زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۲۸، ۱۰:۰۸ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

چرا به سهره شاهدانه ریز میدیم

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 134
95 سپاس گرفته‌شده در 44 ارسال
ارسال: #1
چرا به سهره شاهدانه ریز میدیم
سلام به همه دوستان
یه سوال:چرا به سهره شاهدانه ریز میدیم؟
درشت رو نمیتونه بشکنه یا اینکه دهنش رو زخم میکنه؟
سپاس
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۸/۲۹، ۰۴:۳۸ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۱/۰۸/۲۹، ۰۱:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #11
RE: چرا به سهره شاهدانه ریز میدیم
سلام
دهن باز عزیز من دیدم دوستانی رو که شاهدونه درشت استفاده می کنن و سهره های سرحال و خوبی هم دارن , ببخشید مگه شاهدونه ریز با درشت چه فرقی داره که میگین شاهدونه درشت سهره رو چاق می کنه ؟
میتونه دلیلش این باشه که چون شاهدونه درشت رو خیس می کنیم و خندان میشه سهره هم بیشتر دوست داره هم شکستنش براش راحتره پس بنابراین زیادتر می خوره و اشتهاش باز میشه ؟
۱۳۹۱/۰۹/۰۱، ۱۲:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: عمادذر
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 134
95 سپاس گرفته‌شده در 44 ارسال
ارسال: #12
(۱۳۹۱/۰۸/۲۹، ۰۲:۵۴ ب.ظ)dahan baz نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت جناب الماسی دلیل اینکه به سهره شاهدانه ریز میدن اول پرنده راحت تر میتونه بشکنه وبخوره وسوء تغذیه نمیگیره دوم دور ریزش کم تره .شاهدانه درشت رو معمولا به سهره های که چاق شدن میدن کسانی که نمی خوان دون رو تعویض کنن خیلی هام که اقتصادی هستند همون شاهدانه درشت رو میگیرن تو آب خیس میکنن تا وقتی خندان شد آب کش میکنن سپس حشک و به سهره میدن من خودم خوشم نمیاد از این کار معمولا همدان چنتا دوست دارم تو کاروان سرای کبوتر فروشا ارزان تر از همه جا هست وشاهدانه یک دست ومرغوب وسالم میگیرم با تشکر

(۱۳۹۱/۰۹/۰۱، ۰۹:۱۱ ق.ظ)dahan baz نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان عزیز در نظر داشته باشید شاید شاهدانه درشت ارزان تر باشه ولی سهره رو بشدت چاق میکنه واین اصلا خوب نیست .صرفا بخا طر ارزانی این کار رو نکنید به مشکل میخورید این یه تجربه شخصی بود .
سلام دهن باز
این دوتا با هم متناقض هستن....
کدومه اخرش؟
۱۳۹۱/۰۹/۰۱، ۰۶:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: majid*h
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #13
با سلام الماسی جان ببین دوست خوبم معمولا سهره هایی که چاق هستند وصاحب پرنده نمیخواد تعییر دون بده حالا به این دلیل که بعضی پرنده ها با تغییر دون خالی میکنن یا بر میگردونن یا تو لک میرن یا ناراحتی گوارشی میگیرن از شاهدانه درشت استفاده میکنن تو این روش سهره شاهدانه جلوش هست وتنها مشکلش شکستن اون هست اگه از شاهدانه ریز بطور مثال 100تا میشکنه و میخوره در روز با شاهدانه درشت 40 تامیشکنه رفته رفته بخاطر کم خوردن مجبوری چربیش آب میشه پس سهره ای که دمه مستی هست اگه چاق شده باشه با شاهدانه درشتی که((( خندان نیست)) میشه چربی شو آب کرد ومستی رو نگه داشت تا چربی کم بشه وبعد تن کرد .حالا جواب دوم شما دوستانی که شاهدانه درشت رو خیس میکنن تا خندان بشه بعد میزارن جلوی سهره بخاطر بیشتر بودن حجم مغزدانه وراحت شکستن اون سهره پر خور میشه وباعث چاقی میشه واین اصلا خوب نیست معمولا از این روش برای پرندهایی که مریض هستندو به سختی دونه میشکنن یا برای جوجه های خیلی کال هستند استفاده میشه تا یه دفعه خالی نکنن بدن دار بشن پس بهترین گزینه از نظر من شاهدانه ی ریز سالم ویک دست هست که خود من عرض کردم بصورت عمده از یک دوستان فروشنده خاطر جمع تهیه میکنم امیدوارم توانسته باشم منظورم رو به شمابرسونم
۱۳۹۱/۰۹/۰۶، ۰۳:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #14
سلام به همه دوستان
باتوجه به  اينكه قيمت  دانه مخصوصا شاهدانه كه الان به 11 هزار تومان رسيده دوستان از چه روشي استفاده مي كنند كه دور ريز دانه ها كمتر بشه.من شاهدانه متوسط ميدم چون شاهدانه ريز گيرم نيامد ولي سهرها مقدار زياديش را خراب مي كردن.6ساعت توي آب گذاشتم .بيشترشون خندان شدن ولي بازهم دور ريز زياد داره.
سهره هايي راهم كه شاهدانه درشت مصرف مي كردن ديدم كه چربي آوردن.به نظرتون اونها اينجوري بودن يا شاهدانه درشت واقعا چاق كنند هست ؟

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۳/۰۵، ۱۲:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 13
سپاس‌ها: 164
1049 سپاس گرفته‌شده در 275 ارسال
ارسال: #15
(۱۳۹۳/۰۳/۰۵، ۱۲:۲۳ ب.ظ)'محمدمهدی بخشی' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه دوستان
باتوجه به  اينكه قيمت  دانه مخصوصا شاهدانه كه الان به 11 هزار تومان رسيده دوستان از چه روشي استفاده مي كنند كه دور ريز دانه ها كمتر بشه.من شاهدانه متوسط ميدم چون شاهدانه ريز گيرم نيامد ولي سهرها مقدار زياديش را خراب مي كردن.6ساعت توي آب گذاشتم .بيشترشون خندان شدن ولي بازهم دور ريز زياد داره.
سهره هايي راهم كه شاهدانه درشت مصرف مي كردن ديدم كه چربي آوردن.به نظرتون اونها اينجوري بودن يا شاهدانه درشت واقعا چاق كنند هست ؟

باسلام
دوست عزیز شاهدانه ریز درشت متوسط درصد چربی همه به یک صورت میباشد دلیل اینکه میگن شاهدونه درشت چربی میاره اینه که به دلیل سفت بودن شما اون در آب خیس میدهید وبعد از چند ساعت اون خندون میشه و دهن باز میکنه دلیل دهن باز کردن اینه که داره جونه میزنه واین جونه منشا چربی هست ولی دیگه شاهدونه شما کلسیم خودشو از دست میده معمولا سهره های که شاهدونه دهن باز مصرف میکنند باعث میشه که نوک آنها اضافه بیار  وروی هم قرار بگیره یا اینکه ناخن پای آنها بیش از حد رشت کنه .در هنگام خرید شاهدونه اونو تو دهن بزارید و یکم فشار دهید اگر دیدی که نرم هست وبه راحتی  میشکنه خریداری کنید.موفق باشید

محمدمهدی در تاریخ ۱۳۹۳/۰۳/۰۵ نوشته:

آقاي خليلي بسيار ممنون.

۱۳۹۳/۰۳/۰۵، ۱۲:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بخش سهره

لیسانس
اعتبار: 92
سپاس‌ها: 3515
2706 سپاس گرفته‌شده در 544 ارسال
ارسال: #16
با سلام:
ضمن تشکر از آقای خلیلی من تا حالا هیچ مطلبی در مورد اینکه جوانه شاهدونه یا هر جوانه دیگری کلسیم خودشو از دست بده ندیدم.اتفاقاً چون جوانه ها دارای فیبر بالا وکالری کمتری هستند از چاق شدن جلوگیری میکنند ضمناً از نظر املاح وویتامینها بسیار غنی هستند.اما اگرهمیشه در دسترس سهره باشد چون نیاز به شکستن نداره ممکنه پرنده پرخوری کنه و چاق بشه یا بهش عادت کنه ودیگه شاهدونه معمولی رو بسختی بخوره بنا براین در فصل جوجه کشی و بیماری پرنده استفاده بشه بهتره.مطلب دیگه اینه که شاهدونه کیلویی16000تومن شده نه 11000تومن.شما میتونید دور ریزها رو جمع آوری کنید بعد از زیادشدن بوجاری کرده تمیز بشویید وازش جوانه تهیه کنید برای پرنده هایی که جوجه دارند .جایگزین بسیار خوبیه برای کافشه.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۳/۰۵، ۰۴:۵۸ ب.ظ، توسط هیوا.)
۱۳۹۳/۰۳/۰۵، ۰۴:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 22
17 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #17
یه سوال ؟
چند روز پیش 1 کیلو شاه دانه رو شستم و متاسفانه به خیال اینکه خشک شده کنار گذاشتم اما گویا مرطوب بوده و کپک زده مقداریش ایا کلا غیر قابل استفاده شده ؟ یا با شستن و خشک کردن مجدد میشه استفاده نمود ؟
۱۳۹۳/۰۳/۰۶، ۰۱:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بخش سهره

لیسانس
ارسال: #18
سلام:
ارزش ریسک کردن نداره بهتره ازش استفاده نکنی.

۱۳۹۳/۰۳/۰۶، ۰۳:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #19
سلام
شاهدانه درشت كليويي 5500تومان
شاهدانه متوسط 11000 تومان
شاهدانه ريز 12000 تومان
مشكلي كه هست شاهدانه ها با فضله آلوده ميشن.در ضمن من كه جوجه كشي ندارم شاهدانه جوانه زده هم به كارم نمياد.از راهنمائيتون ممنون.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۳/۰۷، ۰۶:۴۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا ، hidrane ، محمدامين كاوسی ، hamid@line
مدیر بخش سهره

لیسانس
ارسال: #20
سلام:
خوش به حال شما.توی کرمانشاه من جمعه گذشته شاهدونه ریز اعلا16000تومن خریدم.ضمنا اگر دور ریزها که معمولا دونه های درشت و سفت هستند بعد از بوجاری تمیز شسته بشه چون حداقل 24 ساعت توی آب میمونه تا خیس بخوره و بعد از جوانه زدن هم دو روز توی آفتاب میمونه تا خشک بشه مسئله ای ایجاد نمیکنه.توی دوران لک، بیماری ودر مواقع عادی هم قابل استفاده هست.

۱۳۹۳/۰۳/۰۷، ۰۹:۱۱ ق.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان