زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۱۲:۱۹ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

کافشه برای تو لک بردن

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 147
116 سپاس گرفته‌شده در 52 ارسال
ارسال: #1
کافشه برای تو لک بردن
با سلام
دوستان نظر شما درباره استفاده از تخم کافشه بعلت طبیعت گرم آن برای تو لک بردن سهره و کامل کردن گل سرش کاری صحیح است یا خیر ؟ لطفا توضیح دهید
۱۳۹۱/۰۹/۰۳، ۰۴:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: 13005
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #2
RE: کافشه برای تو لک بردن
سلام دوست عزیز.من خودم به شخصه از کافیشه برای لک دادن سهره و جوجه سهره زیاد استفاده میکنم و تو شهرمون شیراز هم زیاد استفاده میکنن.ولی خوب کافیشه و کلا دونه یکی از ارکان لک دادن هست و چیزهای دیگه مثل تاریکی و گرما و رطوبت هم مهم هستند.اما شما باید درمورد سهره ات کامل توضیح بدی تا بشه درست پیشنهاد داد.کافیشه صرفا برای کامل کردن گل کاربردی نداره.لطفا بگو سهره ات آخرین لکش کی بوده سنش چقدره دونه اصلیش چیه محل نگهداریش گرمه یا سرد.تا درست بشه پیشنهاد داد.با تشکر
۱۳۹۱/۰۹/۰۳، ۰۵:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #3
آقا علیرضا پوریان ممنون از حسن توجه شما دوست گرامی ، سهره های من جوجه هستند و به خواندن هم افتادن البته 2 تاشون خوب دهن می زنن ولی یکیشون که فکر می کنم ماده باشه فقط سوت می کشه .
دمای اتاق هم معتدل است بین 20 تا 25 و معمولا تا ساعت 22 چراغ اتاق روشن می باشد ؟
می خواستم بدونم دادن این دون کمک می کنه که سهره هام گل کامل بندازن و همچنین تا عید آماده بشن ؟؟ راستی این دون باعث چربی گرفتنشون نشه ؟؟
لطفا بیشتر راهنمایی ام کنید .

:basa (166):
این هم لینک عکس جوجه سهره هام :: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۱/۰۹/۰۳، ۰۶:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #4
کافیشه به علت چربی زیاد باید به اعتدال مصرف بشه و مثل تمام دانه ها مصرفش زمان و شرایط خاص خود را داره.اگه جوجه هات دارن منظم و طبیعی گل میندازن شرایطشون رو تغییر نده.اگه هم مدتی هست که استپ کردند و یه جور موندند باید شرایطشون رو تغییر بدی کافیشه رو اضافه کرده ساعت خوابشون رو زیاد کرده آفتاب و آب بازی بدی.پیشنهاد میکنم تایپک تولک سهره و جوجه سهره رو کامل بخونی خیلی کمکت میکنه.خلاصه کافیشه تاثیر داره ولی نه به تنهایی شرایط دیگه هم لازم هستند.موفق باشی
۱۳۹۱/۰۹/۰۳، ۰۹:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: 10reza10 ، مرتضي1 ، derik_best
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 1078
295 سپاس گرفته‌شده در 104 ارسال
ارسال: #5
(۱۳۹۱/۰۹/۰۳، ۰۹:۱۳ ب.ظ)علیرضا پوریان نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
کافیشه به علت چربی زیاد باید به اعتدال مصرف بشه و مثل تمام دانه ها مصرفش زمان و شرایط خاص خود را داره.اگه جوجه هات دارن منظم و طبیعی گل میندازن شرایطشون رو تغییر نده.اگه هم مدتی هست که استپ کردند و یه جور موندند باید شرایطشون رو تغییر بدی کافیشه رو اضافه کرده ساعت خوابشون رو زیاد کرده آفتاب و آب بازی بدی.پیشنهاد میکنم تایپک تولک سهره و جوجه سهره رو کامل بخونی خیلی کمکت میکنه.خلاصه کافیشه تاثیر داره ولی نه به تنهایی شرایط دیگه هم لازم هستند.موفق باشی
سلام داداش علیرضا
من جوجه سهره ای که از اردبیل واسم اوردم پیچیدم تا دو هفته پر ریزیه کمی داشت بهش بادوم مغزه افتاب گردون و مقدار کمی گردو سفیدو نبات دادم داره خوب خالی میکنه ولی ریزه خونیه زیادی هم میکنه میخواستم بدونم که اشکالی نداشته باشه این دستورو از یکی از سهره بازهای قدیمی گرفتم که 20 سال سابقه داره گفته این مرحلرو یه بار استفاده کنم داداشم یه توضیح پیرامون این کاری که من کردم بدی ممنون میشم
عزاداریت قبول باشه
۱۳۹۱/۰۹/۰۴، ۰۱:۰۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: مرتضي1
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #6
سلام مجتبی جان.عزاداریتون قبول باشه.ببین مجتبی اگه از ده تا سهره باز درمورد یا موضوعی سوال کنی ده تا جواب مختلف میشنوی نه اینکه جواباشون اشتباه باشه چیزی هست که بهشون جواب داده.این معجون خیلی گرمه باید درست مصرف کنی که به قول سهره بازای تهرون جوجه ات زیادی پر زور نشه.بعدشم آیا به اون آقای بیست سال بازی میکنه اعتماد کامل داری؟میتونی استفاده کنی فقط وقتی دیدی پر جوونه زد مصرفش رو قطع کن.پرریزی جوجه از یه الگوی منظم پیروی میکنه.خود پرنده ات باید بگه که مصرف رو قطع کنی یا شروع کنی به حالات و میزان پرریزیش توجه کن.درخدمتیم
۱۳۹۱/۰۹/۰۴، ۱۱:۴۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #7
:basa (163):

آقا علیرضا در چه حد ریزش پیدا کرد دون رو قطع کنیم ؟؟؟
۱۳۹۱/۰۹/۰۴، ۱۲:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #8
دوست خوبم پرریزی هر سهره با سهره دیگه متفاوته مثل شخصیت و خصوصیات رفتاریشون.به عنوان یه الگو در نظر داشته باش که شاه بالها و دم آخر از همه میریزن.یا سر و صورتشون همزمان هم گل میندازه هم پر میریزه.طبق تجربه شخصیم برای جوجه معیار رو گل صورت و سیاهی سر در نظر بگیر.هر روشی رو که استفاده میکنید تغییر ندین تو خوب پر بریزه وقتی شدت پرریزی کم شد و پرهای جدید جوونه زد بعد قطع کنید.موفق باشی
۱۳۹۱/۰۹/۰۴، ۱۲:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: smm200002 ، 10reza10 ، مرتضي1
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #9
خیلی ممنون آقا
علیرضا
۱۳۹۱/۰۹/۰۴، ۰۳:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #10
سلام
يك سوال برام پيش اومده.من تا الان هر چه كافشه گرفتم مغزش تلخ هست.براي ساير دوستان هم همين طور هست ؟
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۸/۲۰، ۰۱:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: مرتضي1 ، محمد تقی کریمی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان