زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۵:۴۵ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

پوسته تخم مرغ.کف دریا

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 45
427 سپاس گرفته‌شده در 67 ارسال
ارسال: #1
کف دریا برای طوطی
سلام من از یک غطاری کف دریا گرفتم می خواستم ببینم می تونم به طوطیم بدم و به چه دردی می خوره؟

ممنون
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۲۳، ۱۱:۵۸ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۸۹/۱۱/۱۲، ۱۲:۲۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood ، vahid babayi
صفحه 9 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #81
RE: پوسته تخم مرغ.کف دریا
سلام
بذارید داخل اب وجوش بخوره دما جوش ضدعفونی میکنه  وبعدش بذارید جلو آفتاب کامل که خشک شد براش بذارید
چون که کف دریا رو میخورن سالم ترین راه واسه ضدعفونیش همون جوشوندنه
البته سعی کنید از جای مطمئن بخرید من خودم با بسته بندی از جای مطمئن میخرم از همون جایی هم که میخرم خودش گفت که نیاز به جوشندن نیست
بدون اینکه بجوشونم هم دادم مشکل پیش نیومده
ولی پیشنهاد میکنم شما بجوشونید
بنده هم وقتی که مطمئن نباشم میجوشونم
موفق باشید
امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۳/۰۵/۲۰، ۰۹:۲۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #82
سلام
من كف دريا از عطاري مي خرم .سعي مي كم كه رنگش كاملا سفيد باشه وتا حالا هم اصلا نجوشاندم.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۵/۲۰، ۱۱:۰۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 182
110 سپاس گرفته‌شده در 27 ارسال
ارسال: #83
دوستان حتی اگه نمی جوشونید یه خورده روی کف دریا رو با کارد بتراشید بعد واسه قناری بذارین.سعی کنید با گیره مخصوص داخل قفس بذارین ضمن اینکه قسمتهای تیزش رو صاف کنید.(دیده شده قرار گرفتن نادرست و لبه تیز باعث بریدگی در پا و چشم قناری شده البته بسیار بندرت) 
۱۳۹۳/۰۵/۲۱، ۱۲:۰۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #84
کلا جوشوندن و ضد عفونی خیالمونو راحت میکنه از لحاظ میکروبها.بد نیست برای احتیاط هر طرفشو یک روز جلوی آفتاب تابستان بذاریم.
ولی کلا کف دریا چون کلسیم و مقداری سدیم و ... هست محیط مناسبی برای رشد میکروبهای بیماری زای دستگاه گوارش نیست و مشکلی نداره.
مگر اینکه با مدفوع پرنده بیمار تو چند روز قبل از اینکه بخریم و بذاریم پرنده بخوره آلوده شده باشه.
۱۳۹۳/۰۵/۲۴، ۰۲:۵۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 9
سپاس‌ها: 399
300 سپاس گرفته‌شده در 114 ارسال
ارسال: #85
جوشاندن خطر کاهش املاح معدنی رو هم به همراه داره. به نظر من با توجه به اینکه دوستان باتجربه میگن کف دریا رو نمی جوشونن نیازی به این کار نمیتونه وجود داشته باشه. جلوی آفتاب گذاشتن شاید بهتر باشه. من خودم این بار بدون هیچ وسواسی یه لایه نازک از سمت نرمش رو با کارد تراشیدم و گذاشتم بین میله های قفس و قناری ها هم دارن استفاده می کنن.
۱۳۹۳/۰۵/۲۵، ۰۹:۲۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، هیوا ، vahid babayi
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #86
سلام
آقا محسن میشه وقتی که جوشانده شد صبر کنید تا اب جذب خودش بشه
 دوباره عرض میکنم اگه از جای مطمئنی بگیرید نیازی به هیچکدوم از این کارا نیست
این روشی هم که شما فرمایش کنید زیاد مطمئن نیست شما ازکجا مطمئنید که اگه آلوده باشه با خراشیده شدن یه لایه کوچیک آلودگی از بین میره
موفق باشید 
امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۳/۰۵/۲۵، ۰۹:۵۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #87
(۱۳۹۳/۰۵/۲۵، ۰۹:۵۲ ق.ظ)محمدامين كاوسی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
آقا محسن میشه وقتی که جوشانده شد صبر کنید تا اب جذب خودش بشه
 دوباره عرض میکنم اگه از جای مطمئنی بگیرید نیازی به هیچکدوم از این کارا نیست
این روشی هم که شما فرمایش کنید زیاد مطمئن نیست شما ازکجا مطمئنید که اگه آلوده باشه با خراشیده شدن یه لایه کوچیک آلودگی از بین میره
موفق باشید 

سلام دوست عزیز.
عرضم به حضور شما که خرید کردن از جای مطمئن امکان هر گونه شک و شبهه ای رو از بین میبره و منطقی ترین کار همینه.
جوشوندن هم که مشخصه راه خوبی برای ضدعفونی کردن هست ولی واقعا نمیدونیم کف دریا بعد از جوشیدن چقدر از املاح معدنی خودش رو از دست میده.
حالا با فرض عدم اطمینان به فروشنده، تا اونجا که میدونم ظاهرا کف دریا حاوی نمک هم هست. خود این نمک یکی از بهترین ضدعفونی کننده هاست و اصلا باید دید با وجود این نمک اصلا امکان وجود ویروس درون کف دریا هست یا نه؟ تازه تابش مستقیم نور خورشید رو هم که بهش اضافه کنیم فکر نمی کنم نتیجه ای کمتر از جوشیدن به دست بده.
در هر صورت هدف اینه که این کف دریا علیرغم مزایایی که برای پرنده داره تبدیل به یک عامل مضر برای اون نشه و ما هم برای رسیدن به این هدف مجبوریم از ابزارهای دم دستی مثل آفتاب یا جوشوندن استفاده کنیم.
۱۳۹۳/۰۵/۲۵، ۱۲:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #88
درود ..

به نظر بنده نیازی به جوشاندن نیست ، بهتر است از جای تمیز و مطمئن بخرید و قبل از استفاده با یک مسواک یا برس کوچک سطوح کف دریا را زیر شیر آب گرفته و بشویید . بنده سالها این روشم بوده و مشکلی تا بحال از این بابت نداشتم .
پس از شستن و خشک شدن تمیز می شود ، نمک اضافه آن تا حدودی از بین می رود ، همچنین ترد و نرم تر شده و قناری ها براحتی آنرا می خورند .

شنیده ام که برخی پرورش دهندگان جهت نرم شدن و حذف نمک اضافه ، کف دریا را بمدت یک شب در آب می گذارند ، این روش را هم امتحان کردم مشکلی پیش نیامده .

اگر وسواس دارید یا احتمال می دهید آلوده شده باشد ، در یک ظرف آب مقداری سرکه یا محلول ضد عفونی سبزیجات بریزید و نیم ساعت بعد آنرا شسته و خشک کنید .

موفق باشید
۱۳۹۳/۰۵/۲۸، ۰۵:۰۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، hidrane ، mohsenz2006 ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #89
سلام.
میخواستم بدونم دادن سنگ ریزه و صدف خرد شده به قناری لازم هست یا نه؟
اگر بله چطوری باید تهیه بشه و چطور به قناری داده بشه؟ همراه با غذا یا جداگانه؟
ممنون.
۱۳۹۳/۰۶/۰۲، ۰۹:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #90
استفاده از ضد عفونی کننده برای کف دریا روش مناسبی نیست چون جذب لایه های داخلی شده و امکانش زیاد هست که با آب دفع نشه.

در هر صورت دوستانی که در مورد کف دریا وسواس دارند و میخوان بجوشونند و املاحم کم نشه چند تا قرص کلسیم *بدون ویتامین دی* پودر کنند و داخل آب بریزند.
ویتامین دی در عین سودمند بودن ونقش طلاییش در بدن موجود زنده میتونه کشنده باشه مثلا یک انسان 80 کیلویی که یک قرص کلسیم که 200 واحد هم ویتامین دی داره نصف نیازش به ویتامین دی تامین میشه حالا حساب کنید یک پرنده 20 گرمی دم تخم که برای ساختن پوسته با ولع یک قرص کلسیم رو برای تامین کلسیم پوسته تخم میخوره از طرفی داره 200 واحد ویتامین دی3 میخوره و چند صد یا هزار برابر نیازشه و تو دوز بالای چند هزار برابر میتونه کشنده باشه.

خودم یک ماده مرغ عشق رو تو دوران کودکی همینطوری کشتم برای تامین کلسیم همیشه قرص کلسیم+ویتامین دی انسانی میدادم میخورد این حیوونی نرش 2 بار تخماشو شکوند 3 سری تخم کرد که حدود 2 هفته طول کشید و هر روز قرص کلسیم خورد تا از مسمومیت مرد.(با علایم مسمومیت)

در کل میکروبها و عوامل عفونی که بیشتر دستگاه گوارش رو آلوده میکنند به رطوبت احتیاج دارند و روی سطح خشک کف دریا زیاد دووم نیارند و در معرض اشعه یو وی آفتاب حتی اگر باشند هم زود میمیرنن :)
آقا محسن لازم هست ولی نه در حد اینکه بگیم صدف و سنگریزه نخوره میمیره ولی به هضم غذا و حتی کاهش پاتوژن های گوارشی کمک میکنه.
بیشتر غرض بچه ها از کف دریا دادن به پرنده تامین کلسیم هست چون دانه ها کلسیم کمی دارند به یک شکلی باید حتما واجبه تامین بشه مخصوصا موقع تخم گذاری و رشد استخوان بندی جوجه اگر بخواهیم پرنده سالم و قوی داشته باشیم.

یادم رفت بگم پوسته تخم مرغ بهترین و سالمترین و ارزانترین منبع کلسیم برای پرنده های قفسیه پس همیشه پوسته تخ مرغ رو در اختیار پرنده هامون بذاریم مخصوصا تو تولک و پرسازی که نیاز به کلسیم برای ساقه پر و ... هست.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۶/۰۲، ۱۱:۳۶ ب.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۳/۰۶/۰۲، ۱۱:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان