنده مقدری ضعف داره پس ابتدا به تقویتش برس دست اخر هم جفتش کن فعلا یه دوره مولتی بهش بده تا جون بگیره
۱۳۹۲/۱۰/۲۵، ۱۲:۲۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #88
رضا جان به سلامتی .. انشاله که دیگه دست به گریبان دارو نباشید و قناریتون هر روز شاداب تر باشه .

در مورد اون جمله بالا ، برداشت اشتباهی داشتید . علامت آسم ژولیدگی پرها در صورت مشکل در دستگاه تنفسی تحتانی همراه با تکانهای ممتد دم و خس حس کردن است . در کل ژولیدگی با پف کردن خیلی فرق داره که به مرور متوجه خواهید شد .
۱۳۹۲/۱۰/۲۵، ۰۸:۲۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

ارشد
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 142
63 سپاس گرفته‌شده در 43 ارسال
ارسال: #89
سلام دوستان . خسته نباشید
جوجه قناری های بنده در اومدن و هفته سوم را طی کردن ولی دو روزی هست که قناری نر خصوصا پف کرده و کف قفس میره و الان هم دیدم که سرش را در بدن میاره (حالت خواب) و در حال لرزش هست. ماده هم گاهی این کار را میکنه . دما هم تغییر نکرده . غذا هم کتان + کمی 7 تخم + و به خاطر جوجه ها هر روز تخم مرغ و هویج . بفرمایید باید چه کار کنم ؟ میترسم که نکنه یه وقت تلف بشه .
ممنون
۱۳۹۲/۱۲/۰۸، ۰۱:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

ارشد
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 142
63 سپاس گرفته‌شده در 43 ارسال
ارسال: #90
بخشید اینجا این سوال را مطرح میکنم چون تایپیکش را پیدا نکردم . 
بعد از سه هفتگی جوجه ها دو تا از سه جوجه ها مدام بیرون از لانه میپرن و با این حال که لانه را گذاشتم کف قفس مدام از لانه بیرون میپرند . باید چه کار کنم ؟
۱۳۹۲/۱۲/۰۸، ۰۴:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان