زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۱، ۰۱:۳۶ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

کتان یا شاهدانه می بایست به سهره بدهیم ؟

*
کاربر انجمن

اعتبار: 2
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 445
420 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #1
کتـــــــــــــــــــــان یا شاهدانــــــــــــــــــه .......؟
با پیشکش سلام و درود خدمت شما دوستان ارجمند.
عزیزان میگن سهره ای که میره تو لک بهتره شاهدانه رو ازش بگیری و فقط بهش کتان بدی ، تا تولکش رو بهتر انجام بده و وقتی که تولکش رو کامل انجام داد کم کم کتان رو ازش بگیرید و بهش
شاهدانه بدین تا سهره زودتر مست بشه ............!
البته راستشو بخاین من این نظریه رو تکذیب میکنم ، لطفا شما هم نظرات خودتون رو اراعه بکنید تا حداقل برا من و بقیه شفاف سازی بشه .
ازتون ممنونم :a (18):
۱۳۹۰/۰۷/۲۳، ۰۷:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 18
18 سپاس گرفته‌شده در 14 ارسال
ارسال: #11
RE: کتان یا شاهدانه می بایست به سهره بدهیم ؟
من به سهره تازه صید شده شاهدانه دادم کاملا چرب گرفت اول یه کم ریزه خوانی میکرد الان کلی چربی گرفته بهش کتان میدم مگه تو مصرف شاهدانه در مورد سهره باید مثل قناری رفتار کرد؟؟؟؟؟؟
۱۳۹۰/۱۰/۲۷، ۱۱:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #12
RE: سوال در موردخوراک از اساتید
(۱۳۹۰/۱۰/۲۷، ۱۰:۴۴ ب.ظ)soheilj نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت تمامی دوستان
دوستان من بعد از کلی چرخیدن تو انجمن و حتی سوال کردن از چندین نفر واقعا هنوز متوجه نشدم سهره باید کتون خور باشه یا شاهدونه
من یه سره خریدم که میخوام امادش کنم برای پا جفت ولی از صاحب قبلیش پرسیدم گفت فقط بهش شاهدونه و کافشه بده در ضمن تازه از لک بیرون اومده حالا موندم باید حتما کتون خور بشه یا با همین شاهدونه اماده میشه وباید چی کار بکنم که تخت کنه؟؟؟؟
میخواستم بدونم سهره نر سینه سرخ ارزش نگه داشتن و روش وقت گذاشتن داره؟؟؟؟

همه جای انجمن و سایت همگی متفق القول گفتند که شاهدانه غذای اصلی سهرست و بهترین غذا واسه سهرست...البته در کنارش میوه و سبزیجات و دانه های دیگه به میزان کم و واسه مکمل (که در بخش تغذیه کاامل بحث شده)..اما اینو خواستم بگم که از همه اینا مهمتر تغذیه قبلی سهرست که بهش عادت کرده و با اون رو اومده و مست شده..پس هر جور صاحب قبلی بهش دونه میداده شما هم همون کارو بکن.....در ضمن ارزش یک پرنده به عشق و علاقه ای هست که صاحبش بهش داره..نه اینکه دیگران بگن چی ارزش داره و شما همونو نگه داری...ببین به چی علاقه داری
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۰/۲۸، ۰۱:۲۶ ق.ظ، توسط fazlog.)
۱۳۹۰/۱۰/۲۸، ۰۱:۲۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soheilj ، yashar_lotfi ، legend ، 10reza10
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 510
424 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #13
(۱۳۹۰/۱۰/۲۷، ۱۱:۵۶ ب.ظ)barandust نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من به سهره تازه صید شده شاهدانه دادم کاملا چرب گرفت اول یه کم ریزه خوانی میکرد الان کلی چربی گرفته بهش کتان میدم مگه تو مصرف شاهدانه در مورد سهره باید مثل قناری رفتار کرد؟؟؟؟؟؟

سلام

دوست من چاقی سهره وحشی صید شده از شاهدونه نیست
سهره شما ممکن مریض شده باشه اینجور سهره ها چون تو طبیعت بزرگ شدن وقتی صید میشن میندازیمشون تو قفس طول میکشه تا عادت کنن طول این مدت تا عادت کنن باید از هر نظر مواظب اونها باشیم چه غذا چه نگهداری

موفق باشی
۱۳۹۰/۱۰/۲۸، ۰۸:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: barandust
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #14
جناب دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
لطفاَ از گزینه هشدار یا پیام خصوصی برای رسیدن به جوابتان استفاده نکنید . این گزینه برای گزارش دادن پستهای خلاف قوانین سایت است . شما در گزارش پست درخواست کرده اید که به شما جواب روشن داده بشود و از کلی گویی پرهیز شود . اگر د

و پست قبل را مطالعه کرده باشید جناب
fazlog

جواب کاملی به شما داده اند و از این روشن تر نمی توان به شما جوابی داد.

اگر قصد مست کردن سهره را دارید بجز تغذیه باید به نکات دیگر هم توجه کنید .
از جمله : سن ، ذات خود سهره ، سابقه مست شدن در سالهای قبل ، آشنایی با عادات بخصوص سهره مثلاً بعضی از سهره ها را می بایست تک میخ کرد ولی بعض ها را می بایست در محیط های مختلف جابجا کرد تا با لج کردن با سهره های غریبه مست شوند ، وضعیت سلامتی پرنده ، وضعیت پرهای پرنده و دهها فاکتور دیگر

برای اطلاع بیشتر به تاپیک زیر مراجعه کنید
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۰/۱۰/۲۸، ۱۱:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: fazlog ، canary.q
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 35
17 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #15
شما هم بخونيد. . .
سلام دوستان
من حدود يك سال هست كه عضو انجمن هستم و چون از صفر كار رو شروع كردن خيلي چيزها از شما ياد گرفتم كه از اين بابت متشكر هستم،اما موضوعي كه هنوز برام مبهم مونده اينه كه كتون بهتره يا شاهدونه هركس نظري ميده حتي عشق بازهايه قديمي،بعضيها معتقد هستن كه شاهدونه سهره رو مثله يه ادم معتاد بار مياره كه با يه چك ميخوابه و فكر ميكنم منظورشون به اعتياد سهره به اين دونه هست و اينكه سهره رو از نطفه ميندازه و ميگن سهره اي كه با شاهدونه بالا مياد اصل و ذاته خودش رو نشون نميده و خوب شاهدونه هم در زمانه جفتگيري باعث بروز مشكلاتي ميشه و هم قيمتش بالاست،اما از اون طرف بعضيها ميگن كتون باعث ميشه سهره ورم روده بگيره و سهره بايد شاهدونه بخوره،در نتيجه من اين برداشت رو كردم كه غذايي كه هميشه بايد تو ظرف سهره باشه كتون هستش و كافشه و روزي نيم تا يك بند انگشتي شاهدونه در اختيار سهره قرار داده بشه كه با توجه به ميزان دمايه هوا اين مقدار متغير هستش و هفته اي يك بند انگشتي دون مخلوط،ميخوام اساتيد محترم مثله اقايه خليلي و اهورا و هستي و ادمين عزيز كه فكر ميكنم تجربه خوبي در اين زمينه دارن و يا ساير اساتيد كه من خوب نميشناسمشون يه فتوا صادر كنن البته برايه اين بنده حقير كه اين برداشت من صحيح هستش ويا خير.
با تشكر از تمامه كسايي كه دارن برايه اين سايت زحمت ميكشن دستتون درد نكنه
۱۳۹۱/۰۵/۰۳، ۱۰:۴۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 13
سپاس‌ها: 164
1049 سپاس گرفته‌شده در 275 ارسال
ارسال: #16
RE: شما هم بخونيد. . .
با سلام
دوست عزیز شاهدونه نطفه سهره را ازبین نمی بره من یکی از سهره هامو12سال دارم همش بهش شاهدونه میدم البته غذای اصلیش ولی تو جیره غذایی تخم کافشه کاهو کتان ،کتان سیاه پودر پسته بادام وحتی مخلوط قناری هم میدم الآن حدود8سالی میشه که با قناری جفتش میکنم هرسالم با چند تا قناری جفت میخوره تا حالا بیش از 70-80تا جوجه سهره قناری به من داده.همانطور که بعضی از اساتید هم میگن میشه سهره را کتان خور کرد ولی مقاومتی که سهره شاهدونه خور در برابر سرما داره سهره کتان خور نداره سهره شاهدونه خور اعتیاد پیدا میکنه وحتی اگر یه نصف روز بهش عذا نرسه شاید تلف بشه ولی سهره کتان خور شاید تا یک روز هم که غذا بهش نرسه اتفاقی براش پیش نیاد.موفق باشید
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۵/۰۳، ۱۲:۴۷ ب.ظ، توسط khalili.)
۱۳۹۱/۰۵/۰۳، ۱۲:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

هیچلم
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 702
601 سپاس گرفته‌شده در 198 ارسال
ارسال: #17
دوست عزیز کتون خور کردن سهره به نظر من فکر کسائیه که از دید اقتصادی به پرنده بازی نگاه میکنن وگرنه با کمی تغییر در رژیم غذایی و اضافه کردن بعضی دانه ها و ویتامین ها بحث نطفه هم حل میشه موفق باشی
۱۳۹۱/۰۵/۰۳، ۰۴:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 35
17 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #18
جناب خليلي عزيز از لطفي كه داشتين و جواب بنده رو داديد متشكرم اما با عرض پوزش ميخواستم در مورد رژيم غذايي كه نوشتم نظر شما بزرگوار رو بدونم؟
۱۳۹۱/۰۵/۰۳، ۰۴:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #19
باسلام من هم کتان و هم شاهدونه رو امتحان کردم اتفا قا ی سهره داشتم اصلا شادونه نمیخورد و غذاش کتان و بعضی اوقات بهش هفت تخم میدادم من خودم معتقدم با توجه به اینکه غذای اصلی سهره شادونست همان را برایش تجویز میکنم و به نظرم سهره شادونه خور شادتر و شنگولتره تازه من شنیدم نطفه رو تقویت میکنه ضمنا بعضی دوستان هم گفتن کتان پرهای سهره را براق تر میکند و...که قبلا هم خیلی بحث شده است
موفق باشید
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۱/۰۵/۰۳، ۰۴:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Arjon ، soheilj ، عمادذر
*
کاربر انجمن

اعتبار: -3
سپاس‌ها: 8
80 سپاس گرفته‌شده در 60 ارسال
ارسال: #20
دوستان تولک حیوون میشه بهش هفت تخم داد چون میگن باعث میشه لک تولک بشه حیوون در ضمن تخم اسفناج هم میشه به سهره داد یا نه
۱۳۹۱/۰۵/۰۴، ۱۲:۲۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان