زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۶:۵۹ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

پوسته تخم مرغ.کف دریا

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 45
427 سپاس گرفته‌شده در 67 ارسال
ارسال: #1
کف دریا برای طوطی
سلام من از یک غطاری کف دریا گرفتم می خواستم ببینم می تونم به طوطیم بدم و به چه دردی می خوره؟

ممنون
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۲۳، ۱۱:۵۸ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۸۹/۱۱/۱۲، ۱۲:۲۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood ، vahid babayi
صفحه 7 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #61
RE: کف دریا چیست ؟
(۱۳۹۱/۱۱/۰۲، ۰۲:۳۷ ب.ظ)eragon1085 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۱۰/۳۰، ۰۹:۵۲ ق.ظ)nazmi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۱۰/۲۹، ۰۹:۴۹ ب.ظ)daser نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۱۰/۱۵، ۱۲:۱۸ ب.ظ)eragon1085 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۰/۰۳/۰۴، ۰۴:۳۵ ب.ظ)katbi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام و احترام به دوست خوبم :
كف دريا از اسمش مشخصه كف روي اب دريا است كه شامل موجودات ريزدر اقيانوس و دريا ميباشد كه برا اثر سبك بودن در سطح بالاي اب معمولا ميباشند و تحت تاثير اموج به ساحل امده و در كناره هاي اب خشك ميشود و داراي كلسيم و نمك بوده و براي هضم غذاي قناري و كمبودكلسيم مفيد است
موفق باشيد

سلام
کف دریا یه موجودیه که ما بهش میگیم خساک و گوشتش هم خیلی خوشمزه هست ولی مکروه
توی بوشهر خیلی ها میخورن
ولی این چیزی که شما میدین به قناری کمر خساک هست که خشکش میکنن
کف دریا = کمر خساک حالا خساک چیه ؟ خساک همون 8 پا هست ولی کوچیکش

این خوده خساکه :

اینم کف دریا (کمر خساک ) :

یادم رفت بگم که بعضی از عطاری ها پودرشو هم میفروشن ولی خوده کف دریا اینه.

امیدوارم مفید واقع شده باشه.

بابا این چیه داداش من
من خودم از بوشر کف دریا برداشتم اوردم
اصلا هشت پا نیست داداشه من
این حرفا چیه
این یه نوع نرم تن که کناره سنگها جمع میشه
واصلا یه چیزه دیگه اصلا شما صحیح
اخه میشه گوشتش به این سفیدی بشه خشک
تازه ماهی دودی که با دستگاه میزنن
این جوری در نمی ات
حالا اینو با چی خشک کردن که به این شکل در اومده اصلا با عقل جور در نمی ات
وقتی هم
ادم خودش کف دریا رو دیده باشه اصلا قابل قبول برا نیست
بعدم اگر تو اب بزارید جوش بخوره پخش میشه !!!!!

با سلام
دوست عزیز کف دریا یا در اصطلاح استخوان ماهی مرکب ( cuttlebon )میباشد و خود کف دریا موجود مستقل جاندار و تک سلولی میباشد که در بدن انواع گونه های خانواده های اسپیداج ( دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
) یافت میشود و هنگام شکار و خورده شدن از بدن ماهی مرکب دفع میشود و عده ای هم معتقدند که این موجود به بدن انواع سفره ماهی ها و نهنگ ها چسبیده و به از بین بردن قارچ ها و عناصر مزاحم بر روی بدن این جانداران کمک میکند و این موجودات زاد اوری بالا و عمر کوتاهی دارند و پس از مرگ جسدشان ماده حاصله را تشکیل میدهد
سلام
نمیدونم والا این همه دلیل اوردم ولی به هر حال من نظر خودمو دادم و چون خودم با این موجود سرو کار دارم شک ندارم که حرف هام دسته .
بعضی از دوستان همینجوری میگن نه خودش نیست ولی حتی تاهالا کف دریا رو از نزدیک هم ندیدند .
با سلام
دوست عزیز اگه منظور شما اینه که کف دریا موجودات ذره بینی و مستقل و زنده با عمر کوتاه هستند درست میباشد و فرق نمیکنه اسمها و زبانهای محلی ماهی مرکب چیه و تنها استخوانی که تو بدن ماهی مرکب میباشد و این استخوان بدست امده بقایای همین موجود مستقل میباشد با تشکر
۱۳۹۱/۱۱/۰۲، ۰۷:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Ashkan66 ، پدربزرگ ، eragon1085 ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 5
سپاس‌ها: 1100
590 سپاس گرفته‌شده در 110 ارسال
ارسال: #62
۱۳۹۱/۱۱/۰۴، ۰۸:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دکتری
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 57
351 سپاس گرفته‌شده در 69 ارسال
ارسال: #63
با سلام کم دریا غضرف پشت یه نرم تنی هستش که مخصوص آب های شور هستش که وقتی این نرم تن میمیره و بدنش توسط ماهیها خورده میشه این غضرف کم کم حالت سفتی و آهکی پیدا کرده و به دلیل سبک بودنش به روی آب میاد و توسط موج دریا به ساحل آورده میشه که توسط مردم محلی جنوب جمع شده و به قیمت خیلی کمی به پرنده فروش ها داده میشه که سرشار از کلیسیم ومواد معنی مورد نیاز پرنده هستش که پرنده موقع خوردن اون هم نوکش سابیده شده و هم باعث هضم غذاش شده و هم در پرنده ماده باعت تقویت پوست تخم میشه.:basa (51):
۱۳۹۱/۱۱/۰۴، ۰۹:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 26
97 سپاس گرفته‌شده در 39 ارسال
ارسال: #64
(۱۳۹۱/۱۱/۰۴، ۰۸:۴۶ ب.ظ)jijid نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام
ممنون بابت عکس خوبت حرف های منو تایید کرد مرسی
۱۳۹۱/۱۱/۰۶، ۱۰:۱۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: پدربزرگ ، علی کلاهی ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 627
110 سپاس گرفته‌شده در 37 ارسال
ارسال: #65
یکی از دوستان گفت که کف دریا باعث نفس تنگی قناری میشه بهشون نده .صحت داره یا نه؟
خود این دوستم تقریبا 40 جفت داره اکثرشون هم روی تخم و جوجه هستن یعنی میخوام بگم تجربه ی کمی نداره که این حرف رو زده
۱۳۹۱/۱۲/۱۶، ۱۰:۱۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: پدربزرگ ، محمدمهدی ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

.......
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 976
193 سپاس گرفته‌شده در 74 ارسال
ارسال: #66
(۱۳۹۱/۱۲/۱۶، ۱۰:۱۴ ق.ظ)ayapir نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یکی از دوستان گفت که کف دریا باعث نفس تنگی قناری میشه بهشون نده .صحت داره یا نه؟
خود این دوستم تقریبا 40 جفت داره اکثرشون هم روی تخم و جوجه هستن یعنی میخوام بگم تجربه ی کمی نداره که این حرف رو زده

خیر. تنگی نفس هیچ ربطی به کف دریا ندارد. دوست عزیز .

تنگی نفس بیماری تنفسی است .

حالا شاید قناری دوست تون بیماری تنفسی داشته و اود نکرده بود وخوردن کف دریا بهانه برای اود کردنش بوده که

دوست تون ممنوع کردن مصرف کف دریا را .

من چندین ساله که از کف دریا استفاده میکنم هیچ مشکلی هم پیش نیامده. تازه ام خیلی به سلامت پرندگان افزوده.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۱۶، ۱۲:۵۵ ب.ظ، توسط پدربزرگ.)
۱۳۹۱/۱۲/۱۶، ۱۰:۵۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 10
71 سپاس گرفته‌شده در 22 ارسال
ارسال: #67
دوستان کف دریا جوشانده بشه بعد خشک بشه استفاده بشه بهتر است یا اینکه در یک ظرف اب قرار بگیرد بعد خشک شود و استفاده شود ؟
۱۳۹۲/۰۱/۱۰، ۰۸:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
*
کاربر انجمن

ليسانس
سپاس‌ها: 115
59 سپاس گرفته‌شده در 12 ارسال
ارسال: #68
با سلام به دوستان من خودم از کف دریا پودر شده تو غذای نرم جوجه هامم استفاده میکنم و تابحال مشکلی نداشتم .
۱۳۹۲/۰۱/۱۰، ۱۱:۳۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #69
سلام
جوشاندن كف دريا براي ضد عفوني شدنش هست.در آب گذاشتن كف دريا لزومي ندارد.من در اين چند سال كف دريا را اصلا نمي جوشانم وتا الان هم مشكلي براي پرنده هايم به وجود نيامده.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۱/۱۱، ۰۷:۳۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 0
3 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #70
RE: کف دریا برای طوطی
(۱۳۹۰/۰۶/۳۱، ۱۲:۰۷ ب.ظ)jafar نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۰/۰۳/۰۴، ۰۴:۳۵ ب.ظ)hamid@line نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام

کف دریا یه نوع نرم تن دریاییه که خشک شده و منبع غنی از کلسیم خالصه و واسه پرنده ها میذارن تاهم کمبود کلسیمشون جبران بشه و هم نوکشون رو با اون میسابونن تا بلند نشه.

موفق باشید

البته بقایای یه نوع نرم تن دریایی هستش که توی آب شناور میشه و به سطح آب میاد و از طریق موج به ساحل منقل میشه و اونجا خشک میشه و دارای کلسیم و بیشتر مواد معدنیه
ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]

۱۳۹۲/۱۱/۰۲، ۱۰:۳۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: افسونگر ، پرستار ، vahid babayi

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان