زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۵، ۱۰:۳۶ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

چند تجربه برای خرید و فروش

*
کاربر انجمن

دیپلوم
اعتبار: 7
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 279
327 سپاس گرفته‌شده در 148 ارسال
ارسال: #1
چند تجربه برای خرید و فروش
سلام دوستان عزیز.
امروز چند نکته میگم که شاید بدرد بخوره براتون.
1_شاید بعضی ازشما هنگامی که میخواهید مثلا : 1 سهره رو بفروشید به طرف مقابل نگید که پول لازم هستم چون میزنه توی سر پرنده
2_اگر میخواهید یک پرنده بخرید اونی که مده نظر شما هست حتما اعضای بدنش رو یادتون باشه که یک وقط یک سهره دیگه بهتون نده که به قول مروف بهتون قالب کنه
3_همیشه از طرف مقابل تخفیف بگیرید *مثلا: یک سهره هست به قیمت 30 هزار اگر بشه به 20 بگیرین عالیه
4_همیشه روی حرفتون واستین و هیچ وقط جا نزنین * مثلا: یک سهره میخواین بفروشین شما میگین 30 طرف مقابل میگه 20 بعد در این وضیعت شما نباید م ن م ن کنین و اگر گفت 20 بیشتر نمیدم مکان رو ترک کنین تا بفهمه که روی حرفتون جدی هستین و شاید طرف مقابل بگه 27 و اون موقع با خودتون هست که بدید یا نه

این ها بعضی از تجروبیات من بود
امید وارم به کارتون بیاد
نکته * این کار برای پرنده تنها نیست بلکه برای تمام امور زندگی هست
۱۳۹۱/۰۶/۰۳، ۰۶:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: عمادذر ، MReza25 ، crash1360 ، mehran_j
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #11
RE: چند تجربه برای خرید و فروش
سلام به legendعزیز باور کن ما هم میدونیم آدم دلال صداقت و انصاف نداره من خودم به شخصه توی این سالها مغازه دار صادق و با انصاف خیلی کم دیدم حرفتو کاملا قبول دارم.ولی چقد خوبه که اول طرفت رو بشناسی بعد باهش معامله کنی من خودم هروقت میخوام سهره یا سهره قناری یا قناری هامو بفروشم به طرف میگم این دهنش اینجوریه اینقد وقته از لک دراومده جوجه فلان موقع اس مقلا یکم چربی داره عاداتش چطوریه کامل براش توضیح میدم در مورد اون حیوون باهاش هم شرط میکنم تا یه روز اگه نخواستش پسش بیاره منتها همونجور که تحویل گرفته.هر وقت هم بخوام چیزی بخرم با فروشنده شرط میکنم که اگه اون چیزی که میگی نباشه باید پسش بگیری و کامل از هر نظر حیوون رو چک میکنم.ولی کلا با مغازه دار معامله کردن جیگر آدم رو خون میکنه و آدم رو از پرنده زده میکنه ولی باید انصاف داشت و قبول کرد که اون مغازه دار هم نمیتونه با همون قیمتی که به ما فروخته از ما بخرتش لاید جوری بخره که خودش هم سود کنه اصلا معلوم نیست پرنده ای که از ما میخره چند وت تو مغازه اش میمونه چقد دونه میخوره اصلا زنده میمونه شاید مریض شد و مرد پس اونم باید فکر سود و ضرر نکردن خودش باشه نمیشه زیاد به مغازه دار ایراد گرفت پس در کل بهتره تا وقتی مجبور نشدی پرندتو تو مغازه نبری .مثلا خوده من دوروز پیش جمعه رفته بودم جمعه بازار (شیراز)دوتا سهره مستم رو هم برده بودم از بس این دوتا خوندن به نیم ساعت نکشید بیشتر بیستا مشتری پیدا شد و به قیمت خوب فروختمشون.این مثال رو زدم که بگم اگه پرنده مون رو خوب و سرحال نگه داریم همیشه و همه جا مشتری خوب هست پس نتیجه میگیریم ما کار خودمون رو انجام بدیم پرنده مون رو خوب نگه داریم صداقت هم داشته باشیم نتیجه میگیریم.باید یه فرقی بین خودمون که عشقبازی میکنیم با اونایی که دلالی میکنن باشه یا نه؟ببخشید که زیاد حرف زدن با تشکر
۱۳۹۱/۰۶/۰۵، ۰۲:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: fazlog ، shams
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #12
RE: چند تجربه برای خرید و فروش
(۱۳۹۱/۰۶/۰۵، ۰۲:۱۰ ب.ظ)legend نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با عرض سلام و خسته نباشید به دوستان خوبم و یک سلام توپ به دوست خوبم فاز لوگ که یه ماه میشه ایشون رو ملاقات نکردم.
اولا که من این گفته هام رو روی تجروبه خودم گفتم
و دوم هم که فازلوگ عزیز و پوریان محترم به استسنا برسونم که در جای که من پرنده تحیه میکنم چیزی به اسم صداقت وجود نداره !!!*البته من با چشم خود این حرف رو میزنم* راستش من پریروز یک سهره که توی لک هست و کاملا هم رام هست رو که از خودش گرفتم به 350000ریال و یک چشمش کور بود . حالا که امدم همون سهره رو بهش بدم گفت با قفس 20 تومن !!!

به گفته یکی از دوستان *ا.ق* توی پرنده بازی چیزی به اسم صداقت وجود نداره

من همین امروز سوار اتوبوس شدم و به منزل اومدم یک نفر رو دیدیم که یک مینا توی قفس کرده بود گفتم چند خریدین ؟ گفت 200000ریال !!! بعد گفتم حرف میزنه !؟!؟!! طرف گفت مغازه دار اینو به انوان حرفی داده که 15 کلام حرف میزنه . حالا که بردمش خونه بعد 3 ساعت یک مینا هم نمیگفت . اوردم پس بدم که مغازه دار گفت تو اینو از من نگرفتی !!!!

به نظر من اگز این صداقت باشه پس دروغ زشتی چیه ؟
با سلام و ارادت خدمت سرور گرامی خودم.بهترین راهکار اینه که با مغازه دار یا دلال معامله نکنی و به دست بفروشی.یا یه مغازه دار با انصاف تر پیدا کنی و قناریتو بهش نفروشی بلکه بذاری مغازش واست بفروشه و بعد از فروش هم توافقی یه مبلغی بهش بدی(البته مبلغ رو قبلش تعیین کنید.مردن و مریض شدن پرنده هم پای خودت)..در کل اگه به دست بفروشی خیلی راحت تره...در فروش و خرید هم عجله نکن تا به قیمتی که راضی هستی خرید و فروش کنی.به نظر من نیازی به ترفند خاصی نیست دوست عزیز...این ترفندها که گفتین و متاسفانه یاد گرفتین مخصوص یک سری افراد خاص هست که صد در صد از شخصیت انسان بزرگواری مثل شما بدور هست داداش.موفق باشید
۱۳۹۱/۰۶/۰۶، ۱۲:۴۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368 ، Navid_IT ، legend

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان