زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۰۳:۲۴ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

چرا نر و ماده با پنبه دون ها فقط بازی میکنن؟کمک

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 4
5 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #1
چرا نر و ماده با پنبه دون ها فقط بازی میکنن؟کمک
سلام دوستان من چند روزیه که قناریمو جفت زدم و از آماده بودن اونها اطمینان داشتم.بعده ۴ روز چال رو که پنبه دونه توشه رو گذشتم براشون الان ۲ روز می‌شه که وضعیت چال همونه و نرو ماده می‌رن توش و انگار یه چیزی از توش پیدا می‌کنن و میخورن و می‌ریزن کفه قفس. ۲ ۳ روز اول که جفتشون دادم هی‌ دنباله هم میکردن و نر در حین دنبال کردن میخوند -۱بار هم دیدم به هم دون میدادن.اما نمیدونم چرا لونه رو گود نمی‌کنه؟کلا 1 هفته نمیشه اینارو جفت انداختم این یکشنبه بیاد میشه 1 هفته.لطفا کمک کنید
۱۳۹۰/۱۱/۱۴، ۰۳:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دانشجو
سپاس‌ها: 112
153 سپاس گرفته‌شده در 50 ارسال
ارسال: #2
RE: چرا نر و ماده با پنبه دون ها فقط بازی میکنن؟کمک
با سلام به دوست عزیز
اگه از آماده بودنشون مطمین بودی و دون دادن نر به ماده رو هم دیدی پس باید صبر کنی به احتمال زیاد جفت میخورن و ماده تخم میذاره همیشه ماده دو سه روز قبل از تخم گذاریش آشیانه رو درست میکنه.فقط تقویتشون یادت نره
موفق باشید
۱۳۹۰/۱۱/۱۴، ۰۷:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: pejmandragon ، پارسا ایرانی
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 4
5 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #3
(۱۳۹۰/۱۱/۱۴، ۰۷:۲۱ ب.ظ)MRNA نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام به دوست عزیز
اگه از آماده بودنشون مطمین بودی و دون دادن نر به ماده رو هم دیدی پس باید صبر کنی به احتمال زیاد جفت میخورن و ماده تخم میذاره همیشه ماده دو سه روز قبل از تخم گذاریش آشیانه رو درست میکنه.فقط تقویتشون یادت نره
موفق باشید

سلام مرسی‌ دوست عزیز.آره مطمئنم نرم که به دیوار قفس میچسبید و قرص می‌خوند ماده هم بال بال میزد و روزنامه و نخ می‌گرفت دهانش و با صدای نره تحریک میشد و عکسل العمل نشون میداد میچسبید به قفس .راستی‌ یه جفت دیگه دارم که ۴تا تخم کرده و الان ماده رو تخمه می‌خواستم بدونم الان چیا بدم بهش؟هویج با سبزیجات مثل کاهو و سیب خوبه؟مولتی‌ ویتامین چی‌؟بدم؟
۱۳۹۰/۱۱/۱۴، ۱۱:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دانشجو
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 469
285 سپاس گرفته‌شده در 119 ارسال
ارسال: #4
سلام. آشیانه سازی هنگام جفت شدن از مراحل مهم پرندگانه که با وجود اسارت بیش از چند قرن قناری باز طبق غریزه این عادت خودش یعنی رفتار هایی که هنگام جفت گیری از خودشون نشون میدن مثل همین اشیانه سازی رو هنوز حفظ کردن و این طبیعیه و صبر داشته باش.
۱۳۹۰/۱۱/۱۵، ۰۱:۳۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دانشجو
سپاس‌ها: 112
153 سپاس گرفته‌شده در 50 ارسال
ارسال: #5
سلام مرسی‌ دوست عزیز.آره مطمئنم نرم که به دیوار قفس میچسبید و قرص می‌خوند ماده هم بال بال میزد و روزنامه و نخ می‌گرفت دهانش و با صدای نره تحریک میشد و عکسل العمل نشون میداد میچسبید به قفس .راستی‌ یه جفت دیگه دارم که ۴تا تخم کرده و الان ماده رو تخمه می‌خواستم بدونم الان چیا بدم بهش؟هویج با سبزیجات مثل کاهو و سیب خوبه؟مولتی‌ ویتامین چی‌؟بدم؟
[/quote]

برای اون جفتی که تخم دارن هفته ای دو بار غذای تخم مرغی بده که هم ضعیف نشن و هم تخم خودشونو نخورن کاهو هم کم بده چون طبعش سرده و زیاد دادنش باعث میشه نطفه نر نگیره.مولتی ویتامین هم هفته ای یه بار بدی خوبه.
موفق باشید
۱۳۹۰/۱۱/۱۵، ۱۲:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 0
2 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #6
سلام به همگی . من یه تازه واردم و یه مبتدی !!!!
چند تا سوال داشتم که اگه دوستان جواب بدن ممنون میشم!
من حدود 5 روز پیش قناری هام رو جفت زدم (نر پرتقالی و ماده زرد )‌ و مطمئن بودم که دوتاشون آماده ان!
قناری نر میخونه و دنبال ماده میکنه ! اما تا حالا ندیدم به هم دون بدن یا جفتگیری کنن . در ضمن یه کم نخ هم داخل لونشون بردن و بعضی وقتا ماده آروم به نر نوک میزنه !!!! میخواستم بدونم امکان داره جفت شده باشن یا جداشون کنم؟؟؟؟ تا کی باید صبر کنم که تخم بذارن؟؟؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۲/۱۵، ۰۲:۴۵ ب.ظ، توسط saeed.orange.)
۱۳۹۰/۱۲/۱۵، ۰۲:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان