زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۰، ۰۹:۰۵ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

پلاک قناری محل تجمع شپشک

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 6
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 353
554 سپاس گرفته‌شده در 151 ارسال
ارسال: #1
پلاک قناری محل تجمع شپشک
سلام و خسته نباشید

خواستم بدونم این پلاکی که تو پای قناری و سهره می اندازن محل خوبی برای زندگی شپشک ها نمی شود؟
۱۳۹۱/۰۸/۰۶، ۱۰:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamid@line
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #2
RE: پلاک قناری محل تجمع شپشک
(۱۳۹۱/۰۸/۰۶، ۱۰:۲۸ ب.ظ)moh3nshirazboy نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام و خسته نباشید

خواستم بدونم این پلاکی که تو پای قناری و سهره می اندازن محل خوبی برای زندگی شپشک ها نمی شود؟

[undefined=undefined]باسلام

معمولا شپشكها درجاهايي مثل ني ها و كنج ميله هاي قفس و ظروف داخل قفس روزها پنهان ميشوند و تجمع ميكنند و شبها به حركت ميافتند و به بدن پرنده هجوم ميبرند وبه همين خاطر بايد اين مكان ها مرتب چك شوند و ضد عفوني گردند و در كل خيلي كم ديده شده داخل پلاك تجمع كنند و ناگفته نماند اگر شما مرتب به پرنده آبتني دهيد اين مورد پيش نمي ايد.

موفق باشيد[/undefined]
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۱/۰۸/۰۷، ۰۸:۵۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: moh3nshirazboy ، nazmi ، Arjon
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 435
1988 سپاس گرفته‌شده در 432 ارسال
ارسال: #3
باسلام

دوست من حلقه پا سطح پندان وسیعی نداره که بخواد پناهگاهی برای شپشکها و مایتها باشه اگرم تک و توکی

پیدا بشه خود پرنده از پسشون برمیاد . ولی این کاور زیر قفسه که میتونه مخیفیگاه خوب و امنی برای رشد و تکثیر

اونها باشه . چون این مورد برای خودم پیش اومده و از غفلت خودم شرمنده شدم . لذا بشما و همه دوستانم توصیه

میکنم از بازبینی و کنترل مداوم کاور ها غافل نشید وهمیشه به اونها سرکشی کنید و حتی اگر براتون مقدور هست

و از ریخت و پاش دونه ها زیاد بزحمت تمیوفتین قید کاور رو بزنید و ازش استفاده نکنید تا احتمال وجود این پارازیت ها

موذی و مزاهم کمتر بشه . البته غیراز کاور میله ها و درز ظروف و زوایای قفس و شکستگیهای احتمالی در وسایل

مورد استفاده در قفس هم میتونه به نوبه خود محلی برای اختفای اونها و در نتیجه تکثیرشون باشه .

موفق باشید .
۱۳۹۱/۰۸/۰۷، ۱۱:۳۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: moh3nshirazboy ، nazmi ، Arjon ، کریم700
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #4
با سلام
دوست عزیز پلاک قناری محل مناسبی برای تکثیر و تجمع شپشک نمیباشد دوستان مکانهای مناسب رو توضیح دادند و اگر منظور شما مایتهای پا میباشد داخل فلس پا نفوذ مینمایند و پلاک تاثیری ندارد و بهترین راه پیشگیری و مبارزه و رعایت بهداشت و نظافت و کنترل به منظور جلوگیری از نفوذ مایت ها میباشد دوست عزیز مایتها تا 9 ماه بدون حضور پرنده هم میتوانند زنده بمانند و مرتب در طول سال باید کنترل و پیشگیری شود و با یک مرحله ریشه کن نمیشوند با تشکر
۱۳۹۱/۰۸/۰۸، ۱۲:۰۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: moh3nshirazboy ، ayapir ، Arjon ، کریم700

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان