زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۱۲:۱۸ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

چشم سهره

*
کاربر انجمن

دیپلوم
اعتبار: 7
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 279
327 سپاس گرفته‌شده در 148 ارسال
ارسال: #1
چشم سهره
با عرض سلام و خسته نباشید

به تازگی یک سهره گرفتم که یک چشمش رو بیشتر وقت ها میبنده 2بار چشمش رو با چای خنک شست و شو دادم ولی بازم خوب نشود

چشمش رو نگاه کردم ولی خبری از چرک و الودگی نبود

عکس وازه هم نمیتونم بگیرم
۱۳۹۱/۰۴/۱۶، ۱۱:۵۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #21
RE: چشم سهره
دوست عزیز کی گفته  اگه چشم پرنده پر بخوره باید تتراسایکلین بهش بدی ؟ تتراسایکلین یه نوع آنتی بیوتیک و چرک خشک کنه شما باید از قطره شستشو دهنده و ضد عفونی کننده چشم استفاده میکردی تازه اونم اگه وضعیت پرنده واقعا وخیم باشه ... دوسه روز هم بهش مولتی ویتامین میدادی و یه میخش میکردی به دور از هر گونه استرس خودش خوب میشد 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۹/۱۱، ۱۱:۰۹ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۴/۰۵/۰۲، ۱۲:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، derik_best
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 122
17 سپاس گرفته‌شده در 14 ارسال
ارسال: #22
سلام.روز ادینه همگی بخیر
من دو روز خونه نبودم و چوجه سهرم تو یه اتاق نیمه تاریک بود حالا که اومدم میبینم
یکی از چشماش نیمه بسته هست بررسی هم کردم نه چیزی داخلش رفته نه چرک کرده نه اب اورده
سالمه اما نمیدونم چرا نیمه بسته هست این جوجه کرمونی نمیدونم چشه یک روز پاش مشکل بهم زد
حالا هم چشمش.الان هم داره پرهای ریختش در میاد ولی دو تا باش نیمه افتاده هست و سرش کرده
تو پرهاش و خوابیده نمیدونم چکار کنم.ایا پرنده ای که تو لک هست همینطوری استراحت میکنه؟؟
دونش فقط شاهدونه و خوبم دونه میخوره این رو از فضله زیاد کف قفس فهمیدم.
پاش کمی بهتر شده اما نمیدونم چرا چشمش اینطوری شده؟
با سپاس
۱۳۹۵/۰۷/۰۲، ۰۲:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #23
سلام 
احتمالا استرس شدید بهش وارد شده و خودشو به در و دیوار قفس کوبیده و چشمش هم به جایی احتمالا خورده . این چون پاشم خراب شده الان خیلی زودتر و شدیدتر میترسه . در واقع تو اینجور مواقع پرنده ترسو تر میشه و باید آرامش بیشتری داشته باشه . 
یه پارچه توری نازک روی قفسش بنداز جوری که فقط یک طرف قفسش باز باشه . از اون ویتامینی که گفتم تهیه کن و بهش بده . 
جوجه رو باید تا 6 ماه اول باسلام و صلوات باهاش برخورد کنی و در کمال آرامش باشه و هیچگونه استرسی بهش وارد نکنی و اصلا هم نباید جابجاش کنی . قفسش هم باید خیلی کوچیک باشه تا زود رام بشه . 
من واقعا برای پرنده های شما ناراحت شدم .هم برای قناریا که عکس پاشون رو دیدم و هم سهره ها که هر دوشون پاشون خراب شد الانم این چشمش . نمیدونم چرا پرنده هاتون اینطور میشن . لطفا یه صدقه بدین و بیشتر مراقبشون باشید .  
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۹/۱۱، ۱۱:۱۰ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۰۷/۰۲، ۰۸:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Hossein Dastbaravardeh
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 122
17 سپاس گرفته‌شده در 14 ارسال
ارسال: #24
سلام اقا مهدی
از لطف و دلسوزی شما تشکر میکنم
درباره اون پشه های خاکی که فرمودین چون پنجره اتاقم رو دو شب باز گذاشتم این اتفاق برای قناری ها افتاد.
درباره این جوجه به غیراز اون پارچه نازک و دادن مولتی ویتامین کار دیگه ای نمیخواد که انجام بدم و حدودا چند هفته طول میکشه
تا چشمش به حالت عادی برگرده ولی اینکه گفتین خودش رو به در و دیوار قفس کوبیده فکر نکنم چون این همون جوجه ای هست
که پاش درد میکرد و نمیتونه خیلی حرکت کنه.ولی در کل میخوام بدونم چشمش خوب میشه؟؟
و باید بگم اینقدر که من دور اینها میگردم پروانه دور گل نمیگرده.
چشم حتما یه صدقه باید بدم. و یه سوال میخوام یه مولتی ویتامین شرکت نکتون بگیرم که هم برای قناریهام استفاده کنم و هم سهره
چون اینطور که فهمیدم یک مولتی ویتامین بسیار کاملی هست و دیدم که شما هم دارین از این ویتامین استفاده میکنید
فقط اینکه به داروخانه بگم مولتی ویتامین نکتون میخوام یا اسم خاصی داره و برای من در حال حاضر مقدار مصرف چطوری هست؟؟
با سپاس از شما اقا مهدی و دمت گرم
۱۳۹۵/۰۷/۰۳، ۱۲:۰۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #25
سلام به شما دوست عزیز 
والا اینکه من بگم خوب میشه یا نه حقیقتش نمیدونم چون علم غیب ندارم و شفا هم دست خداست .
اگر ضرب دیدگی در اثر برخورد با جایی باشه که من تجربه ش رو دارم باید خوب بشه . مولتی ویتامین هم توش ویتامین آ هست و کلا تقویتی و نشاط آور و انرژی زا هست و مصرفش برای بهبود هر چه سریعتر و کاملتر همه بیماری ها مفید و لازمه . چیز خاص دیگه ای لازم نیست فقط اگر از چشمش آب بیاد میتونید از قطره استریل چشمی هم استفاده کنید . ولی ضروری هم نیست بخصوص این چون پاش درد داره بهتره نگیریش . 
نکتون رو بعید میدونم داروخانه دامپزشکی شهرتون داشته باشه و کمی هم گرونه 75 گرمیش 55 هزارتومنه و 150 گرمیش 70 هزار تومن و ممکنه به صرفه نباشه براتون ولی اون پودری که گفتم صد گرمیش چهار پنج هزارتومنه و کیفیتش هم خوبه و جواب میده و دو سه سالی هم تاریخ مصرف داره . در حقیقت مفته . حالا هر جور خودتون صلاح میدونید . فقط اگر نکتون خواستین بگیرین دقت کنید تقلبی زیاد داره باید از جای مطمئن خرید کنید . دارو خانه دامپزشکی مامیران تهران بخش فروش شرکت وارد کننده محصولات نکتون هست . تو قسمت داروهای ضروری و پر کاربرد توضیح دادم .
موفق و سلامت باشید  

۱۳۹۵/۰۷/۰۳، ۰۸:۴۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Hossein Dastbaravardeh ، m.56

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان