زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۳:۰۹ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

پنجشنبه خونین(پیرو موضوع تن کردن سهره و دو زوج خوشبخت)

**
کاربر افتخاری

کارشناسی
اعتبار: 26
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 422
1632 سپاس گرفته‌شده در 273 ارسال
ارسال: #1
پنجشنبه خونین(پیرو موضوع تن کردن سهره و دو زوج خوشبخت)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با سلام

روز پنجشنبه 28 اردیبهشت جوجه سهره ها سر از تخم بیرون آوردن . من آخرین بار جا تخمی رو صبح همون روز چک کردم و هنوز جوجه ها در نیومده بود . ظهر وقتی به قفس سر زدم با صحنه ای مواجه شدم که خیلی حالم گرفته شد.
دوتا از جوجه ها کف قفس افتاده بودن . یکی از اونها پاها و دوبالش کنده شده بود و مشخص بود حسابی از طرف سهره نر زخمی شده و مرده . اون یکی هم وول میخورد ورش داشتم دیدم یه بالش زخمیه. شب قبلش متوجه شدم سهره ماده , دائم سهره نر رو از جا تخمی دور میکنه انگار حس کرده بود که میخواد صدمه بزنه . بالاخره بعد از دیدن جوجه زخمی همچین دست تو قفس کردمو سهره نر رو با حرص گرفتم که پرهاش ریخت. خلاصه نتیجه این شد که از چهار تا تخم سه تا جوجه شد یه تخم نطفه نگرفته بود و از سه تا جوجه یکیش کشته شد و دوتا زنده هستن که یکی بالش زخمیه ولی زندست.
من باید بیشتر از تجربه دوستان استفاده میکردم. فکر نمیکردم پرنده آرومی که به ماده دون میده یه همچین بلایی سر جوجه هاش بیاره.
دوستان دیگر از این تجربه من استفاده کنن و بعد از جفت کردن سهره ها و تعیین روز بیرون اومدن جوجه ها حتما سهره نر رو از ماده جدا کنند.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۲/۳۱، ۰۸:۳۰ ق.ظ، توسط محمدگلشن.)
۱۳۹۱/۰۲/۳۱، ۰۷:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
کاربر افتخاری

کارشناسی
ارسال: #21
RE: پنجشنبه خونین(پیرو موضوع تن کردن سهره و دو زوج خوشبخت)
سلام
ممنون از راهنماییتون
حضور پرنده نر مطمئنا کمک میکرد. امتحان هم کردم اما متاسفانه هردو سهره نر و ماده به جوجه ها بی تفاوت می شدند. در حال حاضر جوجه ها 22 روزه هستند و تازه شروع به نوک زدن به غذا کرده اند اما نمی خورن . به کاهو سبزیجات هم نوک می زنن.
۱۳۹۱/۰۳/۲۰، ۰۷:۴۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: عمادذر ، Arjon
*
کاربر انجمن

اعتبار: 10
سپاس‌ها: 831
602 سپاس گرفته‌شده در 152 ارسال
ارسال: #22
سلام
امیدوارم حال سهره ها خوب باشه...وقتی جوجه ها 22 روزه هستن و ماده بیتابی میکنه بهترین کار اینه که اجازه بدی کل خانواده کنار هم باشن تنها با این احتیاط که مواظب باشی نر جوجه ها را نزنه..اگه فقط حالت تهدید میگیره و دور میکنه مهم نیست...این کار چند تا حسن داره سهره ماده ارومتر میشه و جفت گیری میکنه و تخم هرز نمیذاره تا اولین تخم گذاری هم حداقل 4 روز طول میکشه این چهار روز زمان خوبی برای جوجه ها که خودشون تغذیه را شروع کنن و4 روز هم تخم گذاری طول میکشه که تخم ها را با تخم مصنوعی جایگزین میکنین ...ماده وقتی نر کنارش باشه و جفت گیری کنه حتی اگه نر جوجه ها را تغذیه نکنه به نظر من بازم به جوجه ها میرسه چون صدای جوجه ها وقتی غذا میخوان حالت تحریک داره برای والدین..بازم به نظر من اگه ماده کنار جفتش به جوجه ها بهتر نرسه بدتر نخواهد شد ...بدترین حالت اینه که مثل وقتی که جدا هستند به جوجه ها کم میرسه ..یه حسن دیگه هم اینه که نر کنار جوجه ها قرار میگیره و از حساسیتش کم میشه و برای سری بعدی ارومتره و مشکلت کمتر میشه....موفق باشی و عذر خواهی از این که دیر متوجه شدم...ممنون
۱۳۹۱/۰۳/۲۷، ۰۸:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
کاربر افتخاری

کارشناسی
ارسال: #23
با تشکر از راهنماییهای ارزنده دوست عزیزم برف زمستان. حتما با توجه به شرایط امتحان میکنم.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۳/۲۸، ۱۱:۰۰ ق.ظ، توسط محمدگلشن.)
۱۳۹۱/۰۳/۲۸، ۱۰:۲۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #24
واقعا جای تبریک داره دوست من.کار سختیو انجام دادین
۱۳۹۱/۰۳/۲۹، ۰۲:۲۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Arjon ، عمادذر ، محمدگلشن
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 30
13 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #25
سلام اقای گلشن واقعا تبریک میگم گرچه دیر هست اما بنده تازه این صفحه رو نگاه کردم 
اقای گلشن امسال برنامه ای برای جفت زدن داید یا خیر؟
امیدوارم همیشه موفق باشید 
۱۳۹۳/۱۲/۰۵، ۰۶:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #26
سلام
به علت كمبود جا فعلا جفت نمي زنن ولي دوستان ديگري هستن كه از سهره با سهره جوجه مي گيرند.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۱۲/۰۶، ۰۹:۲۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 30
13 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #27
سلام  اقای بخشی خیلی ممنون از پاسختون 
پس چرا دیگر دوستان از جفت زدن سهره و جوجه گیری هیچ صحبتی نمیکنند ؟
دوستانی مثل بنده خیلی علاقه دارن تا در جریان باشند و از تجربیات اساتید استفاده کنند 
ممنون میشم دوستان رو به وجد بیارید تا دوستان هم از جفت زدن سهره برای ما عکس بزارند و تجربشون صحبت کنند
باتشکر
۱۳۹۳/۱۲/۰۶، ۰۱:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #28
موضوعات ديگري هم هست كه در اين باره مفصل صحبت شده به بخش جفت گيري وتوليد مثل سهره مراجعه كنيد.دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۱۲/۰۶، ۰۱:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان