زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۵:۴۹ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

چگونه سهره ای عالی داشته باشیم

ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #1
چگونه سهره ای عالی داشته باشیم
سلام.بعضی از دوستان از سهره های خودشون راضی نیستن از اینکه پرندشون سالی سه چهار بار لک میخوره هیچوقت به اوج مستی و پررویی نمیرسه جفت نمیخوره سالی یکی دو ماه بیشتر نمیخونه و ...ناراحت و عصبانی هستند ولی باید اینو بدونیم که بعد از ذات خود سهره این نوع رسیدگی ماست که تعیین میکنه چطور سهره ای داشته باشیم در این بخش نکاتی که باعث میشه سهره خوبی داشته باشیم رو با هم مرور میکنیم.1-آب بازی.آب بازی در تمام فصول سال لازمه روی مستی سهره تاثیر داره باعث میشه زودتر از لک دربیاد پرنده رو سرحال و شاد نگه میداره.هفته ای دو سه بار آب بازی لازمه.2-گردوندن. گردوندن سهره باعث زودتر مست شدن پررو شدن و سرحال شدن سهره میشه.هفته ای یکی دو بار پرنده رو به باغ پارک کوه ویا بازار پرنده فروشها ببریم.3-تغذیه.در تغذیه سهره سعی کنید از میوه جات و سبزی جات به طور مناسب استفاده کنید کاهو سیب اسفناج خلفه گشنیز در برنامه غذایش قرار بدیم.دونه هم هر دونه ای که بهش میدیم حالا کتون یا شاهدونه در کنارش به نسبت فصلی که توش هستیم و شرایط حیوون از دونه های مکمل مثل تخم کاهو کاسنی کافیشه وغیره استفاده کنیم.4-ثابت نگه داشتن شرایط.سهره پرنده خیلی حساسی هست نباید یه دفعه شرایط رو براش تغییر داد تغییر دون تغییر محل نگه داری ،دما نباید یک دفعه انجام بشه اینکار باعث پس رفتن حیوون میشه5-لک خوردن.هر پرنده ای سالی یه بار لک میخوره و در این زمان خیلی حساس و آسیب پذیر میشه در زمان لک باید بیشتر به پرنده رسید و هر قدر در این زمان پول بدیم بعد از صاف کردنش آش میخوریم6-جفت خوردن.ما باید قبول کنیم که هر سهره ای جفت خور نمیشه تنها کاری که ما میتونیم انجام بدیم اینه که سهره رو به اوج مستی برسونیم و طبق اصول اونو جفت بزنیم اگه جفت خورد که بهتر ولی اگه نخورد نباید از دستش عصبانی شد چه بسیار سهره هایی که دهن های بسیار قشنگی دارند تیپ و قیافه خوشگلی داره دوازده ماه سال آواز میخونن ولی هیچ وقت با قناری جفت نخوردند.سهره عالی حتما نباید جفت خور باشه.7-مصرف مولتی ویتامین.بهتره در طول سال از مولتی ویتامین مخصوص پرندگان استفاده بشه مولتی ویتامین باعث سلامتی و سرحالی و تامین مواد مورد نیاز پرنده میشه

8-شناخت عادات سهره خود.هر سهره ای عادات به خصوص خود رو داره که صاحبش باید اونا رو بدونه اینکار باعث میشه یه جور ارتباط ذهنی بین پرنده و صاحبش بوجود بیاد و آدم بفهمه که فلان موقع پرنده اش چی ازش میخواد.دوستان این نظرات و تجربیات من بود خوشحال میشم شما دوستان هم تجربیات و نظراتتون رو بگید تا بتونیم استفاده کنیم.با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۵/۲۸، ۱۲:۰۳ ب.ظ، توسط علیرضا پوریان.)
۱۳۹۱/۰۵/۲۸، ۱۱:۵۶ ق.ظ
سوابق
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 104
154 سپاس گرفته‌شده در 40 ارسال
ارسال: #21
RE: چگونه سهره ای عالی داشته باشیم
سلام به اساتيد محترم . اين ليست گياهاني هست كه سهره در طبيعت استفاده ميكنه .
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۳/۱۲/۲۳، ۰۶:۵۱ ق.ظ
سوابق
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، هیوا ، gholizadeh ، sitra3
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 43
184 سپاس گرفته‌شده در 65 ارسال
ارسال: #22
سلام 
جناب هیوای عزیز خدمتتون عرض کردم 
عکس و فیلم بزارن بهتر هست ماهم فیض میبریم
فرق بین تئوری و عملی خیلی زیاد هست
۱۳۹۳/۱۲/۲۳، ۰۹:۰۸ ق.ظ
سوابق
سپاس شده توسط: هیوا ، meysam_so ، sitra3
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #23
سلام جناب هیوا
بنده چندین سال به روش حضرتعالی سهره بازی کردم هم خودم وهم رفقای خودم چندین سال تقریبا به سبکی که شما بازی میکنید بازی کردیم  هم سهره و هم سهره قناری . یعنی استفاده از قفس بزرگ و انواع نی ها و میوه و سبزیجات و شرایط طبیعی و سنتی (اینو برای این گفتم که بدونید روش شما برای بنده نا آشنا نیست و اتفاقا با روش سنتی سهره بازی رو شروع کردم وچندین سال هم این روش رو ادامه دادم شاید بیش از ده سال ) ولی الان چند سالیه که از روش صنعتی داریم استفاده میکنیم یعنی واقعیتش روش سنتی دیگه توتهران بین حرفه ای ها قدیمی شده و بازی نمی کنن مگه به ندرت . و بیشتر تو شهرستانها از این روش استفاده میشه یا اونایی که تازه کارن و از هر دری سخنی شنیدن .  اعتقاد بنده بر اینه که تو سهره بازی شما دوتا راه داری راه اول اینکه همه چیز رو خودت تجربه کنی بدون استاد که باید یه عمر سعی و خطا کنی تا بعد از مدتی طولانی تازه شاید بتونی یه سهره رو درست بالا بیاری . و راه دوم اینه که شما یه استاد چیره دست پیدا کنی و از استاد پیروی کنی ولی دیگه نباید از استاد دیگه ای پیروی کنی چون به قول معروف آشپز که دوتا شد یا شور میشه یابی نمک . و البته تو یک سری موارد هم شما میتونی از خرد جمعی استفاده کنی که این در مسائل پایه و ساده و اولیه مصداق داره . فوت و فنهای عشق بازی در کلاس حرفه ای که میشه مقوم بازی رو حتما باید از یه استاد به تمام معنی بیاموزی .
خارجیها بخصوص اسپانیا اونا هم حرفه ای هاشون بیشتر دوتا روش دارن یکی روش مجتمع که مخصوص تیپ بازها و نقش بازهاست که کارای ژنتیکی رو سهره انجام میدن تا انواع و اقسام اونو در رنگها و خالهای متنوع تولید کنن و از هر گونه میوه و سبزی و انواع و اقسام دانه ها با علم و تجربه ای که تو این زمینه دارن استفاده میکنن . و دسته دوم دهن بازها که پرنده هاشون رو تو قفس بیست سانتی نگه داری میکنن و به جای میوه و سبزیجات ازانواع و اقسام محصولات تابرنیل استفاده میکنن . ( اتفاقا فلسفه شکل گیری چنین شرکتهایی و تولید چنین محصولاتی راحتی کار برای تمام پرنده بازان و دردرجه اول دهن بازهاست چرا که یه دهن باز در واقع مثل یه قهرمان دومیدانی میخواد سهرش رو قهرمان بار بیاره و دهن بازی محدودیت های خاص خودش رو داره و این امر در مورد تغذیه هم هست و اونی که بازی میکنه تا حدودی باهاش آشناست ) .

حالا شما در ارسال شماره 20 فرمودین : شما همیشه دوست داری بحث کنی و بیخودی بر عقاید خودت پافشاری کنی.از یه طرف میگی داروهای خارجیها خوبه و نحوه تغذیه شون درست وعلمیه(اینجا شمایی که سنگشون رو به سینه میزنی).از طرفی وقتی میگیم خارجیها اصل تغذیه رو بر سبزیجات و تنوع دانه میذارن (در یوتیوب این امر به وضوح دیده میشه) رد میکنی .
فکر کنم سوء تفاهم شده بنده مقوم بازم و اصلا به تیپ بازی و هیبریدی و روشهای مجتمع فکر هم نمیکنم . و وقتی که میگم خارجیها مثلا اینچنین میکنن منظورم اینه که خارجیها تو راهی که من هستم و تو روشی که من دارم بازی میکنم که میشه دهن بازی اینچنین میکنن .
خارجیها هم یعنی بهتره بگم دهن بازاشون از شاهدونه و سیاه دونه و کتان استفاده میکنن به عنوان غذای اصلی و قوت پرنده و ازبقیه دانه ها به عنوان دارو و در مواقع ضروری استفاده میکنن و از سبزیجات و میوه جات ابدا استفاده نمیکنن . شاید بپرسید چرا ؟ چون سبزی و میوه سهره رو شل میکنه و موجب میشه پرنده اسهال بگیره و دهنش افد میکنه البته عوارض دیگه ای هم داره و اگه فکر میکنید بنده اشتباه میکنم خودتون امتحان کنید و به سهرتون که نوک داره سفید میکنه و دهن باز کرده و داره بالا میاد و داره مست مشه ( سهره ای که فقط دانه خواره یعنی یا شاهدونه خواره یا سیاه دونه خواره و یا کتان خواره و از چیزای دیگه مثل گردو بادام پسته فندق و نبات تغذیه نمیشه )به اندازه یه بند انگشت هویج یا یه تیکه اسفناج یا کاهو بدین بین ساعت 9 صبح تا 12 ظهر بعد نتیجه کار این میشه که اگه همیشه سهرتون ظهرا و بعد از ظهرا براتون میخوند حالا میخوابه یا شایدم کمی پف کنه و ساکت میشه و اونروز دیگه دهنی رو که همیشه ظهرا و بعد از ظهرا براتون میزد رو نمیزنه تازه فردا هم به خوبی روزای قبل دهن نمیزنه و اگه سهرتون خیلی گردن کلفت باشه پس فردا شاید مثل قبل براتون دهن بزنه . ولی کسی که میخواد یه قهرمان بالا بیاره هیچوقت نباید چنین بلایی سر پرندش بیاد او باید سهرش هر روز بهتر از دیروز براش بخونه تا از سهرش راضی باشه . اگه من هفته ای یک بار آبتنی رو گفتم برای همین بود . اگه من سبزیجات و میوه جات رو ممنوع کردم برای این بود و البته چیزای دیگه ای هم هست در مورد استفاده از میوه و سبزی مثلا فرض کنید سهرتون به بلایی که در بالا ذکر کرم مبتلاشدیعنی پس رفت حلا بهش آبتنی بدین بخصوص اگه آب کمی سرد باشه یا هوا کمی سرد باشه نتیجش میشه یا ورم روده یا سرماخوردگی یا اینکه به پرندتون سبزی دادین و پرنده افد کرده حالا گشت ببرین نتیجش میشه بازم ورم روده یا سرما خوردگی یا افد شدیدتر دهن که بهش میگن پس رفتن . در واقع سبزی ندادن یه نوع پیشگیریه درمقابل این آسیبها که برای یه دهن باز شکست توراهش محسوب میشه . خوب حالا یه دهن باز باید چه کنه وقتی استفاده از سبزیجات و میوه ها این همه عوارض داره واقعا چه کاری میتونه بکنه جز اینکه سبزی و میوه رو حذف کنه و به جاش از یه مولتی ویتامین مطمئن و خوب و با دوزاژ مناسب استفاده کنه . این راه جواب داده چندین ساله الان سهره خرم آبادیش هست 9 سالشه هر سال بهتر از سال قبل داره بالا میاد باسهره هم تن میخوره . منظورم اینه که امتحان شده است هیچ شکی توش نیست ونه فقط خودم رفقای بنده هم همین سبک و روش رو داریم بازی میکنیم. البته ممکنه شما اینقد به پرندتون گرمی و مواد مقوی بدین مثل بادام گردو پسته فندق نبات کافیشه تخمه آفتاب گردون و ازاین جور چیزا که اونوقت شما مجبورین برای بر قراری تعادل به سهرتون سبزیجات و میوه جات بدین که وقتی از میوه و سبزیجات استفاده میکنید پرنده سرحالتر میشه و بیشتر و بهتر میخونه و دراین حالته که شما حتما باید به پرنده هفته ای سه بار آبتنی بدین و حتما میوه و سبزیجات بدین چون اگه این کار رو نکنید و فقط از مواد مقوی و گرمی ها استفاده کنید پرنده یا خراب میشه یا لک میخوره یا سنگ کوب میکنه یا به شدت چربی میگیره و خلاصه صد درصد یه بلایی سرش میاد . و این راه واقعا راه مطمئنی نیست بخصوص برای یه دهن باز . شاید بپرسید چرا ؟ به خاطر اینکه اولا خطرات و آسیبهای زیادی داره درسته که یه میانبره ولی هر میانبری چون مارو زودتر به مقصدمون میرسونه الزاما دلیل بر این نیست که راه بی خطر و مطمئنی باشه  و در ثانی بااین روش امکانش هست که پرنده ما فقط سر دهن اجرا کنه براثر شدت مستی و یا اینکه دهن خراب کنه چون سهره از حالت تعادل خارج میشه و شهوت وحشرش بالا میزنه اونوقت دیگه حالیش نیست چی میخونه و ردی میندازه تو دهنش و ما دهن بازا میگیم دادن اینجور چیزا مخ پرنده رو خراب میکنه . یه دهن بازا باید خیلی نرم و اصولی و پله پله و با گذر زمان و در کمال حوصله سهرش رو بالا بیاره تا یه موقع پرندمون غلط نندازه یا دهنش خراب نشه و مخش داغ نکنه  اگه پرنده فقط سر دهن بزنه دهن خراب کرده و میکنه اگه پرنده تو دهن نره کسری دهن پیدا میکنه واحتمال داره دهنی رو حذف کنه یا اون دهن رو کم اجرا کنه و بهمین خاطر بود بنده و اساتید این راه میگن سهره شما باید فقط شاهدونه خوار باشه یا فقط سیاه دونه خوار باشه یا فقط کتان خوار باشه که البته شاهدونه بهترینه  . اینجاست فرق بین یه مقوم باز و یه سهره باز .
ببخشیدها دوستان برعکس متوجه شدن وتوی فرمایشاتشون هی اینو چماق کردن وبر سر بنده کوبیدن که خارجیها دارن از دون مخلوط استفاده میکنن و خارجیها اصل تغذیه رو بر سبزیجات و تنوع دانه میذارن . 
من نمیگم اصلا و ابدا اینطور نیست ولی این بیشتر ماله تیپ بازا و مجتمع دارا و یا اوناییه که بصورت حرفه ای دارن جوجه کشی میکنن نه ماله دهن بازاشون . دوستان خواهشا بیشتر دقت و مطالعه بفرمایید .
بازم ببخشید که طولانی شد.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۱۲/۲۴، ۱۰:۰۱ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۳/۱۲/۲۴، ۰۵:۲۱ ق.ظ
سوابق
سپاس شده توسط: sehreghanary
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #24
سلام
لطفا از يكي از سهره ها وسهره قناري هايي كه اينجوري بالا مياريد فيلم بذاريد تا ببينيم ولذت ببريم.لطفا از اتاق نگهداري هم فيلم بذاريد.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۱۲/۲۴، ۰۸:۰۲ ق.ظ
سوابق
سپاس شده توسط: هیوا
*
کاربر انجمن

فوق ليسانس
اعتبار: 8
سپاس‌ها: 72
63 سپاس گرفته‌شده در 21 ارسال
ارسال: #25
مجموعه ای از عوامل در نگهداری و پرورش پرنده های قفسی نقش دارند که الزام به رعایت تمامی این عومل ما رادر مسیر موفق می کند .ما در حد آماتوریم ولی میخوایم حرفه ای عمل نماییم.معمولا شرایط مناسبی برای پرورش نداریم ولی اجبار داریم در یک مکان محدود تولید خوبی داشته باشیم .در یک محیط بسته کوچک . به تعداد زیاد پرنده های متنوع آوردیم و با سیستم های ضعیف کنترل دما ،رطوبت ، تهویه و .... فقط با غذا و مولتی ویتامین می خواهیم بر خلاف شرایط طبیعی به نفع خودمان پرنده را خارج از فصل طبیعی به اوج بلوغ و مستی برسانیم . از این موارد که بگذریم همه متخصص پرنده و بیماری ها هستیم ،همه مجوز نسخه پیچی داریم ،همه دارو ها را می شناسیم و تداخل  داروها وعارضه های آنها را می دانیم!داروهای ما بسیاری تقلبی وبسیاری نیز برای پرنده ها بی اثر شده است و بسیاری از باکتری ها مقاوم شده اند.آیا دانه ای ما  سبزیجات ما و میوه های ما سالم هستند !بسیاری از سبزیجات ومیوه های ما برای ما نیز خطرناک هستند.وای که چه سموم خطر ناکی چند روز قبل از برداشت سبزیجات  و میوه جات مصرفمی کنند . بسیاری از جعفری ها مملو از ازت است . بنابر این شاید ناخواسته و اجبارا ما همین میوه وسزیجات را به پرنده ها می دهیم . بسیاری از پرنده ها با مرض های  متنوع وپس از دارو گرفتن از بین می روند ،بسیاری از تولید مثل می افتند ، بسیاری ازاین نوبت بیماری نجات میابند و سری های بعد با اختلالات کبدی می میرند، در یک نگاه ما از چه باید مطمئن باشیم؟حال وقتی نظرات استاد هیوا را می شنویم آیا واقعا همه اصول دیگر را هم رعایت می کنیم.حرفه ای کار کردن اطلاعات حرفه ای میخواهد..یک سهره فضای مشخص و ده سهره فضای مخصوص خود را می خواهد.البته شاید ما مقصر نباشیم  مشاورین وکلینیک های تخصصی پرندگان زینتی در کشور وجود ندارد.و همه عشق بازیم و دوست داریم به پرنده خدمت کنین ولی وقت ، پول ،اطلاعات و... کم داریم .فقط خواهشا بیایید تا آنجا که ممکن است متخصص همه بیماری ها  و... نباشیم هر کس تجربه عملی مشخص دارد که منجر به نتیجه قطعی شده است را مطرح نماید.
۱۳۹۳/۱۲/۲۴، ۱۲:۲۱ ب.ظ
سوابق
سپاس شده توسط: هیوا ، محمدمهدی ، AliReza Dezyani
مدیر بخش سهره

لیسانس
اعتبار: 92
سپاس‌ها: 3515
2706 سپاس گرفته‌شده در 544 ارسال
ارسال: #26
سلام:
من دیروز هم گفتم اصلاً مایل به ادامه این بحث نیستم.اما ذکر چند نکته به نظرم ضروری رسید.که برای آخرین بار در این زمینه مطرح میکنم.
1-در تمام تاپیکهای این سایت و سایر سایتهایی که من مطلب نوشتم فقط یک آدرس بدید که گفته باشم گردو و فندق استفاده کنید.اونوقت من همه حرفامو پس میگیرم.
2-استفاده از انواع میوه و سبزیجات رو در چهارفصل داریم و رژیم بادام و.....که بهش معجون میگیم در فصل جفت که حداکثر6هفته میشه وحدود12بار.
3-در مباحث قبلی شماهیج جایی ذکر نکردید برای سهره دهندار یا سهره جفتی بلکه همه جا از نحوه بزرگ کردن جوجه 4یا5روزه و .......صحبت داشتید.وهمه جا گفتید گذاشتن چند نوع دانه و میوه و سبزی برای سهره مضره.
5-من هم سهره دهندار دارم هم جفتی هم سهره قناری وهم قناری هیچکدومشون نه اسهال دارن نه ورم روده ونه افت میکنن بلکه هر سال از سال قبل بهتر و شاداب تر میشن.
۱۳۹۳/۱۲/۲۴، ۰۱:۰۸ ب.ظ
سوابق
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #27
سلام
بنده اصلا منظورم این نبود و نیست که شما گفتین گردو یا فندق داده بشه . بنده کلی بحث کردم و روش خودم رو ارائه دادم . و در مورد سوم که در بالا مطرح کردین بله شما درست میفرمایید  ازاین جهت که در ارسال شماره 23 بحث شد (یعنی از جهت دهن بازی ) میبایست کاملتر توضیح میدادم و این قصور از من بود ولی در هر حال اونچه که برای ما مسلم و تجربه شده است استفاده از میوه و سبزیجات ضروری و لازم نیست و ضررش بیش از نفعشه حتی در روش نقش بازی و جوجه کشی حرفه ای بعد از استفاده از انواع دانه ها که برای این کار لازمه مثل هفت تخم یا هر دانه دیگر استفاده از یه مکمل مناسب مثل نکتون R یا R beta و نظیر اون رو مناسب تر و مفید تر میدونم و مسلما این به روش صنعتی نزدیک تره. و در مورد بحث کردن به نظرم هر چی بیشتر بحث کنیم بخصوص در مواقعی که کار گره میخوره مطلب روشن تر میشه و ابهامات بحث برطرف میشه و دوستان و کاربران میتونن به نتیجه گیریه بهتری برسن .
بازم ببخشید
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۱۲/۲۵، ۰۸:۰۶ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۳/۱۲/۲۴، ۰۲:۲۸ ب.ظ
سوابق
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، sehreghanary
**
عضویت ویژه

lisans
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 747
1124 سپاس گرفته‌شده در 410 ارسال
ارسال: #28
من اصلا قصد ورود به بحث اساتید رو ندارم اما چون تازه قناری رو کنار گذاشتم تازه هم سره اوردم و قبلا هم سره داشتم تازه کار و خیلی اماتورم تو سهره و استاد هیوا با تاپیک معروف عکس هاشون خودشون و روششون به ما ثابت شدست از مهدی عزیز میخوام جهت اموزش عکس و فیلم بذارند تا منه تازه کار تو سهره بتونم انتخاب کنم مسیرم رو وگرنه با این خلقی که دارید و علمتون رو نمیخواید گسترش بدید شک نکنید این علم و به قول شما روش صنعتی دیری نخواهد پایید.من فعلا از روش استاد هیوا و اون مخلوطی که از سبزیجات گفتن استفاده کردم واصلا هم از مولتی ویتامین تابرنیل توتال به سهره ها ندادم یکیشون نوک سفید کرده تقریبا دوتا دیگه هم میخونن قرص لازم به ذکر هست که سهره ها تازه گیره امسال هسستند و هرکدوم واسه یه منطقه هستند.من چون قناری داشتم تا چندماه پیش همه جور مکمل و دونی هم دارم تو وسایلم اما تاحالا به سهره ها جز یک مورد اصلا تابرنیل ندادم.اگه اقا مهدی کمک کنن ما مسیرمون رو انتخاب کنیم ممنون میشم.
اینجا جا داره از استاد هیوا تشکر کنم به خاطر مطالبشون در تاپیک های مختلف که بسیار استفاده کردم ازشون و یه پوزشم بطلبم که کمتر تو تاپیک های مربوط به قناری فعالم این دلیلش اینه من فعلا قناری ای ندارم دیگه.
ببخشید وارد بحث شدم.
۱۳۹۳/۱۲/۲۴، ۱۱:۲۰ ب.ظ
سوابق
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، هیوا ، m.56
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #29
سلام
دوستان عزیز مطلب کاملا روشن و شفافه و ابهامی درش وجود نداره بنده در تکمیل فرمایشات استاد پوریان عزیز با موضوعیت چگونه سهره ای عالی داشته باشیم در سه مورد تذکراتی ارائه کردم بنا بر تجربه و سلیقه شخصی خودم و توضیحات ناقصی هم دادم که البته مورد انتقاد اساتید واقع شد . اگه دوستان به مطالبی که عرض شد شک دارن بدون هیچ گونه پیش فرضی در مورد روشی که  عرض شد خوب فکر کنن و بعد از اساتید دیگری هم مشورت و راهنمایی بخوان و بازم خوب فکر کنن وبه یه جمع بندی نهایی برسن و راه خودشون رو انتخاب کنن . من از قرار دادن عکس و فیلم محدودیتها و معذوریتهای خاص خودم رو دارم و اگه دوستان به من و روشی که عرض شد شک دارن بنده به هیج وجه اصراری به پیروی از روشی که عرض کردم رو  ندارم و فقط خواستم معلومات و اطلاعات عزیزان بیشتر بشه که روش نگهداری و پروش سهره منحصر به فقط راه سنتی نیست و اتفاقا این روش معایبی هم داره و روش دیگه ای هم هست و داره روز به روز بیشتر جا میفته و ماهم باید سعی کنیم خودمون رو با علم و روش روز تطبیق بدیم و از روشهای نوین جا نمونیم . من نگفتم و نمیگم تو این روش یه استادم به هیچ وجه اینچنین نیستم ولی طرف دار شیوه های نوین و علم و دانش روزم در این زمینه . و از اساتیدی که تواین زمینه (پرورش صنعتی سهره در دو سبک دهن بازی و نقش بازی ) علم و آگاهی دارن میخوام وارد بحث بشن تا ما هم بیشتر بدونیم .

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۱۲/۲۵، ۱۱:۴۰ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۳/۱۲/۲۵، ۱۱:۲۷ ق.ظ
سوابق
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 43
184 سپاس گرفته‌شده در 65 ارسال
ارسال: #30