زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۲:۰۰ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

چرا به سهره شاهدانه ریز میدیم

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 134
95 سپاس گرفته‌شده در 44 ارسال
ارسال: #1
چرا به سهره شاهدانه ریز میدیم
سلام به همه دوستان
یه سوال:چرا به سهره شاهدانه ریز میدیم؟
درشت رو نمیتونه بشکنه یا اینکه دهنش رو زخم میکنه؟
سپاس
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۸/۲۹، ۰۴:۳۸ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۱/۰۸/۲۹، ۰۱:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 4 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #31
RE: چرا به سهره شاهدانه ریز میدیم
سلام
گراني شاهدانه به شيراز هم رسيد.شاهدانه ريز كيلويي 18000تومان.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۳/۱۱، ۰۶:۴۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #32
(۱۳۹۳/۰۳/۱۱، ۰۶:۴۴ ق.ظ)'محمدمهدی بخشی' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
گراني شاهدانه به شيراز هم رسيد.شاهدانه ريز كيلويي 18000تومان.

سلام تازه درست هم گیر نمیاد و صد تا یکی هم ندارن و بیشتر دونه فروشی ها شاهدونه ریز ندارن

۱۳۹۳/۰۳/۱۱، ۱۱:۲۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
مدیر بخش سهره

لیسانس
اعتبار: 92
سپاس‌ها: 3515
2706 سپاس گرفته‌شده در 544 ارسال
ارسال: #33
سلام:
آقای بخشی عزیز،هفته گذشته که من گفتم 16000تومنه شما گفتید شیراز11000تومن باید یه چند کیلویی میخریدی.هر چند دردی رو دوا نمیکنه ولی بازهم خوب بود.

۱۳۹۳/۰۳/۱۱، ۰۳:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #34
سلام
دون سهره بهتره تحت هر شرایط شاهدونه ریز باشه چون خوش خوراک تره و هدر رفتش کم تر . و ممنکه سهره ها در کوتاه مدت بر اثر شاهدونه ریز چربی بگیرن ولی در دراز مدت چربیها آب میشه . و باید دون پرنده رو عوض نکرد بلکه صبر و گذر زمان لازمه تا سهره به شاهدونه ریز سازگاری پیدا کنه .

برای آب شدن چربی سهره بعضیا شاهدونه درشت میدن چون پرنده به سختی میتونه شاهدونه درشت رو بشکنه و کم خوراک میشه این موجب آب شدن چربی سهره میشه ولی من اینو قبول ندارم چون ممکنه پرنده رو خراب کنه ( مثلا بعضی از سهر ها ممکنه تمام شاهدونه های درشت رو پرت کنن یا پخش پلا کنن و اصلا دون نخورن که همین پرنده رو مریض یا خراب میکنه که عرض شد ) پس بهترین گزینه اینه که همون شاهدونه ریز رو بو داده کرد و بهش داد که در ظرف سه تا پنج روز چربیهای پرنده آب میشه ولی امکان برگشت چربی دومرتبه وجود داره و درمان قطعی چاقی بیشتر از هر چیز گذر زمان و سازگاری سهره با شاهدونه ریز هست .

شاهدونه خندان چه ریز چه درشت فقط سه جا کاربرد داره 1- جوجه خیلی کال که هنوز درست نمیتونه دون بخوره 2- ماده سهره ای که جوجه داره اونم بیشتر تو دو سه هفته اول 3- پرنده مریض که نمیتونه درست دون بخوره یا به شکستن دون بی میل هست .
۱۳۹۴/۰۸/۰۶، ۰۶:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #35
(۱۳۹۱/۰۸/۳۰، ۰۷:۴۹ ب.ظ)علیرضا پوریان نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.همونطور که میدونید از نظر اقتصادی یک کیلو شاهدونه ریز هم قیمت دو کیلو شاهدونه درشت هست.از نظر خاصیت غذایی فرقی باهم ندارن ولی برای کسانی که تعداد زیادی سهره دارن شاهدونه درشت با صرفه تر هست.فقط حدود یک تا دو روز تو آب خیس بخوره تا خندان بشه نیم تا یک روز یه بار هم آبش رو عوض کرد تا نگنده بعد جلو آفتاب خوب خشک بشه.همونطور که دوست عزیزم تربچه گفت هم تمیز و بدون گرد و خاک میشه هم دور ریزش کم میشه و بهتر سهره میخوردش و از همه مهمتر از نظر اقتصادی به صرفه است.موفق باشید

سلام
شاهدونه خندان چه ریز باشه چه درشت پرنده رو چاق میکنه . یا اینکه خطر چاق شدن داره .

(۱۳۹۱/۰۹/۰۱، ۱۱:۵۱ ق.ظ)علیرضا پوریان نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به دوست خوبم دهن باز عزیز.شما شاهدونه درشت خیس کرده دادین که سهره تون چربی گرفت؟آخه من الان به چندتاشون ریز میدم و به چندتاشون درشت خیس کرده و به تجربه بهم ثابت شده بعضی سهره ها به شاهدونه حساس میشن و وقتی میخورن چاق میشن حالا چه ریز چه درشت.قبلا یکی از سهرهام چاق شد به گفته یه آقای کهنه کار شاهدونه ریز دادم بدتر شد.در واقع هر وقت شاهدونه میخورد چاق میشد بخاطر همین الان کتان خور هست از چاقی هم خبری نیست. اونایی هم که درشت میخورن چربی ندارن.نمیدونم شاید دلیل خاصی داره

سلام
اون آقای کهنه کار درست فرمودن فقط شما میبایست حداقل شش ماه تا یک سال به پرنده زمان بدی تا سیستم بدن پرنده با شاهدونه ریز سازگاری پیدا کنه .
۱۳۹۴/۰۸/۰۶، ۰۷:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shahabbatista ، gholizadeh ، محمدمهدی
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #36
سلام
من به سهره هام شاهدونه متوسط خندون ميدادم اما دائم در گير بيماري كبد بودم چون در كنارش اصلا نميشد از تخم مرغ و بادام استفاده كرد.از يك ماه پيش شاهدونه ريز خريدم اما سهره هام سينه خالي كردن. اگر دير متوجه شده بودم يكي از بهترين سهره ها كه امسال براي جفت زياد روش حساب مي كردم تلف شده بود.سهره در حال نوك سفيد كردن بود كه ديدم نوكش دوباره سياه شد و دهن نميزد .نگاش كردم ديدم نزديك به سينه كاردي شده .الان دو هفته هست كه بهش شاهدونه متوسط ميدم اما ديگه دهن نميزنه. نميدونم ايراد كار كجاست.شايد دونه ها مغز خوبي نداشتن.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۰۹/۲۸، ۰۸:۲۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، سی مرغ
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #37
سلام
بهتره وقتی که آخور پرنده هنوز کمی دون تهش هست کلا خالی بشه و دومرتبه پر بشه . الان تو عکس بالا ته آخور به اندازه دو سه روز دیگه دون توش هست لای پوستا ولی من به این حد که میرسه میریزم تو سطل آشغال(البته یه سطل آشغال مخصوص دارم فقط باقیمونده دونها رو توش میریزم و دوسه ماه یکبار میبرم پای کوه میریزم کنار یه درختی تا گنجشکها و مورچه ها استفاده کنن) تازه بعضی وقتها خیلی بیشتر از این مقدار رو میریزم سطل آشغال . 
مقصودم این بود که باید جادونی پرنده رو همیشه کنترل کرد .

نمیدونم تو شهر شما شاهدونه ریز و متوسط که میخرید چه اندازه ای هست . ولی من شاهدونه ریز تهیه میکنم به این صورت هست از نظر اندازه و شکل .
به نظر حقیر علت سینه خالی کردن و پس رفتن پرنده شما تغییر دون و خوراک پرنده بوده .
یه اصلی هست تو سهره بازی که سهره دونش از روز اول هرچی بوده بهتره تا روز آخر همون دون جلوش باشه .
کلا تغییر در دون سهره خرابش میکنه مثلا بعضی سهره شون چاق میشه کتان خورش میکنن حالا اگر شما به همین سهره کتان خور دومرتبه شاهدونه بدین بیشتر از دفعه قبل چاق میشه به همین دلیل هست که اساتید بنده میفرمایند اگر سهره با شاهدونه چاق شد نباید دونش عوض بشه باید بهش زمان بدی تا با همون شاهدونه سازگاری پیدا کنه و لاغر بشه حالا اگر بیرون باشه این روند خیلی کاملتر و بهتر انجام میشه . 
به همین خاطر هست که ما از روز اول تا روز آخر جلوی سهره فقط شاهدونه ریز میذاریم حالا وحشی باشه یا جوجه قفس یا جوجه قفسی هیچ فرقی نداره و اصلا هم نباید دون اصلیشو تغییر داد .  
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۸/۰۷/۰۸، ۰۳:۴۷ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۰۹/۲۸، ۱۲:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، محمدمهدی
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #38
سلام محمد مهدی جان منم دو ماهی هست از این ششاهدونه متوسط خندون ها استفاده میکنم ولی افت نکردن سهره هام از حسن شیرازی هم گرفتم فک کنم علت از شاهدونه ریزه باشه نوعش رو عوض کن بنظرم و در کنارش سیاه دونه و یکم مخلوطی که ارزن نداشته باشه بده با دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

یا مولتی ویتامین جاش هم خیلی سرد نباشه که احتیاج به کالری سوزوندن بیشتر داشته باشه باز خودت استادی هرجور نسبت به شرایط که صلاح میدونی اقدام کن
۱۳۹۵/۰۹/۲۸، ۰۱:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #39
سلام 
یه اصلی توی سهره بازی هست وقتی که شما مثلا به سهره یه مدتی هست که دارین شاهدونه متوسط خندون میدین و پرنده با این دون رو اومده و در حال نوک سفید کردن هست حالا دونشو عوض کنید و جلوش شاهدونه ریز بذارید قطعا خراب میشه و پس میره یا حتی مثل مورد شما بدن خالی میکنه . منظور بنده این بود . 
حالا تغذیه کلا سلیقه ای هست ولی من اساتید تراز اول تهران رو دیدم به سهره شاهدونه ریز میدن یعنی دون ثابتش شاهدونه ریز باید باشه البته نه شاهدونه ریز خندان همون شاهدونه ریز که عکسش رو گذاشتم و بقیه دونها هم طبق فصل و شرایط و میخ پرنده به مقدار لازم در کنار دون اصلیش داده میشه که خودتون بهتر از بنده میدونین .
t n t رو هم که به نظرم هر دوماهی یکبار بهتر سه روز پشت سر هم جهت پیشگیری داده بشه من هم میدم بخصوص اگر پرنده خوب رو نمیاد حتما لازمه ولی وقتی که خوب داره بالا میاد و هر روز بهتر از روز قبل میشه و پس نمیره لزومی نداره . 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۷/۰۴/۲۸، ۱۱:۵۳ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۰۹/۲۸، ۰۳:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #40
رفقا البته یه وقت بی ادبی نشده باشه . جهت روشن تر شدن مطلب عرض شد . سلامت باشید 
۱۳۹۵/۰۹/۲۹، ۰۲:۱۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان