زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶، ۰۲:۵۶ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

چرا سهره هام بعد از اینکه از تولک در میان کم می کنن و مست نمیشن

**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #1
چرا سهره هام بعد از اینکه از تولک در میان کم می کنن و مست نمیشن
با سلام دوستان من دو سال هست که این مشکل برای پرندهام پیش میاد لطفا نطر بدبد برای هم سهره بالغم هم جوجه سهره هام تاوقتی که تو لک هستند ورو به صاف شدن هستند خوب میخونن و لی به محضی که صاف میشن یواش یواش از خوندنشون کم میشه ومتقابلا از مستی شون کم میشه ومست نمیشن ولک میخورن .دونشون شاهدانه هست .یه میخ هستند . میخشون هم داخل راه پله هست. از طبقه سوم تا چهارم طوزی که هم دیگه رو نمیبینن.دمای نگهداریشون هم بین 17 الی 11 درجه هست .سرد وخنکه هوا خوب باشه آبتنی هم میدم .ممنون میشم نظراتون رو بگین ویه جمع بندی درست بکنم
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۲/۱۴، ۰۱:۰۵ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۱۲/۱۴، ۱۲:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 19
سپاس‌ها: 319
1096 سپاس گرفته‌شده در 326 ارسال
ارسال: #2
RE: چرا سهره هام بعد از اینکه از تولک در میان کم می کنن و مست نمیشن
درود
دوست عزیز سهره بعد از تخت کردن یواش یواش مست میشه و موقعه ای که آماده جفت میشه کم خون میشه که اگه جفت نخوره بعد از مدتی دوباره تولک میره و معمولا تا فصل بعدی رو فرم نمیاد اما اگه بعد از تولک اونو بیرون ببری پای تور صید یا تو باغ بچرخونیش خیلی زودتر مست و پررو میشه
امضای ahoora_3
نقل قول:
عمل کننده باش نه پیرو اعمال
۱۳۹۰/۱۲/۱۴، ۱۰:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368
**
پژوهشگر انجمن

.....
ارسال: #3
با سلام اهورا جان پرندههای من به مستی نمیرسن تا وقتی تو لکن که طبیعیه ساکت باشن ولی وقتی که صاف میشن باید خوندنشون زیاد بشه تا مست بشن قبلا هم همین جوری بودن ولی دو سال هست که به ابن مشکل میخورم به هر کسی هم میگم چون تجربه اش رونداره نمیتونه کمکم نه برای همین تو انجمن مطرح کردم تا شاید برای کسی این مشکل پیش اومده باشه وبتونه کمکم کنه شما حسابشو بکن که پرنده ظاهرن سالم هست وفضلش سالمه خوب دون میخوره یه وقتایی هم دو سه دقیقه میخونه .آبتنی هم میکنه چاغ نیست شپشک نداره .شما هر کاری که بگی من انجام دادم چند ساله که دارم بازی میکنم آدم بی تجربه ای نیستم تا بحال به همچین موردی برخورد نکردم الان صاف هستند سر حال ولی نخون. شما هم راست میگین پرنده که میخواد مست بشه کم خون میشه ولی سر دهن میزنه تودهن نمیره. تهران چند روزه که خیلی سرد شده نمیشه ببرمشون گشت .فعلا رو میخشون هستد جابجا شونم کردم یه روز بهتر میشن دوباره روز از نو .با تشکر
۱۳۹۰/۱۲/۱۵، ۱۰:۳۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #4
باسلام منم ی همچین سهره ای دارم ۲ساله مست نشده موندم چکارش کنم کاملا دستیه مدام قفسشو باز میکنم میاد بیرون بازی میکنه میاد رو دست و روسرم میشینه ولی حیف مست نمیشه
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۰/۱۲/۱۵، ۱۱:۰۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 19
سپاس‌ها: 319
1096 سپاس گرفته‌شده در 326 ارسال
ارسال: #5
واسه اینجور سهره ها بهترین کار اینه که پای تور ببریشون و بچرخونیشون چندبار که سهره از رو سرشون رد بشه پررو میشن و با هر بیایی دهن میان
امضای ahoora_3
نقل قول:
عمل کننده باش نه پیرو اعمال
۱۳۹۰/۱۲/۱۵، ۰۶:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

.....
ارسال: #6
منون اهورا جان از آقایون کسی دیگه نظری نداره .
۱۳۹۰/۱۲/۱۷، ۰۸:۴۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #7
هر سهره عادت بخصوصی دارد و شیوه مست کردن یک سهره با سهره دیگر متفاوت است اما همانطوری که دوستان گفتند بهترین روش این است که سهره را هر چند وقت به طبیعت برده تا سهره های وحشی را از نزدیک ببیند . داشتن یک سهره ماده که کاملاً اهلی باشد و حتی الامکان تاتی بدهد برای کسی که سهره مست دارد تقریباً ضروری است چون بعضی از سهره ها تا حد مستی پیش می روند و ناگهان کم می کنند و از مستی می افتند و برای جلوگیری از این مشکل معمولاً هفته ای یکی دو بار سهره ماده را در قفس سهره نر می گذارند تا سهره نر جفتگیری کند و از مستی نیفتد (سهره که کاملاً از لک درآمد می بایست در مکانهای مختلفی گردانده شوند )
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

۱۳۹۰/۱۲/۱۷، ۱۱:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #8
به بظر من علتش پایین بودن دماست باید وقتی از لک در اومدن دمای هوا حول بیست درجه باشه و تا فروردین هم نباید گشت بخورن چون پرنده های شما کاملا قفسی شدن و این دما مناسب پرنده قفسی نیست  این دما برای پرنده وحشی پا سیاه که تازه گرفتنش خوبه اما برای پرنده شما کمی سرده و همین باعث میشه لک تو لک بشن  و دیگه اینکه باید تقویت بشن از استیمول یا کانتو استفاده کنید و اصلا گشت نبرید وبه جای گشت برای پرنده موسقی بذارید و قفسش هم خیلی کوچیک باشه بهتره زودتر مست میشه و رومیاد و آبتنی هم ده پونزده روز یک بار کافیه نهایت نهایتش هفته ای یک مرتبه آبتنی کامل و اساسی که بدین زیادشم هست و زیادم سبزی جات ندید که دهن پرنده شل میشه حتما مخوط ماسه کف دریا و صدف خرد شده یا پوست تخم مرغ جلوش باشه .....
تمام فوت و فن و تجربیات کار رو هم بلد باشین بازم سهره صبر ایوب میخواد تا مست بشه اغلب سهره ها بد غلغن و برای مست شدن اذیت میکنن و جوجه قفس ها بیشتر اذیت میکنن به نظر من وحشی ها بهترن بخصوص از سال دوم به بعد فقط باید مواظب باشی چاقشون نکنی ولی شما چون دهن بازی میکنید چاره ای جز جوجه بازی ندارید پس کار شما زحمتش بیشتره
۱۳۹۳/۱۰/۰۹، ۱۱:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، محمد جلالی ، meysam_so
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #9
سلام
آقا مهدي از راهنمايي شما كمال تشكر را دارم. به نظر شما سهره هايي كه تو حياط هستن براي اينكه بعد لك مست بشن چه تغذيه وشرايط نگهداري داشته باشن بهتره ؟ من سهره هام تو حياط خوب مست نميشن با اينكه همه چيز براشون فراهم مي كنم.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۱۰/۱۰، ۱۰:۱۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #10
خواهش میکنم قربان شما لطف دارید
به نظر من اگه منطقه شما گرم سیره مشکل نداره که پرنده رو تو پاییز و زمستون بیرون بذارید و همون شادونه و مکمل غذایی کافیه فقط خیلی نباید پرنده رو جابجا کنید تا کاملا قوص صعود رو طی کنه و ان شاء الله  برای  اسفند و فروردین مست بشه و تو اواخر اردیبهشت به اوج مستی میرسه که فصل جفته   ولی اگه منطقه شما سردسیره  اصلا توصیه نمیکنم پرنده رو  بیرون بذارید بخصوص تو زمستون  اما اگه ناچارید زمستون سهره رو بیرون بذارید باید علاوه بر شادونه و مکمل حتما سیاه دونه یا بادام درختی بهش بدین  که این کارم مثل حرکت تو میدون مینه ممکنه پرنده چربی بگیره یا کم خون بشه یا پف کنه و هزار و یه عیب دیگه که با شرائط مختلف بوجود میاد  پس به خاطر همین بود که گفتم اصلا توصیه نمیکنم پرنده تو پاییز و بخوص زمستون بیرون باشه.
درد مشترک بین ما سهره بازها نداشتن جای مناسبه به نظر من برای موفقیت تو این راه سه چز لازمه 1- جای مناسب 2-رسیدگی مناسب که خودش مستلزم دانش و تجربه کافیه 3-پرنده مناسب و ایده آل چون از صد تا سهره نر ده تاش میشه اونی که بخوای
البته اینا همه نظر شخصی منه هرکی یه سلیقه و بضاعتی داره  
۱۳۹۳/۱۰/۱۰، ۰۳:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان