زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۵، ۰۵:۱۱ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

کتان یا شاهدانه می بایست به سهره بدهیم ؟

*
کاربر انجمن

اعتبار: 2
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 445
420 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #1
کتـــــــــــــــــــــان یا شاهدانــــــــــــــــــه .......؟
با پیشکش سلام و درود خدمت شما دوستان ارجمند.
عزیزان میگن سهره ای که میره تو لک بهتره شاهدانه رو ازش بگیری و فقط بهش کتان بدی ، تا تولکش رو بهتر انجام بده و وقتی که تولکش رو کامل انجام داد کم کم کتان رو ازش بگیرید و بهش
شاهدانه بدین تا سهره زودتر مست بشه ............!
البته راستشو بخاین من این نظریه رو تکذیب میکنم ، لطفا شما هم نظرات خودتون رو اراعه بکنید تا حداقل برا من و بقیه شفاف سازی بشه .
ازتون ممنونم :a (18):
۱۳۹۰/۰۷/۲۳، ۰۷:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 4 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #31
RE: کتان یا شاهدانه می بایست به سهره بدهیم ؟
با سلام آبتین جان یعنی شما سهره دهن دارتون رو هم داخل پرون میندازید از این لحاظ میگم روی دهنشون تاثیر نمیزاره .من یکی از دوستانم یه سال همین کار رو انجام داد تو پرون هم دیگه رو میزدند وقیژ قیژ میکردن زمان مستی تودهنشون وسط آواز یه دفعه قیژ قیز دعوا رو میکردن همه رو مفت فروخت میخواستم بدونم برای شما مشکل این چنینی پیش نیومده . منون اگه جواب بدید[/php]
۱۳۹۱/۰۵/۳۱، ۰۹:۱۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #32
سلام به دوست خوبم آقای دهن باز.سوالات خیلی سوال خوبی بود آبتین جان هم لطف کنن جواب بدن چون برا منم جالبه.من خودم هم بعضی وقتا چندتا از سهره های کهنه ام رو با هم توی یه قفس لک میدم و سهره ی دهن داری که بیشتر از دوسال سن داره دیگه فکر نکنم دهن بگیره.من یه سهره دهن دار شش ساله دارم تا الان چندبار با سهره های دیگه توی یه قفس بوده ولی توی دهنش مشکلی پیش نیومده ولی برعکس سهره یه ساله داشتم که یه سال زیر دهن بوده تو زمان لک که با سهره های دیگه توی یه قفس بوده بعد از تخت کردن و مست شدن دهن تو دهن شده بود و تا دلت بخواد دهن آشغال میزد.پس به نظر من سهره دهن دار رو اولا باید تکی لک داد دوما بالای دو سال داشته باشه که گله ای لکش داد.باتشکر
۱۳۹۱/۰۵/۳۱، ۱۰:۱۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

ليسانس
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 470
423 سپاس گرفته‌شده در 140 ارسال
ارسال: #33
سهره کتان خور
سلام و خسته نباشید خدمت اساتید
سهره ای که 8 سال شاهدانه خور بوده الان شاهدانه رو قطع کردم و کتان خور شده ایا این پرنده مست میشه؟
نا گفته نمونه به دلیل چربی بیش از اندازه و مست نشدن پرنده این کار رو کردم چون یه بار با کتان و برگ ترب چربیش رو اب کردم ولی دوباره که شاهدانه دادم چربی گرفت تا حدی که از زیر گلو تا مخرجش رو گرفته بود و مشکل ساز شده بود. این سهره به خاطر دهن عالی که داشت تا الان نگش داشتم
۱۳۹۱/۰۵/۳۱، ۱۲:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #34
RE: سهره کتان خور
سلام به دوست عزیزم.من دقیقا مشکل تورو داشتم.سهره دهن دار شش سالم که چهار ساله با قناری جفتش میزنم از ساله پیش شروع کرد به چربی گرفتن چند بار چربیش رو آب کردم ولی به محض اینکه شاهدونه بهش میدادم دوباره چربی میگرفت هرچی تخم کاهو و ماسه کف رودخانه و برگ و تربچه دادم فایده ای نداشت.اومدم بهش کتان بو داده دادم تا چربیش از بین رفت بعد از اون فقط بهش کتان دادم هفته ای دو انگشتی تخم کاهو و کاسنی و ماسه رودخانه هم همیشه در دسترسش هست.دیگه اصلارچربی نگرفت ولی سخت مست شد و جفت خورد الانم تو لکه و داره تخت میکنه دهنم میزنه چربی هم نداره .این تجربه من بود.موفق باشید 
۱۳۹۱/۰۵/۳۱، ۱۲:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Navid_IT ، hamid sokoot ، shams ، soren_kiana
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 13
سپاس‌ها: 164
1049 سپاس گرفته‌شده در 275 ارسال
ارسال: #35
با سلام
دوستان تایپک داره از مسیر خارج میشه سوالات وجواب های اخیر ربطی به این تایپک نداره.موفق باشید
۱۳۹۱/۰۵/۳۱، ۰۱:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

ليسانس
ارسال: #36
سلام ممنون از شما خبر خوشحال کننده ای بود.
من تخم کاسنی رو دقیق ندیدم یه سری از عطاری خریدم پوست سبز رنگ و دانه بسیار ریز سیاه و قهوه ای داره؟ یا این که به من دادن یه چیز دیگس؟
ضمنا دان سیاه یا همون ویجر لازمه برا تقویتش بهش بدم؟
۱۳۹۱/۰۵/۳۱، ۰۸:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #37
(۱۳۹۱/۰۵/۳۱، ۰۸:۱۸ ب.ظ)torqe hamid نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام ممنون از شما خبر خوشحال کننده ای بود.
من تخم کاسنی رو دقیق ندیدم یه سری از عطاری خریدم پوست سبز رنگ و دانه بسیار ریز سیاه و قهوه ای داره؟ یا این که به من دادن یه چیز دیگس؟
ضمنا دان سیاه یا همون ویجر لازمه برا تقویتش بهش بدم؟
دوست عزیز در عکس ضمیمه تخم کاسنی رو ملاحظه می فرمائید.
از جای مطمئن بخرید که کهنه و مونده نباشه...

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۶/۰۲، ۰۷:۳۵ ق.ظ، توسط Navid_IT.)
۱۳۹۱/۰۵/۳۱، ۰۸:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Arjon ، hamid sokoot
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #38
سلام.نه اصلا سیاهدونه بهش نده.هنون کتون کافیه.کاسنی رو هم قبلش خوب پاکش کن تا پوست و آشغالاش بره بعد با تخم کاهو قاطی کن فقط حواست باشه با سرد شدن هوا باید مقدارشو خیلی کم کنی.
۱۳۹۱/۰۵/۳۱، ۰۹:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamid sokoot
ناظم انجمن

ليسانس
ارسال: #39
ممنون شهر ما که عطاری ها رفتم تخم کاسنی نبود
۱۳۹۱/۰۶/۰۱، ۱۱:۳۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #40
سلام.باید بگردی همه جا ندارن.فروشندگان عمده دانه معمولا دارن عطاری هم معمولا داره فقط خوب نگاش کن که مونده نباشه چون کاسنی زود کرم میزنه .موفق باشی
۱۳۹۱/۰۶/۰۱، ۱۱:۴۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamid sokoot

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان