زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶، ۱۱:۵۶ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

کتان یا شاهدانه می بایست به سهره بدهیم ؟

*
کاربر انجمن

اعتبار: 2
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 445
420 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #1
کتـــــــــــــــــــــان یا شاهدانــــــــــــــــــه .......؟
با پیشکش سلام و درود خدمت شما دوستان ارجمند.
عزیزان میگن سهره ای که میره تو لک بهتره شاهدانه رو ازش بگیری و فقط بهش کتان بدی ، تا تولکش رو بهتر انجام بده و وقتی که تولکش رو کامل انجام داد کم کم کتان رو ازش بگیرید و بهش
شاهدانه بدین تا سهره زودتر مست بشه ............!
البته راستشو بخاین من این نظریه رو تکذیب میکنم ، لطفا شما هم نظرات خودتون رو اراعه بکنید تا حداقل برا من و بقیه شفاف سازی بشه .
ازتون ممنونم :a (18):
۱۳۹۰/۰۷/۲۳، ۰۷:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

0
سپاس‌ها: 9
164 سپاس گرفته‌شده در 40 ارسال
ارسال: #2
RE: کتـــــــــــــــــــــان یا شاهدانــــــــــــــــــه .......؟
سلام دوست عزیز
فکر نکنم کتون برای سهره مناسب باشه من که هر وقت امتحان کردم سهره هام از لحاظ شکل ظاهری خراب شدن ولی وقتی شاهدونه میدم براق تر هستند وقتی سهره داخل لک میره سعی کن یه میخش کنی و یه جای نسبتا گرمتر از محیط خونه بزاری و همون شاهدونه رو بهش بده .:a (18):
۱۳۹۰/۰۷/۲۳، ۱۱:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #3
دادن کتان به سهره شاهدانه خور در زمان تولک ایده خوبی نیست . برعکس در دوران تولک می بایست به سهره توجه بیشتری شود . بهترین کاری که میتوانید برای سهره ای که تولک هست انجام دهید مهیا کردن یک قفس بزرگ است تا سهره امکان تحرک بیشتری داشته باشد و چاق نشود.
۱۳۹۰/۰۷/۲۴، ۱۱:۰۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #4
(۱۳۹۰/۰۷/۲۳، ۱۱:۰۸ ب.ظ)محسن قائدی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیز
فکر نکنم کتون برای سهره مناسب باشه من که هر وقت امتحان کردم سهره هام از لحاظ شکل ظاهری خراب شدن ولی وقتی شاهدونه میدم براق تر هستند وقتی سهره داخل لک میره سعی کن یه میخش کنی و یه جای نسبتا گرمتر از محیط خونه بزاری و همون شاهدونه رو بهش بده .:a (18):

البته فكر كنم منظور دوستمون اين بود كه جاي خنك تر بذاريش ،توجه كنيد كه سهره از كرما بيذاره و تو كرما تو لك ميره
۱۳۹۰/۰۷/۲۴، ۱۱:۱۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
سپاس‌ها: 355
298 سپاس گرفته‌شده در 145 ارسال
ارسال: #5
درود دوستان: من هم با این نظریه مخالفم چون من خودم به سهره هام شاهدانه و بعضی مواقع دان تقویتی هم میدم سبزی جات و میوه جات هم همچنین و خوشبختانه هیچ مشکلی پیش نیومده
۱۳۹۰/۰۷/۲۴، ۱۲:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 22
302 سپاس گرفته‌شده در 83 ارسال
ارسال: #6
سلام دوست عزیز
من هم شنیدم ولی فکر نکنم ایده خوبی باشه چون باعث ضعیف شدنش میشه در صورتی که در زمان تولک باید بیشتر به پرنده برسی، همین طور که دوستان گفتن تک میخش کن و در مکان نسبتا خنک نگهداریش کن و بهش سبزیجات و میوه جات در تغذیه اش استفاده کن مولتی ویتامین رو فراموش نکن
۱۳۹۰/۰۷/۲۴، ۱۲:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 510
424 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #7
سلام به همه اساتید

غذای اصلی سهره شاهدونه است بخاطر قیمت بالا بعضی از دوستان به جای شاهدونه کتان میدن که عوارضی داره دوستان اشاره کردن
سهره چه تو لک باشه چه نباشه باید غذای اصلی شاهدونه برایش بزاری در کنارش میشه غذاهای تقویتی مثل 7 تخم و سبزیجات یا میوه و ... بهش داد. من دادن کتان به کلی رد می کنم

موفق باشید
۱۳۹۰/۱۰/۱۶، ۰۱:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی ، عمادذر ، hamed.k
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 0
4 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #8
من بيست سال است سهره دارم بهترين حالت استفاده شاهدانه و كتان به نسبت يك قسمت كتان و سه قسمت شاهدانه است
۱۳۹۰/۱۰/۲۴، ۰۷:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

کارشناسی
اعتبار: 26
سپاس‌ها: 422
1632 سپاس گرفته‌شده در 273 ارسال
ارسال: #9
با سلام
دوستان گرامی تجربه ثابت میکنه که بهترین دانه برای تغذیه سهره شاهدانه است.خوردن تخم کتان بستگی به مزاج سهره داردکه کمتر سهره ای این دان را می پسندد.
دادن تخم کتان به سهره ای که شاهدانه خور است درست نیست و حتی ممکن است در هفته های اول پرنده از نظر گوارشی دچار مشکل شود. سهره ای که به موقع تو لک رفته باشد و جای مناسبی داشته باشد و از نظر شپش و حیوانات ریز و موذی در امان باشد به موقع شروع به خواندن می کند و احتیاجی به دادن تخم کتان و تغییر نوع دان نیست.
۱۳۹۰/۱۰/۲۶، ۱۲:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: yashar_lotfi ، محمد جلالی ، عمادذر
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 35
17 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #10
سوال در موردخوراک از اساتید
با سلام خدمت تمامی دوستان
دوستان من بعد از کلی چرخیدن تو انجمن و حتی سوال کردن از چندین نفر واقعا هنوز متوجه نشدم سهره باید کتون خور باشه یا شاهدونه
من یه سره خریدم که میخوام امادش کنم برای پا جفت ولی از صاحب قبلیش پرسیدم گفت فقط بهش شاهدونه و کافشه بده در ضمن تازه از لک بیرون اومده حالا موندم باید حتما کتون خور بشه یا با همین شاهدونه اماده میشه وباید چی کار بکنم که تخت کنه؟؟؟؟
میخواستم بدونم سهره نر سینه سرخ ارزش نگه داشتن و روش وقت گذاشتن داره؟؟؟؟
۱۳۹۰/۱۰/۲۷، ۱۰:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان