زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۹، ۰۷:۰۱ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

پف کردن سهره

**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 19
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 319
1096 سپاس گرفته‌شده در 326 ارسال
ارسال: #1
پف کردن سهره
درود
دوستان تو این صفحه درمورد باد کردن سهره بحث کنید
و هر کسی تجربه خودشو بگه و اگه دارویی هست
معمولا سهره همون ساعات اولیه صید یا چند روز بعدش پف میکنه و بشتر وقتا تلف میشه
امضای ahoora_3
نقل قول:
عمل کننده باش نه پیرو اعمال
۱۳۹۰/۰۶/۱۸، ۱۰:۴۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
عضویت ویژه

m.s
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 1506
287 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #11
RE: پف کردن سهره
سلام دوستان این سهره جوجه قفسم هست که الان ۲ هفته ایی است درگیر پف کردن این جوجه هستم در ابتدا آنرو دادم جاشو گرم کردم بعد از اینکه از مرگ حتمی نجاتش دادم ۴ روز مترونیدازول بهش دادم  دیدم پفش بهتر نشد امروز بهش نیومایسین دادم بهش  الان غذا خوردنش خوبه یعنی پسته رو خوب میخوره شاهانه خورد شده رو هم خوب میخوره تحرکش خوبه ولی دو تا اشکال داره یک اینکه شبها که میخواد بخوابه سرشو لای پرش می ذاره و میخوابه دوم اینکه این پفش خوب نشده البته در ادامه دو تا عکس از فضله و حالتش که پف داره میگزارم دوستان لطف کنن راهنمایی کنن تشکر دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

۱۳۹۷/۱۰/۱۸، ۰۵:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #12
سلام 
کلا بذارش تو یه قفس تمیز و ضدعفونی شده ... جاشم باید گرم باشه یه میخ . میوه و سبزی هم نده اصلا . دارو و آنتی بیوتیک هم قطع کن ضعیف شده . فضله ش مشکلی نداره به نظرم فقط کمی رنگش تغییر کرده که احتمالا به خاطر پسته باید باشه . کف دریا و ماسه کهنه شو هم بریز دور نو و تمیز بذار . دونش هم شاهدونه بذار باشه کمی هم براش دون مخلوط بذار که جون بگیره ... پسته هم نباید زیاد بهش بدی یه وقت حیوون بد عادت میشه و دیگه رغبتی به دون شکوندن نشون نمیده ... غذای پرنده بهتره فقط دانه باشه متناسب با فصل و شرائطش . ویتامین آمینه اسید دار داری بهش بده با دوز حداقلی کبدش خراب نشه . پسش هم یه چک کن ببین نرماله ... راستی دونشو که عوض نکردی ؟ بعضی وقتها دلیل پف کردن تغییر دون پرنده هست که باید همون دون قبلیشو که عادت داشته بدی . 
۱۳۹۷/۱۰/۱۹، ۰۲:۲۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh
**
عضویت ویژه

m.s
ارسال: #13
سلام آقا مهدی ممنون بابت راهنمایی ات چون فعلا جنوبیم زیادسرد نمیشه میوه وسبزی اصلا بهش نمی دم فقط موقعی که مریض شد چون دون نمی خورد من شروع کردم به پسته دادن الان بد عادت شده شادونه نمیشکنه بخوره نمی دونم باید چیکار کنم؟! که برگرده به قبل از مریضی اش که توی قفس یه دونه خوری شادونه بود و یه دونه خوری کتان در مورد قفسم اینجا قفس ندارم که عوضش کنم ولی کفی قفس برداشتم و زیر قفس یه سفره یکبار مصرف انداختم در مورد گرفتنش هم می ترسم استرس بهش وارد بشه و بدتر بشه نگرفتمش گفتم بگذارم بهتر شد بعد میگیرمش در مورد ماسه اش هم هر دو سه روزی عوض میکنم الانم جنب و جوشش بهتره به نظرتون چه کار کنم؟
۱۳۹۷/۱۰/۱۹، ۱۰:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #14
سلام و درود 
فعلا دون مخلوط بذار براش تو یه جا دونی هم شاهدونه ، پسته و بادام هم بذار ، ویتامینم که گفتم بده یه میخ باشه تا قوی بشه نمیره یه وقت . ولی برای تشخیص دقیق بیماری حتما باید سینه و پس پرنده رو دید ... پف کردن یا از سردی هست یا از بیماری ، اگر جاشو گرم کردی بازم پف داره حتما بیماره ، حالا این بیماری چی باشه بدون معاینه قابل تشخیص نیست ممکنه حتی از شپشک زیاد باشه . 
من بدون معاینه نمیتونم نسخه بپیچم ، ولی حالا شما میفرمایید چه کار کنم ، یکی دوروز هم بهش سرکه سیب بده 6 قطره تو یه جا آب که برای مقابله با مگاباکتری و انگلهای داخلی مفیده ...  
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۷/۱۰/۱۹، ۰۱:۱۸ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۷/۱۰/۱۹، ۰۱:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh
**
عضویت ویژه

m.s
ارسال: #15
سلام آقا مهدی ممنون از راهنماییتون چندتا عکس که از پس جوجه سهره گرفتم می ذارم خودم که نگاه کردم یه مقدار برآمدگی و ورم داره اگه ممکنه شما هم یه نگاه بندازین ببینید مشکلش چیه؟
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

۱۳۹۷/۱۰/۱۹، ۰۸:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #16
سلام . خواهش میکنم 
دل و روده ش خرابه . سه روز براش سیبزمینی آب پز یا تنوری بذار . سولفای تابرنیل یا سولفامت هم سه روز پشت سر هم بهش بده تا سه چهار هفته ... دارو هم 7 ساعت بیشتر جلوش نباشه بعدش یک روز پروبیوتیک و یک روز ویتامین بده دو روز هم استراحت کامل . همینو به صورت دوره ای انجام بده ... سولفا نداری t n t اصل بده ولی سولفا موثرتره ...    
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۷/۱۰/۲۰، ۱۲:۱۰ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۷/۱۰/۲۰، ۱۲:۰۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان