زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۱، ۰۲:۳۳ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

پنجشنبه خونین(پیرو موضوع تن کردن سهره و دو زوج خوشبخت)

**
کاربر افتخاری

کارشناسی
اعتبار: 26
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 422
1632 سپاس گرفته‌شده در 273 ارسال
ارسال: #1
پنجشنبه خونین(پیرو موضوع تن کردن سهره و دو زوج خوشبخت)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با سلام

روز پنجشنبه 28 اردیبهشت جوجه سهره ها سر از تخم بیرون آوردن . من آخرین بار جا تخمی رو صبح همون روز چک کردم و هنوز جوجه ها در نیومده بود . ظهر وقتی به قفس سر زدم با صحنه ای مواجه شدم که خیلی حالم گرفته شد.
دوتا از جوجه ها کف قفس افتاده بودن . یکی از اونها پاها و دوبالش کنده شده بود و مشخص بود حسابی از طرف سهره نر زخمی شده و مرده . اون یکی هم وول میخورد ورش داشتم دیدم یه بالش زخمیه. شب قبلش متوجه شدم سهره ماده , دائم سهره نر رو از جا تخمی دور میکنه انگار حس کرده بود که میخواد صدمه بزنه . بالاخره بعد از دیدن جوجه زخمی همچین دست تو قفس کردمو سهره نر رو با حرص گرفتم که پرهاش ریخت. خلاصه نتیجه این شد که از چهار تا تخم سه تا جوجه شد یه تخم نطفه نگرفته بود و از سه تا جوجه یکیش کشته شد و دوتا زنده هستن که یکی بالش زخمیه ولی زندست.
من باید بیشتر از تجربه دوستان استفاده میکردم. فکر نمیکردم پرنده آرومی که به ماده دون میده یه همچین بلایی سر جوجه هاش بیاره.
دوستان دیگر از این تجربه من استفاده کنن و بعد از جفت کردن سهره ها و تعیین روز بیرون اومدن جوجه ها حتما سهره نر رو از ماده جدا کنند.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۲/۳۱، ۰۸:۳۰ ق.ظ، توسط محمدگلشن.)
۱۳۹۱/۰۲/۳۱، ۰۷:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

اعتبار: 10
سپاس‌ها: 831
602 سپاس گرفته‌شده در 152 ارسال
ارسال: #11
RE: پنجشنبه خونین(پیرو موضوع تن کردن سهره و دو زوج خوشبخت)
سلام
متاسفم همونی شد که فکر میکردم...بازم خوبه که متوجه شدی و بقیه را نجات دادی....قبلا گفتم سری بعد نر را جدا کن...چون مطمئن بودم اگه بگم همین الان نر را جدا کن اینکار را نمیکنی ولی کاملا حدس میزدم که اتفاق مشابهی بیفته...واقعا محیط کوچیک قفس برای پرنده با محیط طبیعت خیلی فرق داره...توی طبیعت هرگز این اتفاق نمی افته و هردو پرنده با اشتیاق به جوجه ها میرسن ...به نظر من وقتی تخم گذاری ماده تموم شد باید پرنده نر را جدا کرد تاماده با خیال راحت روی تخم بخوابه ..البته ممکنه اولش کمی برای نر بیتابی کنه ولی کم کم اروم میشه...وقتی جوجه ها 6 روزشون شد نر را به قفس برگردون و مراقب باش ممکنه بهشون غذا بده ولی اگه خواست اذیت کنه جداش کن و روزای بعد این کارا تکرار کن...البته اگه میخواهی نری داشته باشی که تجربه بزرگ کردن جوجه تو قفس را داره ...وگرنه راحترین کار اینه که تخمهای سهره را به یه جفت قناری حمال بسپاری...که اونم برای اموزش دهن و اواز مناسب نیست...موفق باشی و خوشحال
۱۳۹۱/۰۳/۰۴، ۰۷:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
کاربر افتخاری

کارشناسی
ارسال: #12

دوستان گرامی با سلام مجدد
این عکس جوجه ها در 7 روزگی و عکس سهره مادر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۳/۱۳، ۰۷:۳۱ ق.ظ، توسط محمدگلشن.)
۱۳۹۱/۰۳/۱۰، ۱۲:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: isali ، عمادذر ، Arjon ، Animal Planet ، پارس ، sasy111 ، masoud69
*
کاربر انجمن

sevom dabirestan
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 132
25 سپاس گرفته‌شده در 12 ارسال
ارسال: #13
من تازه این مطلبو دیدم
جوجه ای که بالش زخمی شده بود بالش خوب شد؟
۱۳۹۱/۰۳/۱۰، ۱۲:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

کارشناسی
ارسال: #14
عکس جدید جوجه سهره ها( پیرو موضوع پنجشنبه خونین)

این عکس جوجه ها در 14 روزگی

باید خدمت همه دوستان عرض کنم که جوجه سهره ها از شاهدانه و تخم کاهو و دان سیاه و خمیر نان بربری و کاهو و گشنیز تغذیه میشوند
در حال حاضر چشمهاشونو باز کردند و کمی هم پر درآوردند
پرنده مادر هم همچنان به تنهایی وظیفه تغذیه را به عهده دارد.

(۱۳۹۱/۰۳/۱۰، ۱۲:۱۹ ب.ظ)isali نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من تازه این مطلبو دیدم
جوجه ای که بالش زخمی شده بود بالش خوب شد؟

توی عکس مشخصه ... متاسفانه جوجه بزرگتر که فکر میکنم نر هم باشه نصف بال نداره
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۳/۱۰، ۱۲:۴۵ ب.ظ، توسط محمدگلشن.)
۱۳۹۱/۰۳/۱۰، ۱۲:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: isali ، عمادذر ، Arjon ، Animal Planet ، masoud69
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 2476
574 سپاس گرفته‌شده در 146 ارسال
ارسال: #15
با سلام و خسته نباشید خدمت محمد عزیز آقا حالا که میبینم زحماتت نتیجه بخش بوده خیلی خوشحالم و از صمیم قلب به شما دوست بزرگوار تبریک میگم.انشاءالله سری دوم جوجه های بیشتر و سرحال تری میگیری. با دیدن تصاویر از جوجه سهره ها خیلی خوشحال شدم.

:basa (51):
۱۳۹۱/۰۳/۱۰، ۰۱:۱۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Arjon ، محمدگلشن
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 1977
700 سپاس گرفته‌شده در 195 ارسال
ارسال: #16
خیلی خوبه. آفرین
ولی جوجه زخمی خیلی دردآوره.
لطفا تجربیاتت رو با جزئیات کامل با ما هم شار کن.

تبریک میگم
۱۳۹۱/۰۳/۱۰، ۰۶:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدگلشن
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 205
89 سپاس گرفته‌شده در 33 ارسال
ارسال: #17
سلام تبریک میگم همچنان به تغذیه خوب ادامه بده تا دیگه مارا ناراحت نکنی اون جوجه هم شاید تو تکاملش اثر زیادی نزاره:basa (135):
۱۳۹۱/۰۳/۱۰، ۰۸:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدگلشن ، عمادذر
*
کاربر انجمن

هیچلم
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 702
601 سپاس گرفته‌شده در 198 ارسال
ارسال: #18
داش ممد واسه اون جوجت که زخمی شده پیشنهاد میکنم ببریش پیش یه دامپزشک خوب چون حیفه ناقص بزرگ بشه در آینده خودت ازش زده میشی
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۳/۱۶، ۰۶:۴۴ ب.ظ، توسط hamed.k.)
۱۳۹۱/۰۳/۱۳، ۰۷:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدگلشن
**
کاربر افتخاری

کارشناسی
ارسال: #19
سلام

دوستان عزیز که در جریان جوجه سهره ها بودید باید با خبرتون کنم که بنده هر روز با یه مشکل دست و پنجه نرم می کنم . آقا واقعا روح هر چی قناری شاد , خیلی راحت با تولید مثل کنار میان ...این سهره ها هر روز یه برنامه پیاده می کنن. اول که لونه سازیشون بود بعد هم که سهره نر جوجه شو کشت کرد حالا هم ماده قاطی کرده... از وقتی پرنده مادر رو به مستی مجدد رفته کمتر به جوجه ها دون میده و همش در حال بازیگوشیه...تو یه روز پرهای سینه جوجه خودشو کنده به هوای اینکه لونه سازی کنه ...من هم وقتی متوجه شدم سریع یه لون دیگه گذاشتم تا حواسش به پنبه ها باشه و جوجه ها رو اذیت نکنه ...دیروز یکی از جوجه ها بیحال بود ..پرنده های نر را در اتاق در بسته گذاشتم تا صداشون کمتر بیاد حتی امروز قفس سهره های نر رو به هم نزدیک کردم تا کمتر بخونن. خلاصه ما موندیمو 2 تا جوجه سهره و یه جفت پدرمادر دردسر آفرین !!!

دوستان هر راهمایی به نظرتون می رسه ما رو مستفیض بفرمایید. ممنون
۱۳۹۱/۰۳/۱۷، ۰۸:۱۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Arjon ، عمادذر ، esfahan-canary
*
کاربر انجمن

اعتبار: 10
سپاس‌ها: 831
602 سپاس گرفته‌شده در 152 ارسال
ارسال: #20
سلام
در طبیعت از روز ششم به بعد پرنده نر شروع میکنه به تغذیه مستقیم جوجه ها و روز به روز از مسئولیت ماده کم میشه.....توی قفس پرنده ماده غذای راحت گیر میاره و فعالیتش کمه بنابر این تمایل برای تخم گذاری مجدد زودتر اتفاق میفته ...سهره هنوز یه پرنده وحشیه و وقتی تونستی چند نسل توی قفس جوجه بگیری شاید پرنده های با خلق و خوی کاملا اهلی مثل قناری داشته باشی...به نظر من اگه اصرار داری که خود سهره جوجه ها را بزرگ کنه باید یه جوری نر را هم در نگه داری از جوجه ها شریک کنی میتونستی روز ششم نر را به قفس برگردونی و مراقب باشی که اگه به جوجه ها اسیب نمیزنه کنارشون باشه...یه مطلب دیگه اگه اشتباه نکنم الان جوجه ها باید حدود 20 روزشون باشه پس باید به طور معمول خودشون قادر به تغذیه از غذای نرم باشن و لونه را ترک کرده باشن .. توی این سن نقش ماده در تغذیه جوجه ها خیلی کم میشه ...خیلی از ماده قناری ها هم تو سن 20 روزگی جوجه ها سری بعدی تخم گذاری را شروع کردن و جوجه ها را از خودشون دور میکنن...سعی کن جوجه ها را به خوردن غذای نرم و تغذیه مستقل تشویق کنی... و سهره نر را هم برای سری دوم جوجه کشی کنار ماده برگردونی...در غیر این صورت ماده با این رفتارهایی که شما فرمودین و با توجه به تغذیه مناسب تخم هرز میذاره ...شاد باشین
۱۳۹۱/۰۳/۱۸، ۱۱:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Arjon ، عمادذر ، محمدگلشن ، esfahan-canary

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان