زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶، ۰۹:۰۱ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

پنجشنبه خونین(پیرو موضوع تن کردن سهره و دو زوج خوشبخت)

**
کاربر افتخاری

کارشناسی
اعتبار: 26
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 422
1632 سپاس گرفته‌شده در 273 ارسال
ارسال: #1
پنجشنبه خونین(پیرو موضوع تن کردن سهره و دو زوج خوشبخت)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با سلام

روز پنجشنبه 28 اردیبهشت جوجه سهره ها سر از تخم بیرون آوردن . من آخرین بار جا تخمی رو صبح همون روز چک کردم و هنوز جوجه ها در نیومده بود . ظهر وقتی به قفس سر زدم با صحنه ای مواجه شدم که خیلی حالم گرفته شد.
دوتا از جوجه ها کف قفس افتاده بودن . یکی از اونها پاها و دوبالش کنده شده بود و مشخص بود حسابی از طرف سهره نر زخمی شده و مرده . اون یکی هم وول میخورد ورش داشتم دیدم یه بالش زخمیه. شب قبلش متوجه شدم سهره ماده , دائم سهره نر رو از جا تخمی دور میکنه انگار حس کرده بود که میخواد صدمه بزنه . بالاخره بعد از دیدن جوجه زخمی همچین دست تو قفس کردمو سهره نر رو با حرص گرفتم که پرهاش ریخت. خلاصه نتیجه این شد که از چهار تا تخم سه تا جوجه شد یه تخم نطفه نگرفته بود و از سه تا جوجه یکیش کشته شد و دوتا زنده هستن که یکی بالش زخمیه ولی زندست.
من باید بیشتر از تجربه دوستان استفاده میکردم. فکر نمیکردم پرنده آرومی که به ماده دون میده یه همچین بلایی سر جوجه هاش بیاره.
دوستان دیگر از این تجربه من استفاده کنن و بعد از جفت کردن سهره ها و تعیین روز بیرون اومدن جوجه ها حتما سهره نر رو از ماده جدا کنند.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۲/۳۱، ۰۸:۳۰ ق.ظ، توسط محمدگلشن.)
۱۳۹۱/۰۲/۳۱، ۰۷:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 2476
574 سپاس گرفته‌شده در 146 ارسال
ارسال: #2
RE: پنجشنبه خونین(پیرو موضوع تن کردن سهره و دو زوج خوشبخت)
خیلی ناراحت کنندست ، محمد جان ماده سهره به جوجه ها دون میده؟ امیدوارم دوتایی که موندن بزرگ بشن.
۱۳۹۱/۰۲/۳۱، ۱۱:۰۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدگلشن
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 205
89 سپاس گرفته‌شده در 33 ارسال
ارسال: #3
(۱۳۹۱/۰۲/۳۱، ۰۷:۵۵ ق.ظ)محمدگلشن نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با سلام

روز پنجشنبه 28 اردیبهشت جوجه سهره ها سر از تخم بیرون آوردن . من آخرین بار جا تخمی رو صبح همون روز چک کردم و هنوز جوجه ها در نیومده بود . ظهر وقتی به قفس سر زدم با صحنه ای مواجه شدم که خیلی حالم گرفته شد.
دوتا از جوجه ها کف قفس افتاده بودن . یکی از اونها پاها و دوبالش کنده شده بود و مشخص بود حسابی از طرف سهره نر زخمی شده و مرده . اون یکی هم وول میخورد ورش داشتم دیدم یه بالش زخمیه. شب قبلش متوجه شدم سهره ماده , دائم سهره نر رو از جا تخمی دور میکنه انگار حس کرده بود که میخواد صدمه بزنه . بالاخره بعد از دیدن جوجه زخمی همچین دست تو قفس کردمو سهره نر رو با حرص گرفتم که پرهاش ریخت. خلاصه نتیجه این شد که از چهار تا تخم سه تا جوجه شد یه تخم نطفه نگرفته بود و از سه تا جوجه یکیش کشته شد و دوتا زنده هستن که یکی بالش زخمیه ولی زندست.
من باید بیشتر از تجربه دوستان استفاده میکردم. فکر نمیکردم پرنده آرومی که به ماده دون میده یه همچین بلایی سر جوجه هاش بیاره.
دوستان دیگر از این تجربه من استفاده کنن و بعد از جفت کردن سهره ها و تعیین روز بیرون اومدن جوجه ها حتما سهره نر رو از ماده جدا کنند.
سلام
متاسفم ناراحت کننده بود از اینکه تجربیاتتا در اختیار دوستان مییزارید تشکر
۱۳۹۱/۰۲/۳۱، ۱۱:۰۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدگلشن
**
کاربر افتخاری

کارشناسی
ارسال: #4
آره به تنهایی داره دون میده و از همون شاهدانه و تخم کاهو و دان سیاه تغذیه میکنه. هر از گاهی یه نگاهی میندازم که از زنده بودنشون مطمئن شم . فقط ناراحت اون جوجه ام که باید ناقص بزرگ شه. امیدوارم با بزرگ شدنش بالش طوری بشه که لااقل بتونه پر بزنه
۱۳۹۱/۰۲/۳۱، ۱۱:۰۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: عمادذر ، Arjon
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 2476
574 سپاس گرفته‌شده در 146 ارسال
ارسال: #5
محمد جان سعی کن تا 3 روز نری سراغشون تا ماده برا دفعات بعد خاطر جمع جوجه بزرگ کنه اون جوجه هم هر طور که باشه ارزش نگه داشتن داره. موفق باشی
۱۳۹۱/۰۲/۳۱، ۱۲:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

کارشناسی
ارسال: #6
ممنون
نه زیادمزاحمش نمیشم.
۱۳۹۱/۰۲/۳۱، ۰۱:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: عمادذر
*
کاربر انجمن

...
اعتبار: 69
سپاس‌ها: 1443
1681 سپاس گرفته‌شده در 331 ارسال
ارسال: #7
سلام به محمد عزیز
خیلی خیلی بهم ریختم وقتی این مطلبو خوندم.تازه منتظر خبرهای خوش از طرف شما بودم
اول اینکه خدا قوت بهت میگم و امیدوارم ما بقی جوجه ها به سلامتی بزرگ بشن
دوم تشکر میکنم از شما که از این تجربه تلخ در پیشبرد اهداف این مجمع استفاده کردی.
به امید خبرهای خوش از بزرگ شدن جوجه های شما ......انشاالله
۱۳۹۱/۰۲/۳۱، ۰۲:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

کارشناسی
ارسال: #8
ممنون از شما و توجهتون
امیدوارم بتونم سهره های دهن دار و سالمی پرورش بدم. حتما دوستانو در جریان میذارم.
۱۳۹۱/۰۲/۳۱، ۰۲:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Arjon ، nazmi ، عمادذر
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #9
باسلام متاسفانه با اینکه بارها و بارها دوستان اعلام کردند که سهره نر بعد از جفتگیری و تخمگذاری نر جدا شود ولی دوستان توجه نمیکنند انشالله باتوجه به این ارسال برای دوستان تجربه ای بشه که دیگر شاهد همچین اتفاقات تلخی نباشیم
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۱/۰۲/۳۱، ۰۴:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدگلشن ، سی مرغ
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 19
سپاس‌ها: 319
1096 سپاس گرفته‌شده در 326 ارسال
ارسال: #10
هيچ تجربه اي بدون شكست بدست نمي آيد.(ناپلئون)
متاسفم واقعا عين همين اتفاق پارسال واسه منم افتاد واقعا ناراحت كنندس ولي بهتره احساسي برخورد نكني و پرنده نرو تنبيه نكني بهرحال اينم غريزه ي حيوونه.عوضش شايد بتوني يه لان ديگه جفتش كني.
غريزه بچه كشي در اكثر حيووناي نر هست ودلليلشم اينه كه حيوون ماده زودتر واسه جفت گيري بعدي آماده شه و نر به كام خودش برسه.
موفق باشي
امضای ahoora_3
نقل قول:
عمل کننده باش نه پیرو اعمال
۱۳۹۱/۰۲/۳۱، ۰۶:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان