زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۹:۴۷ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

پوسته تخم مرغ.کف دریا

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 45
427 سپاس گرفته‌شده در 67 ارسال
ارسال: #1
کف دریا برای طوطی
سلام من از یک غطاری کف دریا گرفتم می خواستم ببینم می تونم به طوطیم بدم و به چه دردی می خوره؟

ممنون
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۲۳، ۱۱:۵۸ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۸۹/۱۱/۱۲، ۱۲:۲۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood ، vahid babayi
صفحه 6 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 26
97 سپاس گرفته‌شده در 39 ارسال
ارسال: #51
RE: کف دریا چیست ؟
(۱۳۹۱/۱۰/۱۹، ۰۸:۰۵ ق.ظ)قناري شيراز نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۱۰/۱۸، ۰۷:۴۹ ق.ظ)قناري شيراز نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۱۰/۱۷، ۰۲:۱۴ ب.ظ)امیر محمدی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام این یکی از بهترین نظراتی بود که تا بحال تو انجمن خوندم واقعا مفید بود و به شایعاتی که در مورد کف دریا تو سایت های مختلف وجود داشت و بیشتر اشتباه بودن پایان داد و مستحق دادن اعتبار بود... اگه به قسمت کمر به پایین این موجود(خساک) نگاه کنیم میبینیم که کاملا شبیه یک کف دریای سالمه و به درستی این نظر پی میبریم. ممنون از eragon عزیز:basa (57):
سلام
دوست عزيز من خودم هم جنوبي هستم كف دريا خساك نيست.در ضمن گوشتش هم حرام هست.
ظاهرا توي سايتهاي ايراني وخارجي هم نظر دوستمان تاييد شده وكف دريا استخوان نوعي از جانوران دريايي به نام سپيداج هست كه به اشتباه در جنوب ايران به نام ماهي مركب شناخته مي شود.

با سلام
الان 50 60 ساله که اینجا بهش میگن خساک یا همون ماهی مرکب شما چطور میگین " به اشتباه " در جنوب ....؟
این حرفتون قابله قبول نیست.این ماهی فقط در خلیج پارس زندگی میکنه بوشهر و هرمزگان ( خوزستان رو نمیدونم ولی فک کنم اونجا هم باشه ).
۱۳۹۱/۱۰/۱۹، ۰۸:۵۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #52
از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
سِپیداج (که ده‌پا و به اشتباه ماهی مرکب نیز نامیده شده) جانوری نرم‌تن و دریازی است از راستهٔ سپیداجان (Sepiida) و ردهٔ سرپایان.

بررسی‌های تازه نشان می‌دهد که سپیداج‌ها از جملهٔ باهوش‌ترین گونه‌های بی‌مهرگان هستند.[۶] سپیداج‌ها شب‌رو هستند و شب‌ها به شکار خرچنگ‌ها و میگوها می‌پردازند. سپیداج‌ها معمولاً ۸ بازو دارند که دو شاخک گیره‌ای دراز در میان آن‌ها قرار گرفته‌است. این شاخک‌ها تنها به هنگام گرفتن شکار قابل دیدن است.

جنین سپیداج حتی پیش از به دنیا آمدن قادر به مشاهده دنیای پیرامون خود است. سپیداج‌هایی که در دوره جنینی خود در پیرامون خود بیشتر خرچنگ دیده‌باشند در دوران بلوغ بیشتر به شکار خرچنگ می‌پردازند.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

صيد 500 تن ماهي مركب در آبهاي استان بوشهر

تنگستاني معاون صيد و بنادر ماهيگيري شيلات استان بوشهر گفت: در فصل صيد امسال يك هزار و 400صياد در قالب 202 شناور و با استفاده از يكصد و پانزده هزار و 350 گرگور به صيد اين ماهي با ارزش شيلاتي پرداخته اند. وي با بيان اينكه ماهي مركب به دليل حرام گوشت بودن مصرف داخلي ندارد، اظهار داشت: تمامي صيد صيادان بوشهري به منظور صادارت به هشت شركت وي‍ژه فرآوري و صادرات اين آبزي انتقال يافته و پس از بسته بندي به كشورهاي ژاپن، چين و اتحاديه اروپا صادر مي‌ شود. معاون صيد و بنادر ماهيگيري شيلات استان بوشهر با بيان اين 40 درصد ماهي مركب صيد شده در استان بوشهر صيد مي شود، گفت: زيستگاه اصلي اين آبزي آب هاي ساحلي استان بوشهر بوده و زمان صيد آن نيز از اول اسفند آغاز شده و تا ارديبهشت ماه ادامه دارد. تنگستاني در پايان گفت: صيادان استان بوشهر براي اين صيد آبزي از 115 هزار گرگور (يك نوع ابراز صيد قفسي شكل) ماهي مركب استفاده كرده اند. 4/2/89
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۱/۱۰/۱۹، ۰۹:۲۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shahin20 ، Navid_IT ، عمادذر ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #53
(۱۳۹۱/۱۰/۱۹، ۰۹:۲۰ ق.ظ)قناري شيراز نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
سِپیداج (که ده‌پا و به اشتباه ماهی مرکب نیز نامیده شده) جانوری نرم‌تن و دریازی است از راستهٔ سپیداجان (Sepiida) و ردهٔ سرپایان.

بررسی‌های تازه نشان می‌دهد که سپیداج‌ها از جملهٔ باهوش‌ترین گونه‌های بی‌مهرگان هستند.[۶] سپیداج‌ها شب‌رو هستند و شب‌ها به شکار خرچنگ‌ها و میگوها می‌پردازند. سپیداج‌ها معمولاً ۸ بازو دارند که دو شاخک گیره‌ای دراز در میان آن‌ها قرار گرفته‌است. این شاخک‌ها تنها به هنگام گرفتن شکار قابل دیدن است.

جنین سپیداج حتی پیش از به دنیا آمدن قادر به مشاهده دنیای پیرامون خود است. سپیداج‌هایی که در دوره جنینی خود در پیرامون خود بیشتر خرچنگ دیده‌باشند در دوران بلوغ بیشتر به شکار خرچنگ می‌پردازند.

خوب چه ربطی داره این یه ماهی دیگست lol
۱۳۹۱/۱۰/۱۹، ۱۰:۳۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #54
(۱۳۹۱/۱۰/۱۹، ۱۰:۳۳ ق.ظ)eragon1085 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۱۰/۱۹، ۰۹:۲۰ ق.ظ)قناري شيراز نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

خوب چه ربطی داره این یه ماهی دیگست lol

نه جانم توجه نكردي اسم علمي اين گونه سپيداج هست مانند انواع قناري وفنچ.ثانيا اصلا ماهي نيستند وجزء بي مهرگان مي باشند. حالا به گويش محلي هرچه بگويند كه اصل قضيه تغيير نمي كند.مگر هيكل جيبر به يوركشاير ربطي داره؟كلا حرف شما درمورد اينكه كف دريا استخوان اين جانور دريايي است صحيح است.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۱/۱۰/۱۹، ۱۱:۲۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: عمادذر ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 0
3 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #55
سلام دوستان عزیز میشه بگین از کجا میشه کف دریا رو تهیه کرد . سپاس
۱۳۹۱/۱۰/۲۹، ۱۱:۵۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #56
(۱۳۹۱/۱۰/۲۹، ۱۱:۵۰ ق.ظ)ali.19 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان عزیز میشه بگین از کجا میشه کف دریا رو تهیه کرد . سپاس
سلام
پرنده فروشی ها و عطاری ها
۱۳۹۱/۱۰/۲۹، ۱۲:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #57
(۱۳۹۱/۱۰/۲۹، ۰۹:۴۹ ب.ظ)daser نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۱۰/۱۵، ۱۲:۱۸ ب.ظ)eragon1085 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۰/۰۳/۰۴، ۰۴:۳۵ ب.ظ)katbi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام و احترام به دوست خوبم :
كف دريا از اسمش مشخصه كف روي اب دريا است كه شامل موجودات ريزدر اقيانوس و دريا ميباشد كه برا اثر سبك بودن در سطح بالاي اب معمولا ميباشند و تحت تاثير اموج به ساحل امده و در كناره هاي اب خشك ميشود و داراي كلسيم و نمك بوده و براي هضم غذاي قناري و كمبودكلسيم مفيد است
موفق باشيد

سلام
کف دریا یه موجودیه که ما بهش میگیم خساک و گوشتش هم خیلی خوشمزه هست ولی مکروه
توی بوشهر خیلی ها میخورن
ولی این چیزی که شما میدین به قناری کمر خساک هست که خشکش میکنن
کف دریا = کمر خساک حالا خساک چیه ؟ خساک همون 8 پا هست ولی کوچیکش

این خوده خساکه :

اینم کف دریا (کمر خساک ) :

یادم رفت بگم که بعضی از عطاری ها پودرشو هم میفروشن ولی خوده کف دریا اینه.

امیدوارم مفید واقع شده باشه.

بابا این چیه داداش من
من خودم از بوشر کف دریا برداشتم اوردم
اصلا هشت پا نیست داداشه من
این حرفا چیه
این یه نوع نرم تن که کناره سنگها جمع میشه
واصلا یه چیزه دیگه اصلا شما صحیح
اخه میشه گوشتش به این سفیدی بشه خشک
تازه ماهی دودی که با دستگاه میزنن
این جوری در نمی ات
حالا اینو با چی خشک کردن که به این شکل در اومده اصلا با عقل جور در نمی ات
وقتی هم
ادم خودش کف دریا رو دیده باشه اصلا قابل قبول برا نیست
بعدم اگر تو اب بزارید جوش بخوره پخش میشه !!!!!

با سلام
دوست عزیز کف دریا یا در اصطلاح استخوان ماهی مرکب ( cuttlebon )میباشد و خود کف دریا موجود مستقل جاندار و تک سلولی میباشد که در بدن انواع گونه های خانواده های اسپیداج ( دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
) یافت میشود و هنگام شکار و خورده شدن از بدن ماهی مرکب دفع میشود و عده ای هم معتقدند که این موجود به بدن انواع سفره ماهی ها و نهنگ ها چسبیده و به از بین بردن قارچ ها و عناصر مزاحم بر روی بدن این جانداران کمک میکند و این موجودات زاد اوری بالا و عمر کوتاهی دارند و پس از مرگ جسدشان ماده حاصله را تشکیل میدهد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۰/۳۰، ۰۹:۵۵ ق.ظ، توسط nazmi.)
۱۳۹۱/۱۰/۳۰، ۰۹:۵۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #58
(۱۳۹۱/۱۰/۳۰، ۰۹:۵۲ ق.ظ)nazmi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۱۰/۲۹، ۰۹:۴۹ ب.ظ)daser نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۱۰/۱۵، ۱۲:۱۸ ب.ظ)eragon1085 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۰/۰۳/۰۴، ۰۴:۳۵ ب.ظ)katbi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام و احترام به دوست خوبم :
كف دريا از اسمش مشخصه كف روي اب دريا است كه شامل موجودات ريزدر اقيانوس و دريا ميباشد كه برا اثر سبك بودن در سطح بالاي اب معمولا ميباشند و تحت تاثير اموج به ساحل امده و در كناره هاي اب خشك ميشود و داراي كلسيم و نمك بوده و براي هضم غذاي قناري و كمبودكلسيم مفيد است
موفق باشيد

سلام
کف دریا یه موجودیه که ما بهش میگیم خساک و گوشتش هم خیلی خوشمزه هست ولی مکروه
توی بوشهر خیلی ها میخورن
ولی این چیزی که شما میدین به قناری کمر خساک هست که خشکش میکنن
کف دریا = کمر خساک حالا خساک چیه ؟ خساک همون 8 پا هست ولی کوچیکش

این خوده خساکه :

اینم کف دریا (کمر خساک ) :

یادم رفت بگم که بعضی از عطاری ها پودرشو هم میفروشن ولی خوده کف دریا اینه.

امیدوارم مفید واقع شده باشه.

بابا این چیه داداش من
من خودم از بوشر کف دریا برداشتم اوردم
اصلا هشت پا نیست داداشه من
این حرفا چیه
این یه نوع نرم تن که کناره سنگها جمع میشه
واصلا یه چیزه دیگه اصلا شما صحیح
اخه میشه گوشتش به این سفیدی بشه خشک
تازه ماهی دودی که با دستگاه میزنن
این جوری در نمی ات
حالا اینو با چی خشک کردن که به این شکل در اومده اصلا با عقل جور در نمی ات
وقتی هم
ادم خودش کف دریا رو دیده باشه اصلا قابل قبول برا نیست
بعدم اگر تو اب بزارید جوش بخوره پخش میشه !!!!!

با سلام
دوست عزیز کف دریا یا در اصطلاح استخوان ماهی مرکب ( cuttlebon )میباشد و خود کف دریا موجود مستقل جاندار و تک سلولی میباشد که در بدن انواع گونه های خانواده های اسپیداج ( دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
) یافت میشود و هنگام شکار و خورده شدن از بدن ماهی مرکب دفع میشود و عده ای هم معتقدند که این موجود به بدن انواع سفره ماهی ها و نهنگ ها چسبیده و به از بین بردن قارچ ها و عناصر مزاحم بر روی بدن این جانداران کمک میکند و این موجودات زاد اوری بالا و عمر کوتاهی دارند و پس از مرگ جسدشان ماده حاصله را تشکیل میدهد
سلام
نمیدونم والا این همه دلیل اوردم ولی به هر حال من نظر خودمو دادم و چون خودم با این موجود سرو کار دارم شک ندارم که حرف هام دسته .
بعضی از دوستان همینجوری میگن نه خودش نیست ولی حتی تاهالا کف دریا رو از نزدیک هم ندیدند .
۱۳۹۱/۱۱/۰۲، ۰۲:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 113
59 سپاس گرفته‌شده در 29 ارسال
ارسال: #59
سلام
دوستان جنوبی درست میگن.من خودم بزرگ شده بوشهرم و این کف دریا باقی مونده خساکه (یک نوع ماهیه مرکب).
وکلا میخوام بگم حالا چه فرقی میکنه چی هست و از کجا اومده ،مهم اینه که واسه قناری (و سایر پرندگان زینتی) مفیده (کلسیم و سایر املاح).
پس این بحث اینکه از کجا اومده و متعلق به چه جاندار دریایی میشه سودمند نیست و به نظر بنده خاتمه پیدا کنه بهتره.
سپاس از همگی
۱۳۹۱/۱۱/۰۲، ۰۴:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: پدربزرگ ، Navid_IT ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

.......
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 976
193 سپاس گرفته‌شده در 74 ارسال
ارسال: #60
سلام دوست عزیزمون درست میگن. کمی بادقت به کف دریا نگاه کنید .

و به عکسی که دوستمون قرار داده اند خیلی شباهت دارد .

دقت داشته باشید . پشت این موجد 8پا. با پشت کف دریا یکی میباشد .

این که دیگه بحث نداره .

ستاره دریایی هم نرم تن میباشد وقتی که زنده است مانند ژله میباشد . اما وقتی که خشک میشود

یا میمیرد مانند استخوان سخت میشود . پس بگیم. ستاره دریایی نمیباشد .

از لحاظ مفهید بودن برای پرندگان کف دریا خیلی عالی میباشد . اگر بصورت کفی در روی نی قرار دهیم مانند سحان ناخون عمل میکنه و نیازی

نداره که قناری یا پرندگان دیگر را به دست بگیریم. و ناخونهاشون را بگیریم.

دقت کرده باشید در بازار هم نوعی نی ساخته شده به فروش میره که مانند سمباده میباشد برای سحان زدن ناخون پرندگان میباشد و

و املاحی که کف دریا دارد برای نیازهای بدن پرنده را تامین میکند .

و دیده شده که طورقه ویا قناری نوک بالای خیلی بی از حد بزرگ میشود که باعث میشه پرنده نتونه دان بخوره و باعث مرگ پرنده میشود

با ضربه های که پرنده به کف دریا میزند این نوک اگر رشد اضافه داشته کوتاه میشود وهمیشه نوک تمیز وسالمی خواهد داشت .

من طورقه دارم از جوجه گی وقتی دون خور شد کف دریا برایش همیشه قرار میدم. نوک طورقه خیلی کوچیک و تمیز بوده .

اما برادر بنده هم از یک نژاد طورقه خریداری کردیم. بجای کف دریا سنگ پا قرار داده بود . چون سنگ پا مزه ندارد پرنده میل چندانی بهش نشون نمیده.

نوک طورقه برادرم به شکل قیچی شده حتی با کوتاه کردن هم درست نمیشد .
۱۳۹۱/۱۱/۰۲، ۰۵:۱۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: افسونگر ، vahid babayi

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان