زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۱۲:۱۱ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

پوسته تخم مرغ.کف دریا

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 45
427 سپاس گرفته‌شده در 67 ارسال
ارسال: #1
کف دریا برای طوطی
سلام من از یک غطاری کف دریا گرفتم می خواستم ببینم می تونم به طوطیم بدم و به چه دردی می خوره؟

ممنون
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۲۳، ۱۱:۵۸ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۸۹/۱۱/۱۲، ۱۲:۲۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood ، vahid babayi
صفحه 10 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

کارشناسی ارش
سپاس‌ها: 0
26 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #91
RE: پوسته تخم مرغ.کف دریا
با سلام به همه دوستان عزیز.
در مورد کف دریا بایستی حتما جوشانده شود و سایه خشک شود.در مقابل آفتاب قرار دادن آن باعث سفتی کف دریا میشود.بدین ترتیب که ابتدا به خوبی شسته شود و سپس به مدت حداقل نیم ساعت جوشانده شود.سپس خشک شده و استفاده شود.بنده شخصا بدلیل کف دریای آلوده سه قناری از دست دادم.
خدمت عزیزان هم عرض کنم زیاد به این موضوع برمیخوریم که قناریها پرهای یکدیگر را میکنن.این موضوع دو علت دارد.اولی بازیگوشی حیوان و دلیل دوم و مهمتر کمبود اسید آمینه در بدن حیوان.کف دریا این کمبود را جبران میکند.
در مورد سنگ ریزه هم بهتر است در تمام فصول داخل جادانی پرنده ریخته شود.بصورت بسته بندی در مغازه ها موجود است.اما حتما دقت شود که بعضی از آنها همراه با ویتامین است و در نتیجه دارای تاریخ انقضا میباشد و در صورت عدم دقت موجب مسمومیت میشود.بهترین کار آوردن صدف از دریا و مخلط آن با مقداری سنگ تمیز و کوبیدن و مصرف آن میباشد.
عزیزان در تهران در خیابان مولوی میتوانند سنگریزه و صدف آماده تهیه کنند که شخصا توصیه نمیکنم.ضررش بیشتر از خاصیتش است.
۱۳۹۳/۰۶/۱۳، ۱۰:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا ، مهدیا ، محمدمهدی ، vahid babayi
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #92
آقا سیاوش در مورد خیابان مولوی و کوچه مرغی یه ده ده سالی هست جمع شده اگر منطورتون بود.در مورد کف دریا آمینو اسید داره؟؟؟آمینو اسید تو غذاها مخصوصا کاملتر تو پروتئینهای جانوری یافت میشه کف دریا استخوان ماهی مرکب(شبیه هشت پا کوچیکه مرده و پوسیده شده و استخوانش کنار ساحل میاد) که منبع املاح معدنی مثل کلسیم و ... هست که تو همین تاپیک کامل در موردش بحث شده.
من به شخصه ندیدم ویتامین رو به سنگ ریزه بزنند چون سریعا از بین میره حتی تو جا آبی پرنده.
لطفا مباحث تغذیه و ویتامینها و ... رو تو همین سایت به دقت مطالعه بفرمایید و از گذاشتن پستهای اسپم خودداری بفرمایید.
۱۳۹۳/۰۶/۱۳، ۱۱:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi ، derik_best
*
کاربر انجمن

کارشناسی ارش
26 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #93
اول سلام آقا مسعود عزیز.خوشحالم که شما پاسخی دادین چون خیلی به خودتون و نوشته هایتان ارادت دارم.و اما بعد.شما یک بار تجربه کن ،هنگامی که پرنده ای پرهای قناری های دیگر را میکند از کف دریا یا مقداری نمک دریا(البته به میزان خیلی کم) در آبخوری آن استفاده شود تقریبا این مورد حل میشود.دوما بنده اطلاع دارم که کف دریا از استخوان مرکب ماهی به دست میآید.سوما قرار نیست فقط بدلیل اینکه غذاها دارای ویتامین،املاح معدنی و... باشن از مصرف مواد دیگر اجتناب بشه.من نگفتم قناری رو گرسنه نگه دارین و فقط کف دریا بدین بهش،عرض کردم برای این موضوع مناسبه.چهارما بنده از اهالی قم هستم که ی جورایی پایتخت قناریه ایرانه.در اینجا سنگریزه هایی بصورت بسته بندی فروخته میشه که اتفاقا روی اونها قید شده که همراه با ویتامین هستند.اما بدلیل عجله و کم دقتی بعضی دوستان مشکل ساز میشه.و اتفاقا فراوان هم خریداری میشه.چون شما ندیدین دلیل بر عدم وجودشون نیست.
پنجما بنده منظورم کوچه مرغی ها نبود.اطلاع دارم چند وقتی مرکز اصلی حیوانات به خلیج منتقل شده.اگر از دوستان کسی احتیاج داشت آدرس و شماره تماس محل مورد نظر در مولوی رو در اختیارشون میزارم.
و در آخر با عرض شرمندگی و با وجود احترام فراوانی که برای شما قایلم اما فکر نکنم تشخیص اسپم بودن پست ها به عهده شما باشد.
احساس میکنم تمامی نوشته ها تقریبا بر اساس تجربه شخصیه و کسی جز وجدان شخص نویسنده نمیتونه اونو قضاوت صددرصد بکنه.
منم سعی دارم کمکی کنم و نه خدایی ناکرده گمراهی بوجود بیارم.
با تمام این حرفها صمیمانه امیدوارم از من نرنجیده باشین آقای مسعود عزیز.
شرمنده که طولانی شد.
۱۳۹۳/۰۶/۱۳، ۱۱:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: karaz ، مسعود میرزالو ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 295
23 سپاس گرفته‌شده در 15 ارسال
ارسال: #94
سلام
پرنده فروش بهم گفت کف دریا رو رنده کن و بده به قناریت
من رنده کردم . قناریم خیلی استقبال کرد
فنچ هام هم همین طور (دیگه تخمشو نخورد) الحمدلله

اما از این به بعد میزنم به قفس تا نکش رو هم درست کنه باهاش Emo_im_happy Emo_im_happy
۱۳۹۴/۰۲/۰۱، ۱۱:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #95
باسلام.دوستان کف دریا برای فروش بنده دارم
وهمچنین دانه های دون تیغ سره یا خارزرد نیزبرای فروش دارم اگرکسی خاست قیمت مناسب میفروشم.باتشکر رضایی09171920526
۱۳۹۴/۰۸/۰۱، ۰۱:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #96
سلام
به هیچ وجه کف دریا جوشانده نشود چون خواصش از بین میره . و با دترجنتها شسته نشود چون ممکنه به لایه های درونی کف دریا نفوذ کنه . همچنین درون آب برای مدت طولانی نذارید که نمکش از بین بره چون نمکش برای پرنده مفیده و جزو محصناتش هست .
1- از جای مطمئن و پاکیزه خرید کنید 2- اگر کثیفی داشت با چاقو یه لایه کثیفیها رو تراش بدین 3-در نهایت اگر خواستین بشورین ( که البته به نظر من لازم نیست ) با آب خالی کافیه و برای خشک شدن جلوی آفتاب نذارید . بعد از اینکه تو سایه کاملا خشک شد یک ساعت جلوی آفتاب بذارید چون نور آفتاب خاصیت ضدعفونی کنندگی داره و سپس با خیال راحت استفاده کنید .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۴/۰۸/۰۴، ۰۱:۴۲ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۴/۰۸/۰۲، ۰۲:۵۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Mohmad Saadi ، mohsenb150 ، gholizadeh ، ali reza_yar
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #97
سلام 
بهتره کف دریا رو با گیره مخصوص در اختیار پرنده بذاریم و در هنگام آب بازی کف ریا رو از داخل قفس خارج کنیم همونطوری که جادونی رو بهتره خارج کنیم . چون هر چقد کف دریا با آب تماس نداشته باشه بهتره ممکنه نمکش از بین بره که برای پرنده مفید و لازم هست .
نکته بعد اینکه اغلب پرنده ها به خوردن کف دریا بی میل هستن که بهتره مقداری کف دریا رو پودر کنیم و با ماسه و صدف خورد شده مخلوط کرده و در اختیار پرنده بذاریم . 
۱۳۹۵/۱۰/۰۴، ۱۲:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #98
(۱۳۹۴/۰۸/۰۲، ۰۲:۵۳ ق.ظ)سی مرغ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
به هیچ وجه کف دریا جوشانده نشود چون خواصش از بین میره . و با دترجنتها شسته نشود چون ممکنه به لایه های درونی کف دریا نفوذ کنه . همچنین درون آب برای مدت طولانی نذارید که نمکش از بین بره چون نمکش برای پرنده مفیده و جزو محصناتش هست .
1- از جای مطمئن و پاکیزه خرید کنید 2- اگر کثیفی داشت با چاقو یه لایه کثیفیها رو تراش بدین 3-در نهایت اگر خواستین بشورین ( که البته به نظر من لازم نیست ) با آب خالی کافیه و برای خشک شدن جلوی آفتاب نذارید . بعد از اینکه تو سایه کاملا خشک شد یک ساعت جلوی آفتاب بذارید چون نور آفتاب خاصیت ضدعفونی کنندگی داره و سپس با خیال راحت استفاده کنید .

سلام
كف دريا به خاطر املاح معدني استفاده ميشه .املاح مثل كلسيم . اينها نسبت به گرما مقاوم هستن و از بين نميرن. اگر كف دريا از جاي مطئن خريداري بشه فقط كافيه يك لايه نازك از روش را با چاقو برداريد وبا خيال راحت استفاده كنيد ولي براي اطمينان خاطر توي آب جواشنده بشه هم ايرادي نداره وخاصيتش از بين نميره.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۱۰/۰۴، ۰۱:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان