زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۲۸، ۰۷:۴۱ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

چربی گرفتن و چاق شدن سهره

*
کاربر انجمن

ليسانس
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 238
96 سپاس گرفته‌شده در 49 ارسال
ارسال: #1
چربی گرفتن و چاق شدن سهره
سلام و درود.
یکی از سهره هام مدتیه که نمی خونه و کم تحرک شده و البته من فکر می کردم که به خاطر گرم شدن هوا شاید رفته باشه تو لک. ولی پرهاش نریخته بود تا اینکه دیروز متوجه شدم مقداری از پرهای پشت سرش ریخته. وقتی که گرفتمش و به سینه اش فوت کردم تا پرهای سینه کنار رفت دیدم از زیره گلو تا وسط سینه اش یه توده بزرگ چربی گرفته. این رو هم بگم من سهره هام رو تو قفس بزرگ (قفس جفت) نگه می دارم و برای جلو گیری از چاق شدن بهشون برگ ترب می دم. ولی این یکی اصلا علاقه ای به خوردن برگ ترب نداره. چکار کنم که چربی ها زودتر آب شه؟
۱۳۹۰/۰۴/۰۴، ۱۲:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 7 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 25
35 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #61
روشهای آب کردن چربی سینه سهره
با سلام خدمت اساتید و مدیریت محترم
اگه امکان داره دوستان روشهای مختلف و خوبه آب کردن چربی سهره ای که سینش چربی گرفته و بیاهای ضعیفی میکشه رو تو این قسمت بیان کنند؟
ممنون از همکاری همه عزیزان.:basa (159):
۱۳۹۱/۱۲/۱۵، ۱۲:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

هیچلم
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 702
601 سپاس گرفته‌شده در 198 ارسال
ارسال: #62
RE: روشهای آب کردن چربی سینه سهره
دوست عزیز واسه چربی دو راه داره:
اول اون دسته چربی ها هستند که بعد از آب شدنشون سهره میتونه دوباره مست بشه
دوم اون دسته چربی ها هستند که سهره دیگه نمیتونه تکون بخوره یا فضله کنه
واسه دسته اول آزاد کردن تو خونه و دادن تخم کاهو دو روز یه شستی و دادن برگ تربچه
واسه دسته دوم تعویض سریع دون و استفاده از تخم کاهو و تخم ارزن و چرب کردن پس پرنده برای جلوگیری از مسدود شدن راه فضله و احتمالا بعدش هم تو لک میره
موفق باشی:basa (159):
۱۳۹۱/۱۲/۱۵، ۱۰:۲۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلوم
سپاس‌ها: 279
327 سپاس گرفته‌شده در 148 ارسال
ارسال: #63
سلام
یکی از سهره کهنه های منم هم به تازگی چربی گرفته که به گفته حامد از دسته اول حساب میشه.

من دارم برای این کار هارو انجام میدم که چربی هاش کم شده ولی کامل اب نشده

قفس جوجه کشی قناری
2تا نی یکی بالا یکی پاینین
ظرف غذا وسط و کف قفس هست

دانه شاهندانه بو داده + تخم ترب

و روزی 2 دقیقه باحاش اروم بازی میکنم تا بال پر بزنه
۱۳۹۱/۱۲/۱۵، ۱۰:۴۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

هیچلم
سپاس‌ها: 702
601 سپاس گرفته‌شده در 198 ارسال
ارسال: #64
دوست عزیزم legend شما باید به تغذیه پرندتون برگ تربچه و تخم کاهو که خیلی در لاغر شدن پرنده مفیده اضافه کنید و حدود یک هفته تا 10 روز نتیجه میگیرید موفق باشید
۱۳۹۱/۱۲/۱۵، ۱۲:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #65
با سلام بهترین راه برای آب کردن چربی سهره دادن کتان بوداده هست به مدت یک هفته بعد از اون یک هفته شاهدانه ی بوداده تو همون هفته ی اول از شر چربی راحت میشید هفته دوم شاهدانه ی بوداده بخاطره اینه که سهره برنگردونه به هیچ وجه سهره رو از توی قفس در نیاورید .
۱۳۹۱/۱۲/۲۰، ۰۲:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دوم دبيرستان
سپاس‌ها: 51
5 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #66
فضله آبكي
باسلام خدمت تماي اساتيد يكي ازبهترين سهره هام چربي گرفته دونش كه شاهدانه وتخم كتان مخلوط بوده روتبديل كردم به فقط تخم كتون ولي فضله اون آبكي شده لطف بفرماييد يه روش مناسب وسالم پيشنهاد كنيد ..قبلا ازهمكاري شماسپاسگزارم.
۱۳۹۲/۰۲/۲۹، ۱۱:۱۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 13
سپاس‌ها: 164
1049 سپاس گرفته‌شده در 275 ارسال
ارسال: #67
با سلام
دوست عزیزاگر سهره شما دهن میزنه نمیخواد براش کاری بکنی چون پرنده باید چربی داشته باشه ولی اگر زیاد بشه شما باید به پرندتون رژیم غذایی بدین رژیم نه به این معنی که غذایی رو قطع بکنی باید چیزهایی را که چربی زیادی دارند کمتر بدی.شما سهرتونو با شاهدونه ریز و تخم خلفه تغذیه کنی از سیب و برگ کاهو (نه ساقه کاهو)برگ کاهو تغذیه کن سعی کن تو یه قفس نسبتا بزرگتر ازاین قفسی که هست قرارش بدی ماسه کف رودخانه هم در اختیارش قرار بده بازهم می گم پرندتونو کم دونه نکنید.موفق باشید
۱۳۹۲/۰۲/۲۹، ۱۲:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #68
با سلام خدمت جناب خلیلیه عزیز خیر مقدم به شما از دیدن نام کاربری شما خیلی خوشحالم امیدوارم بتونیم از تجربیاتتون استفاده بکنیم .جسارت نباشه ولی لازمه چند نکته رو به عرض برسونم در مورد قفس بزرگ در مورد سهره زیاد کارایی نداره تازه بنظر من هم کم تحرک میشه پرنده وهم کم خون بهترین مورد برای اب کردن چربی سهره دادن کتان بوداده هست ظرف یک هفته تمام چربیها رو اب میکنه وبدون عوارض فقط باید بو داده بشه چون درغیر این صورت مشکل گوارشی میگیره من خودم برای موارد خیلی خاص از شاهدانه ی درشت هم استفاده میکنم برای اب کردن چربی ولی خاص نباشه وحیون سکوت اختیار کرده بهترینش دادن کتان بو داده هست

در جواب دوستمون که فرمودن شاهدانه رو حذف کردم فقط کتان دادم فضلش ابکی شد باید بگم که یک شما کتان رو خام دادید نه بو داده دوم همون خلفه ای که ج خلیلی فرمودن بهش بدید ولی کاهو وسبزیجات فعلا ندید چون اگر ورم روده باشه بد تر میشه وقتی به حالت اولیه برگشت اون وقت بهش سبزیجات بدید ماسه حتما در اختیارش باشه ور رفتن باسهره بیرون اوردن اون از قفس ممنوع قفس بزرگ هم بنظر من چیزی رو برطرف نمیکنه مگر تازه مبتلا شده باشه این هم در نظر بگیرید که سهره ای که شاهدانه میخوره کمی چربی داره ولی بیشتر از اون مضر هست با تشکر
۱۳۹۲/۰۲/۲۹، ۰۹:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #69
سلام.با جناب دهنباز موافقم.قفس بزرگ برای سهره چاق چندان مفید نیست بهترین گزینه کتان بو داده یا شاهدانه بو داده هست.در حدی بو بدهید که رنگ دانه عوض شود نه اینکه بسوزد در طی سه روز تمام چربی ها را از دست میدهد ماسه کف رودخانه همیشه در دسترس سهره باشد .عوض کردن ناگهانی دانه و فقط کتان دادن به سهره باعث مشکلات گوارشی میشود ولی کتان بو داده چنین مشکلی ایجاد نمیکند.نکته بعدی حساسیت به شاهدانه هست دیده شده که سهره بعداز خوردن کتان بو داده تمام چربی را از دست داده ولی بعداز مدتی که دوباره شاهدونه خورده دوباره چربی گرفته تجربه ثابت کرده که سهره ای که زیاد چربی گرفته و دونه اش هم شاهدونه است هر وقت شاهدونه بخوره دوباره چربی میگیره و چاره ای جز کتون خور کردنش نیست پیشنهاد میشه با کتون بو داده چربیش رو آب کنید بعد از مدتی که دوباره شاهدونه بهش دادید چکش کنید اگه چربی برنگشته بود که بهتر ولی اگه باز چربی گرفته بود بعداز آب کردن دوباره دونه اش رو به کتون تغییر بدید.
۱۳۹۲/۰۲/۲۹، ۱۰:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

ليسانس
سپاس‌ها: 238
96 سپاس گرفته‌شده در 49 ارسال
ارسال: #70
با سلام.
تخم کتان بو داده به مدت سه روز کافیه. تجربه شخصی من اینه که وقتی بیشتر از سه روز تخم کتان بوداده دادم یه جورایی پرنده کسل شده. بازهم نظر شما محترم.
۱۳۹۲/۰۲/۲۹، ۱۱:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mojtaba_Torghe

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان