زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۵، ۰۷:۰۷ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

کاهش تلفات جوجه

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 133
93 سپاس گرفته‌شده در 42 ارسال
ارسال: #1
کاهش تلفات جوجه
سلام من یه سری جوجه مرغ تزئینی خریدم اما از 4تا یکیش سالم مونده اب قند دادم تخم مرغ ابپز دادم دون پارس دادم اما انگار یه سری تو کار هست جاشونم گرم بود به نظرتون دارویی هست کسی تجربه هاش در اخطارمون بزاره ممنون میشم
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۳/۳۰، ۱۱:۵۰ ب.ظ، توسط سیدطاها اصفیاء.)
۱۳۹۲/۰۳/۲۹، ۱۰:۳۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #2
RE: کاهش طلفات جوجه
(۱۳۹۲/۰۳/۲۹، ۱۰:۳۱ ق.ظ)'hamed_30421' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام من یه سری جوجه مرغ تزئینی خریدم اما از 4تا یکیش سالم مونده اب قند دادم تخم مرغ ابپز دادم دون پارس دادم اما انگار یه سری تو کار هست جاشونم گرم بود به نظرتون دارویی هست کسی تجربه هاش در اخطارمون بزاره ممنون میشم

سلام
غذاي ساده و مقوي بده. مثل خرده شده ذرت وگندم يا تخم مرغ رنده شده تازه را با آرد گندم مخلوط كني. دارو هم قرص تترا سايكين 100 را بگذار توي آب خردنشان ولي نور نبايد ببينه اگر 4 قسمتش كني و 3روز متوالي هر روز يك قسمتش را بندازي توي دهانش وچند قطره آب هم پشتش بهتر هست. واكسن 4كاره كه واكسن آبله و آنفو لانزا هم توش هست.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۳/۲۹، ۱۱:۱۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamed_30421 ، ha_med
*
کاربر انجمن

دانشجو
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 469
285 سپاس گرفته‌شده در 119 ارسال
ارسال: #3
RE: کاهش طلفات جوجه
متاسفانه جوجه های ارائه به بازار هیچ گونه دارو و واکسنی بهشون داده نشده . از زمان آب قند دادن گذشته .  اگه علامت بیماری نداره سریع واکسن بزن اما قبل واکسن پودر یا قرص تترا سکلین استفاده کن و یا شربت آنرو خوراکی خوبه . روزی چند ساعت خورشید ببینه حمام آفتاب باعث میشه سر حال بیاد . بسترش خاک باشه چون خاک بازی خیلی مهمه . اگه آب ریزش /پالقی/سرفه/ و بی حالی نداره چیز مهمی نیست
۱۳۹۲/۰۳/۲۹، ۱۰:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، hamed_30421
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 133
93 سپاس گرفته‌شده در 42 ارسال
ارسال: #4
RE: کاهش تلفات جوجه
ممنون از راهنماییتون من چهار جوجه ؟آوردم سرحال اما یکیشون سالم نموند همشون یکی پس از دیگری مردن جوجه هام زیر مادر خودشون بزرگ شده بودن .از دارو استفاده نکردم اما تمام شرایط که گفتین اجرا کردم میخوان اینبار 6الی 10 تا بیارم ممنون از راهنماییتون به محض اوردن میبرم دامپزشکی تا واکسن بزنن امید وارم دیگه تلفات نداشته باشم
۱۳۹۲/۰۳/۳۱، ۱۰:۰۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان