زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۰۷:۴۹ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

چرا سهره هام بعد از اینکه از تولک در میان کم می کنن و مست نمیشن

**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #1
چرا سهره هام بعد از اینکه از تولک در میان کم می کنن و مست نمیشن
با سلام دوستان من دو سال هست که این مشکل برای پرندهام پیش میاد لطفا نطر بدبد برای هم سهره بالغم هم جوجه سهره هام تاوقتی که تو لک هستند ورو به صاف شدن هستند خوب میخونن و لی به محضی که صاف میشن یواش یواش از خوندنشون کم میشه ومتقابلا از مستی شون کم میشه ومست نمیشن ولک میخورن .دونشون شاهدانه هست .یه میخ هستند . میخشون هم داخل راه پله هست. از طبقه سوم تا چهارم طوزی که هم دیگه رو نمیبینن.دمای نگهداریشون هم بین 17 الی 11 درجه هست .سرد وخنکه هوا خوب باشه آبتنی هم میدم .ممنون میشم نظراتون رو بگین ویه جمع بندی درست بکنم
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۲/۱۴، ۰۱:۰۵ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۱۲/۱۴، ۱۲:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #11
RE: چرا سهره هام بعد از اینکه از تولک در میان کم می کنن و مست نمیشن
سلام مجدد
با سهره باز هاي زيادي مشورت كردم.هر كسي نظر خاصي داره.خيلي هاشون اعتقاد دارن سهره كه از لك در اومد وكاملا تخت شد بايد ببري وبگردونيش تا مست و پر رو بشه و خودم ديدم كه سهره هاشون الان مست شش دانگ هستن چون پاي تور هم مي برنشون.
من خودم دو روز هست كه سهره هام را پشت بام مي برم دهنشون باز شده وسهره اي كه جيك نمي زد ديروز مي خوند.به نظرم ميرسه گرداندن سهره تو اين فصل براش خيلي مهمه. ما شيراز هستيم والان شبها دماي هوا به صفر يا 2درجه زير صفر هم مي رسه واكثر سهره بازهاي اينجا سهره هاشون تو فضاي باز هست.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۱۰/۱۱، ۰۷:۴۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ ، هیوا
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 10
209 سپاس گرفته‌شده در 75 ارسال
ارسال: #12
سلام . شما در شیراز می توانید سهره هاتون را بیرون هم نگه دارید . برای مست شدنشون بیرون بردن اثر خیلی خوبی داره . 
۱۳۹۳/۱۰/۱۱، ۰۸:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #13
سلام جناب بخشی عزیز
بله قربان شما میفرمایید که شیراز هستیدکاملا درست میفرمایید اما نظرتون راجع به فیروزکوه  اردبیل  کردستان  همدان یا شمیرانات تهران چیه ما شمرون هستیم اینجا سهره شب بیرون باشه منجمد میشه بنده تجربه منجمد کردن سهره رودارم  در ضم شما فرمودین سهرتون تو حیاط لک میخوره و منطقه شماهم گرمسیر محسوب میشه پس هیچ مشکلی نداره که سهرتون بیرون باشه وگشت هم براش خوبه فقط باید کمی حوصله کنید اگه سهرتون ذاتش درست باشه باهمون رسیدگی معمول به فصلش مست شیش دنگ میشه مگه اینکه مشکل از سهره تون باشه چون فرمودین سهره هام خوب مست نمیشن ولی در مورد جناب دهن باز عزیز ایشون فرمودند که سهرشون تو راه پله لک میخوره  فرق سهره ای که تو فضای باز لک میخوره و منطقش گرم سیره باسهره ای که تو فضای بسته لک میخوره و منطقش سردسیر یا حتی معتدله از زمین تا آسمونه به این خاطر که سهره ای که تو فضای بسته مثل پاسیو یا تو اتاق یا تو راه پله لک میخوره بعد از اتمام لکش که اوائل پاییزه  اگه گشت بره یا جاش زیاد سرد بشه دوباره لک میخوره اگرم لک نخوره خوب رو نمیاد شما تصور کن سهره تو اتاق یا راه پله لک خورده و الانم مهر ماه یا آبانه سهره رو  برداری ببری گشت بخوص اگه منطقه سردسیر باشه ویه سوز پاییزی بهش بخوره  این سهره دیگه چجور میخواد مست بشه یا ورم روده میگیره یا سرما میخوره اگرم منطقتون  معتدل باشه شاید وقتی بردینش گشت یه سرو صدایی بکنه ولی وقتی میاریش خونه و رومیخ میذاریش تایک هفته پس میفته و اگه یه سرمای دیگه بهش بخوره لک تو لک میشه شک نکنید .
در حقیقت باید بگم سهره ای که تو فضای بسته لک خورده بخصوص اگه جوجه قفس باشه بسیار آسیب پذیر میشه و تا آواخر اسفند یا آواخر فروردین بستگی داره به منطفه شما نمیشه گشت بردش در واقع اینجور سهره ها مثل قناری میشن البته تاحدودی و دمای هوا برای اینجور سهره ها بعد اتمام لک باید بین 18 تا 25 درجه باشه و به هیچ وجه نباید در معرض جریان هوای سرد باشن دقیقا عین قناری
بازم میگم سهره ای که تو محیط بسته لک خورده با گشت یا سرد شدن هوا یا جریان هوای سرد خراب میشه و باید رو همون میخش بمونه و بمرور زمان باید مست بشه باید براش نشاط بوجود بیاری با پخش موزیک یا یه سهره قناری بخون یا پخش یه دهن زیبا و .....

اونی که دهن بازی میکنه مثل جناب جلالی نمیتونه سهرش رو تو فضای باز لک بده چون دهن پرندشون خراب میشه یا خطر خراب شدن داره  دهن بازی با سهره بازی خیلی فرق میکنه البته شما خودتون استادید دهن بازی یه کار هنریه فقط نگه داری و آب و دون دادن نیست آخر عشقه و زحمتش هم صد چندان  و اون سهره هایی که میفرمایید میبرن سر تور همه دهناشون وحشیه یا نهایتا یه دهن تمیز و شلاقی این خیلی فرق میکنه با سهره ای که تمام دهنش زنگه و حتی پیلیکاشم زنگه و اصلا بلد نیست قژ بزنه یا بیای وحشی بزنه 
نتیجه اینکه اونایی که سهرشون رو تو فضای بسته نگه داری میکنن سه دسته میشن 1- دهن بازا که باید مراقب دهن پرندشون باشن که خراب نشه 2- اونایی که جا ندارن سهرشون رو بیرون بذارن مثلا آپارتمان نشینها 3- اونایی که منطقشون سردسیره چون اگه سهرشون زمستون بیرون باشه مساویه با مرگ حتمی سهره و اگه سیاه دونه یا بادام بدن به سهره مساویه با خرابی سهره و اگرم بر فرض تابستون که زمان لکه بیرون باشن و پاییزم تو حیاط یا تراس دوام بیارن بازم مجبورن زمستون سهرشون رو بیارن داخل خونه که فضا بسته است و خیلی گرم و اینم موجب لک خوردن یا خراب شدن سهره میشه

۱۳۹۳/۱۰/۱۱، ۱۱:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 258
142 سپاس گرفته‌شده در 65 ارسال
ارسال: #14
سلام.
من هم همین اشتباه و کردم جوجه ای که با سرنگ بزرگ کردم زیر نوار بود تازه تخت کرده بود و بردم بیرون آبتنی هم دادم .آوردم تو خونه دیدم بی حاله فکرکردم سرما خورده امروز شکمو دیدم ورم کرده رودش .البته اتاقشون بخاری نداره قبلا هم میبردم بیرون ولی اون روز هوا خوب نبود زیاد.خلاصه حالمون گرفت.این همه زحمت همه چی داشت خوب پیش میرفت سر یه اشتباه همه چی خراب شد حالا دارم درمونش میکنم که بعید میدونم خوب بشه.خوبم بشه ديگه حیون نمیشه
۱۳۹۳/۱۰/۱۲، ۰۱:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان