زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۱، ۰۲:۰۴ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

کبودی و درد شدید پای بلبل خرما

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 0
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #1
کبودی و درد شدید پای بلبل خرما
سلام صبح بخیر خواهش میکنم جواب من رو بدین
من دو ساله یه بلبل خرما دارم که تو خونه بیرون قفس و آزاده . یه ماه پیش یه پاش رو مدام میگرفت بالا که معلوم بود درد داره از داروخانه دامپزشکی پماد پروکسیکام گرفتم زدم تاثیری نداشت الان نزدیک دو هفته س همون پاش کبود و قرمز شده و پوسته پوسته میشه که با نوکش میکنه و پاش داغه و اصلا نمیتونه وایسته مدام میشینه . بردم دانشگاه دامپزشکی گفت شاید شکسته باشه رادیولوژی گفت چون کوچلو ممکنه موقع عکس گرفتن بترسه و بمیره که عکس نگرفتیم دکتر کلسیم داد که یه هفته توی آبش میرزیم ولی الان دو روزه مدفوعش آبکی شده . میترسم عفونت باشه . کمکم کنین خواهشا سریع بهم جواب بدین . ممنون
چرا جواب من رو نمیدین

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۷/۱۴، ۰۹:۰۷ ق.ظ، توسط 57001.)
۱۳۹۰/۰۷/۱۴، ۰۸:۳۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368
صفحه 4 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 7
2 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #31
RE: انواع بيماري هاي پا در بلبل ها
(۱۳۹۶/۰۲/۳۱، ۰۵:۲۷ ب.ظ)mandana jafarynia نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اقای رسول خوشنویس ایا مشکل پرنده شما برطرف شد بلبل من پاهاش مثل پای پرنده شما شده یکیش که رانش قرمز و بی پر شده چکارش کنم

درود بر شما ،نميشه گفت كامل اما تقريبا بهتر شده و رو به بهبودي هست ، بلبل هر چند وقت يك بار پوست پاهاش عوض ميشه بستگي به نر يا ماده داره در جنس نر بيشتر اتفاق ميوفته ، شما ميتونيد بهش ويتامين مخصوصشون رو بديد به صورت هفتگي در داروخانه هاي دام و طيور موجود هست و البته اگر زخم روي پاهاش ديده ميشه تتراسايلكين بزنيد هر ١٢ ساعت گلسرين يده هم هر ٥ ساعت اگر كه رنگ زرد ( عفونت ) روي پاهاش يا در اطراف زخم ديده ميشه / همينطور پماد AD انساني هر ٢٤ ساعت يك بار
۱۳۹۶/۰۳/۰۵، ۰۵:۵۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

ارسال: #32
RE: انواع بيماري هاي پا در بلبل ها
(۱۳۹۶/۰۲/۳۱، ۰۵:۲۷ ب.ظ)mandana jafarynia نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اقای رسول خوشنویس ایا مشکل پرنده شما برطرف شد بلبل من پاهاش مثل پای پرنده شما شده یکیش که رانش قرمز و بی پر شده چکارش کنم
البته اگر فقط ران پاهاش پرش ريخته مشكل خاصي نيست و با ويتامين حل ميشه ، اگر پوست پاش در قسمت زير ران مشكلي داشت از پماد استفاده كنيد
۱۳۹۶/۰۳/۰۵، ۰۵:۵۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ارسال: #33
ورم كبد و ريختن پر هاي ران پا
درود ، بمدت يك هفته هست علائمي در پرندم (بلبل خرما) ديدم كه نمي دونم نشون دهنده ي عفونت هست يا خير .. تند تند نفس ميزنه در طول روز هر نيم ساعت به مدتي زياد ، ساكت ميشينه و حالت خستگي داره ، صبح به طرز غير معمولي آب ميخوره و كبدش رو هم نگاه كردم كمي ورم داره و اشتهاش زياده و دفع زيادي هم داره اما اين چند روز لاغر شده ، پر هاش هم پريشون و بهم ريخته هست قسمت ران پاش ريختگي پيدا كرده و قسمت كف پا زخمي ( شكل آفت در دهان ) ديده ميشه ...از غذاي روزش هم پلت رو حذف كردم و فقط سبزيجات و روزانه يك عدد سيب اما اين ها علائم كبد چرب هست آيا؟ دام پزشك هم بردم و تحت درمان هست اما نگرانش هستم از دوستان اعضا اگر كسي راهكاري براي درمان و مقابله با چنين شرايطي رو در پرنده ميدونه يا رژيم غذايي خاصي بايد رعايت بشه لطفا راهنمايي كنه / سپاس
۱۳۹۶/۰۳/۰۵، ۰۶:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #34
RE: تاپيك جامع بيماري هاي پاي بلبل خرما
سلام
عكس بذاريد تا بشه نظر داد
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۶/۰۳/۰۶، ۰۶:۵۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Rasoul khoshnevis
*
کاربر انجمن

ارسال: #35
(۱۳۹۶/۰۳/۰۶، ۰۶:۵۰ ق.ظ)محمدمهدی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام

درود ، متلسفانه گويا با موبايل نميشه عكس گذاشت گزينه اي نديدم اما اگر بتونم در پيام خصوصي بفرستم و يا راهنمايي كنيد چطور عكس بذارم ممنون هستم.
۱۳۹۶/۰۳/۰۶، ۰۶:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ارسال: #36
(۱۳۹۳/۰۳/۰۷، ۰۱:۲۶ ب.ظ)fatal061 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام و خسته نباشید خدمت اساتید محترم من یک بلبل تقریباََ 20~30 روزه خریدم و بعدش رفتم پارک که پرواز کرد رفت روی درخت منم مجبور شدم که با دمپایی بیارمش پایین و وقتی زدم افتاد پایین بعد از اون رو به مرگ رفت خلاصه منم خیلی بهش رسیدم گوشت بدون چربی دادم بهش سیر دادم بهش و آرد نخودچی تا الان که 2 روز میگذره سرحال تر شده نسبت به زمانی که ضربه خورده بود منتها همچنان نمیتونه روی پاهاش تعادل داشته باشه و بایسته نظر شما چیه ؟ بنظرتون بهبود پیدا میکنه ؟؟

شما چونكه فكر ميكنيد پرنده رو خريديد اجازه داريد چونكه فرار كرده به قصد اينكه گيرش بندازيد اون رو به اين حال بندازيد ، متاسفم براتون مجبور نيستيد پرنده داشته باشيد اگر نميتونيد نگهداري كنيد ..! در هر حال با اين وضعيتي كه پيش اومده بايد هرچه سريع تر ببريدش دامپزشك نبايد به پست گذاشتن و منتظر جواب موندن و نظر سنجي بسنده كنيد ! اميدوارم شما موجب مرگش نشيد !
۱۳۹۶/۰۳/۰۶، ۰۶:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 0
ارسال: #37
با تشکر از پاسختون اقای رسول خوشنویس...به جز گلیسیرین یده از داروهایی که گفتید استفاده کردم پاش خیلی خوب شده التهابش کم شده ولی امروز دیدم زیر یکی از چشماش مثل قی کردن شده و بیحاله.ابا سرما خورده و میشه برای سرماخوردگی از داروی کودکان به مقدار سه چهار قطره بهش بدم..سپاس
۱۳۹۶/۰۳/۰۶، ۰۷:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

ارسال: #38
(۱۳۹۶/۰۳/۰۶، ۰۷:۰۶ ب.ظ)mandana jafarynia نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با تشکر از پاسختون اقای رسول خوشنویس...به جز گلیسیرین یده از داروهایی که گفتید استفاده کردم پاش خیلی خوب شده التهابش کم شده ولی امروز دیدم زیر یکی از چشماش مثل قی کردن شده و بیحاله.ابا سرما خورده و میشه برای سرماخوردگی از داروی کودکان به مقدار سه چهار قطره بهش بدم..سپاس

بسيار هم عالي ، خوشحالم كه ميگيد بهتر شده...شرايط پرنده به چه شكل هست؟ آزاد يا در قفس؟ در فضاي باز يا بسته؟ در محيطي سرد نگهداري ميشه؟ شما ميتونيد بهش پرتغال بديد اگر
اما بنظرم با اين شرايط كه هر چند بد نيست و ممكن هست همونطور كه گفتيد سرما خوردگي باشه اما بهتره به دامپزشك ببريد
و البته بگم لطفا داروي خوراكي انساني نديد بهش تا زماني كه مجبور نيستيد و شرايط اضطراري نداشته باشه
۱۳۹۶/۰۳/۰۷، ۰۶:۵۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ارسال: #39
(۱۳۹۶/۰۳/۰۶، ۰۶:۵۰ ق.ظ)محمدمهدی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

۱۳۹۶/۰۳/۰۷، ۰۷:۲۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #40
سلام
اين پاش عفونت شديد داره. بهتره كه از يك آنتي بيوتيك خوراكي براش به مدت 5روز استفاده كنيد.پاش را اصلا چرب نكنيد تا زخم خشك بشه.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۶/۰۳/۰۸، ۰۷:۱۷ ق.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان