زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۹:۳۴ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

چهار گل بودن و نر بودن

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 6
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 353
554 سپاس گرفته‌شده در 151 ارسال
ارسال: #1
چهار گل بودن و نر بودن
سلام به همه عزیزان از جمله دوست داران سهره

خواستم ببینم شما هم قبول دارید که همه سهره های چهار گل نر هستن؟

چهار گل خط

چهر گل نقطه

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۸/۱۹، ۱۱:۵۳ ب.ظ، توسط moh3nshirazboy.)
۱۳۹۱/۰۸/۱۹، ۱۱:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا ، سیدمحمد شریفی
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #2
RE: چهار گل بودن و نر بودن
سلام
من یکی از علاقمندان به سهره 4 گل هستم و تا الان همه جوره شو داشتم از تک گل گرفته تا 4 گل زنجیری و ....در مورد سهره اول راستش من تا حالا همچین سهره ای تو تهران ندیدم , شایدم باشه...
اکثر اوناییکه دیدم و داشتم مثل عکس دوم بوده...تا الان هرچی 4 گل داشتم نر بوده...اما منظورم این نیست که همه 4 گل ها نر هستن.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۸/۲۰، ۱۱:۵۴ ق.ظ، توسط Navid_IT.)
۱۳۹۱/۰۸/۲۰، ۰۹:۰۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 224
156 سپاس گرفته‌شده در 61 ارسال
ارسال: #3
سلام دوست عزیز
من خودم به قول دوستان کرد سهره نقش دیدم مثل عکس اولی حتی جلوی سینش نارنجی بود که بدون هیچ شکی ماده بود خیلی هم به نظر ماده خوش سویی بود
۱۳۹۱/۰۸/۲۰، ۱۱:۰۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 353
554 سپاس گرفته‌شده در 151 ارسال
ارسال: #4
(۱۳۹۱/۰۸/۲۰، ۱۱:۰۳ ق.ظ)meysams65 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیز
من خودم به قول دوستان کرد سهره نقش دیدم مثل عکس اولی حتی جلوی سینش نارنجی بود که بدون هیچ شکی ماده بود خیلی هم به نظر ماده خوش سویی بود

ولی من از چند نفر که خیلی سهره حرفه ای هستن شنیده ام که سهره 4 گل ماده وجود نداره :basa (47):
۱۳۹۱/۰۸/۲۰، ۰۲:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #5
با سلام همه چیز امکان داره در مورد سهره نشون دار معمولا از پر زوری این اتفاق میافته مثلا یه سهره نر پرزور با یه ماده عین خودش جفت میخوره چنین پدیده های پیش میاد دقت کردید سهره رو با قناری تن میزنید یه یعضی وقتا یه جوجه های عتیقه میدن معمولا تو دهن اول این اتفاق می افته تو طبیعت هم همین طور هست.یه دلیل دیگه احتمالش کم هست هم میتونه این باشه من چندین بار پیش اومده سهره هام فرار کردن سهره ابلام یا شیراز تو تهران برنمیگردن به شهرخودشون با هم نوعانشون تو اون شهر میمونن این باعث بوجود آمدن نسلهای جدید بشه نه من سالهای گذشته هم از این اتفاقات می افتاده . سهره ماده چهار گل ماده من یه بار دیدم حتی چانه سفید اون عکس اولی هم یکی از دوستان کارش تن کردن هست یه سهره اون شکلی داره پارسال نتوست ازش جوجه بگیره چون وحشی بود امسال داره آمادش میکنه انشا والله موقف بشه .
۱۳۹۱/۰۸/۲۱، ۰۹:۲۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #6
سلام 
بعضي جاها ديدم كه نوشتن سهره چهارگل دير رام تر هست ولي هر چي چهار گل تا الان ديدم زودتر از بقيه رام شده.علت را نمي دونم.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۱۱/۲۹، ۰۸:۱۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد تقی کریمی
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 194
52 سپاس گرفته‌شده در 20 ارسال
ارسال: #7
من در مورد تغییر شکل رنگ پرندگان و بعضی حیوانات بزرگ یه مقاله ای خونده بودم که میگفت این تغییر شکل ناشی از دو مشکل ژنتیکی هستش که در اینا به وجود مییاد.اما ممکنه این بیماری ژنتیکی باعث به وجود امده جنس نر بشه,یعنی تمام پرندگانی که این نقشها رو داره به خاطر وجود اون مشکل ,نر به دنیا بیان.
۱۳۹۲/۱۱/۲۹، ۱۰:۵۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، uosef
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #8
الزاما تمامی تغییرات ژنتیکی منجر به بیماری نمیشن مثلا تغییر در ژن رنگ پر یا مو یا چشم اما اگر تغییر باعث بوجود آمدن مشکل در یک یا چند بافت بشه بیماری به حساب میاد مثلا تغییر در ژن کنترل کننده رشد سلول خود که به اصطلاح سلول ترمز بریده شروع به رشد بی رویه و پر سرعت میکنند مثلا سلولهای خونی و باعث سرظان خون میشن یا سلولهای روده یا معده و البته عوامل زیادی در این کار دخیل هستند مثل استرس یا مواد سرطان زا یا دود مواد سوخته مثل سیگار و غیره که در طول روز باهاش سر و کار داریم.
بگذریم یکی از جوجه سهره هایی که تابستون خریدم البته سوا شده بود و درشت تر و رنگ تیره ای داشت از بقیه آروم تر بود و اهلی تر و زود شروع به ریزه خونی کرد بهترم رنگ گرفت دقیقا مثل عکس دوم شده یعنی 2.3 تا پر رنگی پشت گردن داره و یه پر سیاه هم کنارش جلو اومده دقیقا مثل عکس.
دوستانی که تجربه دارند و به خصوص استاد جلالی عزیز .اگر این جوجه رو با یه سهره ماده پر زور تن کنم که اونم همه فکر میکردند نره و مال خرم آباده .احتمال داره جوجه چهار گل بدن یا گلش بیشتر بشه چهار گل زنجیری بشه یا ارزش وقت گذاشتن نداره؟

۱۳۹۲/۱۲/۲۱، ۱۱:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 19
سپاس‌ها: 319
1096 سپاس گرفته‌شده در 326 ارسال
ارسال: #9
دوست من به امتحانش می ارزه .نمیشه گفت صد درصد و لی احتمالش خیلی زیاده که جوجش چهارگل بشه بخصوص اگه از غذاهای رنگی مثل هویج و فلفل استفاده کنی.بهرحال اگه چهارگلم نشه چون از پدرمادر خوبی هستن مطمئنا جوجه های خوبی میده.حتما این کارو بکن
امضای ahoora_3
نقل قول:
عمل کننده باش نه پیرو اعمال
۱۳۹۲/۱۲/۲۲، ۰۸:۴۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #10

سلام چند عکس از جوجه سهره پارسالم میذارم که چهار گل شده ولی نمیدونم تازه دراومده یا من ندیده بودم در گل صورتشم بزرگتر شده از یک ماه پیش.سوالم اینه که الان گلش زنجیری کامل نیست و تکه تکه است امکان داره بعد از تو لک یکسالگی بیشتر بشه.اساتیدی که چهارگل داشتند ممنون میشم پاسخ بفرمایند

عکس جوجگیش تیرماه 92

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۱/۰۸، ۱۱:۳۵ ب.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۳/۰۱/۰۸، ۱۱:۲۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد تقی کریمی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان