زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۱، ۱۰:۴۵ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

کبوتر اهوازی

ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #1
کبوتر اهوازی
1-کبوتر پلاکی عراقی قیمت حدود 25هزار تومان فوق العاده باهوش که قادر است از مسافتهای حدود 100ها کیلومتر به محل زندگی خود بازگرددکبوتر پلاکی هیکل بزرگتری از کبوتر های معمولی ایرانی دارند .این کبوتر چشمان کاملا باز و بشاشی دارند. بعضی از آنها پاهای کوتاه و بعضی هم پاهای بلند دارند کمر پهن و استخان بندی محکم دارند . این کبوتران اغلب بدنی عضلانی دارند . نوک آنها در بعضی گونه ها کوتاه و تقریبآ کلفت و در بعضی گونه ها دراز

و کلفت و کمی خمیده است . در بعضی از گونه ها دم کوتاه و گردنی بلند دارند؛نژاد این کبوتر ایرانی نیست وبیشتر از نسل کبوترهای اروپایی هستند. این کبوترها هوش و استقامت بسیار زیادی دارند . کبوتر پلاکی کبوتری پرشی و مسافت�تند و در پرواز سرعت زیادی دارند این نژاد در همه آب و هوا حتی هوای بسیار گرم هم می تواند مسافتی طولانی را طی کند و به مقصد برسد. از این نژاد بیشتر برای مسابقات سرعت و مسافت استفاده می شود که اینگونه مسابقات بیشتر در جنوب و جنوب غرب انجام می شود
2-کبوتر فری بیشتر جنبه تزیینی دارد و پرواز جالبی ندارد ی �ی تو مایه های پرستو میپردقیمت حدود 20هزار تومان هر عدد

بندانگشتی (ها)

امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۰/۱۴، ۱۰:۰۰ ب.ظ، توسط سیدمحمد شریفی.)
۱۳۹۰/۱۰/۱۳، ۰۲:۱۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: King_Hearts ، majid*h ، iranianpigeon ، yashar_lotfi ، ha_med
*
کاربر انجمن

كارشناسي
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 139
139 سپاس گرفته‌شده در 55 ارسال
ارسال: #2
RE: کبوتر اهوازی
با سلام

ممنون از عكسهايي كه گذاشتيد اما جسارت نباشه اون پلاكيه دورگه هست ذاتش ضعيف شده
25 تومان هم نمي ارزه.
كبوتر پلاكي اصيل اين قيمتها نيست البته من به اين اعتقاد دارم كه تا كيوتر نپره ذات خودش رو نشون نميده اما اين كاملا پيداست كه دورگه هست

با تشكر
۱۳۹۰/۱۰/۱۳، ۱۱:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی
ناظم ارشد

لیسانس
ارسال: #3
ن این چون سنش ی مقدار بالاست دماغ زده و الا دورگه ها که پیشانی دارند و منقار و پیشانیشان تو ی راستا نیستند یکی از مشخصات عمده پلاکی نداشتن پیشانی و دم و بال کوتاه بودنشان است؛البته پایین بودن قیمت پلاکی تو اهواز بدلیل تکثیر زیاد آن است؛کلا کبوتر تو اهواز خیلی ارزونه برای مثال پشت سوسنی که تو شهرای دیگه ۲۰۰به بالاست تو اهواز کمتر از ۵۰تومن است
۱۳۹۰/۱۰/۱۴، ۱۲:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: stuntman ، yashar_lotfi
*
کاربر انجمن

كارشناسي
ارسال: #4
با سلام
نه دوست من اشتباه ميكني اصلا دماغ نشانه دورگه بودن نيست اتفاقا نشانه هاي خوبي هم داره دماغ كه تو ذات خودش هست
كه گاهي اوقات به علت جوجه گيري و دهن دادن به جوجه يكم بيشتر ميشه وگرنه دماغ نشانه دورگه گيري نيست

كبوتر اصيل رو از رنگ ناخن ها معمولا ميشناسن و كتف و خود استيل . نميگم كبوتر بديه اما منظورم اينه كه ديگه اون اصالت خودش و هوش خودش رو نداره كبوتر شما از حق نگذريم هيكل خوبي هم داره اما جوجه هاي خيلي باهوشي نميده

من خودم اصالتم آباداني هست قيمت هاي كبوترهاي پلاكي دورگه بيرون بخاي بگيري همين حدود 20 تا 30 هست اما اصيلش كه اتفاقا چندتا از دوستام اونجا دارن دست كم 80 به بالاست كه با خودت ميبره ميپرونتش هر كدوم كه خواستي از هر كجا كه بگي

حالا ايشالا وقت شد عكس از كبوتر هاي پلاكي خودم رو ميگيرم واستون ميزارم بيشتر آشنا بشيد كبوترهايي كه مستقيما خودم از كويت آوردم و يكيش رو هم از اين دوستم گرفتم

موفق باشيد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۰/۱۴، ۰۲:۲۲ ب.ظ، توسط stuntman.)
۱۳۹۰/۱۰/۱۴، ۰۲:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
ناظم ارشد

لیسانس
ارسال: #5
منم یادم رفت بگم که این پلاکی اصیل نیست و ی مقدار قاطی دارد یکبار یکی از دوستام یکی از پلاکی های خودش رو از کویت برام آورد تقریبا ۲سال داشتمش و کلی ازش جوجه گرفتم بعد ازآن گذاشتم پراش صاف کنن و خواستم جلدش کنم ولی متاسفانه تا بالا سرش تور ندید پرید و رفت ۳هفته بعدش دوستم زنگ زد وگفت که کفتره برگشته کویت اون ی مقدار منقار عقابی بود و به قول شما ناخن سیاه بود
۱۳۹۰/۱۰/۱۴، ۰۲:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: stuntman ، yashar_lotfi
*
کاربر انجمن

كارشناسي
ارسال: #6
بله كاملا حق با شماست از اين اتفاقا واسه خودمم زياد افتاده حتي يك دسته 16 تايي دوستم از آبادان پر داد بعد از 1 سال فكر ميكرد ديگه جلد شدن يا به اصطلاح ما دوو شدن عموش از كويت واسش آورده بود به يك هفته نكشيد عموش زنگ زد گفت مگه نگفتم اينارو نپرون !!!! :basa (135):

حتي خودم.خواهرزادم رفته بود در گنجه پلاكي هارو باز كرده بود دور از چشم من به خاطرش مجبور شدم اين همه راه رو از شيراز برم آبادان بيارمش!!:basa (24):

خاطره زياد داريم از دست اين پلاكي ها...
۱۳۹۰/۱۰/۱۴، ۰۴:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: majid*h ، سیدمحمد شریفی
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 5
سپاس‌ها: 1100
590 سپاس گرفته‌شده در 110 ارسال
ارسال: #7
دوستان اگه امکان داره چند تایی از عکس کبوتراتونو بزارید خیلی مشتاق شدم عکس این پرنده های باهوش رو ببینم
خیلی ممنون
۱۳۹۰/۱۰/۱۴، ۰۶:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
ناظم ارشد

لیسانس
ارسال: #8
من که بعد دبیرستان دانشگاه که رفتم دیگه کفتر ندارم چون هم در حال حاضر هم جاشو ندارم هم وقتشو ولی انشالله اگر رفتم سمت دوستام ی چند تا عکس میگیرم میذارم

بندانگشتی (ها)

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۰/۱۴، ۱۰:۱۷ ب.ظ، توسط سیدمحمد شریفی.)
۱۳۹۰/۱۰/۱۴، ۰۹:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: stuntman ، majid*h
*
کاربر انجمن

كارشناسي
ارسال: #9
چشم ان شا الله وقت كنم حتما ميزارم
اين روزا كلا سركار هستم وقت نميكنم حتي درست بهشون برسم اما تا فردا يا جمعه ميزارم چندتاشون رو
۱۳۹۰/۱۰/۱۴، ۱۱:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی ، majid*h

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان