زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۴:۱۵ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

چربی گرفتن و چاق شدن سهره

*
کاربر انجمن

ليسانس
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 238
96 سپاس گرفته‌شده در 49 ارسال
ارسال: #1
چربی گرفتن و چاق شدن سهره
سلام و درود.
یکی از سهره هام مدتیه که نمی خونه و کم تحرک شده و البته من فکر می کردم که به خاطر گرم شدن هوا شاید رفته باشه تو لک. ولی پرهاش نریخته بود تا اینکه دیروز متوجه شدم مقداری از پرهای پشت سرش ریخته. وقتی که گرفتمش و به سینه اش فوت کردم تا پرهای سینه کنار رفت دیدم از زیره گلو تا وسط سینه اش یه توده بزرگ چربی گرفته. این رو هم بگم من سهره هام رو تو قفس بزرگ (قفس جفت) نگه می دارم و برای جلو گیری از چاق شدن بهشون برگ ترب می دم. ولی این یکی اصلا علاقه ای به خوردن برگ ترب نداره. چکار کنم که چربی ها زودتر آب شه؟
۱۳۹۰/۰۴/۰۴، ۱۲:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 5 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 35
17 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #41
RE: چربی گرفتن سهره و راه درمان
از دیروز که قفس سهره رو عوض کردم و بزرگترش کردم(سایز قفس سهره قناری)اقا سهره از این رو به اون رو شده خیلی جنب و جوشش بهتر شده و احساس میکنم سر حالتر هستش.البته دیروز هم گفتم تو جا دونیش بجایه شاهدونه الان کنون ریختم و روزانه 10-15 تا شاهدونه درشت دهن باز میریزم تو ظرفش و تا الان که فکر میکنم تغییر مثبتی بوده.تنها چیزی که نگرانم میکنه این تغییر دون ناگهانی هستش که البته تا الان تاثیر منفی رو سهره ندیدم.
برایه اطلاع دوستان بگم اصلا غذایه اصلیه این سهره شاهدونه درشت بوده و من این سهره رو بیرون یعنی در مغازه نگه میدارم:basa (75):
۱۳۹۱/۱۰/۱۳، ۱۰:۲۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #42
با عرض سلام بنده فکر میکنم که در باره این موضوع کاملا بحس شده ولی اگه شما یه جواب قاطع میخواهید نمیتونید نه تو این سایت هیچ جای دیگه هم نمیتونید یه جواب واحد پیدا کنید شما باید اول یه نفر قابل اطمینان پیدا کنید بعد به گفته هاش عمل کنید .ولی در کل بنده میگم شما سهره تون رو بگذارید تو هوای آزاد سرما باعث آب شدنش میشه بخصوص درشب اگه خیلی زیاد نیست ولی اگه خیلی زیاد شده ونمیتونه بخونه وکم تحرک شده یه راهش اینه که از چربی سوز استفاده کنی طبق دستور دوم اگه بهش شاهدانه درشت میدادید ودربست بوده (خندان نبوده )وچاق شده فقط تغییر دون میمونه شما کتان رو بو داده وتا یک هفته جلوی پرندتون باشه تا کامل چربیش آب بشه فقط تو زمانی که کتان جلوش هست تو راه رو باشه که زیاد باد بهش نخوره فقط هوا خنک باشه بعد دوباره شاهدانه بهش بده برگ ترب یا تخمش وتخم شلغم برای آب کردن چربی مناسب هست نکنه تو اتاق ولش کنی چون هوا ی اتاق گرم هست پرواز اجباری باعث ضعف میشه وامکان لک خوردن کامل داره ومریض شدن میشه . برای پرواز باید هوای اتاق کاملا خنک باشه ویه دو سه روزی باید آزاد باشه اون هم به میل خودش پرواز کنه نکه دونبالش کنی تا کاملا ساز بشه . در مورد تغییر دون هم امکان خالی کردن داره بستگی به پرندت داره ولی حتما تو هوای آزاد باشه سرما باعث سوختن چربی میشه با تغییر فصل تحرک سهره بیشتر میشه اون وقت همه چیز درست میشه موفق باشید
۱۳۹۱/۱۰/۱۳، ۱۱:۰۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: عمادذر
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #43
با تشکر از همه دوستان
اما دوستان توجه داشته باشید.اولا جوجه 1005 نره .دوما من پرنده رو در مغازه نگه میدارم و اصلا هوا گرم نیست و تازه سرد هم هست.و نکته بعدی اینکه این سهره از اول شاهدانه میخورده (اول شاهدونه ریز و بعد از مدتی شاهدونه درشت دهن باز)و جوجه بوده که من گرفتمش و دوران لکش رو گذرونده .
اما وضعیت فعلیش که خوبه یعنی از وقتی قفسش بزرگتر شده خیلی سرحالتر هستش و تنها نگرانیم تغییر ناگهانیه خوراکش هست که الان بعد از دو روز هیچ تاثیر منفی رویه پرنده ندیدم.ولی یکی از دوستان به خالی کردن پرنده اشاره کرده که خوب خودش نکته مهمی هست اگه کسی نظری داره زحمت بکشه و بزاره
۱۳۹۱/۱۰/۱۳، ۰۴:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

.....
ارسال: #44
تو قسمت تغذیه یه موضوع بنام چرا به سهره شاهدانه ریز میدهیم رو مطالعه کرده باشید بنده اونجا کاملا توضیح دادم که چرا نباید شاهدانه درشت دهن باز بدهیم اگه نمیخواهید تغذیه اش رو تغییر بدید همون شاهدانه درشت رو بده ولی دهن بسته نه خندان 100 در 100 خالی نمیکنه وچربیش هم آب میشه مطمئن باش موفق باشید
۱۳۹۱/۱۰/۱۴، ۰۸:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #45
سلام به همه عزیزان
بعد از اینکه قفس سهره بزرگتر شد سهره کاملا سرحالتر شده.اما در مورد خوراکش کلا شاهدونه رو از جلوش برداشتم و کتون بوداده بهش میدم البته کتون رو نمیخوره و تمامه اونها رو بیرون میریزه برایه همین مجبور شدم شاهدانه رو بو بدم البته روزی چندتا در حدود 10 تا بهش میدم و تقریبا یک انگشتی تخم کاهو+تخم شلغم +خرفه+گیشنیز و همون کتون بو داده رو رو به عنوان خوراک اصلیش در نظر گرفتم اما نمیدونم نتیجه چی میتونه باشه ولی حاله ظاهریش که خوبه از اساتید اگه کسی نظر یا راهنمایی خاصی داره برام بزاره.با سپاس
۱۳۹۱/۱۰/۱۵، ۱۱:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #46
دوستان عزیز سهره ای که شرح حالش رو در بالا دادم از امروز صبح رفته نشسته تو ظرف جا دونیش و یکسره فقط داره میخوره نمیدونم چش شده.مقدار زیادی از کتونها رو بیرون میریزه و یکسره سرش تو جا دونی هستش .اگه کسی از دوستان میتونه کمکی بهم بکنه سریعا برام جواب بزاره
:basa (101):
۱۳۹۱/۱۰/۱۶، ۰۶:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 147
116 سپاس گرفته‌شده در 52 ارسال
ارسال: #47
(۱۳۹۱/۱۰/۱۶، ۰۶:۱۹ ب.ظ)soheilj نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان عزیز سهره ای که شرح حالش رو در بالا دادم از امروز صبح رفته نشسته تو ظرف جا دونیش و یکسره فقط داره میخوره نمیدونم چش شده.مقدار زیادی از کتونها رو بیرون میریزه و یکسره سرش تو جا دونی هستش .اگه کسی از دوستان میتونه کمکی بهم بکنه سریعا برام جواب بزاره
:basa (101):

:basa (47):
دوست عزیز به نظر من سهره شما از کتان خوشش نمی آد و هی با نوکش دون ها رو این ور اون ور می کنه تا شاهدونه پیدا کنه ، به همین دلیله که دونه ها رو از جا دونی بیرون می ریزه .
اگر می خواهید چربی سهره شما آب شود بهترین کار استفاده از رژیم سبزیجات مانند برگ ترب ،شاهی ، کاهو می باشد در ضمن وجود سنگ ریزه در کنار اینها نیز سودمند خواهد بود.
به نظر من دادن تخم کتان به سهره برای آب کردن چربی کاری صحیح نیست !!!
۱۳۹۱/۱۰/۱۶، ۰۸:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shahin20 ، derik_best
**
پژوهشگر انجمن

.....
ارسال: #48
باسلام خدمت شما الان روز چندم هست که کتان جلوش هست اگه از 3 روز بیشتر شده کتان رو از جلوش بردار وشاهدانه درشت بهش بده ولی در بسته نه خندان اگه اطمینان دارید چاق هست اگه چاق نیست فقط شاهدانه ریز بده این رفتاری که گفتید علتش گرسنگی هست وقتی میگن کتان یعنی فقط کتان یه بوم ودو هوا نمیشه میخش کجا هست موفق باشید
۱۳۹۱/۱۰/۱۷، ۱۱:۵۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #49
سلام
اولا از شما دوست عزیز تشکر میکنم که پیگیر هستیداما برایه بهتر روشن شدن اوضاع یکبار دیگه سعی میکنم شرح سهره رو بدم.
پرنده جوجه امسال هستش که تقریبا تو لکش رو به موقع گذروند یعنی اواخر شهریور رنگ اوده بود.خوراکش ابتدا شاهدانه ریز تنها بود و مکملهایه هفتگی.از همون اول هم احساس میکردم که خیلی میخوره و بیشتر وقتها مشغول خوردن بود و دون رو هم زیاد ریخت و پاش میکرد.قفسش قفس گنبدی مخصوص سهره بود.تقریبا از یک ماه پیش تصمیم گرفتم به سهره هام شاهدونه درشت دهان باز بدم.این سهره از همون موقع که شروع به خوردن شاهدونه کرد من احساس کردم که یک مقداری چاق هستش ولی چون ماله منطقه ما نیست فکر کردم تیپش اینجوری هست.اما 5 روز پیش تصمیم گرفتم که یک نگاهی بهش بندازم و وقتی مخرجش رو نگاه کردم دیدم یک توده چربی به اندازه 3.4 سانت به عرض 1 سانت دور مخرجش رو گرفته و از فردایه اون روز شاهدونه رو از جلوش برداشتم.و تا الان بهش برگ ترب.فلفل دلمه.دادم.همینطور تخم شلغم و گیشنیز و خرفه و کاهو میتونم بگم تقریبا هر روز بهش دادم.البته یک انگشتی در روز و شاهدون رو هم بو دادم و روزی 10-20 تا بهش هر روز میدو.البته این رو هم بگم که کتون رو هم بو دادم و جلوش گذاشتم.امروز نسبتا ولعش کمتره ولی همش پز کرده.نکته مهم اینه که این سهره از اولش هم چاق بود چه شاهدونه ریز میدادم چه درشت.
اقا الان هم باز نگاهش کردم چربیش کمتر شده ولی انگار ورم روده گرفته.لطفا هر چه زودتر بهم کمک کنید این حیوون رو چیکارش کنم.در ضمن از اول هم شن در اختیارش بوده و هم کف دریایی.
خیلی از دوستان معذرت میخوام اگه طولانی شد و وقتشون رو گرفتم
۱۳۹۱/۱۰/۱۷، ۰۵:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 147
116 سپاس گرفته‌شده در 52 ارسال
ارسال: #50
(۱۳۹۱/۱۰/۱۷، ۰۵:۱۷ ب.ظ)soheilj نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
اولا از شما دوست عزیز تشکر میکنم که پیگیر هستیداما برایه بهتر روشن شدن اوضاع یکبار دیگه سعی میکنم شرح سهره رو بدم.
پرنده جوجه امسال هستش که تقریبا تو لکش رو به موقع گذروند یعنی اواخر شهریور رنگ اوده بود.خوراکش ابتدا شاهدانه ریز تنها بود و مکملهایه هفتگی.از همون اول هم احساس میکردم که خیلی میخوره و بیشتر وقتها مشغول خوردن بود و دون رو هم زیاد ریخت و پاش میکرد.قفسش قفس گنبدی مخصوص سهره بود.تقریبا از یک ماه پیش تصمیم گرفتم به سهره هام شاهدونه درشت دهان باز بدم.این سهره از همون موقع که شروع به خوردن شاهدونه کرد من احساس کردم که یک مقداری چاق هستش ولی چون ماله منطقه ما نیست فکر کردم تیپش اینجوری هست.اما 5 روز پیش تصمیم گرفتم که یک نگاهی بهش بندازم و وقتی مخرجش رو نگاه کردم دیدم یک توده چربی به اندازه 3.4 سانت به عرض 1 سانت دور مخرجش رو گرفته و از فردایه اون روز شاهدونه رو از جلوش برداشتم.و تا الان بهش برگ ترب.فلفل دلمه.دادم.همینطور تخم شلغم و گیشنیز و خرفه و کاهو میتونم بگم تقریبا هر روز بهش دادم.البته یک انگشتی در روز و شاهدون رو هم بو دادم و روزی 10-20 تا بهش هر روز میدو.البته این رو هم بگم که کتون رو هم بو دادم و جلوش گذاشتم.امروز نسبتا ولعش کمتره ولی همش پز کرده.نکته مهم اینه که این سهره از اولش هم چاق بود چه شاهدونه ریز میدادم چه درشت.
اقا الان هم باز نگاهش کردم چربیش کمتر شده ولی انگار ورم روده گرفته.لطفا هر چه زودتر بهم کمک کنید این حیوون رو چیکارش کنم.در ضمن از اول هم شن در اختیارش بوده و هم کف دریایی.
خیلی از دوستان معذرت میخوام اگه طولانی شد و وقتشون رو گرفتم

:basa (166):
سلام
دوست عزیز به نظر من سهره شما احتمالا بیمار است زیرا این توده چربی که گفتید نباید در طول این مدت کوتاه از جوجگی شکل گرفته باشد ، سهره شما حالت غیر طبیعی نداشته ؟؟؟ یا کاملا سر حال و پر جنب و جوش است ؟؟؟
۱۳۹۱/۱۰/۱۷، ۰۹:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان