زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۹:۱۶ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

پولیپ یا گرفتگی بینی کاسکو

ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #1
پولیپ یا گرفتگی بینی کاسکو
[rtl]با سلام بارها دیده شده که یک سمت یا دوسمت بینی کاسکو دچار گرفتگی شود این عارضه بدلیل آبتنی اشتباه.سرماخوردگی و یا ورود غذا به حفره بینی کاسکو اتفاق می افتد که بعد از مدتی تبدیل به ماده بسیار سختی مانند جنس منقار میشود .معمولا دامپزشکان باسیخ زدن قصد برطرف کردن این عارضه هستند که با این کار مشکل را دوچندان میکنند چون اینبار هم ساختمان بینی آسیب میبیند و هم خون وارد مجاری تنفسی میگردد و باخشک شدن درآن قسمت ها پرنده را اذیت میکند.علامت مشخصه این گرفتگی تنفس دهانی.بادکردن طرفین صورت کاسکو و افتادگی بال میباشد.بنده یکبار اتفاقی کاسکویی با این مشکل بدستم رسید.هرجا بردمش نتوانستند مشکلش را حل کنند...ناچارا خودم دست به کار شدم.ابتدا از داروخانه قطره فنیل افرین ضد گرفتگی بینی گرفتم .هربار به داخل بینی کاسکو قطره میچکاندم بدلیل چرب بودن حفره قطره بدون جذب دوباره خارج میشد وعملا فایده ای نمیکرد.پیش خودم فکر کردم که میبایست جلوی خروج دارو را بگیرم.چند چیز را امتحان کردم فایده نداشت تا اینکه به فکرم رسید که با پماد تتراسایکلین چشمی که اصلا مشکلی ایجاد نمیکند راه خروج دارو را ببندم و ثانیا شب موقع خواب باید اینکار رو انجام بدهم.با این روش بمدت 4 روز برای کاسکو دارو گذاشتم بعد از آن بکمک یک خلال دندان متوجه نرم شدن گرفتگی شدم تا جاییکه میتوانستم و کاسکو اذیت نمیشد محتویات آنرا خارج کردم خلاصه بعد از سه بار تلاش داخل بینیش را کاملا تمیز کردم البته توجه کنید که روی حفره تنفسی کاسکو یک لاله گوشتی  میباشد وآنرا اشتباه نگیرید.باز دیدم که تنفسش مشکل دارد.بکمک یک آب پاش مقداری سرم نمکی با فشار به داخل بینیش اسپری کردم خدا روشکر بعداز چندبار عطسه کردن شروع به تنفس از راه بینیش کرد تابحال با این روش مشکل تنفسی5 کاسکو را حل کردم[/rtl]
[rtl]باتشکر[/rtl]
۱۳۹۳/۰۷/۱۱، ۰۴:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #2
RE: پولیپ یا گرفتگی بینی کاسکو
سلام سیلور من عزیز اگر با داروی تتراسایکلین این عارضه حل شده به دلیل اینکه تتراسایکلین یک آنتی بیوتیکه(ضد میکروب) شاید بشه حدس زد این مدل جوش یا کیست میکروبیه البته شاید.اگر امکانشو داشتید یک نمونه یا تکه از چنین ضایعه ای بردارید تا آزمایشگاه مشخص کنه میکروبیه یا نه.
البته اگر این ضایعه میکروبی باشه باید با تتراسایکلین خوراکی یا آنتی بیوتیک های مشابه هم از بین بره.میتونید دفعه بعد چنین ضایعه ای رو با آنتی بیوتیک خوراکی امتحان کنید اگر از بین رفت میشه شک کرد میکروبیه چون آنتی بیوتیک خوراکی که جذب میشه تو تمام بافتها پخش میشه.

یک بیماری شایع دیگه که تو همه طیور و پرنده های قفسی هم به وفور دیده میشه که بین پرنده بازا به سرماخوردگی معروف شده و علایم حاد و یا گاهی مزمن تنفسی میده عاملش میکروب مایکوپلاسما است که با آنتی بیوتیکهایی مثل داکسی سایکلین(با تتراسایکلین اشتباه نشه) یا لینکومایسین قابل درمانه ولی به دلیل بی توجهی درمان نمیشه پرنده تقریبا مداوا میشه ولی بیماری مزمن شده و میتونه جوجه ها و پرنده های ضعیف رو درگیر کنه.
امیدوارم این نوشتار باعث توجه بیشتر به مایکوپلاسمای پرنده های قفسی بشه.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۷/۱۲، ۱۱:۲۸ ب.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۳/۰۷/۱۲، ۱۱:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
ناظم ارشد

لیسانس
ارسال: #3
با سلام اتفاقا تتراسایکلین رو به تنهایی یکبار استفاده کردم،متاسفانه جواب نداد.این عارضه بطرزی سفت شده که اصلا نمیتونید فکرشو کنید که مادرزادی نیست،خود بنده هم فکر میکردم منقار مادر زادی کیپه و آن منقار حفره بینی ندارد،با یکی از بچه هایی که تو کار واردات کاسکو بود مشورت کردم و گفت که این عارضه بسیار شایعه و موارد زیادی رو دیده و تنها راهش سیخ زدنه و همیشه یا درمان میشدند یا وضعیت بدتر میشد،خلاصه روش بنده کاملا ابتکاری بود و عامل نرم شدن آن گرفتگی مطمنا فنیل افرین بوده است،بازهم سپاس که توضیح بیشتری دادید،خدمت شما نیز عرض کنم که جهت پایین آوردن دوز داکسی سایکلین و متناسب کردن آن با قناری و سهره،نصف کپسول داکسی را با یک لیتر آب بهمراه یک قرص جوشان ویتامین سی خارجی حل میکنند که در بیشتر موارد بعد از سه روز استفاده پرنده سرماخورده درمان میشود
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۷/۱۳، ۱۰:۰۲ ق.ظ، توسط سیدمحمد شریفی.)
۱۳۹۳/۰۷/۱۳، ۱۲:۴۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

در حال تحصیل
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 118
78 سپاس گرفته‌شده در 28 ارسال
ارسال: #4
سلام
یک کاسکو که یکی از سوراخ های بینیش گرفته
گاهی فس فس میکنه
اون سوراخ که گرفته کمی باد داره
دامپزشک هم گفته باید عمل بشه
ولی راهکار شما به نظرم کم خطر تره اگه جواب بده
میشه به من بگید الان دقیقا چکار کنم
اگه بخوام مثل شما طوطیم رو درمان کنم؟؟
۱۳۹۴/۱۱/۱۲، ۰۷:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم ارشد

لیسانس
ارسال: #5
روزی دو الی سه بار قطره فنیل افرین انسانی تو بینیش قسمتی که گرفته بچکونید و روی آنرا با پماد تتراسایکلین چشمی بپوشانید تا قطره نچکه بیرون،باقی توضیحات تو ارسال های قبلی موجود است
۱۳۹۵/۰۱/۰۲، ۰۱:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، محمدمهدی ، dorehamiha
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 0
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #6
با سلام و عرض ادب.
عذر خواهم آقای دکتر سوالی از خدمت تون داشتم.
من یه مینا دارم حدود سه ماهشه یه مدتی میشه که از بینیش ترشحی میاد و بعضی وقتا هم باعث کیپ شدن حفره هایه بینیش میشه و به همین خاطر هرزگاهی یه صدای شبیه عطسه از خودش در میاره که میخواد حفره هایه بینیش رو باز کنه.
غیر این مورد هیچ مشکل دیگه ای نداره و اصلا بی حال و کم اشتها نیست.
در ضمن حدود یک ماهه پیش که بردم دامپزشکی گفتن علایمه سرما خوردگیه و دوتا قطره دادن که استفاده کردم ولی متاسفانه هنوز این ترشحات بینیش قط نشده.
ممنون میشم راهنماییم کنید سپاس
۱۳۹۵/۰۶/۲۵، ۱۱:۳۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم ارشد

لیسانس
ارسال: #7
با سلام این علایم سرکاخوردگیه و دکترتون خوب متوجه شده،همان درمان را ادامه دهید کمی خرما و ویتامین C به رژیم غذاییش اضافه کنید ان شالله خوب میشه
۱۳۹۵/۰۶/۲۶، ۰۴:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 0
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #8
سلام خسته نباشید ببخشید ۱سوال دارم کاسکو بنده الا۲روز از بینیش ترشح اب مانند میاد و بعد ۱روز ۱سوراخ بینیش بسته شد خیلی نگرانشم و با تازگیا چون بیماری انفلانزا شروع شده میترسم ببرمش کلینیک بنظرتون باید چیکار کنم تروخدا راهنماییم کنید این پرنده پسرمه و تو این حال دیدنش ازارم میده اگه میشه زود بهم راهنمایی بدید ممنون
۱۳۹۸/۰۹/۲۰، ۱۲:۵۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی
ناظم انجمن

دیپلم
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 34
125 سپاس گرفته‌شده در 61 ارسال
ارسال: #9
(۱۳۹۸/۰۹/۲۰، ۱۲:۵۷ ق.ظ)Sajad c4 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خسته نباشید ببخشید ۱سوال دارم کاسکو بنده الا۲روز از بینیش ترشح اب مانند میاد و بعد ۱روز ۱سوراخ بینیش بسته شد خیلی نگرانشم و با تازگیا چون بیماری انفلانزا شروع شده میترسم ببرمش کلینیک بنظرتون باید چیکار کنم تروخدا راهنماییم کنید این پرنده پسرمه و تو این حال دیدنش ازارم میده اگه میشه زود بهم راهنمایی بدید ممنون

سلام ارسال اول همین تاپیک کامل توضیح داده شده
۱۳۹۸/۰۹/۲۰، ۰۳:۰۷ ق.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان