زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۷:۰۸ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

چند سوال پیرامون نگهداری سهره بالغ صید شده

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #1
چند سوال پیرامون نگهداری سهره بالغ صید شده
با سلام خدمت دوستان من به تازگی یه سهر وحشی خریدم چند تا سوال دارم
1- حداقل و حداکثر ابعاد قفس سهره باید چقد باشه ؟ چرا سهره رو تو قفس کوچیک نگه میدارن ؟ تو یه قفس 50 سانتی میتونم نگهش دارم که بخونه یا سهره فقط تو قفس کوچیک میخونه؟

2-جز دون خوری و اب خوری چه چیزایی نیازه تو قفسش باشه؟

3-میشه شاهدونه درشت بگیرم آب پز کنم که دهنش واشه بدم سهره بخوره یا حتما باید شاهدونه ریز بگیرم؟

4-سهره وحشی که بالغ صید شده استعداد دهن گرفتن رو داره یا باید جوجه بگیری واسه دهن دار کردن ؟

5- از کجا میشه سن سهره رو تشخیص داد؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۲۱، ۰۱:۱۱ ب.ظ، توسط اهواز قناری.)
۱۳۹۰/۱۱/۲۱، ۰۱:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Arjon ، صابر ضحاکی افخم
*
کاربر انجمن

P.H.D
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 385
535 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #2
RE: چند سوال پیرامون نگهداری سهره بالغ صید شده
سلام دوست عزيزم
قفس هايي که بعنوان قفس سهره معروف هستند خوب هست ولي قفس بزرگ از لحاظ فضا وهمچنين جلوگيري از چاق شدن سهره مناسب تر هست وبراي جفت گيري با سهره يا قناري آماده تر هست
به جز دون و آب ماسه کف رودخانه يا کف دريا واسش بزار و سبزيجات وميوه جات فراموش نشه
شاهدونه ها هيچ فرقي نداره فقط ريز گرون تره و واسه اينکه دهنش باز شه دو روز بزار تو آب بعد بزار خشک شه آب پز نکن البته بهتره غذاش مخلوط سهره باشه تا شاهدونه خالي
دهن گرفتن سهره بستگي به استعداد خود سهره داره شايد دهن بزاري لک رفت بعدش دهنش عوض شه شايدم فقط دهن خودشو بخونه که اغلب بالغين دهنشون عوض نميشه
تشخيص سن سهره از روي گل صورتش و رنگ پاهاش وجثه و پرهاش قابل تشخيص هست ولي بسيار کار دشواري هست کسي بتونه سن دقيقي بگه
۱۳۹۰/۱۱/۲۱، ۰۲:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: yashar_lotfi ، محمدگلشن
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 277
200 سپاس گرفته‌شده در 53 ارسال
ارسال: #3
با سلام:
1-ابعاد قفس سره مختلفه
واسه سره تازه گیر باید کوچیک باشه که سره هم رام بشه و
هم جا واسه حرکت شدید و اسیب به خودشا نداشته باشه
وقتی رام شد و شروع به خوندن کرد جاشا بزرگتر کن .
2-یه مقدار ماسه ریز واسش بزار .
3-لازم نیست اپز کنی یک روز بخیسونش دهن وا میکنه بعدش بریز تو ابکش ابش بره.
4- بستگي به سره داره وقتی رفت تو لک واسش دهن بزار ولی مثل بهاره نمیشه.
5- گل صورت سره تو موقع لک رفتن یه مقدارش میریزه ورنگ پای سره تو زمستان سیاه وتو بهار موقع مستی پرنده سفید میشه
از روی اینها نمیشه تشخیص داد شما بهتر ته نوک سره ببینی و رنگ پشت کمرش اونم تجربه زیادی میخواد.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۲۶، ۰۴:۳۷ ب.ظ، توسط احسان...)
۱۳۹۰/۱۱/۲۶، ۰۴:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدگلشن ، esfahan-canary ، ivelrock
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 4
15 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #4
با سلام ايا ميشه چندتا سهره وحشي را تو يه قفس كوچك انداخت و رام كرد؟با هم باشن رام ميشن؟
۱۳۹۱/۰۱/۲۵، ۱۰:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 13
سپاس‌ها: 164
1049 سپاس گرفته‌شده در 275 ارسال
ارسال: #5
(۱۳۹۱/۰۱/۲۵، ۱۰:۲۲ ب.ظ)ميلاد اسعدي نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام ايا ميشه چندتا سهره وحشي را تو يه قفس كوچك انداخت و رام كرد؟با هم باشن رام ميشن؟
با سلام
دوست عزیز جهت نگهداری میشه چند تا سهر وحشی رو باهم تو یه قفس نگهداری کرد اما بصورت کامل رام نمیشن بهترین کار برای رام کردن سهره وحشی به نظر من نگهداری اونا به مدت 20روز در یه قفس قناری معمولی به صورت گله ای میباشد وبعد از 20روز اونارو از هم جدا کنید ودر قفس های کوچیک مخصوص سهره نگهداری کنید ودر برنامه هفتگی اونا 3روز آب بازی قرار بدین وبعد از آب بازی در جای شلوغ وپر رفت وآمد قرار بدین ویا اینکه تاپایان خشک کردن خودشون در کنار آنها باشین البته بدون هیچ حرکت اضافی که باعث ترسیدن سهره نشه.موفق باشید
۱۳۹۱/۰۱/۲۶، ۰۷:۵۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
کاربر افتخاری

کارشناسی
اعتبار: 26
سپاس‌ها: 422
1632 سپاس گرفته‌شده در 273 ارسال
ارسال: #6
سهره هارو نمیشه تو یه قفس کوچک به هم نگه داشت چون بعد از یه مدت حس تملک به قفس پیدا می کنن و همدیگرو اذیت میکنن. پرهای همو میکنن و سر آب و دونه خوردن می جنگن.
۱۳۹۱/۰۱/۲۶، ۰۸:۰۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Arjon ، esfahan-canary ، emad rad ، HOSEIN TALA ، سی مرغ
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #7
(۱۳۹۰/۱۱/۲۱، ۰۱:۰۸ ب.ظ)اهواز قناری نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان من به تازگی یه سهر وحشی خریدم چند تا سوال دارم
1- حداقل و حداکثر ابعاد قفس سهره باید چقد باشه ؟ چرا سهره رو تو قفس کوچیک نگه میدارن ؟ تو یه قفس 50 سانتی میتونم نگهش دارم که بخونه یا سهره فقط تو قفس کوچیک میخونه؟

2-جز دون خوری و اب خوری چه چیزایی نیازه تو قفسش باشه؟

3-میشه شاهدونه درشت بگیرم آب پز کنم که دهنش واشه بدم سهره بخوره یا حتما باید شاهدونه ریز بگیرم؟

4-سهره وحشی که بالغ صید شده استعداد دهن گرفتن رو داره یا باید جوجه بگیری واسه دهن دار کردن ؟

5- از کجا میشه سن سهره رو تشخیص داد؟

سن سهره رو به هیچوجه نمیتوان حتمی و دقیق گفت اما تقریبی میشه حدس زد که جوان هست یا پیر یا جوجه تازه خال زده..هرچه سرخی صورتش وسیعتر باشه هیکلش درشت تر و انگشتهای پا ضخیمتر و فلس مانندباشه سن بالاتری داره.در سهره های جوان رنگ پرها کمرنگتر و شادابتر هست و پرنده سرحالتر هستش...برای داشتن سهره دهن دار هم حتما باید جوجه سهره بسیار کال که هیچ آوازی رو یاد نگرفته رو مورد آموزش قرار بدین....سهره بالغ ممکنه چند دهن یا آواز خیلی راحت رو یاد بگیره و به دهنهاش اضافه کنه اما دهنهای وحشی و خراب خودشم داره که با هر آوازی ترکیبش کنه از زیبایی اون آواز کم میکنه و دیگه نمیشه بهش گفت سهره دهن دار یا دهن پاک....پس وقتتون روبرای آموزش آواز به سهره بالغ وحشی هدر ندین..و فقط میتونید روی رام کردن و جفت کردنش با قناری وقت بذارین و کار کنید
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۱/۲۶، ۰۵:۰۹ ب.ظ، توسط fazlog.)
۱۳۹۱/۰۱/۲۶، ۰۴:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana ، cruel ، Animal Planet ، مرلين
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 0
26 سپاس گرفته‌شده در 10 ارسال
ارسال: #8
سلام.من 1 ماه پیش یه سهره وحشی گرفتم.وا با عمل کردن به فرمایشات الان تغریبا رام شده و دیگه نمیترسه.اما 24 ساعته همش جیک جیک میکنه.از نر بودنش اطمینان دارم.ایا این سهره دهن های دیگه ای بلده که نمیخواد رو کنه یا اگه نه میتونه یاد بگیره؟.لطفا راهنمایی کنین.با تشکر
۱۳۹۱/۰۸/۱۰، ۰۳:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #9
سلام.باید یکم بیشتر در مورد سهره و شرایطش توضیح بدی.ولی در کل بعد از رام شدن کم کم شروع به خوندن میکنن.اوایل به صورت جیک جیک و ریز خونی.اگه از کامل رام شدنش اطمینان داری یه میخش کن هفته ای دوبار آب بازی بده.آواز سهره براش بذار تا تحریک بشه.اینجوری نیست که فقط جیک جیک بلد باشه شرایطش رو نداره وگرنه دهنهای دیگه هم بلده.موفق باشید
۱۳۹۱/۰۸/۱۰، ۰۴:۳۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 0
26 سپاس گرفته‌شده در 10 ارسال
ارسال: #10
خیلی ممنون .اره رام شده.با توجه به اینکه فصل پاییزه و زمستون نزدیکه اینجا هم هوا خیلی سرده گذاشتن اب براش ایرادی نداره که ابتنی کنه؟
۱۳۹۱/۰۸/۱۰، ۰۵:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان