زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۱۲:۰۶ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

چربی گرفتن و چاق شدن سهره

*
کاربر انجمن

ليسانس
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 238
96 سپاس گرفته‌شده در 49 ارسال
ارسال: #1
چربی گرفتن و چاق شدن سهره
سلام و درود.
یکی از سهره هام مدتیه که نمی خونه و کم تحرک شده و البته من فکر می کردم که به خاطر گرم شدن هوا شاید رفته باشه تو لک. ولی پرهاش نریخته بود تا اینکه دیروز متوجه شدم مقداری از پرهای پشت سرش ریخته. وقتی که گرفتمش و به سینه اش فوت کردم تا پرهای سینه کنار رفت دیدم از زیره گلو تا وسط سینه اش یه توده بزرگ چربی گرفته. این رو هم بگم من سهره هام رو تو قفس بزرگ (قفس جفت) نگه می دارم و برای جلو گیری از چاق شدن بهشون برگ ترب می دم. ولی این یکی اصلا علاقه ای به خوردن برگ ترب نداره. چکار کنم که چربی ها زودتر آب شه؟
۱۳۹۰/۰۴/۰۴، ۱۲:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 13
سپاس‌ها: 164
1049 سپاس گرفته‌شده در 275 ارسال
ارسال: #2
RE: چربی گرفتن و چاق شدن سهره
با سلام
دوست عزیز دانه اصلی که به سهرتون میدید چیه؟شاهدانه یا تخم کتان؟
اگر شاهدانه میدهید سعی کنید به اوشاهدان ریز دهید ویا تخم کتان داده و شاهدانه را بصورکم وتدریجی از غذای او حذف کنید وبه او تخم خرفه دهید برگ تازه کاهو منهای ساقه کاهو به سهرتون بدید.اگر از دهن افتاده پس سعی کنید قبل ازاینکه تولک بره برای کم کردن چربی اقدام نمائید چون اگر پرنده تولک رفت خوراک اون دوبرابر شده وبیشتر چربی میگیره وسال آیند بالا نمیاد.موفق باشی
۱۳۹۰/۰۴/۰۴، ۰۱:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: esfahan-canary ، phoenix ، mahamadza
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 18
18 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #3
در تغذیه سهره مقداری ماسه رودخانه ای اضافه کنید ،کاهو در اختیارش بگزارید و اون رو در قفس بزرگ قرار بدید تا خوب پر بزنه اگه درست نشد چاره بجز تغییر دان ندارید
۱۳۹۰/۰۴/۰۶، ۰۴:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 12
15 سپاس گرفته‌شده در 9 ارسال
ارسال: #4
(۱۳۹۰/۰۴/۰۶، ۰۴:۰۳ ب.ظ)smh نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
در تغذیه سهره مقداری ماسه رودخانه ای اضافه کنید ،کاهو در اختیارش بگزارید و اون رو در قفس بزرگ قرار بدید تا خوب پر بزنه اگه درست نشد چاره بجز تغییر دان ندارید

تخم کاهو
۱۳۹۰/۰۴/۰۷، ۰۷:۳۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 12
12 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #5
یه مدت توی یه اتاق آزادش کن این ور اون ور بپره چربی هاشو بسوزونه
۱۳۹۰/۰۴/۱۲، ۰۷:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد جلالی
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 20
35 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #6
درود دوست عزیز . من یه سهره سبز دارم قبلا اینجوری شده بود . بزارش توقفس بزرگ و تخم کاهو بهش بده شادونه رو کلا حذف کن ولی کم کم تا زمستون .
۱۳۹۰/۰۴/۱۳، ۰۵:۵۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 224
156 سپاس گرفته‌شده در 61 ارسال
ارسال: #7
سلام دوستان
یه سهره دارم 3-4 روز پیش گرفتمش که ناخونش رو بگیرم دیدم جلوی سینش چربی گرفته قبل از این وقتی داشت لکش تموم میشد بلند و کوتاه می خوند ولی یه مدت بود که اصلا صداش در نمی اومد و کم تحرک شده بود بعد از اینکه دیدم چربی گرفته به غذای قبلش که مخلوطی از کتان و شاهدونه بود تخم کاهو هم اضافه کردم آیا کار درستی کردم یا نه ؟
آیا ممکنه با توجه به اینکه فصل سرما شروع شده و اینکه چربی گرفته امسال رو بیاد و مست بشه؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۰۲، ۰۴:۲۶ ب.ظ، توسط meysams65.)
۱۳۹۰/۰۸/۰۲، ۰۴:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

0
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 9
164 سپاس گرفته‌شده در 40 ارسال
ارسال: #8
سلام دوست عزیز
اضافه کردن ماسه و کتون , کم کردن شاه دونه ، دادن برگ ترب ، و آزاد نمودن سهره برای چند ساعت داخل اتاق باعث از بین رفتن چربی سهره میشه با تشکر
۱۳۹۰/۰۸/۰۲، ۰۵:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: meysams65
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 650
552 سپاس گرفته‌شده در 249 ارسال
ارسال: #9
(۱۳۹۰/۰۸/۰۲، ۰۴:۲۳ ب.ظ)meysams65 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
یه سهره دارم 3-4 روز پیش گرفتمش که ناخونش رو بگیرم دیدم جلوی سینش چربی گرفته قبل از این وقتی داشت لکش تموم میشد بلند و کوتاه می خوند ولی یه مدت بود که اصلا صداش در نمی اومد و کم تحرک شده بود بعد از اینکه دیدم چربی گرفته به غذای قبلش که مخلوطی از کتان و شاهدونه بود تخم کاهو هم اضافه کردم آیا کار درستی کردم یا نه ؟
آیا ممکنه با توجه به اینکه فصل سرما شروع شده و اینکه چربی گرفته امسال رو بیاد و مست بشه؟

درود
دوست عزیز بهتر است که در ابتدا بدنبال دلیل بیماری سهرتون(پیدایش توده چربی) بگردید.
بعدا میتونید راه های درمان رو امتحان کنید.
۱۳۹۰/۰۸/۰۲، ۰۶:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: meysams65
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 224
156 سپاس گرفته‌شده در 61 ارسال
ارسال: #10
سلام دوستان
ببخشید که بحث رو ادامه میدم
فکر کنم مشکل سهرمو پیدا کردم انقدر پر خوری می کنه که وقت نمی کنه بخونه و با ولع دون می خوره گمون کنم به همین خاطر که چربی گرفته , خیلی کم تحرک شده و به هیچ وجه هیچ صدایی از خودش در نمی یاره چه برسه به خوندن. به رژیم غذاییش تخم کاهو اضافه کردم ولی هیچ فرقی نکرده می ترسم با این پر خوری به قفس بزرگ تر منتقلش کنم در اثر فعالیت بیشتر دون بخوره . (همه جور سبزی و میوه ای هم بهش می دادم و می دم کلا دست رد به سینه هیچ خوراکی ای نمی زنه) نمی دونم چکار کنم لطفا راهنمایی کنید که به خوندن بیفته .اینم بگم که تقریبا 10 - 15 روزه که از لک در اومده و تخت کرده
با این اوصاف اصلا امسال رو می یاد ؟ خیلی برام مهمه

با اینکه کف دریا و یه تیکه سنگ پا تو قفسش هست همیشه نوک و ناخناش بیش از اندازه رشد می کنند نوک پایینش بلند تر از بالائیست با این مشکل هم نمی دونم چه کنم
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۰۹، ۰۳:۰۸ ب.ظ، توسط meysams65.)
۱۳۹۰/۰۸/۰۹، ۰۳:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان